Edellinen tanssipäivä pe 14.5.2004

Lauantai 15.5.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Matti Esko
Hotelli Hiittenharju
Federal & Maarit Peltoniemi
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Jämijärven Pelimannit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Korsuorkesteri
Huvilintu
Rosso & Tarja Lunnas
Härmän Kylpylä
Tanssiorkesteri Helmi
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Mekka & Paula Koivuniemi
Iitiän VPK:n lava
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, Koivu & Marita Taavitsainen, avajaiset, avajaiset
Imatran kylpylä (Imatra)
Masa & Marsiband
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 11 €
Ihmemaa & Liisa Tuhkanen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Nasma Team, Agents & Jorma Kääriäinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski, Eino Luostari, Tarja Lunnas
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 12 €
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, Ahti Ahvenus ja Klubi
Ravintola Kivitippu
Pohjantähti & Mikko Salmela
Kukonhiekka
Anneli Mattila & V.I.P., Pepito ja Pekka Saralevä & Matti ja Teppo
Käenkoskikeskus
Öiset kitarat, Sata kitaraa & Antti Huovila
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit, Syke
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Tanssin Huumaa & Merja Raski
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:45, 10 €
Tanssittajat & Elina Nurmoranta
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Wähäkosket, Mistral & Anne Mattila, avajaiset, avajaiset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Fortuna & Arja Koriseva
Merisärkän viihdekeskus
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen, Taivalkunta Beat
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Taikakuu, Diesel & Markku Aro
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Nelinpeli & Kaija Lustila
Pesäkallio 20:00--02:00, 12 €
Villisydän & Sanna Pietiäinen
Kylpylähotelli Peurunka
Myrskytuuli
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Kyytipojat & Ilpo Kaleva
Lomakeskus Revontuli
Panorama & Marion Rung
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Fernet & Tomi Markkola, Timangi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Reija Kortet & Dolores, Tanssikengät & Teuvo Oinas
Syvälahti
Charlies, Jaguar & Mikko Kilkkinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Väliaikainen
Tanhuhovi 20:00--02:00, 12 €
Juha Vartiainen & Amorada, Noiser & Risto Nevala
Tulenliekki 20:00--02:00
Finlanders
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Pelurit & Virpi Piippo, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Kari Hirvonen & Lumipallo
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Jokerit Company & Jenni Mäkikalli, Yölintu
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 12 €
Pertti Niemi & Odessa, Horizone & Tapani Kansa
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Channel Four, Onnenpotku & Susanna Sakko
Kyröskosken lava (Kyröskoski, Hämeenkyrö) 21:00--03:00
Omega & Eija Kantola, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Lomakouhero
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ravintola Yölintu
Petri Hervanto

Seuraava tanssipäivä su 16.5.2004