Edellinen tanssipäivä pe 10.11.2006

Lauantai 11.11.2006

Auran nuortentalo 21:00--02:00, 13 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 12 euroa
Exodus
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Soundset
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Flamingo & Jari Grek
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 12 euroa
FinnNostalgia & Rainer Friman
Hyvinkääsali (Hyvinkää)
Hyvinkään harmonikkakerho, Seppo Lankinen, konsertti
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Ikaalisten kylpylä
Jarno Grönholm
Imatran kylpylä
Christa Huikko Band
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 euroa
Sata kitaraa & Antti Huovila
Jyväskylän viihdekeskus
Tanssiorkesteri Helmi, KinoJake, Napander & Martti Servo
Jämi-areena (Jämijärvi)
Charlies
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Voimaorkesteri, La Strada & Anita Hirvonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Rosette
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 9 euroa
Kuume & Katja Nykänen
Kojon ns (Kojo, Forssa)
Tarja Mäkelä
Kollan kalliopirtti (Kolla, Rauma)
Polar & Päivi Nieminen
Kuntotalo (Kouvola) 12 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 10 euroa
Tukkijätkät
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Anneli Mattila & V.I.P., Tanssikengät & Teuvo Oinas
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Vienna & Eero Ylisirkka
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Jani ja Jetsetters
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Yölintu, Kuutamo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Yötaivas
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:01, 12 euroa
Pekkaniskan Pojat
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Harri ja Coronet
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30, 12 euroa
Varjokuva
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 6 euroa
Tarmo Malila
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Savannah
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Pohojanmaan Poikamiehet, Kari Hirvonen
Puistonkulma (Kiuruvesi)
Amado, Ake Pääkkö
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Menox & Kaija Lustila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 euroa
Tommys & Charles Plogman, Avenue & Anniina Mattila
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Violetta & Jussi Huru
Satulinna (Parola, Hattula)
Taikakuu, Sonja Tammi band
Tanhuhovi (Lohja)
Syke, Unelmavävyt
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Sinikka Toivonen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Kuutamotaivas, Leasing & Lea Laven
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Mistral & Anne Mattila
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 11 euroa
Noiser & Kari Piironen, naistentanssit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 euroa
Focus