Edellinen tanssipäivä pe 26.8.2005

Lauantai 27.8.2005

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 7.50 €
Boot factory band
Hangan lava 21:00--01:30
Rosso & Tarja Lunnas, päättäjäiset, päättäjäiset
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:30--00:30
Hannu Saksi
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu) 12 €
Fantasia & Arto Nuotio & Kati Fors
Hotelli Hiittenharju
Jaana Pöllänen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Eino Grön
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:30--01:30, 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Markus Sextet
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30, 10 €
Jokiset
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori)
Tanssin Huumaa & Sirpa Jokinen, Olli Oinonen
Huvilintu
Panorama & Marion Rung
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 €
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer, Johanna Debreczeni
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Unelmavävyt
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Finlanders
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää) 7 €
Pekkaniskan Pojat
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Mistral & Anne Mattila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tulipunaruusut, Pirjo Ojaniemi
Hotelli Keurusselkä
Jojo & Jaana Lammi
Kiparkatti 20:00--02:00, 12 €
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Köpi Koski ja Projekti, FBI-beat
Ravintola Kivitippu
EQ ja Sami Hakala, Singers
Kukonhiekka 13 €
Taikakuu, Mekka & Paula Koivuniemi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Sävelsilta & Rauno "Rauski" Juhannusvuori
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Fernet & Tomi Markkola, Markku Harjunpään orkesteri & Markku Harjunpää & Tuula Heikkilä
Käenkoskikeskus
Voimaorkesteri, A. Aallon rytmiorkesteri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 8 €
Komeetta & Pertti Niskala, porsasjuhlat, porsasjuhlat
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki) 21:00--02:00, 11 €
Vesa Formusen yhtye & Veijo Haavisto
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Twisters & Taija Riihimäki
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Focus
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Raimo Ollinkangas & Arja Sipola
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Seppo Ahokkaan trio
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00
Juhamatti & Paletti, Wähäkosket
Merihelmi (Kuivaniemi, Ii)
Horizone & Matti ja Teppo
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Seinäruusut
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
The Five Comets & Kim Brown, Ahti Ahvenus ja Klubi
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Sata kitaraa & Antti Huovila, Erkki Räsänen
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi)
Villiruusu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 12 €
Islanders & Danny & D'Voices, Marika Paavola
Niemenharjun tanssilava 11 €
Noiser & Kari Piironen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Sami Soininen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Rovers & Kake Randelin, Presto
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kylpylähotelli Peurunka
Huikon veljekset
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30
Oo la laa & Kristiina Mäki
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Esko Sartolahden yhtye
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Avenue, Anniina Mattila
Kylpylähotelli Rauhalahti
Graniitti & Rainer Bollström
Lomakeskus Revontuli
Tommi Nyyssönen
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 13 €
Joyride & Tiina Saarivuori, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:45, 13 €
Lumipallo & Saska Helmikallio, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Syke, Swingers
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Moody River
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit
Syvälahti
Charles Plogman, Tommys
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Tanssiorkesteri Helmi
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--01:00, 12 €
San Marino ja Linda
Tulenliekki
Saija Tuupanen & Tornados, Rakkauden ammattilaiset
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Anneli Mattila, V.I.P.
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Omega & Eija Kantola, Semites, Öiset kitarat
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Linnut & Arja Havakka
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Suomi-yhtye, Velvet

Seuraava tanssipäivä su 28.8.2005