Edellinen tanssipäivä pe 29.4.2005

Lauantai 30.4.2005 vapunaatto

Aronkeidas (Kauhajoki)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Auran nuortentalo
NeljänSuora, Jean S
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Merituuli
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 12 euroa
Exodus, Väriloiste, naistentanssit
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Noiser & Kari Piironen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Sata kitaraa & Antti Huovila
Huvilintu (Raisio)
Finlanders, Valentinot & Rami Rafael
Hyvinkään järjestötalo
Seppo Ahokas
Ikaalisten kylpylä
Myrskytuuli
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Pohojanmaan Poikamiehet
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Anneli Mattila & V.I.P., Koralli
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Onnenkulkurit & Johanna Rantsi & J. Eskelinen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Reija Kortet, Dolores
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Juha Vartiainen & Variaatio, Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 20:00--01:00
Huikon veljekset
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Riemuradio
Kokkolan työväentalo
Iltatähti ja A Hautaniemi
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Käenkoski (Parkano)
Taivalkunta Beat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Helmenkalastajat
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 euroa
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Rytmiset & Seppo Heikkinen & avajaiset
Linnanmäki (Helsinki)
Seitsemän seinähullua veljestä
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Pohojanmaan Pelimiehet, Saija Tuupanen & Tornados
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Harri ja Coronet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Titanic
Mäntsälän lava
Syke, Koivu & Marita Taavitsainen
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:30, 12 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Rosette & Tiina Ruuska
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Channel Four
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Panorama, Marion Rung
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Rosso & Tarja Lunnas
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Omega & Eija Kantola, Fernet & Tomi Markkola
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 10 euroa
Pekkaniskan Pojat, Foxpop & Jämsän Paroni
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Kari Isola ja Yön tähdet, Jouni Raitio
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:30--01:30, 10 euroa
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Satulinna (Parola, Hattula) 20:00--02:00, 10 euroa
Handen Humppa, FinnNostalgia, Atlantis & Janne Joki
Tanhuhovi (Lohja)
Yötaivas, FBI Beat & Markus Törmälä
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Sinikka Toivonen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 10 euroa
Focus 1, Esteri, päättäjäiset
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 euroa
Tanssiorkesteri Villiruusut & Raimo Hämäläinen, naistentanssit
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Mistral & Anne Mattila
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tanssiorkesteri Helmi, naistentanssit
Uittamo paviljonki (Turku)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo