Edellinen tanssipäivä pe 6.4.2007

Lauantai 7.4.2007

Aittojärven Kulma (Aittojärvi, Kiuruvesi) 20:30--00:30, 8 €
Helli Uusitalo ja Unikuva
Auran nuortentalo (Aura) 13 €
Charlies, Koivu & Marita Taavitsainen
Haapamäen Suoja
Esko Rahkonen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Mikset & Seija Keskitalo
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Juhani Virran yhtye
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Lomakeskus Huhmari
Huikon veljekset
Härmän Kylpylä
Pohjantähti & Mikko Salmela
Imatran kylpylä (Imatra)
Harmony, Merja Ranta
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Noiser & Kari Piironen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Juha Metsäperä
Hotelli Keurusselkä 9 €
Unelmavävyt, Jaska & Hanski Team
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ravintola Kivitippu
Sonetti & Ilkka Hakala
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Kuutamo & Virpi Piippo
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käenkoskikeskus
Avenue & Anniina Mattila, Fernet & Tomi Markkola
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 10 €
Matti Karjalainen Group & Matti Esko
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 20:00--23:30, 10 €
Sakari Silpolan yhtye
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Dolores, Kai Gideon, Katariina Keinänen
Manttu (Kirkonkylä, Tervo) 10 €
Ajan sävel & Pauli Antero Huttunen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Lumipallo
Merisärkän viihdekeskus
Rosso & Tarja Lunnas
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Seppo Salovesi Group, Antti Telenius
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 €
Charles Plogman & Tommys, Yölintu
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00, 12 €
Uusi iloinen orkesteri & Isto Hiltunen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Pesäkallio 13 €
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Muuttolinnut
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Marko Tuovinen
Lomakeskus Revontuli 22:00--01:30
La Strada
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
Rientola (Vähärauma, Pori)
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Ruskotalo (Rusko)
Miltons
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 €
Pekkaniskan Pojat, Varjokuva
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--01:30, 10 €
Erkki Räsänen
Hotelli Seurahuone
Hannu Lepistön yhtye
Kylpylähotelli Summassaari
Menox
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 €
Kylärengit
Tanhuhovi
Korsuorkesteri, Paratiisi & Kaija Pohjola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Voitto Takasen yhtye
Teeriharju 20:00--01:40
Anneli Mattila & V.I.P., Taivalkunta Beat
Tulenliekki
Kari Vepsä & Onnenmaa, Sesam & Antti Raiski
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Naseva, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Mistral & Anne Mattila
Tanssiurheilukeskus Cava 20:00--01:00, 12 €
Avec & Saska Helmikallio
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
FBI-beat & Markus Törmälä
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 5 €
Sivas Regal
Iskelmäravintola Komeetta
Volga & Pekka Nebelung
Lomakouhero 13 €
Jani ja Jetsetters, House Band

Seuraava tanssipäivä su 8.4.2007