Edellinen tanssipäivä pe 23.4.2004

Lauantai 24.4.2004

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Pohojanmaan Poikamiehet & Johanna Piipponen
Auran nuortentalo
Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä, Jean S
Evijärven alapään ns 20:30--01:00, 11 euroa
Exodus, naistentanssit
Haapamäen Suoja (Keuruu)
Noiser & Kari Piironen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Annika Eklund
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Seppo Ahokkaan trio
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Koivu & Marita Taavitsainen
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Violetta & Jussi Huru
Jyväskylän viihdekeskus
Taifun & Juha Mäkinen, Erkki Friman & Reijo Taipale
Jämsä Paviljonki 20:00--00:30, 11 euroa
Sinikka Toivonen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Carisma & Marko Paloneva, Mustat kitarat & Katja Hirvonen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00, 13 euroa
Taikakuu
Kuntotalo (Kouvola) 20:01--01:00
Tanssiorkesteri Helmi, FBI Beat & Markus Törmälä
Käenkoskikeskus (Parkano)
Avenue & Anniina Mattila, Hänen orkesterinsa & Kari Tapio
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Maj-Lis Könönen & Teuvo Valo, Lasse Könönen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 8 euroa
Hertzi boys
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Yölintu, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders, Coralia
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Ilkka Kuusniemi
Mäntsälän lava
Fortuna & Arja Koriseva, Horizone & Tapani Kansa, avajaiset
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 12 euroa
Reija Kortet & Dolores, Korsuorkesteri
Orimattilan Kehräämö 20:00--01:00, 10 euroa
FinnNostalgia & Jyrki Kallio, Pasi Kaunisto
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Pirtin Pojat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--02:00, 12 euroa
Havanna & Raimo Piipponen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Härkätie
Hotelli-Ravintola Pitkä-Jussi (Kurikka)
Vonkamiehet
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Köpi Koski ja Projekti
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Santerit & Ulla-Jaana Riekkoniemi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Bueno 2 & Ismo Lehtola
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--00:45, 10 euroa
Essi Leppäkoski
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Mekka & Paula Koivuniemi, Antti Tammilehdon yhtye & Topi Sorsakoski
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--02:00, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa, Diesel & Markku Aro
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:40, 12 euroa
Lumipallo & Kari Hirvonen, Rytmiset
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:00--02:00
Harlem & Saija Varjus
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Valtatie 2 (Harjavalta)
Omega & Eija Kantola