Edellinen tanssipäivä pe 20.5.2005

Lauantai 21.5.2005

Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:30--00:30
Euroset & Seppo Salminen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Valentinot & Rami Rafael
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Rytmiset
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Noiser & Kari Piironen
Huvilintu (Raisio)
Souvarit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sesam & Antti Raiski
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Syke
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Anneli Mattila & V.I.P.
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Saija Tuupanen & Tornados
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Omega & Eija Kantola
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Esko Rahkonen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Channel Four
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Helmi
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Helmenkalastajat
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Agents, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 euroa
Suomirytmi & Heikki Ilmonen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Väriloiste
Linnanmäki (Helsinki)
Seitsemän seinähullua veljestä
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00
Sata kitaraa & Antti Huovila, Meriitti & Pia Lång
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Presto, Oo la laa & Kristiina Mäki
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
EQ ja Sami Hakala, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Eija Koriseva
Mäntsälän lava
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Rosso & Tarja Lunnas
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 12 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa, Koivu & Marita Taavitsainen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Flamingo & Jari Grek
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Sateenkaari & Pentti Kumpulainen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
The Five Comets
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Myrskytuuli, Mistral & Anne Mattila
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola, Kuopio)
Ari Kuivalaisen yhtye
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Taikakuu, Huikon veljekset
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
FinnFox, Essi Leppäkoski
Tanhuhovi (Lohja)
Fortuna & Jukka Ruusumaa, Jani Rinne & Charter's, Arja Koriseva
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Taifun & Reijo Taipale, Yölintu
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Taikayö-kvartetti, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulipunaruusut
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00
Avenue & Anniina Mattila, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Taivalkunta Beat, Kaija Koo
Varpsundin lava (Håbo)
Picardo & Voitto Leppänen
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Diesel & Markku Aro, NeljänSuora