Edellinen tanssipäivä pe 25.2.2005

Lauantai 26.2.2005

Aronkeidas
Ässät
Auran nuortentalo (Aura)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Haapamäen Suoja
Safir & Mira Kunnasluoto
Hotelli Hiittenharju
Unelmavävyt
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kai Santalan yhtye
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Väriloiste, Koivu & Marita Taavitsainen
Härmän Kylpylä
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Flameband & Jaana Hiltunen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Omega & Eija Kantola
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Jamset & Antti Vanninen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Tiina Räsänen
Kerhola 20:00--01:00
Noiser & Kari Piironen
Hotelli Keurusselkä
Flamingo & Jari Grek
Ravintola Kivitippu
Balanssi & Birgit Ohra-aho
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Sesam & Antti Raiski
Koskue
Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Kuntotalo 20:00--01:00, 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:00, 5 €
Neulapojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola
Lempäälän manttaalitalo (Lempäälä)
Tammer-Hanurit
Lomakouhero
Souvarit, Feelings
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 €
Reijo Ingman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Köpi Koski ja Projekti, Charlies
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Channel Four
Ooperi (Kortela, Rauma)
Valentinot & Rami Rafael
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--00:30, 12 €
NeljänSuora
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Taimo Löf & Reima Huhtala
Pesäkallio
Väliaikainen
Kylpylähotelli Peurunka
Huikon veljekset
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 €
Jukka Leppäkankaan yhtye
Lomakeskus Revontuli
Anneli Mattila & V.I.P., Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Rientola (Vähärauma, Pori)
Solistiorkesteri T.Miller
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Varjokuva, Rosso & Tarja Lunnas
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Hotelli Seurahuone
Serena
Kylpylähotelli Summassaari
Tanssiorkesteri Helmi
Tanhuhovi
FBI-beat & Markus Törmälä, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 €
Kalevi Suntilan yhtye
Tarvashovi (Tarvasjoki, Lieto)
Risto Nevala, Hilkka Mäkitalo
Teeriharju 20:00--01:40
Charles Plogman & Tommys, Helmenkalastajat
TT-halli
Harlem & Saija Varjus
Tulenliekki
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Sata kitaraa & Antti Huovila, naistentanssit, naistentanssit
Törmä (Onttola, Joensuu)
Fantasia & Arto Nuotio, Humidor & Erkki Räsänen, Johanna Piipponen, tangomarkkinoiden esikarsinta, tangomarkkinoiden esikarsinta
Valtatie 2 20:00--02:00
Syke
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Polar & Päivi Nieminen

Seuraava tanssipäivä su 27.2.2005