Edellinen tanssipäivä pe 27.5.2005

Lauantai 28.5.2005

Hangan lava (Hankasalmi) 21:00--01:30
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, avajaiset
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:30--00:30
Tonika
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Reija Kortet
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Eino Grön
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Harlem & Saija Varjus
Huvilintu (Raisio)
Mistral & Anne Mattila
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Korsuorkesteri
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Markus Sextet, Nelinpeli & Kaija Lustila
Ikaalisten kylpylä
Graniitti & Rainer Bollström
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Channel Four, Anneli Mattila & V.I.P.
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Violetta & Jussi Huru
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Taikakuu, Savannah
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi, Valentinot & Rami Rafael
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Linnut & Arja Havakka, Esteri
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Harri ja Coronet
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Taivalkunta Beat
Käenkoskikeskus (Parkano)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 euroa
Pyhäjärvi & Kauko Loiske
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Iltatähti ja A Hautaniemi
Linnanmäki (Helsinki)
Seitsemän seinähullua veljestä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fantasia & Arto Nuotio
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Riemuradio, Fernet & Tomi Markkola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Janne Ahosen yhtye
Mäntsälän lava
Souvarit, Mekka & Paula Koivuniemi
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Katja Ängeslevä, Marko Lämsä
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Solistiorkesteri T.Miller
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Tauski Peltonen
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
San Marino ja Linda
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Pekkaniskan Pojat, Finlanders
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Raimo Piipponen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Safir & Johanna Debreczeni, Öiset kitarat
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Voimaorkesteri, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
FBI Beat & Markus Törmälä, Avenue & Anniina Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Jojo & Jaana Lammi
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 20:00--00:30
Suomi-yhtye & Pekka Hartonen
Tanhuhovi (Lohja)
Saija Tuupanen & Tornados, Diesel & Markku Aro
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Syke
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 12 euroa
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Kyläsoittajat, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Antti Huovila
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00
Helmenkalastajat, Koivu & Marita Taavitsainen
Valtatie 2 (Harjavalta) 21:00--02:00
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne, Atlantis & Janne Joki
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Noiser & Kari Piironen
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Omenapuu & Johanna Pakonen