Päivätanssit

Varoitus!Kaikki tanssipaikat ja esiintyjät eivät pidä tietojaan ajan tasalla. Esiintyjien edustajilta tulleissa tiedoissa on joskus mukana myös yksityistilaisuuksia, joita ei aina ole sellaisiksi ilmoitettu.

To 2.2.2023

Hyvinkään järjestötalo 12:00--15:00, 12 €
Teemu Harjukari
Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Trio H-hetki
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Tuplawernet & Eija Korhonen

Pe 3.2.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Hollolan harmonikat

Su 5.2.2023

Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 12.50 €
Kulkuripojat
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00, 10 €
Bolero, Marika Aho
Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Trio H-hetki
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Sunset
TulesTalo (Rauma) 15:00--18:00, 12 €
Leif Mäntyniemi, Veeti Parvi

Ma 6.2.2023

Kontula (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Pekka Tervahartiala, Tino Ahlgren
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 12 €
Jukka Hallikainen

Ti 7.2.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Pepe Enroth
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Saturnus, Anu Keronen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Tero Jokinen
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Sirkka ja Velikullat
Tirilän työväentalo (Lappeenranta) 12:00--16:00, 12 €
Helena ja Mika duo
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen

Ke 8.2.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Astra
Kollan kalliopirtti (Rauma) 13:00--15:45
Voitto Takanen, Jussi Henttonen
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Tapani Luojus, Tuulikki Järvi
Teeriharju (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Vähäjärven Lomakoti (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 12 €
Jarkko Salmi

To 9.2.2023

Hyvinkään järjestötalo 12:00--15:00, 12 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Amoroso & Jukka Korpela
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Jani Helenius & Juha Vartiainen
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:30, 10 €
Antti Hakola

Pe 10.2.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Su 12.2.2023

Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 €
Duo Matias ja Pentti Nordström
Seurakallio (Leppävirta) 12:00--16:00
Reijo Laakkonen & Hanna Krans
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Raimo Junnikkala & Antti Hakola
TulesTalo (Rauma) 15:00--18:00, 12 €
Eki Jantunen

Ma 13.2.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Ulla Hillebrandt
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Kaija Pietilä & Jussi Henttonen, kahvitarjoilu

Ti 14.2.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Jani Helenius, Mervi Kovero
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Pauli Lindeman
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Duo Sami Soininen & Katja Karila
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Reijo Laakkonen
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pekka Tervahartiala & Johanna Debreczeni

Ke 15.2.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Manhattan & Arja-Inkeri Joas
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Martti Kuurila, Mirka Dojan
Oulunsuun Pirtti (Oulu) 13:00--15:45, 12 €
Wanhat Warikset
Teeriharju (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Casanova & Sami Rosholm

To 16.2.2023

Hyvinkään järjestötalo 12:00--15:00, 12 €
Nasta orkesteri
Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Janne Ikonen
Lauritsalan työväentalo (Lappeenranta) 12:00--15:30, 12 €
Timo Forsman
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:30, 10 €
Minna Ranta

Pe 17.2.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Teemu Harjukari

Su 19.2.2023

Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 12.50 €
Markku Ignatiuksen trio
Lappilinna (Kärkölä) 13:00--16:00, 10 €
Liljankukat & Jan Dobrowolski
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00, 10 €
Pepe Niilahti
Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Manhattan & Arja-Inkeri Joas
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Jokerit
TulesTalo (Rauma) 15:00--18:00, 12 €
Pekka Tervahartiala, Tuomas Myllylä

Ma 20.2.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Capri Band, Aila Anneli
Kontula (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ti 21.2.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Pepe Niilahti
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 €
Merja Juutinen
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Ippe Mansikka
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Marjo Sormunen trio
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Astra, Kari Junikka
Vähäjärven Lomakoti (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 12 €
Teemu Harjukari

Ke 22.2.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kollan kalliopirtti (Rauma) 13:00--15:45
Jussi Henttonen, Päivi Tuomi
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Eki Jantunen
Teeriharju (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala

To 23.2.2023

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Tommi Seppänen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Sirkka ja Velikullat
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:30, 10 €
Antti Hakola

Pe 24.2.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Kotkaset

Su 26.2.2023

Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 12 €
Captain, Teuvo Vuoti
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Timo Rautala & Seppo Helenius
TulesTalo (Rauma) 15:00--18:00, 12 €
Pekka Tervahartiala, Johanna Debreczeni

Ma 27.2.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Saturnus, Anu Keronen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Pepe Niilahti, kahvitarjoilu

Ti 28.2.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Nina Åkerman
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Unelmavävyt duo
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Teemu Harjukari
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Veskun paja, Petteri Mällinen
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Markku Ignatius

Ke 1.3.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Hummerit & Markku Seppälä
Oulunsuun Pirtti (Oulu) 13:00--15:45, 12 €
Reimarit, Heikki Saarela
Teeriharju (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Tsuubiduu

To 2.3.2023

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Arto Kivekäs
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit

Pe 3.3.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Wanhat jazzarit

La 4.3.2023

Spa Hotel Runni (Iisalmi) 14:00--16:00, 20 €
Erkki Liikanen, Veli Matti Friman

Su 5.3.2023

Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 12.50 €
Annika Kontio
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00, 10 €
Saturnus & Anu Keronen
Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Juhani Rautiainen
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Tutta Carpelan & Minna Ranta
TulesTalo (Rauma) 15:00--18:00, 12 €
Jussi Lammela, Ville Mäkimattila

Ma 6.3.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Markku Ignatius
Kontula (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Köpi Koski duo
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 12 €
Hannu Roitto

Ti 7.3.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Tapio Rannanmaa
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 €
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Nina Åkerman
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Arto Kivekäs
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Marimbas, Sari Turpeinen
Tirilän työväentalo (Lappeenranta) 12:00--16:00, 12 €
Trio H-hetki
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pekka Juntusen orkesteri, Jouni Keronen

Ke 8.3.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Annika Kontio
Teeriharju (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

To 9.3.2023

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Janne Ikonen, Seija Irmeli
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Unelmavävyt duo
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:30, 10 €
Antti Hakola

Pe 10.3.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Ulla Hillebrandt

Su 12.3.2023

Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 €
Merja Juutinen
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Tuuliviiri

Ma 13.3.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Anna-Liisa Räsänen, Onnenkulkijat
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Pasi Kivimäki, kahvitarjoilu

Ti 14.3.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Pekka Tervahartiala, Tino Ahlgren
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Focus & Sakke Kotilainen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Duo Justeerit, Janne Ikonen
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Antero Ketonen trio

Ke 15.3.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Terässiipi & Jarmo Ranta
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Unelmavävyt
Oulunsuun Pirtti (Oulu) 13:00--15:45, 12 €
Kolmas Linja, Timo Jääskelä
Teeriharju (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Focus & Sakke Kotilainen

To 16.3.2023

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Jani Helenius, Mervi Kovero
Lauritsalan työväentalo (Lappeenranta) 12:00--15:30, 12 €
Lappeenrannan harmonikkakerho
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Timo Lahtimo
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:30, 10 €
Minna Ranta

Pe 17.3.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Trio H-hetki

Su 19.3.2023

Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 12.50 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00, 10 €
Keijo Lille
Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Sirkka ja Velikullat
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Ippe Mansikka & Taina Laiho

Ma 20.3.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Veli Matti Friman
Kontula (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Liljankukat trio

Ti 21.3.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 €
Pekka Roiko
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Harri Nuutinen duo
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Ake Pääkkö
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Eki Jantunen

Ke 22.3.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Astra
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pasi Kivimäki
Teeriharju (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Matti Sakari ja Pekkaniskan Pojat

To 23.3.2023

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Matti Laitiainen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Eki Jantunen
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:30, 10 €
Timo Rautala & Hannu Määttänen

Pe 24.3.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Kotoa Boys

Su 26.3.2023

Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 €
Kolmas Linja, Timo Jääskelä
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Timo Rautala & Sanna Toivanen

Ma 27.3.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Antero Ketonen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Tytti Pelkonen, kahvitarjoilu

Ti 28.3.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Henry Friman
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Tino Ahlgren
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Astra, Kari Junikka

Ke 29.3.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Hannu ja Leena Roiton yhtye
Oulunsuun Pirtti (Oulu) 13:00--15:45, 12 €
Esa Mathlin & Mari Ylikärppä
Teeriharju (Somero) 13:00--16:45, 12 €
Quattro & Kalle Jussila

To 30.3.2023

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Janne Ikonen, Päivi Haapalehto
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Manhattan & Arja-Inkeri Joas
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:30, 10 €
Antti Hakola

Pe 31.3.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Saturnus & Anu Keronen

Su 2.4.2023

Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00, 10 €
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pohjantuuli & Pekka Vaattovaara
Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Raimo Junnikkala & Antti Hakola

Ma 3.4.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Tapio Rannanmaa
Kontula (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Essi Leppäkoski
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 12 €
Manhattan & Arja-Inkeri Joas

Ti 4.4.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Leif Mäntyniemi
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 €
Kolmas Linja & Timo Jääskelä
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Eki Jantunen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Pentti Kuparinen duo, Martti Saarinen
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Kyläpelimannit, Viljo Savinainen
Tirilän työväentalo (Lappeenranta) 12:00--16:00, 12 €
Lappeenrannan harmonikkakerho
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pekka Tervahartiala & Johanna Debreczeni

Ke 5.4.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

To 6.4.2023

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Merja Kuisma
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Esko Kangasjärvi & Köpi Koski
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:30, 10 €
Antti Hakola

Su 9.4.2023

Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 €
Masa ja Orkesterinsa
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Jari Antila, Harry Lindström

Ma 10.4.2023

Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Esko Kangasjärvi & Köpi Koski, kahvitarjoilu

Ti 11.4.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Juha Vartiainen
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Essi Leppäkoski
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Tommi Seppänen duo
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Kaija Pietilä & Jussi Henttonen

Ke 12.4.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Essi Leppäkoski
Oulunsuun Pirtti (Oulu) 13:00--15:45, 12 €
Duo Pekka Roiko

To 13.4.2023

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Hannu ja Leena Roiton yhtye
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Ari Nylund & Harri Nuutinen
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:30, 10 €
Minna Ranta

Pe 14.4.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Ukkoset

Su 16.4.2023

Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00, 10 €
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Anu Keronen
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Sunset

Ma 17.4.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Kotkaset
Kontula (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Teemu Harjukari

Ti 18.4.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Teemu Harjukari
Heiton talo (Oulu) 13:00--16:00, 10 €
Salama
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Jarkko Salmi
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Sami Rosholm trio
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Janne Ikonen, Seija Irmeli
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Saturnus & Anu Keronen

Ke 19.4.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Pirttipelimannit & Heikki Hytti

To 20.4.2023

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30
Jarmo Ranta
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Jani Helenius & Seija Irmeli
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:30, 10 €
Antti Hakola

Pe 21.4.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Timo Lahtimo

Su 23.4.2023

Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 €
MenoMiehet, Sirpa Ahola
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen

Ma 24.4.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Heikki Lukkarinen, Marita Jalonen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs, kahvitarjoilu

Ti 25.4.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Tero Jokinen
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Erkki Räsänen, Sami Soininen
Tapiola (Jyväskylä) 13:00--16:30, 15 €
Tapani Lager, Martti Peltola
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pekka Juntusen orkesteri, Mia Leivo & Pekka Juntunen

Ke 26.4.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Ari Nylund & Harri Nuutinen
Oulunsuun Pirtti (Oulu) 13:00--15:45, 12 €
Merja Juutinen

To 27.4.2023

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Juha Joenpolvi, Jukka Korpela
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Tapio Rannanmaa

Pe 28.4.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Reijo Laakkonen & Teemu Harrinkari

Su 30.4.2023

Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00, 10 €
Tuplawernet
Tarmon talo (Turku) 12:00--14:45, 10 €
Timo Rautala, Katriina Rainio

Ti 2.5.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Jani Helenius, Seija Irmeli
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Pepe Enroth
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Feelings

Ke 3.5.2023

Elimäen-Vilppulan ns (Kouvola) 12:00--16:00, 10 €
Sirkka ja Velikullat
Messukylän juhlatalo (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Janne Salkolahti, Nina Åkerman

To 4.5.2023

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Pasi Kivimäki
Tarmon talo (Turku) 13:00--15:30, 10 €
Timo Rautala & Hannu Määttänen

Pe 5.5.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Sirkka ja Velikullat

Su 7.5.2023

Seuratalo Sampo (Kotka) 13:00--16:30, 14 €
Trio H-hetki

Ma 8.5.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Focus & Sakke Kotilainen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 13 €
Voitto Takanen & Jussi Henttonen, kahvitarjoilu
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 12 €
Kotkaset

Ti 9.5.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Helena ja Mika duo
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Juhani Virta
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Jani Helenius, Juha Vartiainen

Ke 10.5.2023

Pesäkallio (Lahti) 13:00--17:00, 10 €
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

To 11.5.2023

Kulttuuritalo Tempo (Mikkeli) 12:00--15:30, 10 €
Teemu Harjukari
Lauritsalan työväentalo (Lappeenranta) 12:00--15:30, 12 €
Martti Kälviäisen yhtye, Hannu Palo
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Essi Leppäkoski

Pe 12.5.2023

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 12 €
Juha Joenpolvi & Jukka Korpela

Ma 15.5.2023

Karjalatalo (Helsinki) 13:00--15:45, 10 €
Wiihdeorkesteri Wiva

Ti 16.5.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Unelmavävyt
Puistokulma (Vantaa) 13:00--15:45, 13 €
Markku Ignatius
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 15 €
Helena ja Mika duo

To 18.5.2023

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Markku Ignatiuksen trio

Ti 23.5.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Harri Nuutinen duo
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Markku Ignatius

To 25.5.2023

Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 12 €
Jarkko Salmi duo

Ti 30.5.2023

Aavehalli (Heinola) 13:00--17:00, 12 €
Jouni Keronen
Tullikamarin pakkahuone (Tampere) 13:00--15:45, 12 €
Pekka Juntusen orkesteri, Jouni Keronen

Ti 6.6.2023

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 12 €

Ti 13.6.2023

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 12 €

Ti 20.6.2023

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 12 €

Ti 27.6.2023

Risulahden lava (Luumäki) 12:00--16:00, 12 €
Lappeenrannan harmonikkakerho

Ti 1.8.2023

Risulahden lava (Luumäki) 12:00--16:00, 12 €
Minna Äikäs band