Edellinen tanssipäivä pe 29.9.2006

Lauantai 30.9.2006

Tanssiurheilukeskus Cava 12 €
FinnNostalgia & Rainer Friman, Myrskytuuli
Haapamäen Suoja
Öiset kitarat
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Omega & Eija Kantola, Juha Metsäperä
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 10 €
Jämijärven Pelimannit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Seinäruusut
Lomakeskus Huhmari
La Strada & Anita Hirvonen
Härmän Kylpylä
Jani Rinne & Charter's
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 10 €
Kaikko Band, Major & Kati Fors
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Wähäkosket, Nelinpeli
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 12 €
Islanders & Danny & D'Voices
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Taivalkunta Beat, Sputnik & Veera Vikman
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 12 €
Favorit & Hanna Talikainen
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 7 €
Leo Bass
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Esko Rahkonen
Hotelli Keurusselkä 9 €
Diesel & Markku Aro
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 12 €
Fernet & Tomi Markkola
Ravintola Kivitippu
Väriloiste
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Boogie
Kukonhiekka
Rosso & Tarja Lunnas, Arto Nuotio
Kuumola (Turenki, Janakkala) 20:00--01:30, 10 €
Solistiyhtye Jermut
Käenkoskikeskus
Köpi Koski ja Projekti, Sata kitaraa & Antti Huovila
Laihian ylipään ns (Laihia)
Eino Luostarin yhtye
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Jani ja Jetsetters
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 8 €
Helli Uusitalo ja Unikuva
Lomakouhero 21:00--02:00, 13 €
Finlanders, Savannah, Tuija Mäensivu
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Janne Ahosen yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Charles Plogman & Tommys
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Markku Harjunpään orkesteri
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Markus Sextet, DeLuxe, päättäjäiset, päättäjäiset
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 12 €
Varjokuva, Mistral & Anne Mattila
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--00:01, 12 €
New Harlem & Saija Varjus
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
NeljänSuora
Pesäkallio 20:00--01:30, 12 €
FBI-beat & Markus Törmälä
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 €
Mainio & Kaija Pietilä
Kylpylähotelli Peurunka 6 €
J-P Team
Puistonkulma
Ajan sävel, Pauli Antero Huttunen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Saimaa-Humppa
Lomakeskus Revontuli
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 €
Pekkaniskan Pojat, Souvarit
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 €
Roselet & Sanna Ylikärppä
Hotelli Seurahuone
Kismet & Kati Tuulia
Syketalo (Jauhomäki, Suonenjoki) 20:00--00:30, 10 €
Seppo Silasviita ja Iskelmäyhtye Imperials
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 €
Väliaikainen
Tanhuhovi
Taikakuu
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Honkala team & Anne Hankolin
Teeriharju 20:00--01:40
Lumipallo & Marko Lämsä, Satelliittitaivas & Reija Kortet
Tulenliekki
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä)
Ässät
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Elina Vettenranta
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Korsuorkesteri, Agents & Jorma Kääriäinen
Ylistaron Ylipään ns
Antti Ahopelto
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Elixir & Heikki Kotila

Seuraava tanssipäivä su 1.10.2006