Edellinen tanssipäivä pe 17.2.2006

Lauantai 18.2.2006

Aronkeidas
Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura) 21:00--02:00
Sesam & Antti Raiski, Koivu & Marita Taavitsainen
Haapamäen Suoja 12 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Rosette & Tiina Ruuska
Hotelli Hiittenharju
FinnNostalgia
Lomakeskus Huhmari
Avenue & Anniina Mattila
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Köpi Koski ja Projekti
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Yöjuoksu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 €
Tauski Peltonen
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Channel Four, Seinäruusut & Tommi Soidinmäki
Jämi-areena 21:00--02:30, 13 €
Yölintu, Jämijärven Pelimannit
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 12 €
Janne Ahosen yhtye
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 7 €
Onnenkulkurit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Fantasia & Kati Fors, Arto Nuotio, tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen & Variaatio
Hotelli Keurusselkä
Väriloiste
Ravintola Kivitippu
Mira ja Brainless
Iskelmäravintola Komeetta
Seitsemän seinähullua veljestä
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Mistral & Anne Mattila
Laihian ylipään ns (Laihia)
Eino Luostarin yhtye
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Anneli Mattila & V.I.P., Tanssikengät & Teuvo Oinas
Lomakouhero 13 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hotelli Malmikumpu
Duo Sami Soininen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 9 €
Tarja Mäkelä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kari Piironen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Titanic
Orimattilan Kehräämö (Orimattila)
Pekkaniskan Pojat
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Kuutamo & Virpi Piippo
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Charlies
Pesäkallio 12 €
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Puistonkulma
Violetta
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Urho Hämäläisen yhtye
Lomakeskus Revontuli
Diesel & Markku Aro
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio)
Polar & Päivi Nieminen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Souvarit, Handen Humppa
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--01:30, 12 €
Syke, Ceres
Hotelli Seurahuone
Jokiset
Kylpylähotelli Summassaari
Atomi
Tanhuhovi
Yötaivas, FBI-beat
Tanssikrouvi 20:00--01:00, 5 €
Karaoke
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Esko Sartolahden yhtye
Teeriharju 20:00--01:40, 13 €
Rosso & Tarja Lunnas, Esteri
Tulenliekki
Korsuorkesteri
Turun VPK (Turku) 12 €
Oo la laa & Kristiina Mäki
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 12 €
Taikakuu, naistentanssit, naistentanssit
Valtatie 2 21:00--02:00
Kari Vepsä & Onnenmaa
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 10 €
Pertti Niemi & Odessa

Seuraava tanssipäivä su 19.2.2006