Edellinen tanssipäivä pe 7.4.2006

Lauantai 8.4.2006

Auran nuortentalo (Aura) 21:00--02:00
Yölintu, Paroque & Marika Paavola
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00, 12 €
Eino Luostarin yhtye & Eino Luostari, naistentanssit, naistentanssit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Omenapuu & Johanna Pakonen
Lomakeskus Huhmari
Omega & Eija Kantola
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Härmän Kylpylä
Sinikuu
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Four Roses & Johanna Debreczeni
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 €
Charlies
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Rosso & Tarja Lunnas, Taivalkunta Beat, Tony Aare
Jämi-areena 13 €
Yön tähdet, Oo la laa & Kristiina Mäki
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 12 €
Koralli
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Trio Marino
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Hotelli Keurusselkä
Tanssiorkesteri Nevada & Markus Huitsi
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 12 €
A. Aallon rytmiorkesteri
Ravintola Kivitippu
Kupla & Katri Aapalahti
Koskue
Ajattomat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Wähäkosket
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Noiser & Kari Piironen, Avenue & Anniina Mattila
Käenkoskikeskus
Mistral & Anne Mattila, Markus Sextet
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä) 20:00--23:30, 10 €
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--01:00, 11 €
Bueno 2 & Ismo Lehtola
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Q-raketti
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 9 €
Kari Raution yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anneli Mattila & V.I.P.
Merisärkän viihdekeskus
Charles Plogman & Tommys
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Yötaivas
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--00:30, 12 €
Onnenkulkurit, Harlem & Saija Varjus & J. Eskelinen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Pesäkallio 12 €
Korsuorkesteri
Kylpylähotelli Rauhalahti
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Lomakeskus Revontuli
Taikakuu
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Kari Hautasaaren yhtye
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 €
FBI-beat & Markus Törmälä, Risto Nevala
Tanhuhovi
Lumipallo & Arto Nuotio, Fantasia & Kati Fors, tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju 20:00--01:40
La Strada & Anita Hirvonen, Öiset kitarat
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 €
Vonkamiehet
Tulenliekki
Voimaorkesteri, Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Laura Carita
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 10 €
Tanssiorkesteri Helmi, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Valtatie 2
FinnNostalgia & Nalle Lehtonen, Masa Yards
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Voitto Takasen yhtye
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu) 12 €
Finlanders
Iskelmäravintola Komeetta
Lumipallo & Saska Helmikallio
Lomakouhero 13 €
Seinäruusut & Tommi Soidinmäki

Seuraava tanssipäivä su 9.4.2006