Edellinen tanssipäivä pe 4.11.2005

Lauantai 5.11.2005

Aittojärven Kulma (Aittojärvi, Kiuruvesi) 8 €
Helli Uusitalo ja Unikuva
Auran nuortentalo (Aura)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa, Agents & Jorma Kääriäinen
Haapamäen Suoja
Safir & Mira Kunnasluoto
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu) 12 €
Charles Plogman & Tommys
Hotelli Hiittenharju
Juha Vartiainen & Variaatio
Lomakeskus Huhmari
Omenapuu & Johanna Pakonen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Punainen kitara & Seppo Tammilehto
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 €
Paratiisi & Kaija Pohjola
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Öiset kitarat, Jean S, Eric Ray
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 21:00--03:30, 7 €
Flameband & Jaana Hiltunen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Köpi Koski ja Projekti, Väriloiste
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Arto Nuotio, Johanna Piipponen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Hotelli Keurusselkä
Pohjantähti & Mikko Salmela
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 12 €
Charlies, Tahtitaivas, Essi Leppäkoski, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Ravintola Kivitippu
N.E.M.O
Kokkolan työväentalo (Kokkola)
Iltatähti ja A Hautaniemi
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Jarmanka Duo
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Wähäkosket
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Fernet & Tomi Markkola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit
Lomakouhero 12 €
FBI-beat & Markus Törmälä, Fresco
Lumijoen ns (Lumijoki)
Pohojanmaan Poikamiehet
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 €
Tarja Mäkelän yhtye, Tarja Mäkelä
Merihelmi (Kuivaniemi, Ii) 10 €
Sonetti & Ilkka Hakala
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Mistral & Anne Mattila
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Solistiorkesteri Sointu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 12 €
Port Payè & Meiju Suvas, Sunny Group & Ari Klem
Nivalan ns (Nivala) 19:00--24:00, 8 €
Esko Sartolahden yhtye
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti) 20:00--00:30, 9 €
Okalinnut
Ooperi (Kortela, Rauma) 12 €
Valentinot & Rami Rafael
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00, 12 €
Avenue & Anniina Mattila
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Suomi-yhtye
Pesäkallio 12 €
Sata kitaraa & Antti Huovila
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa) 10 €
Reino Jalonen ja Kangastus
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 10 €
Euroset & Seppo Salminen
Lomakeskus Revontuli
Federal & Maarit Peltoniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 14 €
Väliaikainen, Yölintu
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--01:30, 10 €
Ceres
Hotelli Seurahuone
Copter's & Terhi Matikainen
Kylpylähotelli Summassaari
Seppo Silasviita ja Myrskylinnut
Tanhuhovi
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Markku Ignatius & Janne Ahonen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Tapani Luojus & Unto Satorannan yhtye
Teeriharju 20:00--01:40
Taifun & Reijo Taipale, Markus Sextet
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 €
Hannu Palo
Tulenliekki
Anneli Mattila & V.I.P., Varjokuva
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00, 11 €
Tulipunaruusut, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi) 10 €
Tanssiorkesteri Helmi
Valtatie 2
Horizone & Matti ja Teppo, Hannu Mahlamäki ja Sunset
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Kari Piironen

Seuraava tanssipäivä su 6.11.2005