Edellinen tanssipäivä pe 16.9.2005

Lauantai 17.9.2005

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Cosmos, Kai Törmä
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 12 euroa
Seitsemän seinähullua veljestä
Huvilintu (Raisio)
Varjokuva
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Väriloiste
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Sesam & Antti Raiski
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 8 euroa
Swingers Company
Jyväskylän viihdekeskus
La Strada & Anita Hirvonen
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 12 euroa
Janne Ahosen yhtye
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Eino Luostarin yhtye, Öiset kitarat, Eino Luostari
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 12 euroa
Pekkaniskan Pojat, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Nasma Team
Kukonhiekka (Saarijärvi) 12 euroa
FBI Beat & Markus Törmälä, Fantasia & Arto Nuotio & Kati Fors
Kärsämäen Kataja 12 euroa
Pohojanmaan Poikamiehet, Marko Lämsä & Terhi Lehtoniemi
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 8 euroa
Hanuri ja Hattu
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 euroa
Raimo Ollinkangas & Essi Leppäkoski
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Jämijärven Pelimannit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Unelmayhtye & Kalevi Porala
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Saija Tuupanen & Tornados
Merikylpylän lava (Otan alue, Rauma)
Amarillo, silakkamarkkinat
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Titanic, Tapani Nikkilä
Mäntsälän lava
Agents & Jorma Kääriäinen, Jouni Raitio
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 12 euroa
Susanna Sakko & Onnenpotku, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Nousula (Silvola, Savonlinna)
Sabeline & Jaana Lapakko
Ooperi (Kortela, Rauma)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 12 euroa
Red Label & Janne Hurme
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa) 10 euroa
Vonkamiehet & Matti Esko
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka) 6 euroa
Kaikko Band
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Päiväkumpu (Karjalohja, Lohja)
Seppo Ahokkaan trio
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kuutamo
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Picardo & Voitto Leppänen, Poseidon
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:45, 13 euroa
Taikakuu, Riemuradio & Heikki Kotila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Avenue & Anniina Mattila
Tanhuhovi (Lohja)
Charlies, Yötaivas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Iltarusko & Saku Backman
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Safir & Mira Kunnasluoto, NeljänSuora
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Ceres, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Joyride & Tiina Saarivuori, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Villiruusu