Edellinen tanssipäivä pe 2.7.2004

Lauantai 3.7.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Boogie
Esakallio (Somero)
Antti Vainion yhtye
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Väriloiste
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 21:00--02:00
Sami Keskitalo, Tropicana
Hangan lava (Hankasalmi)
Federal & Maarit Peltoniemi
Hirvelä (Sippola, Kouvola)
Nostalgiaorkesteri
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tanssin Huumaa, Berit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Diesel & Markku Aro
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen)
Kerosiini & Jouni Keronen, Jasmin Mäntylä
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30
Exset & Petri Ritari
Huvilintu (Raisio)
Souvarit
Huviniemi (Tohmajärvi)
Sesam & Antti Raiski
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:30, 12 euroa
Tiina Räsänen & Petri Hervanto
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Myrskytuuli
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Varjokuva, A. Aallon rytmiorkesteri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Fortuna & Arja Koriseva & Jukka Ruusumaa, Fernet & Tomi Markkola
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Channel Four, Linnut & Arja Havakka, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta
Jänteen halli (Kiuruvesi)
Ceres
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Tanssiorkesteri Helmi, NeljänSuora
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Mekka & Paula Koivuniemi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosso & Tarja Lunnas
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Annika Eklund
Kiikoisten seurojentalo (Tervahauta, Kiikoinen, Sastamala)
Juha-Pekka Boelius, Kiikoisten Purpuri, Seinäruusut & Johanna Pakonen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Markku Harjunpään orkesteri & Tuula Heikkilä, Kari Harju band & Jari Välimäki
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Hacienda
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava)
Atomi, Päivi Luoma
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Susanna Sakko & Onnenpotku, Taifun & Juha Mäkinen, Reijo Taipale
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa) 20:00--01:00, 9 euroa
Juha Hildén
Käenkoskikeskus (Parkano)
Skylarks, The Five Comets & Kim Brown & Jan Rohde
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Cityfox
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Avenue & Anniina Mattila
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Norolan Pojat
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 8 euroa
Pelakuu
Liperin lava
Saija Tuupanen & Tornados
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 13 euroa
Tanssin Huumaa & Kari Piironen, Janne Huttunen & Piritta Saviniemi, tanssikilpailu
Maaningan kasino 20:00--02:00, 10 euroa
Tulipunaruusut
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anneli Mattila & V.I.P., Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Port Payè & Meiju Suvas, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Mullin lato (Juva)
Jussi Seppänen ja Dominou
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 20:30--01:00, 12 euroa
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä)
Pelimannipäivät
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Eino Grön
Mäntsälän lava
Reija Kortet & Dolores, Horizone & Tapani Kansa
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Safir & Johanna Debreczeni, Unelmavävyt & Pekka Nebelung
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Petoman & Katri Helena, Swingers
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Bolero 1 & Lea Laven
Petsamon lava (Länkipohja, Jämsä)
Jussi & The Creamers
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Yölintu
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Foxpop & Risto Nevala
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmi)
Veijarit
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Pekkaniskan Pojat, Charlies
Rämälän lava (Rämälä, Kouvola)
Sirius & Raineri Nyman
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
La Strada & Anita Hirvonen, Graniitti & Rainer Bollström
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Taivalkunta Beat, Koivu & Marita Taavitsainen, härkäjuhlat
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavus)
Yöperhonen & Jaana Kurhela
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Köpi Koski ja Projekti, Iltatähti ja A Hautaniemi, Matti Korkiala
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Oo la laa & Kristiina Mäki
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
The Boys, Agents & Jorma Kääriäinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Korsuorkesteri
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30
Duo Bolero
Tampsan lava (Karhula, Kotka)
Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Essi Leppäkoski & Pauli Virta, J. Eskelinen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--01:00
Tapani Luojuksen yhtye & Unto Satoranta
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Harlem & Saija Varjus, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Uittamo paviljonki (Turku)
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Capella
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Nelinpeli, Monaco & Ari Klem
Vallovaaran lava (Vallovaara, Salla) 21:00--02:00
Seita
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Kari Hirvonen
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Härkätie
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
Taikakuu, Esteri