Edellinen tanssipäivä pe 7.5.2004

Lauantai 8.5.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu)
Souvarit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Voitto Takasen yhtye
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Huvilintu
Semites, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Härmän Kylpylä
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Tukkijätkät
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Napander & Martti Servo
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 11 €
Bonus
Ravintola Järvenpään Casino (Järvenpää)
Minna Sirkiän trio, Minna Sirkiä
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Yötaivas, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 13 €
Mistral & Anne Mattila
Kukonhiekka
Charlies, Noiser, Kari Piironen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Anneli Mattila & V.I.P.
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Vuosikerta & Jarkko Lehti
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:45, 10 €
Tasaraha
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Finis & Pekka Ylisirkka
Lomakouhero
Juhamatti & Paletti
Merihelmi (Kuivaniemi, Ii)
Rosso & Tarja Lunnas
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kari Hirvonen & Lumipallo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Pertti Niemi & Odessa
Mäntsälän lava (Mäntsälä)
Öiset kitarat, Erkki Friman & Reijo Taipale, Juha Mäkinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 €
Omega & Eija Kantola, Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--01:00
Matti ja Teppo
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Korsuorkesteri
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio 20:00--02:00, 0 €
Syke, Tornados & Ari Klem, Esko Rahkonen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Solistiyhtye Jermut
Piston mms (Pisto, Suomussalmi)
Villiruusu
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 €
Euroset & Seppo Salminen
Kylpylähotelli Rauhalahti
Tanssiorkesteri Helmi
Lomakeskus Revontuli
Atlantis & Janne Joki
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
FBI-beat, Kari Tapio
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Rosette & Tiina Ruuska, Timangi
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Tanhuhovi 20:00--02:00, 12 €
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Essi Leppäkoski
Teeriharju 20:00--01:40, 10 €
Voimaorkesteri, Antti Vainion yhtye, päättäjäiset, päättäjäiset
Tulenliekki 20:00--02:00
Hannu Karjalainen Group & Matti Esko
Ravintola Tulisuudelma
Annika Eklund
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Avenue & Reetta Oja-Lipasti, naistentanssit, naistentanssit
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Norolan Pojat, A. Aallon rytmiorkesteri
Valtatie 2
Kaikko Band, Riikka Raukola
Ravintola Yölintu
Jaguar & Mikko Kilkkinen

Seuraava tanssipäivä su 9.5.2004