Edellinen tanssipäivä pe 30.3.2007

Lauantai 31.3.2007

Alaviirteen ns (Alaviirre, Kokkola) 10 euroa
Taimo Löfin yhtye, Tanssiorkesteri Kaiho
Auran nuortentalo 13 euroa
Pajatso & Ari Klem, Syke
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 12 euroa
Tanssiorkesteri Luxus
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Köpi Koski ja Projekti
Haaparannan kansantalo
Kari Isola ja Yön tähdet
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Hannu Lepistön yhtye & Arja Havakka
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Yötaivas
Imatran kylpylä
Christa Huikko Band
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 euroa
Matti ja Teppo
Jyväskylän viihdekeskus
Huikon veljekset, Sputnik & Tiina Pitkänen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Avenue & Anniina Mattila
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Korsuorkesteri
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30, 10 euroa
Kalevi Suntilan yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 9 euroa
Sheriff & Jaana Hiltunen, Risto Nevala
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 13 euroa
Omega & Eija Kantola, Mega
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Pekkaniskan Pojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Eino Luostarin yhtye, Mistral & Anne Mattila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Merituuli
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Varjokuva
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Anneli Mattila & V.I.P.
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Markus Sextet
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 13 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen, FBI Beat & Markus Törmälä
Ooperi (Kortela, Rauma)
Iltatähti ja A Hautaniemi
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 12 euroa
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Pesäkallio (Lahti) 13 euroa
Avec & Saska Helmikallio
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 6 euroa
T'rio Grande
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Atlantis & Janne Joki
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Presto
Puistonkulma (Kiuruvesi)
Amado, Ake Pääkkö
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kismet & Kati Tuulia
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 21:30--01:30
Souvarit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Picardo & Voitto Leppänen
Rientola (Vähärauma, Pori)
Kaija Pietilä
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 euroa
Finlanders, Arja Lohtander
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Yölintu
Satulinna (Parola, Hattula)
Diesel & Markku Aro, Myrskytuuli
Tanhuhovi (Lohja)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Johanna Rantsi
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Wähäkosket
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Kuutamotaivas, Rosso & Tarja Lunnas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 euroa
Esko Sartolahti
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Charlies
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 10 euroa
Taikayö-kvartetti, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tommys & Charles Plogman
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 10 euroa
Honkala team & Anne Hankolin
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Kuutamo, Virpi Piippo