Edellinen tanssipäivä pe 19.5.2006

Lauantai 20.5.2006

Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
San Marino ja Linda
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00, 12 €
Exodus
Hangan lava 21:00--01:30, 12 €
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu) 12 €
Korsuorkesteri
Hotelli Hiittenharju
Semites
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Boheme & Eija Koriseva
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Tanssiorkesteri Helmi
Huvilintu 12 €
Varjokuva
Härmän Kylpylä
Valio Rantakangas
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00, 10 €
Noiser & Risto Nevala
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Souvarit, Major & Kati Fors, avajaiset, avajaiset
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 7 €
Topzet
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 14 €
Anneli Mattila & V.I.P., Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Paratiisi & Kaija Pohjola, Ramona
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 20:00--01:30, 10 €
Solistiorkesteri T.Miller
Hotelli Keurusselkä
Hacienda
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Finlanders, Markus Sextet, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Iskelmäravintola Komeetta
Tiina Räsänen
Kukonhiekka 14 €
Yölintu, Rotukollit, Jani Pirttimäki
Käenkoskikeskus
Hannu Mahlamäki ja Sunset, Agents & Jorma Kääriäinen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 8 €
Pallax
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 11 €
Väriloiste
Linnanmäki
Seitsemän seinähullua veljestä
Lomakouhero 13 €
Fernet & Tomi Markkola
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki, Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Casino & Annika Eklund
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Kauko Simonen
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Charles Plogman & Tommys, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi)
Villiruusu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 12 €
Fortuna & Arja Koriseva, NeljänSuora
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu) 12 €
EXmiehet & Sami Keskitalo
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Juha Simolan yhtye & Juha Simola
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 €
Hanuri ja Hattu
Kylpylähotelli Peurunka
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kylpylähotelli Rauhalahti
Graniitti & Rainer Bollström
Lomakeskus Revontuli
Tähdet
Rientola (Vähärauma, Pori)
Polar & Päivi Nieminen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 13 €
Helmenkalastajat & Antti Ahopelto, Sata kitaraa & Antti Huovila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 10 €
Pekkaniskan Pojat
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Avenue & Anniina Mattila, Koivu & Marita Taavitsainen
Hotelli Seurahuone
Tomi Loppi Band & Ansku Brunees
Simon pirtti
Roselet & Sanna Ylikärppä
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 21:00--01:00, 8 €
Tuovilat
Syvälahti
Charlies, Öiset kitarat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Väliaikainen
Tanhuhovi
Kari Vepsä & Onnenmaa, Tulipunaruusut
Tulenliekki
Horizone & Matti ja Teppo
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Harri ja Coronet, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Four Roses & Johanna Debreczeni
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 13 €
Rosso & Tarja Lunnas, The Spectre
Varpsundin lava
Pentti ja Pekka, Aila Mattila
Ylistaron Ylipään ns
Eino Luostarin yhtye
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Mistral & Anne Mattila, Esteri

Seuraava tanssipäivä su 21.5.2006