Edellinen tanssipäivä pe 25.3.2005

Lauantai 26.3.2005

Aronkeidas
Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo (Aura)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Haapamäen Suoja
Kari Hirvonen & Amarillo 2
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Syke
Hotelli Hiittenharju
Annika Eklund
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Vesa Formusen yhtye
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 20:45--01:30
Taifun & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Lomakeskus Huhmari
Norolan Pojat
Härmän Kylpylä
Channel Four
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Royal
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Markus Sextet, Jaska Mäkynen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Hotelli Keurusselkä
Rami Välimäki
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:30, 13 €
Charlies & Janne Leino & Elina Nurmoranta
Ravintola Kivitippu
Timo Saarimäen yhtye
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Duo Papillon
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Polar & Päivi Nieminen
Käenkoskikeskus
Mistral & Anne Mattila, Sata kitaraa & Antti Huovila
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 8 €
Tukkijätkät
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen) 20:00--01:30, 10 €
Raimo Ollinkangas & Kauko Simonen
Lomakouhero
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Merihelmi (Kuivaniemi, Ii)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Markku Harjunpää
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 €
Pohjantähti & Mikko Salmela, Agents & Jorma Kääriäinen
Ooperi (Kortela, Rauma)
Menokkaat
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--00:30, 10 €
Tanssiorkesteri Helmi, Ami Jaara ja Amico
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Ceres
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Väliaikainen
Pesäkallio
The Boys, Esko Rahkonen
Lomakeskus Revontuli
Omega & Eija Kantola
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Marko Juhani ja La Playa
Rientola (Vähärauma, Pori)
Kari Piironen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat, Anneli Mattila & V.I.P.
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Noiser
Tanhuhovi
Taikakuu, Avenue & Anniina Mattila
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Tiikerihai & Tarmo Lahtinen
Teeriharju 20:00--01:40
Omenapuu & Johanna Pakonen, FBI-beat & Markus Törmälä
TT-halli
Kerosiini & Jouni Keronen
Tulenliekki
Rosso & Tarja Lunnas
Turun VPK (Turku)
Jokerit Company
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Koivu & Marita Taavitsainen, naistentanssit, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Souvarit
Valtatie 2
Charles Plogman & Tommys, Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Ari Grönthal, Pauli Virta, Olavi Virta - Sininen huvimaja -kiertue
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Harri ja Coronet

Seuraava tanssipäivä su 27.3.2005