Edellinen tanssipäivä pe 10.6.2005

Lauantai 11.6.2005

Aronkeidas
Wähäkosket
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Solistiorkesteri T.Miller
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi)
Esko Rahkonen
Hangan lava 21:00--01:30
Syke
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:30--00:30
Esko Sartolahden yhtye
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Koivu & Marita Taavitsainen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30, 10 €
Lento
Huvilintu
Fantasia
Huviniemi (Punkaharju kk, Savonlinna)
CatCat
Hyttikoski (Sipola, Siikalatva) 21:00--01:30, 12 €
Islanders & Danny & D'Voices
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Öiset kitarat
Härmän Kylpylä
Balanssi & Birgit Ohra-aho
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Mira Kunnasluoto
Iitiän VPK:n lava 20:00--01:00
Taifun & Juha Mäkinen, Erkki Friman & Reijo Taipale
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Voimaorkesteri, Charlies, FBI-beat
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Unelmavävyt
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, Tanssikengät & Teuvo Oinas, tanssikenkien myynti, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta, tanssikenkien myynti
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Ramona & Marko Karvonen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Diesel & Markku Aro, Tanssiorkesteri Luxus
Hotelli Keurusselkä
EQ ja Sami Hakala
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ravintola Kivitippu
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Yönkulkijat & Kimmo Sopanen
Kukonhiekka
Tulipunaruusut, Fortuna & Arja Koriseva
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Meriitti & Pia Lång
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 €
Helli Uusitalo ja Unikuva & Helli Uusitalo
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Petri Hervanto
Linnanmäki
Seitsemän seinähullua veljestä
Liperin lava (Liperi)
Baroque & Timo Turpeinen
Lomakouhero
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00
Charlies, Eino Luostari
Maaningan kasino (Kuopio) 20:00--02:00, 10 €
Ruletti & Pasi Kaunisto
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Sinikka Toivonen
Merihelmi (Kuivaniemi, Ii)
Port Payè & Meiju Suvas
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Köpi Koski ja Projekti
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Kari Harju band & Jari Välimäki
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Bolero 1 & Lea Laven
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Sata kitaraa & Antti Huovila
Niemenharjun tanssilava
Kari Isola ja Yön tähdet, Nelinpeli & Kaija Lustila & Jouni Raitio
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
NeljänSuora
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Humidor & Erkki Räsänen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Rytmiset
Kylpylähotelli Peurunka
Serena
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Linnut & Arja Havakka
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori)
Hilkka Mäkitalo
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö)
Varjokuva, Titan, Keijo Rahnasto
Kylpylähotelli Rauhalahti
Tanssiorkesteri Helmi
Lomakeskus Revontuli
Iskelmäyhtye Korona
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Rosso & Tarja Lunnas, Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Pentti Kumpulainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Reijo Kallio
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Channel Four, Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Noiser & Kari Piironen, Markus Sextet
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Anneli Mattila & V.I.P.
Syvälahti
Finlanders
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Tanssin Huumaa & Berit
Tanhumäki (Orijärvi, Salo)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--01:00, 12 €
Exodus, Nickes
Tulenliekki
Safir
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 10 €
Avenue & Anniina Mattila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Villi yö, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Yöjuoksu & Kauko Simonen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Fernet & Tomi Markkola, Taivalkunta Beat
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Kari Hirvonen & Amarillo 2
Viikinsaaren tanssilava
Tomi Loppi Band & Ansku Brunees
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Riemuradio, Risto Nevala
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Villiruusu
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Panorama & Marion Rung, Eino Grön

Seuraava tanssipäivä su 12.6.2005