Edellinen tanssipäivä pe 21.4.2006

Lauantai 22.4.2006

Auran nuortentalo (Aura) 21:00--02:00
Joyride & Tiina Saarivuori, Jean S
Hotelli Ellivuori
Port Payè & Meiju Suvas
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00, 12 €
Noiser
Haapamäen Suoja
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu) 12 €
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Hotelli Hiittenharju
Hilkka Mäkitalo
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 10 €
Unto Satorannan yhtye
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Tulipunaruusut
Lomakeskus Huhmari
Four Roses & Johanna Debreczeni
Härmän Kylpylä
Reissarit
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Velvet & Veera Vikman, Jarmos-yhtye
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 €
Varjokuva
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Riemuradio & Heikki Kotila
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Taikakuu, Lento
Jämi-areena 13 €
Tanssiorkesteri Helmi, Matti ja Teppo
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 7 €
Kismet & Kati Tuulia
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fernet & Tomi Markkola, Eino Luostarin yhtye, Raiders & Marko Lahti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Korsuorkesteri
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen & Variaatio
Hotelli Keurusselkä
Avalon
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 12 €
Sata kitaraa & Antti Huovila, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Ravintola Kivitippu
Harri ja Coronet
Iskelmäravintola Komeetta
Voimaorkesteri, Juha Metsäperä
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Käenkoskikeskus
Finlanders, Väriloiste
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Yölintu
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--01:00, 11 €
Arja Lohtander ja Mon Cherie & Arja Lohtander
Leppävaaran kansantalo 20:00--00:30, 10 €
Vitoset
Linnanmäki
Seitsemän seinähullua veljestä
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Kuutamotaivas
Lomakouhero 13 €
Fantasia & Arto Nuotio & Kati Fors, tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 9 €
Kalle Partanen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tarja Mäkelä
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Souvarit, Arja Koriseva, avajaiset, avajaiset
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--00:30, 12 €
Petoman & Katri Helena
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Diesel & Markku Aro
Pesäkallio 12 €
Esko Rahkonen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Channel Four
Lomakeskus Revontuli
Kari Hirvonen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Taikayö-kvartetti
Rientola (Vähärauma, Pori)
Kaija Pohjola
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 €
Avenue & Anniina Mattila, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Hotelli Seurahuone
Tomi Loppi Band & Ansku Brunees
Kylpylähotelli Summassaari
Flamingo & Jari Grek
Tanhuhovi
Charlies, Noiser & Kari Piironen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Seppo Vartiamäen yhtye & Tuulikki Järvi
Teeriharju 20:00--01:40, 13 €
Omega & Eija Kantola, Helmenkalastajat & Antti Ahopelto
Tulenliekki
FBI-beat & Markus Törmälä, Esteri
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Maximus & Markus Kinnunen, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Federal & Maarit Peltoniemi
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Menokkaat

Seuraava tanssipäivä su 23.4.2006