Edellinen tanssipäivä pe 28.4.2006

Lauantai 29.4.2006

Auran nuortentalo (Aura) 21:00--02:00
FBI-beat, Fortuna & Arja Koriseva
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 20:00--01:00
Saturnus & Merja Backman
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Solistiyhtye Ketola ja Witikainen
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi)
Tuovilat
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Anneli Mattila & V.I.P., Tanssiorkesteri Helmi
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 10 €
Tanssiorkesteri Markku Ignatius & Reijo Kallio
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Saija Tuupanen & Tornados
Härmän Kylpylä
Juhamatti & Vonkamiehet
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Mia Leivo & Pequeno, Marko Lämsä
Imatran kylpylä (Imatra)
Christa Huikko Band
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Huikon veljekset
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 12 €
Vonkamiehet
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Souvarit, Riemuradio & Heikki Kotila
Hotelli Keurusselkä
Flameband & Jaana Hiltunen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13 €
Juha Vartiainen & Variaatio, Major & Kati Fors, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Ravintola Kivitippu
Charles Plogman & Tommys
Iskelmäravintola Komeetta
Dolores & Terhi Lehtoniemi
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Lumiperhonen
Käenkoskikeskus
Fernet & Tomi Markkola, Taivalkunta Beat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat & Antti Ahopelto
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--01:00, 11 €
Kai Santalan yhtye & Kai Santala
Linnanmäki
Seitsemän seinähullua veljestä
Lomakouhero 13 €
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Saletti & Pekka Seppälä
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Syke, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Nousula
Sabeline & Jaana Lapakko
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--00:30, 10 €
Korsuorkesteri
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Pirtin Pojat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Rosso & Tarja Lunnas
Pesäkallio 12 €
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka
Tomi Loppi Band & Ansku Brunees
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Gunnar Taipaleen yhtye
Lomakeskus Revontuli
Yölintu, Jani Rinne & Charter's
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 14 €
Pekkaniskan Pojat, Finlanders
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 10 €
Nalle Lehtonen, Eija Sinikka
Salakallio
Tommi Soidinmäki
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:30--01:30, 10 €
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Kylpylähotelli Summassaari
Helavyö Pohojalaas menobändi & Vesa Ollinmäki
Suomussalmen ns (Suomussalmi) 10 €
Sami Keskitalo
Tanssikrouvi 20:00--01:00, 5 €
Karaoke
Teeriharju 20:00--01:40
Voimaorkesteri, Mistral & Anne Mattila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tarmo Malila ja Täysikuu, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Humupekka

Seuraava tanssipäivä su 30.4.2006