Edellinen tanssipäivä pe 25.6.2004

Lauantai 26.6.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Sebastian Ahlgren
Fagerön paviljonki (Rangsby, Närpiö) 20:30--02:00
Tommys & Nilzons & Johan Becker
Hangan lava (Hankasalmi)
Tulipunaruusut
Havula (Kirkonkylä, Pudasjärvi)
Sonetti & Heikki Kotila
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Euroset & Seppo Salminen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Teuvo Valo
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Susanna Sakko & Onnenpotku, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen)
Norolan Pojat
Huvilintu (Raisio)
Eino Grön
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 euroa
Baroque & Marika Paavola, N.Y.T.
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Valentinot & Rami Rafael
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Mekka & Paula Koivuniemi, Tuliset & Hannu Palo
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Lumipallo & Kari Hirvonen, Sata kitaraa & Antti Huovila
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Saija Tuupanen & Tornados, Ismo Pentikäinen ja Pelipojat
Jokimaan lava (Kokko, Kauhajoki)
Simo ja Humppasouvarit
Jormuan lava (Kajaani)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Mika Tarkkosen yhtye & Eija Sinikka
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Kari Piironen, Nina Koivisto & Hannu Kattilakoski
Kaipolan paviljonki (Sulkava)
Duo yx + yx
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Rovers & Kake Randelin, Harlem & Saija Varjus
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four, Top Ten & Mika Rajala
Kalvitsan lava (Kalvitsa, Mikkeli)
Juha Vartiainen & Variaatio
Kiparkatti (Myrskylä)
Bueno 1
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 12 euroa
Punainen kitara & Seppo Tammilehto, Maarit Merikare
Kreivinkallio (Pitkäkoski, Miehikkälä)
Taifun & Reijo Taipale
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Johanna Rantsi, Juha Hildén
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--02:00, 12 euroa
Alaska-kvintetti
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Öiset kitarat, Horizone & Tapani Kansa
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa) 20:00--02:00, 0 euroa
Jouko Keskinen
Kylätalo Vepari (Pälkäne)
Sinikka Toivonen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Ässät, Jokerit Company & Jenni Mäkikalli & Vesa Myllyviita
Lampin lava (Hukari, Toholampi)
Federal & Maarit Peltoniemi
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Dynamo & Juha Simola
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Atlantis & Janne Joki
Liperin lava
Noiser & Risto Nevala
Litmaniemen lava (Litmaniemi, Kuopio)
Duo Sami Soininen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio, Hyvät herrat
Maaningan kasino 20:00--03:00, 12 euroa
NeljänSuora, Graniitti & Rainer Bollström
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Solistiorkesteri T.Miller
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Semites, Laura Hihnala
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki)
Jojo & Jaana Lammi
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Ananas & Esa Nummela, Raimo Piipponen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 20:00--01:30
Varjokuva
Mouhijärven VPK:n lava 20:00--01:00
Harlemin ruusu
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Tiina Räsänen & Petri Hervanto
Mäntsälän lava
Pekkaniskan Pojat, Taikakuu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Elysee & Erkki Räsänen, Oo la laa & Kristiina Mäki
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Korsuorkesteri, Nelinpeli & Kaija Lustila
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Reija Kortet & Dolores, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Helli Uusitalo ja Unikuva & Tuija Laine
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 12 euroa
Port Payè & Meiju Suvas
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
FBI Beat & Markus Törmälä
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 20:00--01:30, 12 euroa
Jorma Kuukkulan yhtye & Eila Pienimäki & Kauko Simonen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Sateenkaari & Pentti Kumpulainen
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 12 euroa
Anneli Mattila & V.I.P., Esko Rahkonen
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Iltatähti ja A Hautaniemi, Matti Korkiala
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Annika Eklund
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Fernet & Tomi Markkola, Taivalkunta Beat
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Bolero 1 & Lea Laven, Beatmakers
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 20:00--01:30, 12 euroa
Sesam & Antti Raiski, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Suomussalmen ns
Hurlumhei
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Sway, Yöjuoksu
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Boogie
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Bolero, Panorama & Petrus Lesonen, Marion Rung
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori) 21:00--01:30
Seppo Hietala
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--02:00, 12 euroa
Niskalenkki & Matti Esko
Tanhumäki (Orijärvi, Salo)
Antti Vainion yhtye
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo) 20:00--02:00
San Marino ja Linda
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Kaikko Band & Riikka Raukola, Monaco & Ari Klem
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Fortuna & Arja Koriseva
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--02:00, 12 euroa
Koivu & Marita Taavitsainen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Sirius, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Voimaorkesteri, Omega & Eija Kantola, Periferia
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Diesel & Markku Aro
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit & Teemu Harjukari
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 20:00--02:00
Yötaivas, Mantsuria
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Esko Sartolahden yhtye
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Solistiyhtye Jermut & Ilkka Halonen
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:30--02:00, 10 euroa
Timo Turunen
Åminnen huvipuisto (Yttermalax, Maalahti)
Nickes, Tendoz
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 euroa
La Strada & Anita Hirvonen, Tulinen Sydän & Janne Tulkki