Edellinen tanssipäivä pe 27.8.2004

Lauantai 28.8.2004

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Kari Silanderin yhtye & Kalervo Helenius
Hangan lava
Finlanders, päättäjäiset, päättäjäiset
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame)
Joukon jatkot
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Saija Tuupanen & Tornados, Hurlumhei & Jari Laatikainen
Hotelli Hiittenharju
Sesam & Antti Raiski
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Teuvo Oinas
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30
Mauriset & Jukka Haapamaa
Huvilintu
Diesel & Markku Aro
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 €
Kari Hirvonen & Amarillo 2, Johnny Guitars
Härmän Kylpylä
Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki
Iitiän VPK:n lava
Rosso & Tarja Lunnas
Ikaalisten kylpylä (Ikaalinen)
Tropicana
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Sylvia, Mekka & Paula Koivuniemi
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00, 10 €
Esko Rahkonen, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Tanssiorkesteri Helmi, Mestari Orikanto
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer & Jyrki Mäkelä
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Eino Luostarin yhtye, Mistral & Anne Mattila
Kaipolan paviljonki
Dominou
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Boheme & Eija Koriseva, Agents & Jorma Kääriäinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Noiser & Kari Piironen, Hacienda
Hotelli Keurusselkä
Jojo & Jaana Lammi
Kiparkatti
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Voimaorkesteri, FBI-beat, Sirpa Jokinen
Ravintola Kivitippu
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Kukonhiekka
La Strada & Anita Hirvonen, Timo Turunen
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Omega & Eija Kantola, päättäjäiset, päättäjäiset
Käenkoskikeskus
Mantsuria, Boogie
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Teuvo Vuoti
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Charles Plogman & Tommys
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Hanuri ja Hattu
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Iskelmäyhtye Korona & Jarkko Ylinen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Tasaraha
Liperin lava (Liperi)
Korsuorkesteri
Lomakouhero
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 13 €
Avenue & Anniina Mattila, Elysee & Erkki Räsänen
Merihelmi (Kuivaniemi, Ii)
Harlem & Saija Varjus
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Pertti Niemi & Odessa
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Taivalkunta Beat, Humanders & CatCat
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Koivu & Marita Taavitsainen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 €
A. Aallon rytmiorkesteri, Ismo Pentikäinen ja Pelipojat, Jaska Mäkynen
Niemenharjun tanssilava
Channel Four, Wähäkosket
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Nummitupa (Vihtijärvi, Vihti) 20:00--01:00, 9 €
Lumottu Maa
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
NeljänSuora
Kylpylähotelli Peurunka
Huikon veljekset
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Tiina Räsänen & Petri Hervanto
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori)
Harlemin ruusu
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö)
Punainen kitara & Seppo Tammilehto, Hannu Mahlamäki ja Sunset
Kylpylähotelli Rauhalahti
Rainer Bollström
Lomakeskus Revontuli
Nelinpeli
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Anneli Mattila, Syke, päättäjäiset, päättäjäiset
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Köpi Koski ja Projekti, Seinäruusut & Johanna Pakonen
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit
Syvälahti
Kari Vepsä & Onnenmaa, Fantasia & Arto Nuotio & Johanna Debreczeni
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Eija Sinikka
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--01:00
Nilzons
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Esiintyjä avoin, esiintyjä avoin
Tulenliekki
Tulipunaruusut, Sata kitaraa & Antti Huovila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Harri ja Coronet, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Halavatun papat, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Suomi-yhtye
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 €
Paratiisi & Kaija Pohjola, FinnNostalgia

Seuraava tanssipäivä su 29.8.2004