Edellinen tanssipäivä pe 26.9.2003

Lauantai 27.9.2003

Haapamäen Suoja
Balanssi
Hietasaaren Tanssimajakka (Hietasaari, Oulu) 21:00--02:00
Suomi-yhtye & Pekka Hartonen
Hotelli Hiittenharju
Ananas & Esa Nummela
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Esko Rahkonen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tanssikengät & Teuvo Oinas
Lomakeskus Huhmari
Sylvia, Rami Rafael
Härmän Kylpylä
Sesam & Antti Raiski
Joloksen ns (Joloskylä, Oulu) 21:00--02:00
Tukkijätkät
Jyväskylän viihdekeskus (Jyväskylä)
Sata kitaraa & Antti Huovila
Jämsä Paviljonki (Jämsä) 20:00--00:30, 11 €
Nelinpeli
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Hannu Mahlamäki ja Sunset, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Raineri Nyman
Hotelli Keurusselkä
Köpi Koski ja Projekti
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Taikakuu, Jukka Eskelinen ja Yövieraat & Johanna Rantsi
Kiuruveden Suoja (Kiuruvesi) 11 €
Öiset kitarat
Kukonhiekka
Souvarit, Markus Sextet
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Ulla Maija Rantio
Käenkoskikeskus
Fernet & Tomi Markkola, Yöperhonen & Jaana Kurhela
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosso & Tarja Lunnas, Helmenkalastajat & Jarkko Yli-Sikkilä
Leimukallio (Pellilä, Jokioinen)
Estrada & Markus Allan & Taisto Saaresaho
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--01:00, 10 €
Iltatähti ja A Hautaniemi & Matti Korkiala, päättäjäiset, päättäjäiset
Lomakouhero
Mistral & Anne Mattila
Merihelmi (Kuivaniemi, Ii)
Diesel & Markku Aro
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Marita Taavitsainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Janne Ahosen yhtye
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--02:00, 11 €
Saija Tuupanen & Fantasia & Arto Nuotio, Finlanders
Ooperi (Kortela, Rauma)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto
Orimattilan Kehräämö (Orimattila) 20:00--00:30, 10 €
Boogie
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Syke
Pesäkallio
Linnut & Arja Havakka, Bel air & Mikko Kilkkinen
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Härkätie
Kylpylähotelli Peurunka
Huikon veljekset
Raahen työväentalo (Raahe) 11 €
Nelostie & Jaska Mäkynen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 20:00--00:30, 8 €
Esko Sartolahden yhtye
Kylpylähotelli Rauhalahti
Hannu Palo
Lomakeskus Revontuli
Elysee & Erkki Räsänen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Misty & Virve Parkkonen, Hasaband, Agents & Jorma Kääriäinen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 21:00--01:30, 10 €
Riemuradio
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki)
Kari Hirvonen & Lumipallo, NeljänSuora
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Väliaikainen
Tanhuhovi
FBI-beat
Teeriharju
Caminito & Kari Piironen, Shubiduu & Hilkka Mäkitalo
Tulenliekki
Kesyttömät & Kirsi Ranto
Tyrnävän seurojentalo (Tyrnävä) 20:30--01:00
Sami Keskitalo & Tropicana, naistentanssit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Mekka & Paula Koivuniemi
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Taivalkunta Beat, päättäjäiset, päättäjäiset
Valtatie 2
Korsuorkesteri
Ravintola Yölintu
Tornados & Ari Klem

Seuraava tanssipäivä su 28.9.2003