Edellinen tanssipäivä pe 16.7.2004

Lauantai 17.7.2004

Aimon Vintti (Marttila)
Antti Vainion yhtye
Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus) 10 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö) 20:30--02:00
Dansdax, Thorleifs
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Tähdenlento
Hangan lava (Hankasalmi)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Rytmiset & Seppo Heikkinen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Linnut & Arja Havakka
Huhuksen lava (Huhus, Ilomantsi)
Marko Tuovinen
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio)
Sami Keskitalo
Huvilintu (Raisio)
Mekka & Paula Koivuniemi
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Palapeli & Jaana Hirvonen
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Mira Kunnasluoto
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Jokerit Company & Risto Nevala, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Fernet & Tomi Markkola, Variaatio, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Savannah, Koivu & Marita Taavitsainen
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Mistral & Anne Mattila
Kalajärven lava (Seinäjoki)
Suomi-yhtye
Kalevan lato (Sajaniemi, Loppi)
Tapio Rannanmaan yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Huikon veljekset
Kiparkatti (Myrskylä)
Valentinot & Rami Rafael, Jaana Pöllänen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Bueno 2 & Ismo Lehtola
Kisaranta (Lypsinmaa, Vimpeli)
FinnNostalgia & Dimitri Sjöberg
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Riemuradio
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava)
Hyvät herrat & Tuija Mäensivu
Kukonhiekka (Saarijärvi)
FBI Beat & Markus Törmälä, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
KuKu:n maja (Kuortane)
Sylvia
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa) 19:00--01:00, 9 euroa
Saimaa-Humppa
Käenkoskikeskus (Parkano)
Anneli Mattila & V.I.P., Rytmiorkesteri Köyhät
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
Anniina Mattila
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Markus Sextet
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Vonkamiehet & Pirjo Bister
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 8 euroa
Joukon jatkot & Riku Lautala
Liperin lava
Kari Vepsä & Onnenmaa
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Jupiter & Eero Magga
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Tanssikengät
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Helmi
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Mantsuria, Raimo Piipponen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
NeljänSuora, Tapani Kansa
Metsäkylän seurojentalo (Metsäkylä, Lahti)
Metsäkylän muuttolinnut
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Renkipojat & Tarja Ylitalo
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 20:30--01:00, 12 euroa
Paratiisi & Kaija Pohjola
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Eino Luostarin yhtye & Sinikka Toivonen
Mäntsälän lava
Fantasia & Arto Nuotio, Syke, Johanna Debreczeni
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Souvarit, Valot & Janne Valtonen
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Petsamon lava (Länkipohja, Jämsä)
Timanki
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 12 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Federal & Maarit Peltoniemi
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Solistiorkesteri Sointu
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--02:30, 13 euroa
The Boys, Nelinpeli & Kaija Lustila
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Calibra
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Lumipallo & Tommi Soidinmäki, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Tanssin Huumaa, Merja Raski, Niina Päivänurmi, Riku Lätti
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Harri ja Coronet, Yölintu
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Kake Randelin
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 10 euroa
Panorama & Marion Rung & Petrus Lesonen
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi)
Ramona
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Omega & Eija Kantola, Taivalkunta Beat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Eino Grön
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30
Elegia
Tanhumäki (Orijärvi, Salo)
Petri Hervanto
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:30--01:00
Susanne Sonntags orkester
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Jämijärven Pelimannit
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Saija Tuupanen & Tornados
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
HillStreet & Heidi Kukkula
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Kari Hirvonen
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Channel Four
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Taikakuu, Beatmakers
Vallovaaran lava (Vallovaara, Salla) 21:00--02:00
Lentojätkät, Eero Aven
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Voimaorkesteri
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Reijo Ingmanin yhtye
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Päivi Siivosen yhtye
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Öiset kitarat, Agents & Jorma Kääriäinen