Tanssipalvelin Seuratanssi Ohjelmatiedot
Tanssipaikat Maakunnat Esiintyjät Kalenteri Monivalintahaku Naistentanssit Minne menossa? Mobiilisivut Menneet

Tanssipaikkojen ohjelmakalenteri

Varoitus!Kaikki tanssipaikat ja esiintyjät eivät pidä tietojaan ajan tasalla. Esiintyjien edustajilta tulleissa tiedoissa on joskus mukana myös yksityistilaisuuksia, joita ei aina ole sellaisiksi ilmoitettu.

Kalenteri kehyksin

Ti 2.9.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Pekkaniskan Pojat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 14:00--16:00, 0 euroa
Kari Parkkinen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 8 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00, 15 euroa
Sateenkaari, Leif Lindeman, naistentanssit
Riihimäen kerhotalo 14:00--17:00, 9 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Sini-Takit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Unelmavävyt
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
DJ & sekahaku

Ke 3.9.2014

Esakallio (Somero) 13:00--16:45
Caminito & Kari Piironen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Vesa Ollinmäki
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Hurma
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Finlanders
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Hannu Auvinen Group
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Helmenkalastajat
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Sami Keskitalo
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Saku Backman & Iltarusko
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Titanic

To 4.9.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Aki Korhonen & Pauli Lehtonen, Atlas ja Timo Rautala
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 10 euroa
Kalevi Suntila
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Timanki
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Väriloiste
Vanha sotilaskoti (Mikkeli)
Jussi Seppänen ja Dominou
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Hurma

Pe 5.9.2014

Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Jarkko Honkanen, Matti ja Teppo
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Herrakerho, päättäjäiset
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Pekkaniskan Pojat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Helmenkalastajat
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00, 18 euroa
Presto & Kake Randelin, Graniitti & Rainer Bollström
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette, Charles Plogman, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 14 euroa
Finlanders
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 13:00--15:00, 0 euroa
Wanhat mestarit
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, Leif Lindeman
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:00--01:00
Meiju Suvas, Vetonaula
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--02:00
Hurma, Sinitaivas
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Taikakuu, Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:56
Väliaikainen, Yölintu
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Karavaani & Susanna Heikki
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Tanssiryhmä Lamourettes
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Sunset, Leasing & Lea Laven
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
La Strada
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Hannu Auvinen Group
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Antti Raiski, Sesam
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 13 euroa
Helminauha
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Virve Rosti, Toyboys
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Hovinarrit, Teemu Roivainen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Markku Aro

La 6.9.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Teemu Roivainen & Maria Tyyster & Hovinarrit, Pohojanmaan Pelimiehet
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 18:00--23:30
DJ Toivo!
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 20:00--00:30
Silverado
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Hongiston lava (Hongisto, Kouvola)
Amor-kvartetti
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Rosette, Charles Plogman
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit, päättäjäiset
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ajattomat
Ravintola Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 euroa
Anneli Mattila
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00
Duo Sami Soininen, Finlanders
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Jarkko Honkanen & Taiga, Horizone & Matti ja Teppo
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 10 euroa
Euroset
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 20 euroa
ShadeS, Vaiettu salaisuus, The Beatfools & Jim Beat, Jussi Haanpää
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Serena
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Maarit Peltoniemi, Coralia
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Öiset kulkijat
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Taikakuu, Energia & Tommi Soidinmäki
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juha Simola
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Maarit Aro
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Helmenkalastajat, Roulette & Reijo Taipale
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Kari Kynnysmaa band
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Wähäkosket
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
SATU, Serenade
Mäntsälän lava
Köpi Koski ja Projekti, Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Leif Lindeman
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Voimaorkesteri, Sunset, Arto Nuotio, Terhi Matikainen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Eija Kettunen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Sauli ja Ekstaasi, Matti Nykänen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
19:00--24:00 Lari, Pekka ja Viikingit, 12 euroa
19:00--24:00 tanssit 50-luvun malliin
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 10 euroa
Beatwave
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rakkauden ammattilaiset
Rautalammin työväentalo 21:00--01:00, 15 euroa
Johanna Debreczeni & Jouni Keronen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Antti Raiski & Sesam
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Lapponia & Jukka Lampela
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Markku Aro & Diesel, Sinitaivas, päättäjäiset
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Tukkijätkät
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Jackpot & Jukka Hallikainen, Veijarit
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila)
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Tuija Laine
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Risto Nissinen & Antti Kemppainen
Suomussalmen ns 10 euroa
Ylix
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Kauko Simonen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Mistral & Anne Mattila, In The Mood & Suvi Karjula
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 10 euroa
Helminauha
Tanhuhovi (Lohja)
Tulipunaruusut, Ano & Kalle Jussila
Toejoen seurojentalo (Pori)
Pertti Niemi & Odessa
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi, naistentanssit
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Pekkaniskan Pojat
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Piritta Venho
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Omega & Eija Kantola, Jani ja Jetsetters
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

Su 7.9.2014

Idänpään torppa (Hämeenlinna) 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye & Tuulikki Bergström
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Pepe Enroth
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Lucky Star
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Hurma
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Euroset
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 euroa
Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Myrskytuuli
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Sunset, Lea Laven
Uittamon lava (Turku)
13:00--16:15 Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala, 8 euroa
19:00--23:30 Sinitaivas, 14 euroa

Ma 8.9.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Wähäkosket
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Kalevi Suntila, Jussi Fischer
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 15 euroa
Ville Rauhala MAD, Pauli Hanhiniemi, Hauli Bros
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Juhani Merikosken yhtye
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Sunset, Arto Nuotio
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Wiihdeorkesteri Wiva
Veinin Myllyn lava (Tikkurila, Vantaa)
Balladium

Ti 9.9.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Charles Plogman, Rosette
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 14:00--16:00, 0 euroa
Cantares duo
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 10 euroa
Jokerit Company
Koskue (Jalasjärvi)
Wähäkosket
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 8 euroa
Härkätie
Riihimäen kerhotalo 14:00--17:00, 9 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat, Raimo Turtiainen
Salon VPK 19:00--22:00, 13 euroa
Pelottomat & Roope Pelo
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
VSOP
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Finlanders
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Ola Mikola ja Pallas

Ke 10.9.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Mikko Järvinen yhtye
Esakallio (Somero) 13:00--16:45
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Helminauha, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Klaus Koivula
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Finlanders
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 6 euroa
Marko Jolkkonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Charles Plogman, Rosette
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Pekkaniskan Pojat
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi

To 11.9.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Tapani Luhtaranta
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 10 euroa
Juhani Virta
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Suvas Regal & Meiju Suvas
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva

Pe 12.9.2014

Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Hurma, Finlanders
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tarja Lunnas & Rosso
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00, 18 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Fernet & Tomi Markkola
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Sunset
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Myrskytuuli, eXmiehet & Saija Tuupanen
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:00--01:00
Jorma Tuokko & Alpo Posti
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Taikakuu
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Rosette, Charles Plogman
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Mistral & Anne Mattila, Graniitti & Rainer Bollström
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Väliaikainen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ratto-band
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 14 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Elastinen
Uittamon lava (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Channel Four
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Eija Kantola & Omega

La 13.9.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Eija Kantola & Omega, Pohojanmaan Pelimiehet
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
FBI Beat
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 14 euroa
Matti Esko
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Trio Makuuni
Ravintola Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Tomi Markkola & Fernet
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 14 euroa
Yölintu, Onnenkulkurit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, Hurma, päättäjäiset
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 10 euroa
Rita Heiter & Mexican
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30
Hannu Hautaniemi
Kalliokylän Jukola (Kalliokylä, Kiuruvesi)
Anna-Liisa Räsänen
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kauhajoen kasino
Savannah, Tapio Peltonen ja Tahiti
Kausalan kansantalo (Iitti)
Niskalenkki
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Ratto-band
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Sonetti & Ilkka Hakala
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Simo Hietalan yhtye
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:20, 10 euroa
Reflex
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Myrskytuuli, Rosso & Tarja Lunnas
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00
Sinitaivas, Wähäkosket
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Honkala team
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Markku Aro & Diesel, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän, Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Tommi Seppänen, Amorada
Mäntsälän lava
Channel Four, Finlanders
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Kaija Lustila & Jari Puhakka Band
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Marita Taavitsainen & Koivu, Helmenkalastajat
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Pepe Enroth
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Kulkukoirat & Kalle Kaaja, sikajuhlat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Duo Kasino
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 10 euroa
Tuovilat
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mamba
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Taikakuu
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Nelituuli
Riihimäen kerhotalo 19:00--23:30, 9 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00
Maria Tyysteri & Voimaorkesteri, Jaska Mäkynen & Nelostie
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Pertti Niemi & Odessa, eXmiehet & Saija Tuupanen
Savelan ns (Ylivieska) 19:00--24:00, 10 euroa
JP-viihde, iltamat
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Matti ja Teppo
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen, NeljänSuora
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Sunset, Kaija Pohjola, Leif Lindeman
Tanhuhovi (Lohja)
Fernanda, Piritta Venho
Turkian lava (Turkia, Hamina) 13 euroa
Jackpot, Jukka Hallikainen
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Heidi Pakarinen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Unelmavävyt
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Pohjolan yö, Suomussalmen harmonikkakerho

Su 14.9.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Köpi Koski ja Projekti
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Ässät
Kuumola (Turenki, Janakkala) 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 14 euroa
Finlanders
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Tommi Seppänen, Amorada
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 17:00--21:30, 0 euroa
Paavo Heiskasen yhtye
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Uittamon lava (Turku) 19:00--23:30, 14 euroa
Leif Lindeman

Ma 15.9.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ässät
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Jani Helenius & Kukka Kiri, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Okalinnut
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Souvarit
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 9 euroa
Ossi Suortti

Ti 16.9.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Unelmavävyt
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 14:00--16:00, 0 euroa
Marino & Sunrise, Sunrise Orchestra
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 8 euroa
Paradiso, Seppo Ahokas
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Anu & Saturnus
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Gunnar Taipaleen yhtye
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Fantasia & Marko Maunuksela
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Jouni Keronen

Ke 17.9.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Jussi Seppänen ja Dominou
Esakallio (Somero) 13:00--16:45
Albatrossi, Sakke Kotilainen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Raija Hietakangas, Heikki Puronvarsi
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Ari Salo
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Kaija Lustila & Jari Puhakka Band
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Markku Aro & Diesel
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Stiina, Copters
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Finlanders
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
Jarkko Honkanen & Taiga
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Markku Harjunpään orkesteri

To 18.9.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Kalliolan viihdeorkesteri
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 10 euroa
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
VSOP
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Finlanders
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:45
HotLine & Susanna Heikki & Lasse Laaksonen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Broadway & Esme Manns
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
FBI Beat

Pe 19.9.2014

Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Pekkaniskan Pojat, NeljänSuora
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Seniorilaulaja-kilpailun alkuerät
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Channel Four
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 13:00--15:00, 0 euroa
Kalle Partanen
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Finlanders
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Taikakuu, Ratto-band, kesäkauden päättäjäiset
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu, Caminito & Kari Piironen
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Helminauha
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Henkka ja Kulkurit, Onnentähti
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Stiina, Copters
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Eija Kantola & Omega
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 14 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Scandinavian music group
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki

La 20.9.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Leif Lindeman & Hovinarrit, Pohojanmaan Pelimiehet
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Energia & Tommi Soidinmäki
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Seniorilaulaja-kilpailu
Ravintola Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--01:30, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 13 euroa
Heidi Pakarinen
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio) 21:00--01:00
Johanna Debreczeni & Jouni Keronen & Keidas
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Wähäkosket
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Marko Jolkkonen
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Johanna Pakonen & Midinetti
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Walkarit
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu, Caminito & Kari Piironen
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Hehku & Joonas Erkkilä
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 10 euroa
Tuovilat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virran yhtye
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Janiina Lehtonen
Limingan ns 20:30--01:00
Sesam & Antti Raiski
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Souvarit, Helmenkalastajat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Markku Aro & Diesel & Essi Leppäkoski
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Menox
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Onnenkulkurit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Mika Lappalainen, Onnentekijät
Mäntsälän lava
Omega & Eija Kantola & Markus Allan
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Finlanders, HotLine & Lasse Laaksonen
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Öiset kulkijat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Stiina, Copters
Rantapuisto (Kauhajärvi, Lapua) 20:30--00:30, 10 euroa
Kipen Karaoke
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Swingers
Rautalammin työväentalo 20:00--01:00, 15 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
NeljänSuora
Ruuhijärven ns (Ruuhijärvi, Nastola)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Pekkaniskan Pojat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 euroa
Lapponia & Jukka Lampela
Sairisten pvy (Sairinen, Uusikaupunki)
Miltons & Sanna Arell
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Duo Kasino
Suomussalmen ns 11 euroa
Tarmo Malila ja Täysikuu & Pauli Raivio
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi) 21:00--01:30
Voimaorkesteri & Maria Tyyster, Hovinarrit & Teemu Roivainen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Nelostie & Jaska Mäkynen
Tanhuhovi (Lohja)
Köpi Koski ja Projekti, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Helminauha, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Soittomiehet & Matti ja Teppo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Mistral & Anne Mattila, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Pop-finlandia & Virve Rosti
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Tanssiorkesteri Luxus
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Oulu) 21:00--00:30, 12 euroa
Ylix

Su 21.9.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Tosimiehet, Jarmo Pellinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Juha Vartiainen
Lallintalo (Yttilä, Köyliö)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Simo Hietalan yhtye
Orimattilan Kehräämö 18:00--23:00, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Väliaikainen
Soinin yhteistalo
Onnenhetki
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Pepe Enroth, avajaiset

Ma 22.9.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Köpi Koski ja Projekti
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tähtikuvio, Niko Mäenpää
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Rainer Tupolan yhtye & Marita Jalonen

Ti 23.9.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Hovinarrit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 14:00--16:00, 0 euroa
Balladium
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 10 euroa
Jussi Fischer
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Riihimäen kerhotalo 14:00--17:00, 9 euroa
Sirkka ja Velikullat
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Tuija Laine
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Charlies
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Juhani Virran yhtye

Ke 24.9.2014

Esakallio (Somero) 13:00--16:45
Niskalenkki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tuliset & Antti Toivola, Kaija Pohjola, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jokke Kytö
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 6 euroa
Jorma Kultamaa
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jamtime
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Teemu Roivainen, Hovinarrit
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Hannu Tuovinen & Filharmania

To 25.9.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Bel-Ami
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:45, 9 euroa
Sirius, Raineri Nyman
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Sinitaivas

Pe 26.9.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--03:30, 15 euroa
Stig Dogg
Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Myrskytuuli, Omega & Eija Kantola
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Marko Maunuksela & Fantasia
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 13:00--15:00, 0 euroa
EKL:n pelimannit
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Sinitaivas, päättäjäiset
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
FBI Beat
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Yötaivas, Finlanders
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Kasaribileet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
La Strada & Amadeus Lundberg & Hannu Lehtonen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jamtime
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Channel Four
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Jorma Turunen
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 13 euroa
Onnentähti
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Koivu & Marita Taavitsainen

La 27.9.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet, Pohojanmaan Pelimiehet
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Väriloiste
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Sarmas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Keijo Rahnasto, Titan
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio)
Ässät
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
La Strada
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Kake Randelin, Company
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:20, 10 euroa
Unikuva 3
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Helmenkalastajat, Omega & Eija Kantola
Kuntotalo (Kouvola)
FBI Beat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:30, 12 euroa
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Tuija Laine
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Leppihalli (Orisuo, Loimaa) 20:00--00:30, 12 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Limingan ns 20:30--01:00
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Onnentähti
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Souvarit & Pekka Rinne
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Kasmir & Jari Grek
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Roulette
Mäntsälän lava
Onnenkulkurit & Kalle Jussila
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Rosette, Charles Plogman
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jamtime
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen)
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
EQ ja Sami Hakala
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Kalle Kaaja & Kulkukoirat
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Myrskytuuli
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Satulinna (Parola, Hattula)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Väliaikainen
Tanhuhovi (Lohja)
Caminito & Kari Piironen, Magna, Nina Julia
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Toejoen seurojentalo (Pori)
Harri Lehtonen & Silver
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00, 12 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
NeljänSuora, Putkiratio
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Tony Montana Band
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Eino Luostarin yhtye

Su 28.9.2014

Kerhola (Nokia)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:30, 10 euroa
Tytti Pelkonen
Kärsämäen Kataja
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Orimattilan Kehräämö 18:00--23:00, 14 euroa
Hovinarrit, Leif Lindeman
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Tarmo Malila
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa

Ma 29.9.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Härkätie, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Jussi Roponen

Ti 30.9.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kampin palvelukeskus (Helsinki) 14:00--16:00, 0 euroa
Bel-Ami
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Jussi Roponen
Riihimäen kerhotalo 14:00--17:00, 9 euroa
Tytti Pelkonen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Hovinarrit
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Voitto Takanen

Ke 1.10.2014

Esakallio (Somero) 13:00--16:45
Köpi Koski ja Projekti
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kanarian Mikki
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Kapris & Matti Esko
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Unikuva 1
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jorma Turunen duo
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Yön lyhdyt

To 2.10.2014

Forssan järjestöjentalo
Jussi Roponen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Bel-Ami
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Tonika
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--14:45, 9 euroa
Jorma Markos ja La Mer
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Charles Plogman, Rosette

Pe 3.10.2014

Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Eini ja Boogie, Arto Nuotio
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Charles Plogman, Rosette
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Eija Kantola & Omega
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Finlanders
Lallintalo (Yttilä, Köyliö)
FBI Beat
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Jade's band
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Sinitaivas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jorma Turunen duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Seireenit
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Tomi Markkola & Fernet

La 4.10.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
Ratto-band
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Juhani ja Yöntanssittajat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tähtiartisti-laulukilpailun aluefinaali
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--23:30, 10 euroa
Raimo Turtiainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Kari Piironen, Leif Lindeman
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Jussi Roponen
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Raimo Urpilainen, Aulis Kinnunen
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Seireenit
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tanssiorkesteri Luxus
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Anneli Mattila & V.I.P., Sinitaivas
Kuntotalo (Kouvola)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virran yhtye
Limingan ns 20:30--01:00
Energia & Tommi Soidinmäki
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Taikakuu, Jade's band
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Jade's band
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Kake Randelin, Company
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Maximus
Pesäkallio (Lahti)
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 22 euroa
Kari Vepsä, In the mood, Eija Kantola & Omega
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Taiga & Jarkko Honkanen
Rautalammin työväentalo 21:00--01:00, 12 euroa
Mauriset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jukka Lampela & Lapponia
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Satulinna (Parola, Hattula)
Hurma
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Arja Lohtander ja Mon Cherie & Pirjo Tossavainen
Tanhuhovi (Lohja)
Rosette, Charles Plogman
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Pasi Kivimäki, Henkka ja Kulkurit, N.Y.T.
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Ari Nylundin orkesteri, Kalle Jussila
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Souvarit, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosso & Tarja Lunnas
Valtatie 2 (Harjavalta)
Finlanders, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Wähäkosket

Su 5.10.2014

Hauhotalo (Hämeenlinna)
Wiihdeorkesteri Wiva
Hyvinkään järjestötalo
Sirkka ja Velikullat
Kerhola (Nokia)
Pekkaniskan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Timangi & Juhamatti
Mäntsälän seurojentalo
Timanki
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 euroa
Bolero
Orimattilan Kehräämö 18:00--23:00, 13 euroa
Väliaikainen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Salon VPK
Keijo Nurmen yhtye
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Sunset
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Hurma

Ma 6.10.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tero Jokinen, Riverband
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Reijo Ingman, Sirja-Katri
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Tammer-Hanurit & Tuula Mäkinen
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 9 euroa
Harri Saksan yhtye, Minna Hurppu
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Siru Koskisen orkesteri

Ti 7.10.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Myrskytuuli
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 10 euroa
Iltaset
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Antero Ketonen
Salon VPK 19:00--22:00, 13 euroa
Pelottomat & Roope Pelo
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Timanki
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 9 euroa
Timo Forsman
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Mia Leivo & Pequeno

Ke 8.10.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Tonika
Esakallio (Somero) 13:00--16:45
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Juha Niemi, Soittorasia
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Tommi Soidinmäki & Energia
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Helminauha
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Diesel & Markku Aro
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Trio H-hetki

To 9.10.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Duo Ari ja Rami
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Hurma
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Saija Tuupanen & eXmiehet

Pe 10.10.2014

Esakallio (Somero) 21:00--01:30
Sinitaivas, Kulkukoirat & Kalle Kaaja
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Finlanders
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Pekkaniskan Pojat
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio)
Nelituuli
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
In The Mood & Suvi Karjula
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Souvarit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Juhani Rautiainen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Pokka
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Myrskytuuli
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Fantasia & Marko Maunuksela
Satulinna (Parola, Hattula)
Omega & Eija Kantola
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Tammi Group
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Harri Lehtonen & Silver
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 13 euroa
Avenue & Anniina Mattila
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Wähäkosket

La 11.10.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 20:30--03:30, 16 euroa
Taikakuu, Pohojanmaan Pelimiehet
Auran nuortentalo
Pekkaniskan Pojat, Pasi Kivimäki
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Susanna Sakko
Heituinlahden urheilutalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Kari Piironen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Hurmurit & Merja Juutinen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jade's band, konsertti, Jari Sillanpää
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Jukka Hallikainen & Jackpot
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty, Channel Four
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:20, 10 euroa
Ake Pääkkö
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Presto & Kake Randelin, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kuntotalo (Kouvola)
Hurma
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00
Souvarit, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Limingan ns 20:30--01:00
La Strada & Anita Hirvonen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Henkka ja Kulkurit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Markku Harjunpää, Kauko Simonen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Janne Siitari, Pelimiehet
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Marko Lämsä
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Juhani ja Yöntanssittajat
Pesäkallio (Lahti)
Ratto-band, Finlanders
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
In The Mood & Suvi Karjula
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
FBI Beat
Riihimäen kerhotalo 19:00--23:30
Graniitti & Rainer Bollström
Satulinna (Parola, Hattula)
Marita Taavitsainen & Koivu
Tanhuhovi (Lohja)
Omega & Eija Kantola
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Myrskytuuli
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy)
Rosette, Charles Plogman
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Marko Maunuksela
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen

Su 12.10.2014

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 17:00--22:00, 12 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Juha Vartiainen
Hyvinkään järjestötalo
Myrskytuuli, Onnenkulkurit
Kerhola (Nokia)
Finlanders
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Kaija Pohjola
Kuumola (Turenki, Janakkala) 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Orimattilan Kehräämö 18:00--23:00, 13 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Norolan Pojat, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 7 euroa
JP-viihde
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Jari ja Taika
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Karavaani, Heidi Pakarinen

Ma 13.10.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kalle Kaaja & Kulkukoirat
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Keijo Nieminen, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

Ti 14.10.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Tonika
Sovintola (Viitalankylä, Seinäjoki)
Jussi Roponen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
TuplaWernet
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Laajavuoren pelimannit
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Ke 15.10.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Unto Satorannan yhtye
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Anita Hirvonen, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Timo Kallio
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 6 euroa
Marko Jolkkonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat & päättäjäiset, Onnentähti
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Vellu Kurkinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Maria Tyyster, Voimaorkesteri
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Tammi Group

To 16.10.2014

Forssan järjestöjentalo
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Charles Plogman, Pientä unelmaa, Rosette
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:45, 9 euroa
Kimara & Väinö Korsu
Vanha sotilaskoti (Mikkeli)
Anna-Liisa Räsänen

Pe 17.10.2014

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--03:30, 16 euroa
Jukka Poika
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Leif Lindeman, Hovinarrit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ässät
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Souvarit
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Eini ja Boogie
Lallintalo (Yttilä, Köyliö)
Helminauha
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Antero Ketonen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Flame & Heidi
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 15 euroa
NeljänSuora
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Vellu Kurkinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rosette, Tiina Ruuska
Satulinna (Parola, Hattula)
EXmiehet & Saija Tuupanen
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Wähäkosket
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 15 euroa
Hurma
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Kasmir & Jari Grek
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Myrskytuuli

La 18.10.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Auran nuortentalo
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mamba, Reppurit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Saska Helmikallio & Avec
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Onnenkulkurit
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Reflex
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Kivitaipaleen ns (Kivitaipale, Rovaniemi)
Laplanders
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Fernet & Tomi Markkola, NeljänSuora
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Voimaorkesteri, Myrskytuuli
Limingan ns 20:30--01:00
Yölintu, Pelikaanit & Kari Ahola
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Ässät, Marita Taavitsainen & Koivu
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Flame & Heidi
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Eija Kantola & Omega
Ooperi (Kortela, Rauma)
HotLine & Lasse Laaksonen, Piritta Venho
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Jackpot
Pesäkallio (Lahti)
Hurma, eXmiehet & Saija Tuupanen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Vellu Kurkinen
Raahen työväentalo
Simo Hietalan trio
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen)
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Souvarit
Rautalammin työväentalo 21:00--01:00, 12 euroa
Helminauha
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jarkko Honkanen & Taiga
Satulinna (Parola, Hattula)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns 20:30--00:30, 11 euroa
Veikko Pöllänen & Hanna Hirvonen
Tanhuhovi (Lohja)
Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Caminito & Kari Piironen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Christa Huikko
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Lapponia & Jukka Lampela, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Juhani Virran yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Timangi & Juhamatti

Su 19.10.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Mikko Järvinen yhtye
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 12 euroa
Tonika
Hyvinkään järjestötalo
Ässät
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Kerhola (Nokia)
Hurma
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Väliaikainen
Nivalan ns 19:00--23:00
Satumaa
Orimattilan Kehräämö 18:00--23:00, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pesäkallio (Lahti)
Timanki
Pyrkivä (Turku)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Voitto Takanen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Ilta-aurinko

Ma 20.10.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tapio Rannanmaan yhtye
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Feelings Band

Ti 21.10.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Channel Four
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 10 euroa
Pekka Parsola
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--16:00, 10 euroa
Amor-kvartetti, Heidi Pakarinen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Anu & Saturnus
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Tytti Pelkonen

Ke 22.10.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Timanki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Tapio Peltonen ja Tahiti
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kalevi Suntila
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Petoman
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Christa Huikko
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Johanna Pakonen & Midinetti
Tanhuhovi (Lohja)
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Sunset

To 23.10.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Duo Hannu ja Eija
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Tarja Lunnas & Rosso
Vanha sotilaskoti (Mikkeli)
Jussi Seppänen ja Dominou
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Voimaorkesteri

Pe 24.10.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Souvarit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kari Piironen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Myrskytuuli
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 19 euroa
Suvi Teräsniska
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Christa Huikko
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Company, Kake Randelin
Satulinna (Parola, Hattula)
Pekkaniskan Pojat
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Onnenkulkurit
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 13 euroa
Helmenkalastajat
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Unto Satorannan yhtye
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Hurma

La 25.10.2014

Auran nuortentalo
Jackpot, Jukka Hallikainen
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Juha Alvari
Heituinlahden urheilutalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Eija Sinikka
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Trio Petri Forsman
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Markku Aro & Diesel
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Norolan Pojat
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Teo Turunen, Ote
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Jade's quartet
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:20, 10 euroa
Timo Hacklin
Krääkkiö (Krääkkiö, Vesilahti)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Souvarit
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosette, Charles Plogman
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:30, 12 euroa
Karkkilan seniorit
Lehtimäen kirkonkylän ns (Alajärvi)
Jussi Roponen
Limingan ns 20:30--01:00
Graniitti & Rainer Bollström
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kaija Lustila & Jari Puhakka Band, Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Ari Nylundin orkesteri, Kalle Jussila
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
STIINA, Copter's
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti)
Tulipunaruusut, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Christa Huikko
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Popeda
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Sonetti & Ilkka Hakala
Satulinna (Parola, Hattula)
Ratto-band
Tanhuhovi (Lohja)
Energia & Tommi Soidinmäki
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 14:00--17:30, 12 euroa
Tonika
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Helminauha, Teijo Suomi Orch
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Valtatie 2 (Harjavalta)
Myrskytuuli, Hurma, Mistral & Anne Mattila
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta & Pekka Rinne

Su 26.10.2014

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 17:00--22:00, 12 euroa
Rosette
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Väliaikainen
Hyvinkään järjestötalo
Helminauha
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Terhi Matikainen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tanssiorkesteri Luxus
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:30, 10 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Orimattilan Kehräämö 18:00--23:00, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Sunset, Arto Nuotio
Salon VPK
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Jambalaya
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Jani Helenius & Kukka Kiri
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
FBI Beat

Ma 27.10.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Keijo Nieminen, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Timanki
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Saturnus & Anu Keronen

Ti 28.10.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Tonika
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Pepe Enrothin yhtye
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Myrskytuuli
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Kalevi Suntilan yhtye

Ke 29.10.2014

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Myrskytuuli, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Saska Helmikallio
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 6 euroa
Jorma Kultamaa
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Feelings
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Pajatso, Ari Klem

To 30.10.2014

Hyvinkääsali (Hyvinkää)
Jussi Roponen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Finlanders
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Tapani Luhtaranta
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Lopen harmonikat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Sunset, Arto Nuotio

Pe 31.10.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Arto Nuotio, Fantasia, Sunset
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Finlanders
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
NeljänSuora
Lallintalo (Yttilä, Köyliö)
Midinetti & Johanna Pakonen
Limingan ns 20:30--01:00
Timangi & Juhamatti
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--24:00, 15 euroa
Kari Piironen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Kasaribileet
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Markku Aro & Diesel
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Feelings
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Marita Taavitsainen & Koivu
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Tulipunaruusut

La 1.11.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 euroa
Energia & Tommi Soidinmäki
Aronkeidas (Kauhajoki)
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Auran nuortentalo
Hurma
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Dimitri Isberg & FinnNostalgia
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Onnenkulkurit, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Pasi Kivimäki
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Jani ja Jetsetters
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Menox
Kuntotalo (Kouvola)
Pekkaniskan Pojat
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Finlanders, Seireenit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Caminito & Kari Piironen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Broadway & Esme Manns
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Arto Nuotio, Sunset
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 euroa
Pohjoisen tähti & Raimo Laamanen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Anne Simonen
Pesäkallio (Lahti)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Feelings
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen)
Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Rautalammin työväentalo 21:00--01:00, 12 euroa
Onnentähti
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Suvi Teräsniska
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 euroa
Channel Four
Satulinna (Parola, Hattula)
Myrskytuuli
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Harri ja Coronet
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä)
Juhani Merikosken yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Risto Nissinen & Antti Kemppainen
Suomussalmen ns 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Kasmir & Jari Grek
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Maria Tyyster
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Tulipunaruusut, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Helminauha
Valtatie 2 (Harjavalta)
Marita Taavitsainen & Koivu, Ratto-band
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Atlas ja Timo Rautala & Juha Simola

Su 2.11.2014

Idänpään torppa (Hämeenlinna) 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Kerhola (Nokia)
Ratto-band
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Jari Grek
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Jiri Tammilehto
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 euroa
Himmiät tähäret & Pauli Koivula
Orimattilan Kehräämö 18:00--23:00, 14 euroa
Tulipunaruusut
Salon VPK
Juhani Virran yhtye
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Myrskytuuli

Ma 3.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Rosette
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Pekka Lumme
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen

Ti 4.11.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Tulipunaruusut
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 10 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Kuntotalo (Kouvola)
Paavo Heiskasen yhtye
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Juhani Virran yhtye
Salon VPK 19:00--22:00, 13 euroa
Pelottomat & Roope Pelo
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Sini-Takit
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 9 euroa
Lazzarella
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Meiju Suvas
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Pekka Hildén

Ke 5.11.2014

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tero Jokinen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Pekkaniskan Pojat
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Melekoset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Taikakuu
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Kalle Jussila
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Flame & Heidi

To 6.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Yön lyhdyt
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:45, 9 euroa
Mikko Järvinen yhtye

Pe 7.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Pekkaniskan Pojat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Sonetti & Ilkka Hakala
Lomakeskus Karemajat (Ylitornio)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Hurma
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Tulipunaruusut
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Maarit Peltoniemi
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Jarmo Pellinen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 29 euroa
Popeda
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rakkauden ammattilaiset
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Pasi Kivimäki
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Helminauha

La 8.11.2014

Aronkeidas (Kauhajoki)
Helminauha
Auran nuortentalo
Finlanders
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Arja Havakka
Heituinlahden urheilutalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Risto Nevala
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Wähäkosket, Janne Tulkki, Tulinen Sydän
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Amor-kvartetti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Helmenkalastajat
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kalle Jussila
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Laura Voutilainen, Yölintu
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Harri ja Coronet
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari) 20:00--00:20, 10 euroa
Pauli Antero Huttunen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--01:30, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola
Limingan ns 20:30--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Tuliset & Rainer Friman & Antti Toivola & Kari Hirvonen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Mia Leivo & Pequeno
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Ulla-Jaana, Lumumba
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Matti Esko
Pesäkallio (Lahti)
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kotiteollisuus
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
A. Aallon rytmiorkesteri
Satulinna (Parola, Hattula)
Hurma
Tanhuhovi (Lohja)
Niskalenkki
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Markku Aro & Diesel
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Rosso & Tarja Lunnas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulipunaruusut
Valtatie 2 (Harjavalta)
Souvarit, Charles Plogman
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Pertti Niemi & Odessa

Su 9.11.2014

Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 12 euroa
Härkätie
Kerhola (Nokia)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka, Teuvo Oinas
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Channel Four
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Anna-Liisa Räsänen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 7 euroa
JP-viihde
TT-halli (Pietarsaari)
Jussi Roponen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 15:00--19:00, 12 euroa
Nelituuli

Ma 10.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Finlanders
Ensti solo band
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Unto Satorannan yhtye, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Anna-Liisa Räsänen

Ti 11.11.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Jouko Partio
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Kyläpelimannit, Hannu Wacklin
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Pekkaniskan Pojat

Ke 12.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Klaus Koivula
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Finlanders
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 6 euroa
Marko Jolkkonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Pekkaniskan Pojat
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Trio H-hetki

To 13.11.2014

Forssan järjestöjentalo
Sini-Takit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Pekkaniskan Pojat
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo

Pe 14.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
FBI-beat
Imatran kylpylä
Väliaikainen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Saija Tuupanen, eXmiehet
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Hurma
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Pekkaniskan Pojat
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 20:00--23:45, 11 euroa
Kalle Jussila
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Christa Huikko
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Anita Hirvonen, La Strada
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sonetti & Ilkka Hakala
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Popeda
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Tulipunaruusut
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 14 euroa
Myrskytuuli
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Onnenkulkurit
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Finlanders
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 13 euroa
Ässät

La 15.11.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 euroa
Ässät
Aronkeidas (Kauhajoki)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Auran nuortentalo
Energia & Tommi Soidinmäki
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
The 69 Eyes
Ensti solo band
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Souvarit
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Jussi Roponen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Teemu Lehtola
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Charlies
Kokkolan työväentalo
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Onnenhetki
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:30, 10 euroa
Härkätie
Käenkoski (Parkano)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Finlanders, Helminauha
Limingan ns
Channel Four
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Jari Grek
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Myrskytuuli
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
La Strada
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Salla Krok, Vonkamiehet
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Väliaikainen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Hannu Hautaniemi
Pesäkallio (Lahti)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Hopeinen Q
Rautalammin työväentalo 21:00--01:00, 12 euroa
Avenue & Anniina Mattila
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Hurma
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Leila Riihijärvi
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Mikko Järvinen yhtye
Satulinna (Parola, Hattula)
Pekkaniskan Pojat
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Dry Capri
Suomussalmen ns 11 euroa
Tuovilat
Tanhuhovi (Lohja)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Juha Vartiainen
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Fernet & Tomi Markkola
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Sinitaivas, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Voitto Takasen yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 20:00--00:30, 13 euroa
Yötaivas

Su 16.11.2014

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 17:00--22:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Teemu Lehtola
Kerhola (Nokia)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Tulipunaruusut
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:30, 10 euroa
Härkätie
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Heikki Puronvarsi
Pesäkallio (Lahti)
Duo Ari ja Rami
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Köpi Koski ja Projekti
Soinin yhteistalo
Jussi Roponen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Pyrstötähti
Vanha sotilaskoti (Mikkeli)
Anna-Liisa Räsänen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Helmenkalastajat

Ma 17.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Onnenhetki
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Sini-Takit
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Härkätie

Ti 18.11.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Fernet & Tomi Markkola
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 10 euroa
Elina H
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Yön lyhdyt
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
VSOP
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

Ke 19.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Vesa Ollinmäki
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Taikakuu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Dry Capri
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
NeljänSuora
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:45, 9 euroa
Heikki Lukkarinen, Satu-Maarit
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Yön lyhdyt

To 20.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Sinitaivas
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Wanhat mestarit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Vanha sotilaskoti (Mikkeli)
Jussi Seppänen ja Dominou
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Jari Puhakka Band & Kaija Lustila

Pe 21.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Seppo Tammilehto, Punainen Kitara
Imatran kylpylä
Tulipunaruusut
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Voimaorkesteri
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Swingers
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 18 euroa
Frederik
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Sinitaivas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Saija Tuupanen, eXmiehet
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Hurma
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Vesa Haaja & Agents
Satulinna (Parola, Hattula)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 14 euroa
FBI Beat
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Wähäkosket
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Pekkaniskan Pojat

La 22.11.2014

Auran nuortentalo
Unelmavävyt, Seireenit, eXmiehet & Saija Tuupanen
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00
Ässät
Heituinlahden urheilutalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Johanna Debreczeni & Jouni Keronen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Reppurit, Koivu, Marita Taavitsainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Jean S, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Irina, Swingers
Kuntotalo (Kouvola)
Myrskytuuli
Käenkoski (Parkano)
Hurma
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Kari Piironen
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:30, 12 euroa
Musikantit, Tytti Pelkonen
Lempäälän manttaalitalo
Markus Sextet
Limingan ns
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Marmaris, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Sonetti & Ilkka Hakala
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Kalle Jussila
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 13 euroa
Juhamatti & Timangi
Pesäkallio (Lahti)
Souvarit, Helminauha
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Väliaikainen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Laura Voutilainen
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 14:00--17:30, 12 euroa
Hannu Matilainen, Osmo Loimusalo
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Omega & Eija Kantola, Onnenkulkurit
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Helmenkalastajat, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän, Finlanders, Tulipunaruusut
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Maarit Aro

Su 23.11.2014

Hyvinkään järjestötalo
Pertti Niemi & Odessa
Kerhola (Nokia)
Pekkaniskan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Kari Piironen
Kuumola (Turenki, Janakkala)
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Tulipunaruusut
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Onnentähti
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Väliaikainen

Ma 24.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Keijo Nieminen, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Sirkka ja Velikullat
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Bel-Ami

Ti 25.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Aki Korhonen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Satu-Maarit
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jokerit Company, Jouko Lukkonen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Hurma
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Juhani Merikosken yhtye

Ke 26.11.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Mikko Järvinen yhtye
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jussi Roponen, Tapani Lager
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Antti Raiski, Sesam
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 6 euroa
Jorma Kultamaa
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Köpi Koski ja Projekti

To 27.11.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämö
Timanki

Pe 28.11.2014

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Hurma
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Myrskytuuli
Imatran kylpylä
Voimaorkesteri
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Ilkka Hakala & Sonetti
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 18 euroa
Danny, D'Voices, Hänen orkesterinsa
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Charles Plogman & Rosette
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Helminauha
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Charlies, Mia Leivo & Pequeno
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Kari Piironen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Teeriharju (Häntälä, Somero)
EXmiehet & Saija Tuupanen

La 29.11.2014

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat
Auran nuortentalo
KinoJake
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu)
Köpi Koski ja Projekti
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Esa Rintamäki, Täysikuu 3
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--00:15, 10 euroa
Hannu Viitala, Anne Simonen
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Piironen
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Ilkka Hakala & Sonetti
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tanssiorkesteri Luxus
Kuntotalo (Kouvola)
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Limingan ns
Myrskytuuli
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Union, Vesa Toivonen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Suvi Hiltunen, Cara mia
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju) 21:00--01:30, 14 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Mia Leivo & Pequeno, Helminauha
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Juhani Rautiainen
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--24:00
Haavekuva
Pesäkallio (Lahti)
Ratto-band
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen)
Jussi Seppänen ja Dominou
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kalle Jussila
Rautalammin työväentalo 21:00--01:00, 15 euroa
Kaija Lustila
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Souvarit
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Vanhan veräjän luona
Satulinna (Parola, Hattula)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Duo Sami Soininen
Suomussalmen ns 10 euroa
Ramos
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Johanna Debreczeni & Jouni Keronen, Keidas
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Esko Sartolahti
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Graniitti & Rainer Bollström, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Corona & Jarkko Ylinen

Su 30.11.2014

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 17:00--22:00, 12 euroa
Kalle Jussila
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Nina Julia
Hyvinkään järjestötalo
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Mutkattomat & Eki Jantunen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Leo Kinnunen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Onnenkulkurit
Pyrkivä (Turku)
Terhi Jokila
TT-halli (Pietarsaari)
Walkarit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Juhani Virran yhtye
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo

Ma 1.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mika Peltoniemi, Turhat Jätkät
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Antero Ketosen yhtye
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 9 euroa
Hannu Roitto
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Raimo Turtiainen ja Pojat

Ti 2.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 10 euroa
Jussi Roponen
Salon VPK 19:00--22:00, 13 euroa
Pelottomat & Roope Pelo
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Tuplawernet
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 11:00--16:00, 10 euroa
Martti Kälviäisen yhtye, pikkujoulu
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Tanssiorkesteri Hopeatähti

Ke 3.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Timo Kallio
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Unelmavävyt
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Ari Salo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mistral & Anne Mattila

To 4.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Bel-Ami
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke

Pe 5.12.2014

Heituinlahden urheilutalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Mikko Järvinen yhtye
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Hurma
Imatran kylpylä
Tanssiorkesteri Ahopelto, Antti Ahopelto
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
NeljänSuora, Ressu Redford & Jussi Rainio
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kuntotalo (Kouvola)
Väliaikainen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Niskalenkki
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 20 euroa
Jorma Kääriäinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Palapeli, Sanna-Mari Titov
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Iisalmen harmonikkakerho & Tiina Karhu
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 14 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Harri ja Coronet, Pohjolan yö

La 6.12.2014

Auran nuortentalo
Rosette, Charles Plogman
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Teuvo Vuoti
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Nasma
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Jannika B, tct
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Helminauha
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Sanna-Mari Titov
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju)
Väliaikainen
Pesäkallio (Lahti)
Hurma
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Erin Anttila
Rautalammin työväentalo 21:00--01:00, 15 euroa
Kari Piironen
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Yölintu
Satulinna (Parola, Hattula)
Ratto-band
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Pekkaniskan Pojat
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Teemu Roivainen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Wähäkosket

Su 7.12.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Amor-kvartetti
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15:00--19:30
Jussi Roponen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Christa Huikko
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Kalle Jussila
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Helminauha

Ma 8.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Keijo Nieminen, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--22:00, 8 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Tytti Pelkonen, kahvitarjoilu

Ti 9.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat

Ke 10.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Juha Niemi, Soittorasia
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 6 euroa
Outokummun vaskiseitsikko
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jackpot, Jukka Hallikainen

To 11.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:45, 9 euroa
Yhdye, Hannu Roitto
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

Pe 12.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Taikakuu
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Teemu Lehtola, Havanna
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Hurma
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Kalle Jussila
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 26 euroa
Jean S
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Myrskytuuli
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Souvarit
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Wähäkosket

La 13.12.2014

Aronkeidas (Kauhajoki)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Petri Nygård
Ensti solo band
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Anne Mattila & Mistral
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Väliaikainen
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Marko Maunuksela & Fantasia
Kuntotalo (Kouvola)
Helminauha
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Limingan ns
Jarkko Honkanen & Taiga
Mäntymotelli (Karankamäki, Mäntyharju)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Karanos
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Tammi Group
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Souvarit
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Onnentähti
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Timo Forsman
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Pyrstötähti

Su 14.12.2014

Hyvinkään järjestötalo
Ratto-band
Kerhola (Nokia)
Hurma
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Matti Esko
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Tarmo Malila
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Fantasia & Marko Maunuksela
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Onnenkulkurit
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Rosette, Charles Plogman

Ma 15.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mikko Takala, Reissarit

Ti 16.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Duo Ari ja Rami

Ke 17.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Marko Rauhala
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Helmenkalastajat
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Pertti Niemi & Odessa

To 18.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Hurma

Pe 19.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tanssiorkesteri Antti Ahopelto, Tanssiorkesteri Ahopelto
Joulukonsertti
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Tommi Nyyssönen, Tosimiehet
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Hurma
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Sari Hellsten, SucCee
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 14 euroa
Markku Aro & Diesel
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Ari Nylundin orkesteri, Kalle Jussila

La 20.12.2014

Auran nuortentalo
Helminauha
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jarmos-yhtye
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Antti Raiski, Sesam
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Väliaikainen
Satulinna (Parola, Hattula)
Hurma
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Jarkko Honkanen & Taiga, naistentanssit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Honkala team

Su 21.12.2014

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Onnenkulkurit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Maarit Aro

Ma 22.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Antti Mäki-Opas, Ramona

Ti 23.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke

To 25.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Antti Sivulan yhtye
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 13 euroa
Laplanders
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Tuovilat
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Norolan Pojat, FBI Beat
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Hannu Hautaniemi, naistentanssit

Pe 26.12.2014

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio) 17:00--22:00, 12 euroa
Mia Leivo, Pekka Juntusen orkesteri
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Väriloiste
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Markku Aro & Diesel
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Rainer Bollström
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Ässät
Limingan ns
Hurmurit & Merja Juutinen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki)
Juhani Rautiainen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Norolan Pojat
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Orimattilan Kehräämö
Amor-kvartetti
Pesäkallio (Lahti)
Ratto-band, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Tanssiorkesteri Ahopelto & Antti Ahopelto
Rautalammin työväentalo 21:00--01:00, 12 euroa
Jokiset
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Reflex
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00, 14 euroa
Leif Lindeman
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Väliaikainen
Turun VPK 18:00--23:00, 12 euroa
Juhani Virran yhtye
Valtatie 2 (Harjavalta)
Hurma, eXmiehet & Saija Tuupanen
Vanha sotilaskoti (Mikkeli)
Sini-Takit
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:30, 13 euroa
Seireenit
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö) 20:00--00:30, 12 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Martti Timonen

La 27.12.2014

Auran nuortentalo
FBI Beat
Haaparannan kansantalo 21:00--01:00, 14 euroa
Sauli ja Ekstaasi
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Veli Kuja-Halkola, Veli Kuja-Halkola ja Rosalie
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Mikael Konttinen & Nelinpeli
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:30
Wähäkosket
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Piironen
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Mia Leivo & Pequeno
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Tosimiehet, Tommi Nyyssönen
Pesäkallio (Lahti)
Hurma
Satulinna (Parola, Hattula)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
Hovinarrit & Leif Lindeman, naistentanssit
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi)
Pertti Niemi & Odessa

Su 28.12.2014

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Jackpot
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Keijo Nurmen yhtye

Ma 29.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye

Ti 30.12.2014

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--17:00, 9 euroa
Jouko Partio

Ke 31.12.2014

Aronkeidas (Kauhajoki)
Helminauha
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Tulipunaruusut, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jukka Hallikainen, Jackpot
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Anita Hirvonen & La Strada
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juhani Rautiainen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--22:00, 13 euroa
Huikon veljekset
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:30, 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Limingan ns
Jani ja Jetsetters, Raimo Laamanen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Wähäkosket
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Benny Lover
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 13 euroa
Harri ja Coronet
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 20:00--01:00, 12 euroa
Amor-kvartetti
Satulinna (Parola, Hattula)
Ratto-band, Hurma
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Suomussalmen ns 20:30--01:30, 12 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 12 euroa
Markku Harjunpään orkesteri
Turun VPK 20:00--01:00
Jarkko Salmi & Pertti Keihäs
Tyrnävän seurojentalo 20:30--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Ravintola Wanhan tanssikellari (Helsinki)
Meiju Suvas

To 1.1.2015

Kuumola (Turenki, Janakkala) 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Pesäkallio (Lahti)
Hurma
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Esme Manns, Broadway

Pe 2.1.2015

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Esme Manns, Broadway
Satulinna (Parola, Hattula)
Hurma

La 3.1.2015

Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Juhamatti
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Taivaankaari, Heikki Koskelo
Limingan ns
Kaija Lustila & Jari Puhakka Band
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Esme Manns, Broadway
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä)
Kisällit-kvartetti
Tyrnävän seurojentalo
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Valtatie 2 (Harjavalta)
Hurma

Su 4.1.2015

Kerhola (Nokia)
Hurma
Satulinna (Parola, Hattula)
Taivaankaari & Heikki Koskelo

Ma 5.1.2015

Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Tyrnävän seurojentalo
Ässät

Ti 6.1.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Norolan Pojat
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 9 euroa
Mikko Järvinen yhtye, Mikko Järvinen
Tapiola (Keljo, Jyväskylä)
Kisällit-kvartetti

Ke 7.1.2015

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jade's band

To 8.1.2015

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jade's band

Pe 9.1.2015

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jade's band
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Norolan Pojat

La 10.1.2015

Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Norolan Pojat
Kuntotalo (Kouvola)
Hurma
Limingan ns
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Pasi Kivimäki
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jade's band
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 euroa
Tuovilat

Su 11.1.2015

Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

Ti 13.1.2015

Tapiola (Keljo, Jyväskylä)
Tonika

Ke 14.1.2015

Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Channel Four

Pe 16.1.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Rosette

La 17.1.2015

Kokkolan työväentalo
Hannu Hautaniemi
Limingan ns
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Suomussalmen ns 20:30--00:30, 11 euroa
Selena

Su 18.1.2015

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Köpi Koski ja Projekti
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Tanssiorkesteri Hopeatähti

Ti 20.1.2015

Lauritsalan työväentalo (Lappeenranta)
Jussi Seppänen ja Dominou

Pe 23.1.2015

Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Rosette

La 24.1.2015

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 13 euroa
Mia Leivo & Pekka Juntusen orkesteri
Kimmel / Ravintola Riverside (Joensuu)
Rosette
Limingan ns
Markku Aro & Diesel
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Köpi Koski ja Projekti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Maestro Orchestra, Tapio Jankkila
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
FBI Beat
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Amorada, Tommi Seppänen

To 29.1.2015

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Charlies

Pe 30.1.2015

Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet

La 31.1.2015

Limingan ns
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka

Ti 3.2.2015

Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Timanki

La 7.2.2015

Haaparannan kansantalo
Hurmurit & Merja Juutinen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Limingan ns
Hurma
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Mia Leivo & Pequeno
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Nelituuli
Suomussalmen ns 11 euroa
Tukkijätkät
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Fosfor

La 14.2.2015

Limingan ns
Kiintotähti & Teuvo Oinas

To 19.2.2015

Orimattilan Kehräämö
Pispalan sälli ja Sinirytmi

La 21.2.2015

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Hannu Hautaniemi
Limingan ns
Jackpot & Jukka Hallikainen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Ässät
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Onnenkulkurit

Su 22.2.2015

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Pertti Niemi & Odessa

Pe 27.2.2015

Teeriharju (Häntälä, Somero)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka

La 28.2.2015

Auran nuortentalo
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Limingan ns
Helminauha
Tyrnävän seurojentalo
Channel Four

Su 1.3.2015

Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka

Ke 4.3.2015

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Elina H

Pe 6.3.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Juhamatti
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Elina H
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Ilta-aurinko

La 7.3.2015

Limingan ns
Fantasia & Marko Maunuksela
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Elina H
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Jettiset
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala

Su 8.3.2015

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Jackpot

Ma 9.3.2015

Pirtti (Kangasala)
Pertti Niemi & Odessa

Ti 10.3.2015

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Amor-kvartetti

La 14.3.2015

Limingan ns
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila

Su 15.3.2015

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Hannu Hautaniemi

La 21.3.2015

Limingan ns
Sinitaivas
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
The Steels
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat

Su 22.3.2015

Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Pertti Niemi & Odessa

Ma 23.3.2015

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Tonika

Ke 25.3.2015

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tammi Group

Pe 27.3.2015

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tammi Group

La 28.3.2015

Limingan ns
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Tammi Group

Ti 31.3.2015

Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Aki Korhonen

To 2.4.2015

La 4.4.2015

Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Limingan ns
Sunset & Arto Nuotio
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Hauli Bros
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 euroa
Laila ja Olavi -laulukilpailu, Matti Korkiala
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30
Haavekuva, Tarja Ylitalo

Su 5.4.2015

Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo

Ma 6.4.2015

Pirtti (Kangasala)
Unto Satorannan yhtye

Ti 7.4.2015

Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Timanki

La 11.4.2015

Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Limingan ns
The Pulliaiset & Mikko Tapio, Hannu Hautaniemi

To 16.4.2015

Orimattilan Kehräämö
Anna-Liisa Räsänen

La 18.4.2015

Limingan ns
Ässät
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 euroa
Matti Hyvönen ja Robertinos
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Tammi Group
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 13 euroa
Villiruusut & Pasi Lehtola

La 25.4.2015

Limingan ns
Omega & Eija Kantola

Su 26.4.2015

Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

Ke 29.4.2015

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Flame & Heidi

To 30.4.2015

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Flame & Heidi
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi

Pe 1.5.2015

Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Flame & Heidi

La 2.5.2015

Limingan ns
A. Aallon rytmiorkesteri, Tukkijätkät
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Flame & Heidi

La 9.5.2015

Limingan ns
Energia & Tommi Soidinmäki
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 10 euroa
Tuovilat

To 14.5.2015

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Amor-kvartetti

La 16.5.2015

Kukonhiekka (Saarijärvi)
Jackpot

La 23.5.2015

Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Tanssipaikat Maakunnat Esiintyjät Kalenteri Monivalintahaku Naistentanssit Minne menossa? Mobiilisivut Menneet
Tanssipalvelin Seuratanssi Ohjelmatiedot