Edellinen tanssipäivä pe 22.4.2005

Lauantai 23.4.2005

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 11 €
Maarit Peltoniemi
Hotelli Anttolanhovi
Duo Ari ja Rami
Auran nuortentalo (Aura)
Reija Kortet, Nelinpeli, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Haapamäen Suoja
Nelostie & Jaska Mäkynen
Haaparannan kansantalo (Haaparanta)
Dolores & Virpi Piippo
Hotelli Hiittenharju
Semites
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Esko Rahkonen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Jani Wickholm
Lomakeskus Huhmari
Huikon veljekset
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Charles Plogman & Tommys, Swingers
Härmän Kylpylä
Wähäkosket
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Flamingo & Jari Grek
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Kaija Pohjola
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Petoman
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Köpi Koski ja Projekti, Saija Tuupanen & Tornados
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Helmi
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
La Strada & Anita Hirvonen
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo) 0:00--1:30
Kimmo Sopanen Group
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Harri ja Coronet
Kuntotalo 20:00--01:00, 10 €
Nostalgiaorkesteri
Käenkoskikeskus
FBI-beat & Markus Törmälä, Fernet & Tomi Markkola
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Linnanmäki
Seitsemän seinähullua veljestä
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 €
Dolce & Kaija Laakso
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Omega & Eija Kantola
Merisärkän viihdekeskus
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Elite 1 & Teija Vierikko
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Charlies & Janne Leino, Arja Koriseva, avajaiset, avajaiset
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 €
Helmenkalastajat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--00:30, 12 €
Noiser & Kari Piironen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Sylvia, Humidor & Erkki Räsänen
Pesäkallio
Raimo Ollinkankaan yhtye & Kauko Simonen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Mainio & Kaija Pietilä
Kylpylähotelli Rauhalahti
Onnenpotku & Susanna Sakko
Lomakeskus Revontuli
Safir & Johanna Debreczeni
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Taikayö-kvartetti
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 13 €
Mistral & Anne Mattila, Timangi
Kylpylähotelli Summassaari
Coralia & Jasmin Mäntylä
Tanhuhovi
Anneli Mattila & V.I.P., Risto Nevala
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Tapani Luojus & Unto Satoranta
Teeriharju 20:00--01:40
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 10 €
Vonkamiehet, naistentanssit, naistentanssit
Tulenliekki
Finlanders
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Valtatie 2 20:00--02:00
A. Aallon rytmiorkesteri
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Solaris & Minna Sirkiä
Törmä (Onttola, Joensuu)
Korsuorkesteri

Seuraava tanssipäivä su 24.4.2005