Edellinen tanssipäivä pe 4.3.2005

Lauantai 5.3.2005

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00, 11 euroa
Esko Rahkonen
Auran nuortentalo
FBI-beat, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Exodus, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Taivalkunta Beat, Soundset
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Safir & Johanna Debreczeni
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Noiser & Risto Nevala, Helmenkalastajat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ismo Pentikäinen ja Pelipojat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Korsuorkesteri
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Tukkijätkät
Jyväskylän viihdekeskus
Väliaikainen, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Boheme & Eija Koriseva
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kari Piironen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Kiikan nuorisotalo (Sastamala)
Reino Jalonen ja Kangastus
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
EQ ja Sami Hakala & Sami Hakala
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Trio Timo Routasaari
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Ässät, Anneli Mattila & V.I.P.
Kärsämäen Kataja
Sata kitaraa & Antti Huovila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Janne Ahosen yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fernet & Tomi Markkola, Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Kaija Pohjola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Yölintu
Orimattilan Kehräämö 20:00--00:30, 12 euroa
Sunny Group & Ari Klem
Pesäkallio (Lahti)
Tanssiorkesteri Helmi, Linnut & Arja Havakka
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Domino & Jussi Seppänen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Seitsemän seinähullua veljestä
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Nelinpeli & Kaija Lustila
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Souvarit, Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen
Tanhuhovi (Lohja)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Polar & Päivi Nieminen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Rytmiset, Koivu & Marita Taavitsainen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Tulipunaruusut
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Flamingo & Jari Grek
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Solistiorkesteri T.Miller