Edellinen tanssipäivä pe 22.10.2004

Lauantai 23.10.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 20:00--01:00
Kolibri
Auran nuortentalo
Omega & Eija Kantola, Unelmavävyt
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Esko Rahkonen
Haaparannan kansantalo
Sami Keskitalo, Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Korsuorkesteri
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 21:00--02:00
Mutkattomat & Eki Jantunen, Rainer Bollström
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Huikon veljekset, Nelinpeli & Kaija Lustila
Ikaalisten kylpylä
Noiser & Kari Piironen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio)
Taivalkunta Beat
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Pelikaanit
Jyväskylän viihdekeskus
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu, Johnny Guitars
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Nelostie & Jaska Mäkynen, Pirjo Ojaniemi
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Presto, Kake Randelin
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen & Variaatio
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Köpi Koski ja Projekti
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Tanssiorkesteri Helmi, Petoman
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Ilpo Karisen yhtye
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Jani Rinne & Charter's
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--01:00, 12 euroa
Avenue & Anniina Mattila, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Kvevlax uf (Koivulahti, Mustasaari)
San Marino ja Linda
Kynsiveden Valopirtti (Kynsivesi, Hankasalmi)
V.I.P.
Kärsämäen Kataja
Taikakuu
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Markus Sextet
Limingan ns
Donix & Kauko Simonen & Nina Valkama
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 9 euroa
Kari Raution yhtye
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Öiset kitarat, Kaija Pohjola
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Rosso & Tarja Lunnas, Sonetti & Heikki Kotila
Ooperi (Kortela, Rauma)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Jojo & Jaana Lammi, FinnNostalgia, Jarno Kuusisto, Pasi Kaunisto
Pesäkallio (Lahti)
Noiser & Risto Nevala
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Fernet & Tomi Markkola, Tanssin Huumaa
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Mikset & Seija Keskitalo
Hotelli Salpa (Luumäki)
Harlem & Saija Varjus
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Tanhuhovi (Lohja)
Norolan Pojat, Seitsemän seinähullua veljestä
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40
Voimaorkesteri, Sata kitaraa & Antti Huovila
TT-halli (Pietarsaari)
Johanna Pakonen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Mistral & Anne Mattila
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Ceres, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Channel Four
Valtatie 2 (Harjavalta)
Bolero 1 & Lea Laven
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä)
Reino Jalonen ja Kangastus
Ylöjärven työväentalo
Jämijärven Pelimannit