Edellinen tanssipäivä pe 11.6.2004

Lauantai 12.6.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Savannah
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Antti Vainion yhtye
Hangan lava
Channel Four, Charlies
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Federal & Maarit Peltoniemi
Lomakeskus Huhmari
Syke
Hussolan riihilava (Talluksenkylä, Kuopio) 20:00--01:30
Jokiset, Aki Hietala
Huvilintu
Valentinot & Rami Rafael, Monaco & Ari Klem
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00, 12 €
Öiset kitarat, Oo la laa & Kristiina Mäki
Iitiän VPK:n lava
Saija Tuupanen & Tornados, Fantasia & Arto Nuotio
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Kari Vepsä & Onnenmaa, Ihmemaa & Liisa Tuhkanen, tanssikenkien myynti, Tanssinet-pinssillä alennus lipusta, tanssikenkien myynti
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Fernet & Tomi Markkola, Onnenpotku & Susanna Sakko
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Paratiisi & Kaija Pohjola, Elysee & Erkki Räsänen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Hyvät herrat, Keijo Rahnasto, Anniina Mattila
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 12 €
Norolan Pojat, Valot & Janne Valtonen
Ravintola Kivitippu
Sonetti & Heikki Kotila
Kukonhiekka
Menox & Petri Ritari, Omega & Eija Kantola
Käenkoskikeskus
Köpi Koski ja Projekti, A. Aallon rytmiorkesteri
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Linnut & Arja Havakka, Kari Raution yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa)
Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala
Liperin lava (Liperi)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Maaningan kasino (Kuopio) 20:00--03:00, 10 €
Pohojanmaan Poikamiehet & Timo Turunen & Johanna Piipponen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Anneli Mattila & V.I.P.
Merisärkän viihdekeskus
Nelinpeli
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Voitto Takanen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Tanssin Huumaa, Hannu Mahlamäki ja Sunset
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Pyrstötähti & Henri Hurme, Sata kitaraa & Antti Huovila
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 €
Mekka & Paula Koivuniemi, Polarset
Niemenharjun tanssilava
Finlanders, Hannu Viitalan yhtye, Hannu Viitala
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Sami Soininen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Guesthouse Petra
Petri Peltoniemi ja Foxia
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Taikakuu
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 21:00--01:30, 10 €
Lapponia & Niina Päivänurmi
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Amado & Ake Pääkkö
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Noiser, Kari Piironen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Väliaikainen
Lomakeskus Revontuli
Feelings
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
FBI-beat, Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Saija Vikman ja Nurkanvaltaajat
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Taifun & Erkki Friman & Reijo Taipale & Juha Mäkinen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kari Isola ja Yön tähdet & Kauko Simonen
Syvälahti
Rosso & Tarja Lunnas, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Tanhuhovi
Janne Ahosen yhtye
Tulenliekki 20:00--02:00
Mistral & Anne Mattila
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Jorma Kotilaisen yhtye, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Jatsarit & Merja Ryyti & Keijo Minerva
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Seilarit & Jasmin Mäntylä
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Menneisyyden vangit
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Suomi-yhtye
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 €
Union & Vesa Toivonen, Eino Grön
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Tulipunaruusut
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö)
Jokerit Company, Yölintu, Jenni Mäkikalli
Lomakouhero
Markus Sextet & Tauski Peltonen
Varuboden-areena
Danny, Nicklas Grönholm

Seuraava tanssipäivä su 13.6.2004