Edellinen tanssipäivä pe 1.4.2005

Lauantai 2.4.2005

Aronkeidas (Kauhajoki)
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Auran nuortentalo
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa, Helmenkalastajat
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Ilpo Karisen yhtye & Ilpo Karinen, naistentanssit, 40-vuotisjuhlatanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Esko Rahkonen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Jaana Pöllänen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
NeljänSuora
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Riku Lätti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jani Rinne & Charter's
Ikaalisten kylpylä
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Charlies
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Kare Savolainen ja Vorkkerit
Jyväskylän viihdekeskus
Taivalkunta Beat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Sinikka Toivonen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Korsuorkesteri, Eino Luostari
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Syke
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Wähäkosket, Kari Piironen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Juha Vartiainen & Variaatio, Taikakuu
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Sylvia
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Tarmo Malila ja Täysikuu
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Käenkoskikeskus (Parkano)
Yöperhonen & Jaana Kurhela, Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Kärsämäen Kataja
Souvarit
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 euroa
Sebastian Ahlgren
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Hertzi boys
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Anita Hirvonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Federal & Maarit Peltoniemi
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 12 euroa
Avenue & Nalle Lehtonen & Anniina Mattila
Pesäkallio (Lahti)
Omega & Eija Kantola
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Reijo Taipale
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Jupiter & Jari Kujala
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 13 euroa
Balanssi & Birgit Ohra-aho, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Laila ja Olavi -laulukilpailu, Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Ari Grönthal
Tanhuhovi (Lohja)
Tanssiyhtye Alfa Band & Lasse Palander, Koivu & Marita Taavitsainen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Voimaorkesteri, Rosso & Tarja Lunnas
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Turun VPK
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Unelmavävyt, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tommys & Charles Plogman
Valkealan kirkonkylän ns (Valkeala, Kouvola)
Nostalgiaorkesteri
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--02:00
Markus Sextet
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Reino Jalonen ja Kangastus