Edellinen tanssipäivä pe 7.5.2004

Lauantai 8.5.2004

Aulavan lava (Sapsalampi, Alavus)
Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Voitto Takasen yhtye
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Seinäruusut & Johanna Pakonen
Huvilintu (Raisio)
Semites, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Tukkijätkät
Jyväskylän viihdekeskus
Tanssikengät & Teuvo Oinas, Napander & Martti Servo
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Bonus
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Yötaivas, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00, 13 euroa
Mistral & Anne Mattila
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Charlies, Noiser, Kari Piironen
Kärsämäen Kataja
Varjokuva, Pohjantähti & Mikko Salmela
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Vuosikerta & Jarkko Lehti
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:45, 10 euroa
Tasaraha
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Finis & Pekka Ylisirkka
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Lumipallo & Kari Hirvonen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Sata kitaraa & Antti Huovila, Kuutamo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Pertti Niemi & Odessa
Mäntsälän lava
Öiset kitarat, Erkki Friman & Reijo Taipale, Juha Mäkinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Omega & Eija Kantola
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00
Matti ja Teppo
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Pekkaniskan Pojat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 0 euroa
Syke, Tornados & Ari Klem, Esko Rahkonen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Solistiyhtye Jermut
Piston mms (Pisto, Suomussalmi)
Villiruusu
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Sylvia
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Euroset & Seppo Salminen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tanssiorkesteri Helmi
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
FBI Beat, Kari Tapio
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Rosette & Tiina Ruuska, Timangi
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Paratiisi & Kaija Pohjola
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Essi Leppäkoski
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 10 euroa
Voimaorkesteri, Antti Vainion yhtye, päättäjäiset
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:00--02:00
Hannu Karjalainen Group & Matti Esko
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Annika Eklund
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Avenue & Reetta Oja-Lipasti, naistentanssit
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Norolan Pojat, A. Aallon rytmiorkesteri
Valtatie 2 (Harjavalta)
Kaikko Band, Riikka Raukola