Edellinen tanssipäivä pe 10.11.2006

Lauantai 11.11.2006

Hotelli Anttolanhovi
Duo yx + yx
Auran nuortentalo (Aura) 21:00--02:00, 13 €
Rosso & Tarja Lunnas, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00, 12 €
Exodus
Haapamäen Suoja
Soundset
Hotelli Hiittenharju
Flamingo & Jari Grek
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 €
FinnNostalgia & Rainer Friman
Hyvinkääsali
Hyvinkään harmonikkakerho, Seppo Lankinen, konsertti, konsertti
Härmän Kylpylä
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Jarno Grönholm
Imatran kylpylä (Imatra)
Christa Huikko Band
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Sata kitaraa & Antti Huovila
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Tanssiorkesteri Helmi, KinoJake, Napander & Martti Servo
Jämi-areena
Charlies
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Voimaorkesteri, La Strada & Anita Hirvonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Rosette
Hotelli Keurusselkä 9 €
Kuume & Katja Nykänen
Ravintola Kivitippu
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Kojon ns (Kojo, Forssa)
Tarja Mäkelä
Kollan kalliopirtti (Kolla, Rauma)
Polar & Päivi Nieminen
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 10 €
Magnet & Saska Helmikallio
Kuntotalo 12 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 10 €
Tukkijätkät
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Anneli Mattila & V.I.P., Tanssikengät & Teuvo Oinas
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 12 €
Punainen kitara & Seppo Tammilehto
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Vienna & Eero Ylisirkka
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Jani ja Jetsetters
Merisärkän viihdekeskus
Yölintu, Kuutamo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Yötaivas
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--00:01, 12 €
Pekkaniskan Pojat
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Harri ja Coronet
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Finlanders
Pesäkallio 20:00--01:30, 12 €
Varjokuva
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
Tarmo Malila
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Kari Hirvonen, Pohojanmaan Poikamiehet
Puistonkulma
Amado, Ake Pääkkö
Lomakeskus Revontuli
Menox & Kaija Lustila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 €
Charles Plogman & Tommys, Avenue & Anniina Mattila
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 €
Violetta & Jussi Huru
Kylpylähotelli Summassaari
Solistiyhtye Ketola ja Witikainen
Tanhuhovi
Syke, Unelmavävyt
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Sinikka Toivonen
Teeriharju 20:00--01:40, 12 €
Kuutamotaivas, Leasing & Lea Laven
Tulenliekki
Mistral & Anne Mattila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 11 €
Noiser & Kari Piironen, naistentanssit, naistentanssit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Focus
Tanssiurheilukeskus Cava 12 €
Pepito ja Pekka Saralevä & Tapani Kansa
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Koivu & Marita Taavitsainen
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 7 €
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer & Jyrki Mäkelä
Lomakouhero 21:00--02:00, 13 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki

Seuraava tanssipäivä su 12.11.2006