Edellinen tanssipäivä pe 19.5.2006

Lauantai 20.5.2006

Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
San Marino ja Linda
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 12 euroa
Exodus
Hangan lava (Hankasalmi) 21:00--01:30, 12 euroa
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Semites
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Boheme & Eija Koriseva
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Tanssiorkesteri Helmi
Huvilintu (Raisio) 12 euroa
Varjokuva
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Valio Rantakangas
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 10 euroa
Noiser & Risto Nevala
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Souvarit, Major & Kati Fors, avajaiset
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 14 euroa
Anneli Mattila & V.I.P., Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Paratiisi & Kaija Pohjola, Ramona
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 20:00--01:30, 10 euroa
Solistiorkesteri T.Miller
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Hacienda
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Finlanders, Markus Sextet, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Kukonhiekka (Saarijärvi) 14 euroa
Yölintu, Rotukollit, Jani Pirttimäki
Käenkoskikeskus (Parkano)
Hannu Mahlamäki ja Sunset, Agents & Jorma Kääriäinen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 8 euroa
Pallax
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 11 euroa
Väriloiste
Linnanmäki (Helsinki)
Seitsemän seinähullua veljestä
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki, Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Casino & Annika Eklund
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Channel Four, Kupla & Katri Aapalahti
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Kauko Simonen
Mäntsälän lava
Tommys & Charles Plogman, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi)
Villiruusu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 12 euroa
Fortuna & Arja Koriseva, NeljänSuora
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu) 12 euroa
EXmiehet & Sami Keskitalo
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 euroa
Hanuri ja Hattu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Kultaiset kitarat & Pertti Niskala
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Graniitti & Rainer Bollström
Rientola (Vähärauma, Pori)
Polar & Päivi Nieminen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 13 euroa
Helmenkalastajat & Antti Ahopelto, Sata kitaraa & Antti Huovila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 10 euroa
Pekkaniskan Pojat
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Avenue & Anniina Mattila, Koivu & Marita Taavitsainen
Simon pirtti (Simo)
Roselet & Sanna Ylikärppä
Suomussalmen ns 21:00--01:00, 8 euroa
Tuovilat
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Charlies, Öiset kitarat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Väliaikainen
Tanhuhovi (Lohja)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Tulipunaruusut
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Horizone & Matti ja Teppo
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 10 euroa
Harri ja Coronet, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Four Roses & Johanna Debreczeni
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 13 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, The Spectre
Varpsundin lava (Håbo)
Pentti ja Pekka, Aila Mattila
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki)
Eino Luostarin yhtye
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Mistral & Anne Mattila, Esteri