Edellinen tanssipäivä pe 11.2.2005

Lauantai 12.2.2005

Auran nuortentalo
Taikakuu, Koivu & Marita Taavitsainen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Haaparannan kansantalo
Tropicana, Sari Koivikko
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Vesa Formusen yhtye
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Norolan Pojat, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ikaalisten kylpylä
Sirpa Jokinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Syke
Jyväskylän viihdekeskus
Amor-kvartetti 1 & Annika Eklund, Unelmavävyt
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Nelinpeli, Kaija Lustila
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Avenue & Anniina Mattila, Valentinot & Rami Rafael
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Anneli Mattila & V.I.P., tanssikenkien myynti
Kärsämäen Kataja
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Levyt
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Solistiorkesteri T.Miller
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Rosso & Tarja Lunnas
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Polar & Päivi Nieminen
Oriveden Taisto
Sinikka Toivonen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:30--01:00
Violetta & Jussi Huru
Pesäkallio (Lahti)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Hannu Mahlamäki ja Sunset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Väliaikainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Saija Tuupanen & Tornados
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Mistral & Anne Mattila, Sandels
Satulinna (Parola, Hattula)
Tommys & Charles Plogman, Foxpop & Kaisa-Mari Ruokolainen, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta, tanssikenkien myynti
Tanhuhovi (Lohja)
Korsuorkesteri, Paratiisi & Kaija Pohjola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:30, 10 euroa
Tiikerihai & Tarmo Lahtinen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Union & Vesa Toivonen, Agents & Jorma Kääriäinen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Markus Sextet
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
FBI Beat
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Finlanders, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Fernet & Tomi Markkola
Vanha sotilaskoti (Mikkeli)
Duo Ari ja Rami
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi)
Pohojanmaan Poikamiehet