Edellinen tanssipäivä pe 6.8.2004

Lauantai 7.8.2004

Aimon Vintti (Marttila)
Himalaja
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Vonkamiehet & Johanna Rantsi
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--02:00
Tiina Pitkänen
Hangan lava (Hankasalmi)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Hartolan pvy:n lava (Kouvola)
Sirius & Raineri Nyman
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Markus Sextet
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 21:00--01:30
Pohjola & Katja Ängeslevä
Huuhkajavuoren lava (Lavia, Pori) 20:00--02:00
Kavaljeerit
Huvilintu (Raisio)
Semites & Annina Alanen, Sesam & Antti Raiski
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Tornados & Laura Hihnala, Kari Harju band & Jari Välimäki
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Juha Vartiainen & Variaatio
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Ikaalisten kylpylä
Voimaorkesteri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Jaguar & Mikko Kilkkinen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Havanna & Raimo Piipponen, Öiset kitarat, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Esiintyjä avoin
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Finlanders, Silver Q
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Noiser, Rami Välimäki, Marko Lämsä, Susanna Gärdström, Ailamari Vehviläinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Amarillo 2 & Kari Hirvonen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Ässät
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
Marita Taavitsainen
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Reija Kortet & Dolores, Jussi Seppänen ja Dominou & Jussi Seppänen
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Yölintu
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
FBI Beat
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Beatmakers, Raimo Ollinkankaan yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Pertti Niemi & Odessa
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 8 euroa
Nisulan pojat & Kari Leppänen
Liperin lava
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
Boheme & Marjorie & Eija Koriseva
Martinlinna (Alajärvi)
Atomi, Päivi Luoma
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anniina Mattila
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Charlies, Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Mouhijärven VPK:n lava 20:00--01:00
Timo Postinen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Mantsuria
Mäntsälän lava
Taifun & Juha Mäkinen, Mekka & Paula Koivuniemi, Erkki Friman & Reijo Taipale, kapinatanssit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Fortuna & Arja Koriseva, Yönkulkijat & Kari Piironen
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Neliveto, Pekka Hartonen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Linnut & Arja Havakka
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Esko Sartolahden yhtye
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Eino Luostari
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Kaija Pohjola
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Timangi
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Fernet & Tomi Markkola, Calibra
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Väliaikainen, Elysee & Erkki Räsänen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Anneli Mattila & V.I.P., Rookies
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Köpi Koski ja Projekti, Valentinot & Rami Rafael
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Jarmo Hannula ja Hoviorkesteri, Rainer Bollström
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Syke, Seinäruusut & Johanna Pakonen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Tanssiorkesteri Helmi
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30
Simo ja Humppasouvarit
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--01:00
Pyhäjärvi, Aila Heikkilä
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Federal & Maarit Peltoniemi, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--01:00, 10 euroa
Monaco & Ari Klem
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Picardo & Voitto Leppänen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Boogie
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Taivalkunta Beat
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Matti ja Teppo
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Juha Saarisen yhtye & Kapa Neva
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Esko Rahkonen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen