Edellinen tanssipäivä pe 13.5.2005

Lauantai 14.5.2005

Hotelli Aquarius (Uusikaupunki)
Varjokuva
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Eino Luostari
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:30--00:30
Gunnar Taipale, Kari Kuusijoki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Huvilintu (Raisio)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Rosso & Tarja Lunnas
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Bolero 1 & Lea Laven
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Souvarit, Safir & Johanna Debreczeni, avajaiset
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Kari Hautasaaren yhtye
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Juha Vartiainen & Variaatio, Bonus & Dimitri Sjöberg
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Birgit Ohra-aho
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Graniitti & Rainer Bollström
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Kari Vepsä & Onnenmaa, Petoman
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kuutamo & Virpi Piippo
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Voimaorkesteri, Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund, Agents & Jorma Kääriäinen
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 euroa
Kimara & Väinö Korsu
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Jämijärven Pelimannit
Linnanmäki (Helsinki)
Seitsemän seinähullua veljestä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Korsuorkesteri
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Channel Four
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Sierra
Mäntsälän lava
Finlanders, Taikakuu
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi)
Villiruusu
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Huikon veljekset
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Markus Sextet
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Tropicana
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Helmenkalastajat
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Charlies & Janne Leino
Rientola (Vähärauma, Pori)
Yöperhonen & Jaana Kurhela
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
FBI Beat, Joyride & Tiina Saarivuori
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Anneli Mattila & V.I.P.
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Rosette & Tiina Ruuska
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Omega & Eija Kantola
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Väliaikainen
Tanhuhovi (Lohja)
Tulipunaruusut, Avenue & Anniina Mattila
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Iltarusko & Saku Backman
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 12 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Juhonpojat & Mauri Peltoniemi, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Syke
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00
Yölintu, Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Valtatie 2 (Harjavalta) 21:00--02:00
Saturnus & Jari Fagerdahl
Ämyri (Somerniemi, Somero)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Paroque, Marika Paavola