Edellinen tanssipäivä pe 4.3.2005

Lauantai 5.3.2005

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00, 11 €
Esko Rahkonen
Auran nuortentalo (Aura)
FBI-beat, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Evijärven alapään ns (Evijärvi) 20:30--01:00
Exodus, naistentanssit, naistentanssit
Haapamäen Suoja
Taivalkunta Beat, Soundset
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Fantasia & Arto Nuotio
Lomakeskus Huhmari
Safir & Johanna Debreczeni
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Noiser & Risto Nevala, Helmenkalastajat
Härmän Kylpylä
Ismo Pentikäinen ja Pelipojat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Korsuorkesteri
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--01:00
Tukkijätkät
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Väliaikainen, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 11 €
Boheme & Eija Koriseva
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Sandels
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Kari Piironen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Kiikan nuorisotalo
Reino Jalonen ja Kangastus
Ravintola Kivitippu
EQ ja Sami Hakala & Sami Hakala
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Trio Timo Routasaari
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Käenkoskikeskus
Ässät, Anneli Mattila & V.I.P.
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Norolan Pojat, Finlanders
Lomakouhero
Syke, Markus Sextet
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 €
Janne Ahosen yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fernet & Tomi Markkola, Pohojanmaan Pelimiehet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Kaija Pohjola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 €
Rosso & Tarja Lunnas, Yölintu
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--00:30, 12 €
Sunny Group & Ari Klem
Oriveden Suoja (Orivesi)
Sinikka Toivonen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Saija Tuupanen & Tornados
Pesäkallio
Tanssiorkesteri Helmi
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 €
Domino & Jussi Seppänen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Seitsemän seinähullua veljestä
Lomakeskus Revontuli
Nelinpeli
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Souvarit, Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen
Tanhuhovi
Kari Vepsä & Onnenmaa, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Polar & Päivi Nieminen
Teeriharju 20:00--01:40
Rytmiset, Koivu & Marita Taavitsainen
Tulenliekki
Tulipunaruusut
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Mistral & Anne Mattila, naistentanssit, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Taikakuu
Valtatie 2
Flamingo & Jari Grek
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Solistiorkesteri T.Miller

Seuraava tanssipäivä su 6.3.2005