Edellinen tanssipäivä pe 29.9.2006

Lauantai 30.9.2006

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Solaris & Minna Sirkiä
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Öiset kitarat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 10 euroa
Jämijärven Pelimannit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Hacienda, Jani Rinne & Charter's, Jani Rinne
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 10 euroa
Kaikko Band, Major & Kati Fors
Ikaalisten kylpylä
Wähäkosket, Nelinpeli
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 euroa
Islanders & Danny & D'Voices
Jyväskylän viihdekeskus
Taivalkunta Beat, Sputnik & Veera Vikman
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 12 euroa
Favorit & Hanna Talikainen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Esko Rahkonen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 9 euroa
Diesel & Markku Aro
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 12 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Väriloiste, Kokkolan harmonikkaklubi, lokakuun loiskeet -pelimannitapahtuma
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Rosso & Tarja Lunnas, Arto Nuotio
Kuumola (Turenki, Janakkala) 20:00--01:30, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Käenkoskikeskus (Parkano)
Köpi Koski ja Projekti, Sata kitaraa & Antti Huovila
Laihian ylipään ns
Eino Luostarin yhtye
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Jani ja Jetsetters
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 8 euroa
Helli Uusitalo ja Unikuva
Lautsian lomakeskus (Lautsia, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 10 euroa
Dixie
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Janne Ahosen yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tommys & Charles Plogman
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Tulipunaruusut, Kuutamo & Virpi Piippo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Markku Harjunpään orkesteri
Mäntsälän lava
Markus Sextet, DeLuxe, päättäjäiset
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 12 euroa
Varjokuva, Mistral & Anne Mattila
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:01, 12 euroa
New Harlem & Saija Varjus
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30, 12 euroa
FBI Beat & Markus Törmälä
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 euroa
Mainio & Kaija Pietilä
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 6 euroa
J-P Team
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Tanssiorkesteri Helmi
Puistonkulma (Kiuruvesi)
Ajan sävel, Pauli Antero Huttunen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 euroa
Saimaa-Humppa
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat, Souvarit
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Roselet & Sanna Ylikärppä
Syketalo (Jauhomäki, Suonenjoki) 20:00--00:30, 10 euroa
Seppo Silasviita ja Iskelmäyhtye Imperials
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 euroa
Väliaikainen
Tanhuhovi (Lohja)
Norolan Pojat, Taikakuu
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Honkala team & Anne Hankolin
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Reija Kortet & Satelliittitaivas, Lumipallo & Marko Lämsä
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 10 euroa
Ässät, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Elina Vettenranta
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Korsuorkesteri, Agents & Jorma Kääriäinen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki)
Antti Ahopelto
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Elixir & Heikki Kotila