Edellinen tanssipäivä pe 11.3.2005

Lauantai 12.3.2005

Auran nuortentalo
Diesel & Markku Aro, Taivalkunta Beat
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, Mia Hed, Pauli Virta, Olavi Virta - Sininen huvimaja -kiertue
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Asko Järvelän yhtye
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Yötaivas, Omenapuu & Johanna Pakonen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Koivu & Marita Taavitsainen
Jyväskylän viihdekeskus
Pekkaniskan Pojat, Sata kitaraa & Antti Huovila
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fernet & Tomi Markkola, Joyride & Tiina Saarivuori
Kasavuoren koulu (Kasavuori, Kauniainen) 19:00--23:30, 12 euroa
Grani Big Band
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Sinikka Toivonen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Norolan Pojat
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:30, 12 euroa
Juha Simolan yhtye, A. Aallon rytmiorkesteri
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Omega & Eija Kantola
Käenkoski (Parkano)
Ilpo Karisen yhtye, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Kärsämäen Kataja
FBI Beat & Markus Törmälä
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 3 euroa
Levyt
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Helmenkalastajat
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Kalle Partanen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, tangomarkkinoiden esikarsinta
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Mistral & Anne Mattila, Sesam & Antti Raiski
Ooperi (Kortela, Rauma)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 12 euroa
Kaija Lustila
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Pohojanmaan Poikamiehet
Pesäkallio (Lahti)
Tulipunaruusut
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
CatCat
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Velvet
Tanssiravintola Pohjanhovi (Rovaniemi)
Rosette
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Saimaa-Humppa
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Mekka & Paula Koivuniemi
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Yöjuoksu
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Avenue & Anniina Mattila, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Noiser & Kari Piironen
Satulinna (Parola, Hattula)
Reija Kortet & Taikakuu
Tanhuhovi (Lohja)
Finlanders, Wähäkosket
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Saija Tuupanen & Tornados, Tanssiorkesteri Helmi
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tarmo Malila ja Täysikuu, Yölintu, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Väriloiste
Ylöjärven työväentalo
Honkala team & Anne Hankolin
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
San Marino ja Linda