Edellinen tanssipäivä pe 3.9.2004

Lauantai 4.9.2004

Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö)
Susanne Sonntags orkester & Matz Bladhs
Hotelli Hiittenharju
Ailamari Vehviläinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jämijärven Pelimannit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kari Hirvonen & Amarillo 2
Lomakeskus Huhmari
Timo Turunen
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30
Boheme & Eija Koriseva
Huvilintu
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Anneli Mattila & V.I.P.
Iitiän VPK:n lava
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Finlanders, FBI-beat & Markus Törmälä
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Voimaorkesteri, Taivalkunta Beat
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Avenue & Anniina Mattila, Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Hotelli Keurusselkä
Elysee & Erkki Räsänen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Ravintola Kivitippu
Reija Kortet & Dolores
Kukonhiekka
Markus Sextet, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Harri ja Coronet
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Fernet & Tomi Markkola
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Masa Niemi
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Kari Raution yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Täysikuu 2, Hannu Saarikoski
Liperin lava (Liperi)
Sesam & Antti Raiski
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 13 €
Saija Tuupanen & Tornados, Väriloiste, päättäjäiset, päättäjäiset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Risto Nevala
Merisärkän viihdekeskus
Öiset kitarat, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Rosso & Tarja Lunnas, Kari Tapio
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 €
Tähtitaivas & T.T. Purontaka, Federal & Maarit Peltoniemi
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Tanssiorkesteri Helmi, päättäjäiset & sikajuhlat, päättäjäiset, sikajuhlat
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Omega & Eija Kantola
Pesäkallio
Korsuorkesteri
Guesthouse Petra
Marko Tuovinen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Tasaraha
Kylpylähotelli Peurunka
Tarmo Malila ja Täysikuu
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Johanna Pakonen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 €
Jojo & Jaana Lammi
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Kiuruveden harmonikkakerho
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30
Juhamatti & Paletti, Keijo Rahnasto
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Mira Kunnasluoto
Kylpylähotelli Rauhalahti
Onnenpotku & Susanna Sakko
Lomakeskus Revontuli
Cafe dynamite band & Frederik
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Sata kitaraa & Antti Huovila, Jämsän Paroni
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen, Baroque & Marika Paavola
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Pertti Niemi & Odessa
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 10 €
Kuutamo, Mira Sunnari
Tanhuhovi
Charles Plogman & Tommys, Jukka Eskelinen ja Yövieraat
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 10 €
Terässiipi
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Tuovilat, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulipunaruusut
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Varjokuva, NeljänSuora
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Köpi Koski ja Projekti
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 €
Petoman, Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni, A. Aallon rytmiorkesteri
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Yölintu, Violetta & Jussi Huru
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Flameband
Lomakouhero
Charlies & Janne Leino, Taikakuu, Suomi-yhtye

Seuraava tanssipäivä su 5.9.2004