Tanssipaikkojen ohjelmakalenteri

Varoitus!Kaikki tanssija esiintyjät eivät pidä tietojaan ajan tasalla. Esiintyjien edustajilta tulleissa tiedoissa on joskus mukana myös yksityistilaisuuksia, joita ei aina ole sellaisiksi ilmoitettu.

Su 19.1.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen
Hauhotalo (Hämeenlinna)
Kulkuripojat
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Helmi-orkesteri
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Urho Hämäläinen duo
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Taikakuu
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Sinitaivas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Sarmas
Mäntsälän seurojentalo
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Juha Leppänen, Merja Lehtinen
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 euroa
Helminauha
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat

Ma 20.1.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Keijo Lille
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Voitto Takanen, Jussi Henttonen, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Saturnus & Anu Keronen

Ti 21.1.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Antero Ketonen
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Tarmo Malilan duo
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Eija Kantola & Omega, naistentanssit
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Eki Jantunen trio
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Pepe Enroth
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 0 euroa
Timo Leppänen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Jussi Roponen
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Erkki Pelkonen, Minna Skön

Ke 22.1.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Antero Ketonen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tero Jokinen
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Johanna Pakonen & Omenapuu
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 8 euroa
Marko Jolkkonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 15 euroa
Suvi Karjula & In The Mood
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 0 euroa
Timo Leppänen, Karaoketanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Hannu Auvinen Duo
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Putkiratio & Janiina Lehtonen

To 23.1.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Juhani Virta
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Jussi Roponen
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Pekka Lumme
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Trio VSOP
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Amor-kvartetti

Pe 24.1.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Tuplawernet
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Finlanders, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Härmän Kylpylä (Kauhava)
In The Mood & Suvi Karjula
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Sirkka ja Velikullat
Kansanpirtti (Kajaani) 20:00--24:00, 10 euroa
Foxi & Kari Holappa
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Costee
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30
Markku Aro & Diesel
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Marita Taavitsainen, Koivu
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Helmi-orkesteri
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Tommi Soidinmäki, Vastakaiku
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Sinitaivas
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 18 euroa
JUKKA POIKA, T.T. Purontaka & Tähtitaivas
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Jari ja Taika
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Yölintu, Hannu Auvinen Duo
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Quattro & Kalle Jussila
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Timangi, Hannu Mustonen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen, Namu & Jonna Ortju
Toukola (Vihanti, Raahe) 19:00--22:00, 10 euroa
Yönhetki
Tuiskula (Nivala) 15 euroa
Reeta Saranpää & Lumo
Wanha Työski 15 euroa
Taikakuu

La 25.1.2020

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Johannes Vatjus & Helmi-orkesteri, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Sävel & Jyrki Nurminen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
Jussi Roponen
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Yötaivas
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Ässät
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Anneli Mattila, Recados
Imatran kylpylä 20:00--00:30
Jarmo Ranta & Terässiipi
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 10 euroa
O'Jess
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Leif Lindeman & Amore
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Unelmavävyt
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
T.T.Purontaka & Tähtitaivas
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Mika Sihvolan orkesteri, Teijo Lindström
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Hurma, Weranta
Limingan ns 20:00--00:30
In The Mood & Suvi Karjula
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 15 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Markku Harjunpää, Kauko Simonen
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 euroa
Sunset & Jarkko Salmi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Helminauha
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30
Taikakuu, Aava & Tara Vepsäläinen
Raahen työväentalo 20:00--24:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 10 euroa
Niko Mäenpää & Tähtikuvio
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Diesel & Markku Aro
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
J. Eskelinen & Onnenkulkurit, Pekkaniskan Pojat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Neitoset
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Tero Jokinen
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 18 euroa
Yölintu, DJ Miksei
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Tapani Heinonen & Raimo Kukkonen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
A.Aallon Rytmiorkesteri, Hannu Auvinen Duo
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 17 euroa
Finlanders, Fernanda
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Omega & Eija Kantola
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Dansdax
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Ake Pääkkö duo
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:30
Sinitaivas, Jeena ja Vauhtikallot
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Atlantic, Ari Aalto
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Täysikuu 3, Esa Rintamäki
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 13 euroa
Timo Jääskelä

Su 26.1.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 euroa
Ake Pääkkö
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Pauli Raivio, Raimo Laamanen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Sinitaivas
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Juha Vartiainen, Roulette
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Tiimalasi & Benjamin Enroth
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Trio VSOP
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Channel Four
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Harry Lindström
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Finlanders
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström, pullakahvitarjoilu
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Pyrstötähti
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Helminauha
Väinölä (Voltti, Kauhava)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat

Ma 27.1.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Luostarin yhtye
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Juhani Rautiainen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Kulkuripojat
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Tytti Pelkonen, kahvitarjoilu

Ti 28.1.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Pepe Enroth solo
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Yönhetki
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Kulkuripojat
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 0 euroa
Timo Leppänen
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:00, 12 euroa
Janne Ikonen, Jukka Korpela
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Hurma
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Jani Rinne

Ke 29.1.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Stardust & Ismo Halkola
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Timo Kallio
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Sanna Liimatainen
Joukola (Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Kotkaset
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 0 euroa
Timo Leppänen, Karaoketanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jade's Duo
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala

To 30.1.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Seniortanssit, Kaija Pietilä & Jussi Henttonen
Hyvinkään järjestötalo
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Kulkuripojat
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Astra

Pe 31.1.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Leif Lindeman, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Sinitaivas
Haaparannan kansantalo 13:00--17:00, 12 euroa
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Omega & Eija Kantola
Ikaalisten kylpylä 20 euroa
Souvarit
Imatran kylpylä 21:30--00:30, 14 euroa
Helminauha
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 18 euroa
Finlanders
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Wire & Ari Lavu
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tomi Markkola & Fernet
Kuhmon Kelo 20:00--00:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Neitoset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 35 euroa
Wilko Johnson Band, Los Bastardos Finlandeses, Juniper Inc
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
In The Mood, Suvi Karjula, Dj Pasi
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Lumo & Reeta Saranpää
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
KinoJake, Patajätkä
Wanha Työski 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti

La 1.2.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Ässät
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Souvarit, Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Weranta
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30
Jari Grek, Waltteri Grek, Sydänten Liekki
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Heimolinna (Loimaa)
Pyrstötähti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
J. Eskelinen & Onnenkulkurit
Ikaalisten kylpylä 14 euroa
Patajätkä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Gettomasa
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Mervi Kovero, Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Omega & Eija Kantola, Helminauha
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Katri Ylander
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Jani Helenius, Seija Irmeli
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Neitoset
Limingan ns
Rosette, Charles Plogman
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
Rami Rafael, Ville Pere
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Nelostie & Jaska Mäkynen
Ooperi (Kortela, Rauma) 20:00--24:00, 15 euroa
Aikalisä
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Aki Hietala, Norolan Pojat
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Janne Ikonen & Elina H
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 32 euroa
Super Ysärit, Daze, Dj Sash!, Maxx, Aikakone
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Leif Lindeman & Amore
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Diesel & Markku Aro
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Taikakuu
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Yötaivas
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Jussi Roponen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:30
Helmi-orkesteri, Tomi Markkola
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Saturnus & Anu Keronen

Su 2.2.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Yötaivas
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Rosette & Charles Plogman
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Neitoset
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Risto Nissinen, Martti Kumpulainen
Kansanpirtti (Kajaani) 16:00--20:00, 10 euroa
Sotkamon hanuripelimannit
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Hurma
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Sarmas
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Onnela (Kainasto, Kauhajoki)
Pelimies Seppo Ranta
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Helminauha
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Jari Antila, Ola Mikola
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Minna Äikäs, Minna Äikäs band
Ruskotalo
Elina Ukkonen & Juha Simola, konsertti
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 euroa
Pasi Kivimäki
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Finlanders

Ma 3.2.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosette
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Tapani Lager, Jussi Roponen, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Kotkaset
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 10 euroa
Sini-Takit

Ti 4.2.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Heikki Koskelo, Taivaankaari
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Vesa Parantainen trio
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 10 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Taikakuu
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Voitto Takasen yhtye
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Jari Puputti

Ke 5.2.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Jan Dobrowolski
Ikaalisten kylpylä 12 euroa
Sari Hellsten, Roulette
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Ari Salo
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 8 euroa
Jorma Kultamaa & Kaarlo Kullervo & Virva Ryynänen
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Taikakuu, naistentanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Birgit Ohra-aho Duo
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Pepe Enroth

To 6.2.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Jari ja Taika
Hyvinkään järjestötalo
Elina Ukkonen & Juha Simola
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Jorma Turunen & Sanna Hirvonen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Tuplawernet & Eija Korhonen
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Roulette

Pe 7.2.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
VSOP
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 19:00--23:00
Levytanssit
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti & Esko Kangasjärvi & Köpi Koski
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yölintu, Duo Tähtiveijarit
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 euroa
Markku Aro & Diesel
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kansanpirtti (Kajaani) 20:00--24:00, 10 euroa
Kumppanit, Ramos
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Vetonaula, Jarno Itkonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Jyrki Nurminen & Sävel
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Tara Vepsäläinen & Aava
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka) 20:00--00:30, 15 euroa
Anneli Mattila
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Sinitaivas
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Fernanda
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 25 euroa
Alex Mattson
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Vili Mustalampi Band, Dj Pasi
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Taikakuu
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala) 20:00--01:00
Tenho & Jarno Kokko
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
FBI-beat, Mika Sihvolan orkesteri
Toukola (Vihanti, Raahe) 19:00--22:00
Onnenkenkä & Kari Nyman
Tuiskula (Nivala) 15 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 18 euroa
Souvarit

La 8.2.2020

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Risto Nevala, Timangi, Johanna Debreczeni, Amore, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Taikakuu, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo
Finlanders, Unelma, Joonas Erkkilä
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
Ari Lavu
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Duuriseiska
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Helminauha
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Markku Aro, Diesel
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Onnenkerjäläiset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 18 euroa
Sinitaivas
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Neitoset
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Jussi Roponen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Eija Kantola & Omega
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Roulette & Marco Lundberg
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
FBI-beat
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Teo Turunen
Limingan ns 20:00--00:30
Namu, Jonna Ortju
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Etiketti & Antti Ahopelto
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki)
Quattro & Kalle Jussila
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Jarno Itkonen
Pesäkallio (Lahti)
Lumo & Reeta Saranpää
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Amorix
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Unelmavävyt
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 euroa
Arttu Wiskari
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Sami Rosholm & Casanova
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Rojal, karaoke
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Valentin
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Kastanja
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Mika Lappalainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, Tiimalasi & Benjamin Enroth
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 15 euroa
Kaija Lustila, Onnenpotku
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 17 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Päivi Tuomi
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Duo Sami Soininen & Sami Soininen
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:30
Pekka Rinne ja Kuunsilta, Sävel & Jyrki Nurminen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen

Su 9.2.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Helminauha
Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 euroa
Pekka Roiko
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Sokuto, Sari Rautajärvi
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Erkki Kärkkäinen, Risto Nissinen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Lumo & Reeta Saranpää
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Neitoset
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Afrikan tähti, Matti Ojala
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Comet & Marika Aho
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Jarno Itkonen, Roulette
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Taina Laiho
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Merja Juutinen, pullakahvitarjoilu
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti
Väinölä (Voltti, Kauhava)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat

Ma 10.2.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ässät
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Humppakimara
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Pepe Enroth solo
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Jussi Anteron yhtye, kahvitarjoilu
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Jyrki Nurminen

Ti 11.2.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Jake Niska
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Naistentanssit, Antti Ahopelto & Etiketti
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Köpi Koski trio
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Onnenkipinä, Kirsi Sirviö
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:00, 12 euroa
Pentti Kuparinen, Jorma Eskelinen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Sinitaivas
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Gunnar Taipaleen yhtye

Ke 12.2.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Heikki Lukkarinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ari Salo
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Mikko Mäkeläinen
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Finrex
Messukylän juhlatalo (Tampere)
Pepe Enroth
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 15 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, naistentanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
13:00--16:15 Tero Jokinen Duo, 10 euroa
20:00--00:30 Souvarit, Lasse Hoikka, 15 euroa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Voitto Takanen

To 13.2.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 5 euroa
Kulkuripojat
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
SRMY:n orkesteri, Eldorado, Armi Lahdenkauppi
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Antero Ketosen yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Sakke Kotilainen & Focus
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Tonika

Pe 14.2.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Pohjantuuli Tanssiyhtye & Pekka Vaattovaara
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Nina Åkerman, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Pelimies Seppo Ranta
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Haaparannan kansantalo 13:00--17:00, 12 euroa
Jari Väliaho, Merja Juutinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jorma Kääriäinen, Yhden tähden orkesteri, Duo Yötaivas
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 euroa
Finlanders
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
SRMY:n orkesteri, Eldorado, Armi Lahdenkauppi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
FBI-beat
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 12 euroa
Teemu Ahtonen
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:30, 15 euroa
Sortavalan Pojat, Roulette, Antti Huovila
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 18:00--22:00, 12 euroa
Pekka Lumme
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 10 euroa
Karaoke
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Taikakuu
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Reeta Saranpää & Lumo
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Leif Lindeman & Amore
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Hurma
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Rosette, Mikael Konttinen, Tiina Ruuska
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 15 euroa
Timangi & Hannu Mustonen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Mikko Mäkeläinen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Sinitaivas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Sunset
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat, Sävel & Jyrki Nurminen
Tuiskula (Nivala) 15 euroa
Neitoset
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Wanha Työski
Souvarit

La 15.2.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Jarno Itkonen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kolmas nainen
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Jyrki Nurminen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Suvi Karjula & In the Mood, Reeta Saranpää & Lumo
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Janne Ikonen & Elina H
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
SRMY:n orkesteri, Eldorado, Armi Lahdenkauppi, Onnentähti, Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 1010 euroa
Kunnon Houseband
Lapin Työvis (Lappi, Rauma) 13 euroa
Pekka Rinne
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Yölintu
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Sinitaivas, Helminauha
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Duo Kasino
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Limingan ns 20:00--00:30
Tomi Markkola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Amore & Leif Lindeman
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
MenoMiehet & Sirpa Ahola
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Marco Lundberg, Roulette
Pesäkallio (Lahti)
Karavaani & Heidi Pakarinen
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Merja Juutinen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Eija Kettunen & Arto Kivekäs
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Sonetti & Jouni Rieskaniemi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 euroa
Finlanders
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 14 euroa
Arto Nuotio & Sunset
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Souvarit, Joonas Erkkilä, Unelma
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Rosette, Charles Plogman, Tiina Ruuska
Suomussalmen ns 20:00--24:00
Captain & Teuvo Vuoti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Ässät
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, Etiketti & Antti Ahopelto
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Esko Sartolahti
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Guns Rosor
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Voitto Takanen, Jussi Henttonen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Fernanda, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Hanuri ja Hattu

Su 16.2.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Finlanders
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Tonika
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Ässät
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Pentti Kuparinen, Jorma Eskelinen
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Helminauha
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Sarmas
Kurun seuratalo (Ylöjärvi)
Pasi Kivimäki
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Serena, Tuula Ekdahl
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Elina Ukkonen & Juha Simola
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Tsuubiduu & Sebastian Ahlgren
Salon VPK
Juha Vartiainen
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Kulkuripojat
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola

Ma 17.2.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Velleri
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tanssiorkesteri Hopeatähti

Ti 18.2.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Kari Hirvonen & Harri Nuutinen
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Duo Pekka Roiko
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
FBI-beat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Arto Kivekäs duo
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Mia Leivo
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Karaoketanssit

Ke 19.2.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Astra
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Naistentanssit, esiintyjä avoin
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sulo Kallio, Marco Cucinotta
Ikaalisten kylpylä 18 euroa
Charles Plogman, Rosette
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Duo Pasi Suikkanen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 8 euroa
Marko Jolkkonen
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Hurma
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Sini-Takit, Kyösti Salmen
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Keijo Nurmen yhtye

To 20.2.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Anita Joensuu, Tapio Rannanmaa
Hyvinkään järjestötalo
Pepe Enroth
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Janne Ikonen & Päivi Haapalehto
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Cantares duo
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 19:00--22:45, 13 euroa
Taikakuu

Pe 21.2.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Sinitaivas, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Taikakuu, Dosett
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
FBI Beat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 18 euroa
Souvarit, Lasse Hoikka
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Sirkka ja Velikullat
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Mysteeri & Mikko Tapio
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Marko Maunuksela & Jukka Hallikainen, Jackpot
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
IskelmäMestari, Juha Vartiainen
Kuhmon Kelo 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 12 euroa
Mikko Harju
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Tiimalasi & Benjamin Enroth
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Neitoset
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Weranta, Helminauha
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Tuuliviiri
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Taiga & Jarkko Honkanen

La 22.2.2020

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Markku Aro & Diesel, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo
Omega & Eija Kantola, Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Steel
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Seireenit
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Hyvinkääsali (Hyvinkää)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, konsertti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charles Plogman, Rosette
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Ässät
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Leif Lindeman & Amore
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Sinitaivas, Sami Rosholm & Casanova
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Jussi Anteron yhtye
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Juha Vartiainen & Roulette
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Nikke Ankara
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen, Aino Niemi
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Laura Voutilainen
Limingan ns 20:00--00:30
Taikakuu
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Sydänten liekki, Jari Grek
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Eki Jantunen
Pesäkallio (Lahti)
FBI-beat
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 10 euroa
Sari Hellsten, Succee
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 euroa
Yölintu
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Benjamin Enroth
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 12 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Tammi Group
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Anneli Mattila, Recados
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 17.50 euroa
Johannes Vatjus, Helmi
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Helminauha, Sävel & Jyrki Nurminen
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Neitoset, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Tytti Pelkonen
Valtatie 2 (Harjavalta)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Corona, Jarkko Ylinen
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Wähäkosket

Su 23.2.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Jussi Roponen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Haapaveden nuorisotalo 10 euroa
Raimo Laamanen
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Helmet
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Savon harmonikkaklubi
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Rosette, Charles Plogman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Eki Jantunen, Mutkattomat
Mäntypirtti (Elämäjärvi, Pihtipudas)
Sari Turpeinen
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Heikki Lukkarinen & Satu-Maarit
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Mika Sihvolan orkesteri, Teijo Lindström
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Focus & Sakke Kotilainen
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Savelan ns (Ylivieska) 12 euroa
Teuvo Vuoti, pullakahvitarjoilu
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Ässät
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Väinölä (Voltti, Kauhava)
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat

Ma 24.2.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Luostarin yhtye
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Jussi Roponen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Jussi Roponen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Voitto Takanen, kahvitarjoilu

Ti 25.2.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Trio VSOP
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Finlanders
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Helmet
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Sami Rosholm trio
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:00, 12 euroa
Hannu Matilainen, Tero Jokinen
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Saija tuupanen & eXmiehet
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Ola Mikola
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Jorma Turunen, Sanna Hirvonen

Ke 26.2.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Naistentanssit, esiintyjä avoin
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jokke Kytö
Ikaalisten kylpylä 18 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Laulava Sydän
Joukola (Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Trio H-hetki
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Amorosa, Jukka Korpela
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 15 euroa
Markku Aro & Diesel
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
13:00--16:15 Jussi Roponen Duo, 10 euroa
20:00--00:30 Finlanders, 15 euroa
Teeriharju (Häntälä, Somero) 13:00--16:45, 10 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen

To 27.2.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Sini-Takit
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Seniortanssit, Voitto Takanen & Jussi Henttonen
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Jussi Roponen trio
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 18 euroa
Souvarit

Pe 28.2.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
VSOP
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan, Jackpot
Ravintola Gastro K (Levi, Kittilä)
FBI-beat
Haaparannan kansantalo 13:00--17:00, 12 euroa
Seppo Mäkinen, Markus Savolainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Finlanders, Arvo Pienimäki duo
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 euroa
Tulipunaruusut
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Vetonaula, Arja Havakka
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Etiketti & Antti Ahopelto
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Souvarit
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Lumo & Reeta Saranpää
Q Bar (Suonenjoki)
Ässät
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Helminauha
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi (Utajärvi)
Saija Tuupanen, eXmiehet
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Komiat, Love & Tino Ahlgren, Aki Samuli
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Pallax & Ola Mikola
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Teeriharju (Häntälä, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Hurma, Aava & Tara Vepsäläinen
Tuiskula (Nivala)
Helmi-orkesteri
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani

La 29.2.2020

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 18 euroa
Souvarit
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Tomi Markkola & Fernet, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Ravintola Gastro K (Levi, Kittilä)
FBI-beat
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti, naistentanssit
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kalle Jussila & Quattro
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Weranta
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela & Jackpot
Jämsä Paviljonki 19:00--24:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Susanna Heikki & Voimaorkesteri, Janiina Lehtonen & Putkiratio
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Amorada, Tommi Seppänen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Merja Juutinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Saska Helmikallio
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Minna Äikäs band
Limingan ns 20:00--00:30
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 euroa
Neitoset
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teijo Lindström
Pesäkallio (Lahti)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lumo & Reeta Saranpää
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Kolmas Linja, Timo Jääskelä
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Sami Rosholm duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Johanna Debreczeni
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Benjamin Enroth & Tiimalasi
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ässät
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Diesel & Markku Aro, Fernanda
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00
Karaoke
Suomussalmen ns 20:00--24:00
Tuovilat
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Helminauha, Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 17.50 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Onnenkerjäläiset, Henri Jokinen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Jade's band
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Samppa Valo band, Kaiho & Arto Nuotio & Pirita Niemenmaa, tangokarsinnat
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Honkala team

Su 1.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Onnenkerjäläiset
Hauhotalo (Hämeenlinna)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Risto Nissinen, Martti Kumpulainen
Kerhola (Nokia)
Energia & Teemu Roivainen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Matti Ojala
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Helminauha
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Antti Hakola
Rauman järjestötalo
Harri Lehtonen & Silver
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jukka Korpela
Ritvalan ns (Ritvala, Valkeakoski) 15:00--19:00, 10 euroa
Jussi Henttonen
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Pepe Enroth
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Neitoset

Ma 2.3.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Jade's band
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Tapio Rannanmaan yhtye
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Kaija Pietilä, Jussi Henttonen, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 10 euroa
Jukka Hallikainen

Ti 3.3.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Ilta-aurinko duo, Jouko Keskinen
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Harri Lehtonen & Silver, Silver, Harri Lehtonen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Teuvo Vuoti
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Weranta
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Erkki Pelkonen

Ke 4.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Minna Äikäs band
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tapio Peltonen ja Kultainen saksofoni
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
J. Eskelinen
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta & Terässiipi
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Tarmo Malila
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 8 euroa
Jorma Kultamaa & Virva Ryynänen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Leif Lindeman & Amore, naistentanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Ippe Mansikan orkesteri
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Focus & Sakke Kotilainen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Trio H-hetki

To 5.3.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Neloset
Hyvinkään järjestötalo
Ippe Mansikan orkesteri
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Antero Ketonen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Tuplawernet

Pe 6.3.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Sini-Takit & Kyösti Salmén
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Teemu Roivainen, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 19:15--23:00
DJ Toivo!
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Leif Lindeman & Amore
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Souvarit, Lasse Hoikka
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Taikakuu
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 22:00--01:30, 15 euroa
Horsmankukka, Janne Tulkki
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Tanssiorkesteri Kaiho, Kaiho
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 17 euroa
Yölintu, Hannu Auvinen Group
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
In The Mood, KinoJake, Suvi Karjula
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki) 20:00--01:00, 15 euroa
Neitoset
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Wähäkosket
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Karavaani & Heidi Pakarinen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Toukola (Vihanti, Raahe) 19:00--22:00, 10 euroa
Pekka Roiko
Wanha Työski
Omega & Eija Kantola

La 7.3.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Souvarit, Himmiät Tähäret
Auran nuortentalo
Hurma, Neitoset
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
Kauko Simonen
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, Helmi-orkesteri
Hotelli Kaustinen 21:00--01:30, 17 euroa
Yölintu, Peltolan Pojat
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Saija Tuupanen, eXmiehet
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Konsertti, Juhamatti & Rosalie
Ikaalisten kylpylä 25 euroa
Antti Ketonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Helminauha, Onnenkerjäläiset
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Tiimalasi & Benjamin Enroth
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Aste, Raappana
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Armi Tenkula, Afrikan tähti
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Karavaani & Heidi Pakarinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Esa Nummela, Vanha Suora
Limingan ns 20:00--00:30
Taiga & Jarkko Honkanen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Diesel & Markku Aro
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
Finlanders, Mika Lappalainen
Pesäkallio (Lahti)
Amore & Leif Lindeman
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Toni Jaatinen Band
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Tara, Aava
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 euroa
Kyösti Mäkimattila
Riistaveden Manttu (Riistavesi, Kuopio)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Juha Vartiainen, Variaatio
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Jyrki Nurminen & Sävel
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 12 euroa
Erkki Räsänen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Kisällit-kvartetti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Wire & Ari Lavu
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
J. Eskelinen
Tanhuhovi (Lohja)
Quattro & Kalle Jussila
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Etiketti & Antti Ahopelto
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 16 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Harri Lehtonen & Silver, Petri Forsman, Harri Lehtonen
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Leo Louhivaara dup
Valtatie 2 (Harjavalta)
Sinitaivas, Taikakuu
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Jalmar
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.

Su 8.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Tulipunaruusut
Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 13:00--17:00, 12 euroa
Onnentähti
Kerhola (Nokia)
Taikakuu
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:09--21:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Mäntsälän seurojentalo 13:00--16:30, 12 euroa
Sirja-Katri
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Neitoset
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Saturnus & Anu Keronen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Rauman järjestötalo
Pasi Kivimäki
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Jukka Korpela
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Love & Aki Samuli
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
J. Eskelinen
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 10 euroa
Unelmavävyt
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen

Ma 9.3.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Hannu Heino, Marmaris
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Raimo Turtiainen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa, kahvitarjoilu
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Love
Summan Pirttilä (Hamina)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Ti 10.3.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Heikki Lukkarinen, Satu-Maarit
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Jussi Roponen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Ake Pääkkö
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Ässät
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:00, 12 euroa
Gunnar Taipaleen yhtye, Hannu Wacklin
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Finlanders
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Kulkuripojat
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Janne Ikonen

Ke 11.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Kotkaset
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Jussi Roponen, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Mika Peltoniemi
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Helminauha
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki
Messukylän juhlatalo (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Charlies, naistentanssit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Intro, Kauno Kaulanen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Anu Keronen & Saturnus
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Anna-Liisa Räsänen

To 12.3.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Unelmavävyt
Hyvinkään järjestötalo
Eija Kettunen
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Konsertti, Rosalie & Juhamatti

Pe 13.3.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Sävelpojat & Pirjo Lehti
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Neitoset, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
Pasi Kivimäki
Haaparannan kansantalo 19:00--21:00, 25 euroa
Vienna, Teuvo Vuoti, Kalle Jussila & Teijo Lindström, konsertti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Souvarit, Lasse Hoikka
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 14 euroa
Johannes Vatjus
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 18 euroa
Yölintu
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Eija Kantola & Omega
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Teemu Roivainen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Ressu Redford
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 18:00--22:00, 12 euroa
Rytmikonkarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Diesel & Markku Aro
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Onnenkerjäläiset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Rasavilli, Mika Mäkkeli
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen & Jackpot
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Dj Pasi
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Kunnon Isät
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Sinitaivas
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Taikakuu
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Tuiskula (Nivala)
Kari Hirvonen, Onnentähti
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 18 euroa
Finlanders

La 14.3.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30
Kari Hirvonen, Onnentähti
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Sinitaivas, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Nostalgia, Tapio Jankkila
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Onnenkipinä
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Elonkerjuu
Ikaalisten kylpylä
Onnenkerjäläiset
Jämsä Paviljonki 19:00--24:00, 15 euroa
Eki Jantunen, Mutkattomat
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette, Finlanders
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Arto Nuotio & Sunset
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Nina Åkerman & ManTra, Jarkko Honkanen & Taiga
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Kake Randelin & Company
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:30, 15 euroa
Toni Rossi, Pekka Tiilikainen & Beatmakers
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Antti Kemppainen
Limingan ns 20:00--00:30
Hurma
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 10 euroa
J. Eskelinen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Sävel & Jyrki Nurminen
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--24:00, 15 euroa
Tsuubiduu, Jaska Mäkynen, Kauko Simonen, Sebastian Ahlgren
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
Pekka Mikkola, Saana Sassali
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pesäkallio (Lahti)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Raahen työväentalo
Hannu Hautaniemi
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Markku Uhlbäck
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Anssi Kela
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
FBI-beat
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Rasavilli, Mika Mäkkeli
Ritvalan ns (Ritvala, Valkeakoski) 20:00--24:00, 15 euroa
Jake Niska
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Petri Hervanto & Royal FeelGood
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 18 euroa
Amore & Leif Lindeman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--02:00, 20 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Taikakuu
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Valentin, Afrikan tähti & Armi Tenkula
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 13 euroa
Tukkijätkät
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti
Tanhuhovi (Lohja)
Neitoset
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 17.50 euroa
Eija Kantola & Omega
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pekkaniskan Pojat, Vili Mustalampi
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Esa Puutio ja Esanssi

Su 15.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Roulette & Kauko Simonen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Kerhola (Nokia)
Finlanders
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Jussi Roponen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Ake Pääkkö
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Sunset
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Atlantic, Ari Aalto
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Minna Äikäs, Minna Äikäs band
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Neitoset
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto

Ma 16.3.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Pekka Lumme
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Tytti Pelkosen yhtye, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Sirkka ja Velikullat
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 18 euroa
Souvarit & Lasse Hoikka

Ti 17.3.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola)
Pelimies Seppo Ranta
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Pepe Enroth
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Unelmavävyt duo
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Onnenkerjäläiset, Kaija Lustila
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Suvi Karjula & In The Mood
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:34, 12 euroa
Kauko Simonen
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Trio H-hetki

Ke 18.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen, naistentanssit
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Dosett
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pentti Kuparinen
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Antti Ahopelto
Imatran kylpylä 20:00--23:30
The Regents
Messukylän juhlatalo (Tampere)
Ippe Mansikan orkesteri
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 8 euroa
Janne Ikonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Onnenkerjäläiset, Arto Nuotio
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
13:00--16:15 Hannu Auvinen Duo, 10 euroa
20:00--00:30 Leif Lindeman & Amore, 15 euroa
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Trio H-hetki

To 19.3.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Simo Silmu
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Jukka Korpela
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Capri
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Channel Four
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt, konsertti
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Finlanders
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 25 euroa
Konsertti & Jani Jalkanen & Hänen orkesterinsa
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat

Pe 20.3.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 19:00--01:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Risto Nevala & Marco Lundberg & Harri Nuutinen & Raisa Laine
Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Liljankukat & Jan Dobrowolski
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho, Arto Nuotio, Pirita Niemenmaa, Tangomarkkinoiden esikarsinta laulukilpailu, Johannes Vatjus
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Härmän Kylpylä (Kauhava)
A. Aallon rytmiorkesteri, Timo Kallio duo
Ikaalisten kylpylä 15 euroa
Ippe mansikka, Ippe Mansikan orkesteri
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kemijärven VPK
Hannu Hautaniemi
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Rainer Bollström
Kerhola (Nokia)
Kari Hirvonen, Jarno Itkonen, konsertti
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Playa Band, Suomi POP Special
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Leif Lindeman & Amore
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 12 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka) 20:00--00:30, 15 euroa
FBI-beat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Nina Åkerman & ManTra
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Etiketti & Antti Ahopelto
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Onnenkerjäläiset
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki) 20:00--01:00, 15 euroa
Komiat
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Unelmavävyt
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Energia & Teemu Roivainen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Neliveto, Tuulikki Järvi
Teeriharju (Häntälä, Somero)
In The Mood & Suvi Karjula

La 21.3.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel, Timo Kallio duo
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
J. Eskelinen
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Mikset & Seija Keskitalo
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Vetonaula
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tähtitaivas & T.T. Purontaka
Ikaalisten kylpylä 15 euroa
Tanssiorkesteri Komiat
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Taikakuu, Fernanda
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Harri Nuutinen
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Jarkko Honkanen & Taiga
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Maustetytöt
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
KinoJake, Teemu Roivainen
Lempäälän manttaalitalo 14 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Limingan ns
Charlies
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Benjamin Enroth
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 18 euroa
Jussi Roponen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Sinitaivas
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Antti Ahopelto & Etiketti
Pesäkallio (Lahti)
Weranta, Vili Mustalampi
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Sari Turpeinen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Kuunhopea & Sari Koivikko
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Petri & Pettersson Brass, Rakkauden ammattilaiset
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20 euroa
Kolmas Nainen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Onnenkerjäläiset, Kauko Simonen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
IskelmäMestari & Pekka Juntusen orkesteri, Juha Vartiainen
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Onnenkipinä
Tanhuhovi (Lohja)
Omega & Eija Kantola
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 20 euroa
Finlanders
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Teijo Lindström, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Ajan sävel
Valtatie 2 (Harjavalta)
Yölintu, Aava & Tara Vepsäläinen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Atlas ja Timo Rautala
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 13 euroa
Tuovilat

Su 22.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Kari Hirvonen
Evijärven ns
Etiketti & Antti Ahopelto
Haapaveden nuorisotalo 10 euroa
Helmet
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Fernanda
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Eripojat
Kerhola (Nokia)
Sinitaivas
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Taikakuu
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Risto Nevala
Kulttuuritalo (Alppila, Helsinki)
J. Eskelinen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Päivi Tuomi
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Minna Äikäs & Minna Äikäs band
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Tuplawernet
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Koivu, Marita Taavitsainen
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Juhani Virta, Jari Antila
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Tulipunaruusut
Salon VPK
Focus & Sakke Kotilainen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Ake Pääkkö, pullakahvitarjoilu
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo

Ma 23.3.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sari Koivikko, Kuunhopea
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Kotkaset
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Antero Ketonen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi, kahvitarjoilu
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 18 euroa
Souvarit & Lasse Hoikka

Ti 24.3.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Wilson & Merja Uimonen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Diesel & Markku Aro
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Duo Pekka Roiko
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Jani Helenius, Nina Åkerman
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Hannu Auvinen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Love, Kaija Lustila
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:00, 12 euroa
Astra, Kari Junikka
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Trio H-hetki
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Kyösti Mäkimattila & varjokuva
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Antero Ketonen trio
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Sen Sextet

Ke 25.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Trio H-hetki
Ravintola Gastro K (Levi, Kittilä)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Naistentanssit
Ikaalisten kylpylä 18 euroa
Markku Aro & Diesel
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Laulava Sydän
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
River Duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Finlanders
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Love & Aki Samuli
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jussi Roponen Duo
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Köpi Koski ja Projekti

To 26.3.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Tarja Aro
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Essi Leppäkoski & Jussi Henttonen, senioritanssit
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Leo Louhivaara
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo, konsertti
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Unelmavävyt
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Tonika
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
River Duo
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Love, Mika Mäkkeli
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 19:00--22:45, 13 euroa
Hurma

Pe 27.3.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Bolero & Marika Aho
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Haaparannan kansantalo 13:00--17:00, 12 euroa
Mika Jefremoff
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Diesel & Markku Aro
Ikaalisten kylpylä 35 euroa
J.karjalainen
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 euroa
Yölintu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 euroa
Taikakuu
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Ässät
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Neitoset
Kuhmon Kelo 20:00--00:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Hurma
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
River Duo
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Sävel & Jyrki Nurminen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tähtikuvio & Niko Mäenpää, Onnenkerjäläiset, Polte
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Love & Aki Samuli
Hotelli-Ravintola Rokuanhovi (Utajärvi)
Omenapuu, Johanna Pakonen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 8 euroa
Jussi Roponen duo
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki) 20:00--01:00, 15 euroa
Finlanders
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Teemu Roivainen & Energia
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Quattro
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 17 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet

La 28.3.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo
EXmiehet & Saija Tuupanen, Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Ravintola Gastro K (Levi, Kittilä)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Hotelli Kaustinen 21:00--01:30, 17 euroa
A.Aallon Rytmiorkesteri, Menox
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rainer Bollström, Graniitti
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Jämsä Paviljonki 19:00--24:00, 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Kari Tapio Paalupaikka (Pieksämäki) 20:00--01:00, 15 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Markku Aro & Diesel
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Nina Åkerman & Mantra
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Sinitaivas
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Arto Kivekäs
Limingan ns 20:00--00:30
Vetonaula, Matti Esko
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Wähäkosket
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 18 euroa
Petri Forsmanin trio, Petri Forsman
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa, Neitoset
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Valentin & Afrikan tähti
Pesäkallio (Lahti)
Taikakuu, Jeena ja Vauhtikallot
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
River Duo
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Merja Juutinen
Q Bar (Suonenjoki)
Hannu Hautaniemi
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Onnenkenkä & Kari Nyman
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Esko Sartolahti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Weranta
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Love, Mika Mäkkeli
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 8 euroa
Jussi Roponen duo
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Suomussalmen ns 20:00--24:00, 13 euroa
Selena
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Suvi Karjula & In The Mood
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 15 euroa
Onnenkerjäläiset
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 16 euroa
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Helmi-orkesteri
Valtatie 2 (Harjavalta)
Tulipunaruusut, Sävel & Jyrki Nurminen
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Voitto Takasen yhtye

Su 29.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Juha Vartiainen & Roulette
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Haaparannan kansantalo 17:00--21:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Hauhotalo (Hämeenlinna) 14:00--16:45, 10 euroa
Seppo Soittila
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Risto Nissinen, Martti Kumpulainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 13:00--17:00, 12 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Finlanders
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Pepe Enroth
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Trio H-hetki
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Kuutamotaivas
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Love & Aki Samuli
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkealan kirkonkylän ns (Valkeala, Kouvola)
Amor-kvartetti
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Focus & Sakke Kotilainen

Ma 30.3.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Luostarin yhtye
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Jukka Korpela
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 18 euroa
Souvarit & Lasse Hoikka
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Juha Simola trio, Elina Ukkonen & Juha Simola

Ti 31.3.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Anita Joensuu & Tapio Rannanmaa
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Juha Vartiainen, Roulette
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Timo Lahtimo
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Jukka Korpela
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
ManTra, Jarno Kokko
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Tommi Soidinmäki & Vastakaiku
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Jari Puputti

Ke 1.4.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Astra
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Vesa Ollinmäki
Ikaalisten kylpylä
Finlanders
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Finrex
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Ari Salo
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 8 euroa
Jorma Kultamaa & Kaarlo Kullervo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
ManTra, Kaija Lustila
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Comet, Marika Aho
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Pertti Niemi & Odessa

To 2.4.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Paradiso
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Rape ja Repa
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Astra
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva

Pe 3.4.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Leo Louhivaara
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 19:00--23:00
Levytanssit
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
Pirita Niemenmaa & Tanssiorkesteri Kaiho
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Sinitaivas
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Mikko Mäkeläinen
Kempeleen työväentalo
Sami Rosholm & Casanova
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tulipunaruusut
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Neitoset
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Aikakone
Hotelli Leikari (Karhula, Kotka) 21:00--01:30, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Flangers
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka) 20:00--00:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Vanhasuora, Esa Nummela
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 17 euroa
Yölintu
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Charles Plogman & Rosette
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki) 20:00--01:00, 15 euroa
Markku Aro & Diesel
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Sävelpojat & Timo Lahtimo
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Kake Randelin, Company
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Amore & Leif Lindeman
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Wähäkosket
Toukola (Vihanti, Raahe) 19:00--22:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Tuiskula (Nivala)
Finlanders
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 17 euroa
Teemu Roivainen & Energia

La 4.4.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Eija Kantola & Omega, Pelimies Seppo Ranta
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
Pirita Niemenmaa & Tanssiorkesteri Kaiho
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
Helminauha
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Juha Vartiainen & Variaatio
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
T.T. Purontaka, Tähtitaivas
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Tukkijätkät
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tiina Räsänen, Petri Hervanto, Royal FeelGood
Ikaalisten kylpylä
Harri Nuutinen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Hurma, Ari Lavu & Wire
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ässät
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Roulette & Kauko Simonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Lord Est
Kokkolan työväentalo
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Väliaikainen, Quattro & Kalle Jussila
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Marita Taavitsainen
Lempäälän manttaalitalo
Kannaksen pojat
Limingan ns 20:00--00:30
FBI-beat
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Pekkaniskan Pojat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Jyrki Nurminen
Pesäkallio (Lahti)
Energia & Teemu Roivainen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Armi Tenkula & Afrikan Tähti
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Neitoset
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Timo Leppänen
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Astra
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Sami Rosholm & Casanova
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Myrskylyhty, Mikko Mäkeläinen
Tanhuhovi (Lohja)
Kari Hirvonen, Onnentähti, J. Eskelinen
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
In The Mood & Suvi Karjula
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 16 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Jussi Roponen
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Arto Kivekäs
Valtatie 2 (Harjavalta)
Pasi Kivimäki, Diesel & Markku Aro
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Maestrot, Jarkko Yli-Sikkilä
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Selena

Su 5.4.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Wire & Ari Lavu
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kerhola (Nokia)
Energia & Teemu Roivainen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Kulkuripojat
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Sävelpojat
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Anneli Mattila, Recados
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Neitoset
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Timo Jääskelä, pullakahvitarjoilu
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Tyrnävän seurojentalo 17:00--21:00, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Lumo & Reeta Saranpää

Ma 6.4.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kata Koivusalo, Blue Moon
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Sini-Takit
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs, kahvitarjoilu
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 18 euroa
Souvarit & Lasse Hoikka
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat

Ti 7.4.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Merja Juutinen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Pepe Enroth
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Tommi Seppänen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Karavaani
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:00, 12 euroa
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00
Timo Forsman
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Essi Leppäkoski
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Jani Rinne

Ke 8.4.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Unelmavävyt
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tapani Lager, Jussi Fischer
Ikaalisten kylpylä
Jarno Itkonen, Roulette
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta & Terässiipi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Sinitaivas, naistentanssit
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Petri Forsman duo

To 9.4.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Finlanders, Pelimies Seppo Ranta
Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Tauski
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Timo Lahtimo
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Hannu ja Leena Roiton yhtye
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Komiat

Pe 10.4.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Jyrki Nurminen, Sävel, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Haaparannan kansantalo 16:00--20:00, 12 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pekkaniskan pojat
Ikaalisten kylpylä
Joonas Erkkilä, Unelma
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Kempeleen työväentalo 13 euroa
J. Eskelinen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Leif Lindeman & Amore
Kuhmon Kelo 20:00--00:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 18 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Marita Taavitsainen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Ville Liimatainen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Jade's Band
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 17 euroa
Souvarit, Lasse Hoikka
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Finlanders
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Tulipunaruusut
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Sinitaivas
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Timangi, Hannu Mustonen
Tuiskula (Nivala)
Weranta
Wanha Työski
Yölintu

La 11.4.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Chorale, Mighty 44
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Juhani Hirvonen, Yöntanssittajat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Charlies
Jämsä Paviljonki 19:00--24:00, 15 euroa
Norolan Pojat, Aki Hietala
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Nelostie & Jaska Mäkynen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Jyrki Nurminen & Sävel
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Nelituuli & Timo Puurunen
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Limingan ns 20:00--00:30
Teemu Roivainen
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 20:30--00:30, 10 euroa
Juhani Virta
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Tulipunaruusut
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 20 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus, Helmi-orkesteri
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
Souvarit, Komiat
Pesäkallio (Lahti)
FBI-beat, Quattro & Kalle Jussila
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Jade's Band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Kasino
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Jarno Itkonen, Roulette
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Markku Aro & Diesel
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Rainer Bollström
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen, laulukilpailu
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Ässät
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Teuvo Oinas & Kiintotähti
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 15 euroa
Neitoset
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--02:30, 20 euroa
Modern Talking Reloaded, Ultimate Roxette, Illanvarjo
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 16 euroa
Amore & Leif Lindeman, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Ippe Mansikan trio
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Omega & Eija Kantola

Su 12.4.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Tulipunaruusut
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Teemu Roivainen & Energia
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Komiat
Haaparannan kansantalo 17:00--21:30, 14 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Hyvinkään järjestötalo
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Henri Jokinen
Idänpään torppa (Hämeenlinna) 14:00--17:00, 10 euroa
Helmet
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Tapani Heinonen, Raimo Kukkonen
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Jarno Itkonen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Anna Abreu
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Afrikan tähti, Matti Ojala
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Lempäälän manttaalitalo 14 euroa
Norolan Pojat, Aki Hietala
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola, Neitoset
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Väliaikainen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 14 euroa
Jaska Mäkynen & Nelostie
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Suomussalmen ns 20:00--00:30, 14 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Kari Hirvonen, Onnentähti
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Carisma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Wähäkosket
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 19:00--23:30, 15 euroa
Rainer Bollström

Ma 13.4.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Väliaikainen
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 13:00--16:00, 12 euroa
Taimo Löfin yhtye & Taimo Löf & Reima Huhtala
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Tero Jokinen, Riverband
Kerhola (Nokia)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Graniitti, Rainer Bollström
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Ippe Mansikan trio, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Keijo Lille
Mäntsälän seurojentalo
Helmet
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Antti Hakola, Heikki Saari
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 18 euroa
Souvarit & Lasse Hoikka
Summan Pirttilä (Hamina)
Terässiipi & Jarmo Ranta

Ti 14.4.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Pentti Kuparinen
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Kotkaset
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Tero Jokinen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Onnentähti, Jaska Mäkynen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Norolan Pojat, Trio H-hetki
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Jyrki Nurminen
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Anna-Liisa Räsänen

Ke 15.4.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Petri Forsman
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 8 euroa
Marko Jolkkonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Teemu Roivainen & Energia
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Onnentähti, Kaija Lustila
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jade's duo

To 16.4.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Hyvinkään järjestötalo
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Hannu ja Leena Roiton yhtye
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Mietaan ns (Miedon kylä, Kurikka)
Dosett
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 0 euroa
Jade's band
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Duo Septimi

Pe 17.4.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Sävelpojat & Timo Lahtimo
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Hurma, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
Diesel & Markku Aro
Esakallio (Somero)
Neitoset
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Teemu Roivainen & Energia
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 16 euroa
Amore & Leif Lindeman
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Pepe Enroth & Caravan
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tangomarkkinet esikarsinta, Arto Nuotio, Kaiho
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Pasi Kivimäki
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 18:00--22:00, 12 euroa
Antero Ketonen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Kake Randelin, Company
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Patajätkä
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
SRMY:n orkesteri
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Onnentähti
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Eija Kantola & Omega
Hotelli Sorsanpesä (Törnävä, Seinäjoki) 20:00--01:00, 15 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti
T-talo (Nummenmäki, Turku) 20:00--00:30, 16 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela & Jackpot
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Jussi Roposen yhtye
Toukola (Vihanti, Raahe) 19:00--22:00, 10 euroa
Naseva
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 17 euroa
Taikakuu

La 18.4.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Taikakuu
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Dansdax
Ikaalisten kylpylä
Neitoset
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Jämsä Paviljonki 19:00--24:00, 15 euroa
Esko Sartolahti
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Kulkuripojat
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Aki Samuli & Love
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari)
Kolmas Linja & Timo Jääskelä
Kemijärven VPK
Jarkko Honkanen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Benjamin Enroth, Tiimalasi
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Janne Tulkki
Limingan ns 20:00--00:30
Juha Vartiainen & Virpi Piippo, Roulette
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Finlanders
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Yölintu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Leif Lindeman
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Lempparit
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
SRMY:n orkesteri
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Pirita Niemenmaa & Arto Nuotio & Kaiho & tangomarkkinoiden esikarsinta
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Merja Juutinen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 15 euroa
Helminauha
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Pasi Kivimäki, Helmi-orkesteri, Aino Niemi
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen

Su 19.4.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Rosalie
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Neitoset
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Risto Nissinen, Martti Kumpulainen
Kerhola (Nokia)
Hurma
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Elina H duo
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Jarkko Salmi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
SRMY:n orkesteri
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala, Taimo Löf, pullakahvitarjoilu
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit

Ma 20.4.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Seija Rankinen, Tähtikavaljeerit
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Kaija Pietilä, Jussi Henttonen, kahvitarjoilu

Ti 21.4.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Jani Helenius & Kauko Simonen
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Ippe Mansikka
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Eija Kettunen, Arto Kivekäs
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:00, 12 euroa
Hannu Viitala, Sari Turpeinen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Jouni Keronen
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Erkki Pelkonen

Ke 22.4.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Tuplawernet
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ensti solo band
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Pasi Suikkanen Duo
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Neitoset
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän, Omega, Eija Kantola
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jussi Roponen duo

To 23.4.2020

Forssan järjestöjentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Timo Lahtimo
Ravintola Gastro K (Levi, Kittilä)
Omenapuu
Hyvinkään järjestötalo
Pertti Niemi & Odessa
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Maija Muikku
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Juhani Rautiainen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Hyvinkään harmonikkakerho
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Weranta
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 25 euroa
Milana Misic & konsertti

Pe 24.4.2020

Ravintola Gastro K (Levi, Kittilä)
Omenapuu
Haaparannan kansantalo 13:00--17:00, 12 euroa
Napakymppi
Hotelli Kaustinen 21:00--01:30, 18 euroa
Souvarit
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Saija Tuupanen & eXmiehet
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 euroa
Taikakuu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Valentin & Afrikan tähti
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Teemu Roivainen & energia
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Värisuora
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
KinoJake
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:00, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Tuiskula (Nivala)
Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela, Jackpot

La 25.4.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Susanna Heikki, Voimaorkesteri, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Souvarit, Himmiät Tähäret
Ravintola Gastro K (Levi, Kittilä)
Omenapuu
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Ässät
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Merja Juutinen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ippe Mansikka yhtyeineen
Ikaalisten kylpylä
Onnenkipinä
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Neitoset
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Pirita Niemenmaa, Tanssiorkesteri Kaiho, Joonas Erkkilä, Unelma
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Kari Hirvonen & Onnentähti
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
J. Eskelinen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Reetta, Lumo
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Limingan ns 20:00--00:30
Heidi Pakarinen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Helminauha
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 18 euroa
Tulipunaruusut
Mäntsälän lava 19:00--24:00
Energia & Teemu Roivainen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tuovilat
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 14 euroa
Norolan Pojat
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Metsound
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Hannu Hautaniemi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Tanhuhovi (Lohja)
Sami Rosholm & Casanova
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45
Aki Samuli & Love
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Benjamin Enroth
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Helmi-orkesteri, Johannes Vatjus, naistentanssit
Valtatie 2 (Harjavalta)
FBI-beat, Quattro & Kalle Jussila
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Pepe Enroth
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Tukkijätkät

Su 26.4.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 15:00--19:30, 16 euroa
Amore & Leif Lindeman
Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Ari Hyvälä, Raimo Laamanen
Kerhola (Nokia)
Finlanders
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Neitoset
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Arja Havakka
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Atlas ja Timo Rautala
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit

Ma 27.4.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Luostarin yhtye
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Antero Ketonen
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Tapani Lager, Jussi Roponen, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Velleri

Ti 28.4.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Unelmavävyt
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Astra
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Jussi Roponen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt

Ke 29.4.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Esakallio (Somero)
Quattro & Kalle Jussila
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kanarian Mikki
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 8 euroa
Marko Jolkkonen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Sari Turpeinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ruusukortteli (Turku)
Elina Ukkonen & Juha Simola
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jukka Korpela duo

To 30.4.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 18 euroa
Petri Nygård
Esakallio (Somero)
Beatmakers & Pekka Tiilikainen
Huvilintu (Raisio)
FBI-beat, Neitoset
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kari Hirvonen, Onnentähti
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 euroa
Teemu Roivainen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Myrskylyhty, Mikko Mäkeläinen
Jämi-areena (Jämijärvi)
Ari Tamminen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Ippe Mansikka
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 19:00--23:00, 15 euroa
Väliaikainen
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli)
Sini-Takit
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Chorale
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Unelmavävyt
Myllymaan urheilutalo (Myllymaa, Sastamala) 19:30--24:00, 18 euroa
Jussi Roponen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Anita Joensuu & Tapio Rannanmaa
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Kalle Jussila & Quattro
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Sari Turpeinen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela & Jackpot
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00
Hannu Hautaniemi
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 12 euroa
Onnenkipinä
Suomussalmen ns 20:00--00:45
Merja Juutinen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 19:00--23:15, 15 euroa
Markku Harjunpää
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
J. Eskelinen
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 16 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät

Pe 1.5.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 20 euroa
Dingo
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Kempeleen työväentalo 13 euroa
Pasi Kivimäki
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 18:00--22:00, 12 euroa
Casino humppa
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--00:30, 16 euroa
Tommi Soidinmäki
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Trio H-hetki
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Diesel & Markku Aro
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tuiskula (Nivala)
Kalle Jussila & Quattro
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 18 euroa
Kake Randelin, Company
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät

La 2.5.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Jonna Ortju, Namu, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Pekkaniskan Pojat, Pelimies Seppo Ranta
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Tukkijätkät
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ari Lavu
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Kuuslahden juhlatalo (Kuuslahti, Siilinjärvi)
Hannu Hautaniemi
Limingan ns 20:00--00:30
Sari Koivikko
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Mäntsälän lava
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Ässät
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 22 euroa
Elastinen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30
Sami Rosholm & Casanova
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Neitoset
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Tommys, Charles Plogman
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Duo Kasino
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Jussi Anteron yhtye

Su 3.5.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Roulette, Virpi Piippo
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Iisalmen harmonikat, Risto Nissinen, Martti Kumpulainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 14:00--18:00, 12 euroa
Leif Lindeman, Hannu Wacklin & Kyläpelimannit
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Valentin & Afrikan tähti & Armi Tenkula
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Ari Salo, pullakahvitarjoilu
Tyrnävän seurojentalo 17:00--21:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit

Ma 4.5.2020

Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tuplawernet
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Leo Louhivaara, kahvitarjoilu
Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 10 euroa
Kotkaset

Ti 5.5.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Kanarian Mikki
Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Sari Turpeinen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Värisuora
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Duo Sami Soininen & Sami Soininen, Katja Karila
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Rosette, Kari Hirvonen, Charles Plogman
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:00, 12 euroa
Janne Ikonen, Elina H
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen

Ke 6.5.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 12:00--16:00, 10 euroa
Hummerit & Markku Seppälä
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Kari Hirvonen
Pesäkallio (Lahti) 13:00--17:00
Wiihdeorkesteri Wiva
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
13:00--16:15 Birgit Ohra-aho duo, 10 euroa
20:00--00:30 Finlanders, 15 euroa

To 7.5.2020

Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Antero Ketonen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Essi Leppäkoski
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Souvarit

Pe 8.5.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Saija Tuupanen, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Neitoset, Himmiät tähäret
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 19:00--23:00
Levytanssit
Hotelli Ellivuori (Sastamala)
Kari Hirvonen
Haaparannan kansantalo 13:00--13:00, 12 euroa
Seppo Mäkinen, Markus Savolainen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pasi Kivimäki
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Graniitti, Rainer Bollström
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Hurma
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Reeta Saranpää & Lumo
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 18 euroa
Souvarit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 17 euroa
Amore & Leif Lindeman

La 9.5.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Joonas Erkkilä, Unelma
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Kari Hirvonen
Ikaalisten kylpylä
Tanssiorkesteri Kaiho
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari)
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Tukkijätkät
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Onnenkerjäläiset, Janne Tulkki
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Savon harmonikkaklubi, Riistaveden hanuristit
Limingan ns 20:00--00:30
Leif Lindeman
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taikakuu
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Energia & Teemu Roivainen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Jade's Band
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Janne Ikonen, Leo Louhivaara
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Terässiipi & Jarmo Ranta
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Hannu Hautaniemi

Su 10.5.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Ässät

Ma 11.5.2020

Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 13:00--15:45, 10 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs, kahvitarjoilu
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Seppo Lankisen orkesteri

Ti 12.5.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Tonika duo
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Kyläpelimannit, Hannu Wacklin
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Dominou, Jussi Seppänen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Saturnus & Anu Keronen

Ke 13.5.2020

Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 16 euroa
Taikakuu, FBI-beat, naistentanssit
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 6 euroa
Hannu Auvinen duo
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Ippe Mansikan orkesteri

To 14.5.2020

Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--14:45, 10 euroa
Heikki Lukkarinen
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Eldorado

Pe 15.5.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 16 euroa
Taikakuu, avajaiset
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ari Tamminen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Leif Lindeman & Amore
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Casanova & Sami Rosholm
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Heidi Pakarinen & karavaani
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Eldorado, Hannu Hautaniemi, Kari Hirvonen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 15 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel

La 16.5.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti, Pelimies Seppo Ranta
Haaparannan kansantalo 17:00--19:00, 27 euroa
Kauko Simonen, J. Eskelinen, Kalle Jussila, konsertti
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Unikuva
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari)
Ari Salo
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Kymppilinja
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Limingan ns 20:00--00:30
Omega & Eija Kantola
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Köpi Koski ja Projekti
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Eija Kettunen, Arto Kivekäs
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Sami Rosholm & Casanova
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 10 euroa
KinoJake
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
The Steels, Marko Haapaniemi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Eldorado
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 14 euroa
Nina Åkerman & Mantra
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Hannu Hautaniemi, naistentanssit

Su 17.5.2020

Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Janne Ikonen
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Köpi Koski ja Projekti
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Helmet, pullakahvitarjoilu

Ma 18.5.2020

Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Tytti Pelkonen, kahvitarjoilu

Ti 19.5.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Sini-Takit, Kyösti Salmén
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
FBI-beat
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Trio Petromax
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Köpi Koski trio, Pertti Niemi & Odessa

Ke 20.5.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel, Timo Kallio duo
Mikkelin hiihtomäen lava
Juha Vartiainen
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Hannu Auvinen duo
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, naistentanssit

To 21.5.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta)
Trio Petromax
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Sami Rosholm & Casanova
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga

Pe 22.5.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Köpi Koski ja Projekti
Kampin palvelukeskus (Helsinki)
Kotkaset
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Markku Aro & Diesel
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Leo Louhivaara
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Johanna Debreczeni
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 21:00--00:30, 16 euroa
Ville Liimatainen & Ajomiehet

La 23.5.2020

Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Jarkko Honkanen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Ässät
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Focus & Sakke Kotilainen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Kari Hirvonen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Titanic, Tuula Heikkilä
Mäntsälän lava
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Leo Louhivaara
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Ari Lavu
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sonetti & Jouni Rieskaniemi
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 21:00--00:30, 16 euroa
A. AALLON RYTMIORKESTERI
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Pasi Kivimäki
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Helmi-orkesteri
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen

Su 24.5.2020

Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Tarmo Malilan duo
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Sami Rosholm & Casanova
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
Jarkko Honkanen
Nivalan ns
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Anna-Liisa Räsänen

Ti 26.5.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Mikko Järvinen
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Juha Vartiainen, Roulette

Ke 27.5.2020

Esakallio (Somero)
Köpi Koski ja Projekti
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Kari Hirvonen
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi)
Trio H-hetki
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 15 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa, Heikki Koskelo, Taivaankaari
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Juha Vartiainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jussi Roponen duo

To 28.5.2020

Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Rosette
Orimattilan Kehräämö 14:00--17:30, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Teemu Roivainen & Energia

Pe 29.5.2020

Esakallio (Somero)
Tanssiorkesteri Kaiho
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Hannu Hautaniemi
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
J. Eskelinen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Unelma, Joonas Erkkilä
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
FBI-beat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Sari turpeinen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat

La 30.5.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Pehmeät vävyt
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yötaivas
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Kari Hirvonen
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Sami Rosholm duo
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Urho Studiot, Sairas T, Pasi ja Anssi
Maaningan kasino
J. Eskelinen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Domino, Jussi Seppänen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Sari turpeinen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Janne Raappana
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
FBI-beat
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Jarkko Honkanen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen

Su 31.5.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Quattro & Kalle Jussila
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Veijarit, Hannu Mustonen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu

Ma 1.6.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kiertotähdet

Ti 2.6.2020

Harjulan lava (Hollola)
Anna-Liisa Räsänen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Kaija Pietilä, Jussi Henttonen

Ke 3.6.2020

Mikkelin hiihtomäen lava
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Särkkä (Punkalaidun)
Sami Rosholm & Casanova
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Rosette

Pe 5.6.2020

Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Ari Lavu
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Sakke Kotilainen & Focus

La 6.6.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Pyrstötähti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal
Ikaalisten kylpylä
Jukka Hallikainen, Jackpot & Marko Maunuksela
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Sami Rosholm & Casanova
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
FBI-beat
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Tuovilat
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Resiina & Sorsakosken soittokunta
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Sakke Kotilainen & Focus
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30
Ässät
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Trio Kaprino's
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tähtikuvio, Niko Mäenpää
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Jukka Heiskanen, Erkki Räsänen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Juhamatti & Rosalie, Benjamin Enroth
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Quattro & Kalle Jussila
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Norolan Pojat, Aki Hietala

Su 7.6.2020

Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Nivalan ns
Rannan pojat

Ti 9.6.2020

Mäntsälän lava
Quattro & Kalle Jussila
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Johanna Debreczeni

Ke 10.6.2020

Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Kalle Jussila, Quattro
Särkkä (Punkalaidun)
Pasi Kivimäki
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat

To 11.6.2020

Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Jussi Anteron yhtye

Pe 12.6.2020

Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
FBI-beat
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Waltteri Grek, Jari Grek
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 5 euroa
Rosette
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Velleri
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi)
Ässät

La 13.6.2020

Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 20:30--00:30
Sarmas & Tiina Pitkänen
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kuhmon Kelo
Rosette
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Pasi Kivimäki
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Ässät
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Kasino
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 5 euroa
River Band
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Janne Ikonen, Seija Irmeli
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
FBI-beat
Suoraman työväentalo (Suorama, Kangasala)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Köpi Koski ja Projekti

Su 14.6.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Roulette
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström, pullakahvitarjoilu

Ti 16.6.2020

Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Jake Niska

Ke 17.6.2020

Särkkä (Punkalaidun)
FBI-beat
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jussi Roponen duo

To 18.6.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Timo Kallio duo
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 20:00--00:30, 18 euroa
Channel Four & Amadeus Lundberg
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Eija Kettunen

Pe 19.6.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 20 euroa
Neitoset
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Sininen huivi
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Juha Vartiainen, Roulette
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Jackpot, Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen
Kuhmon Kelo
Juhamatti & Rosalie
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
FBI-beat
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Wilson & Merja Uimonen
Mikkelin hiihtomäen lava
Ari Lavu
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30
Sävel & Jyrki Nurminen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Johanna Pakonen & Omenapuu
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Pepe Enroth solo
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Hannu Hautaniemi
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Focus & Sakke Kotilainen

La 20.6.2020

Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Charles Plogman
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ässät
Kyynärön VPK:n lava (Pälkäne)
Norolan Pojat
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti)
Onnenkipinä
Litmaniemen lava (Litmaniemi, Kuopio)
Duo Sami Soininen
Maaningan kasino
Quattro & Kalle Jussila
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Pepe Enroth
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Jouni Raitio
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta)
Roulette
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Marko Juhani Group
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:00--02:00, 5 euroa
Karaoketanssit
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Päivi Tuomi
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Hannu Hautaniemi
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Ajan sävel, Jari Partanen
Suomussalmen ns 20:00--00:45, 14 euroa
Tukkijätkät, Arlas
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Titan, Keijo Rahnaston yhtye
Turkian lava (Turkia, Hamina)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää)
Ari Lavu

Su 21.6.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen

Ti 23.6.2020

Harjulan lava (Hollola)
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Kalajärven lava (Seinäjoki)
Dosett
Pyhäsalmen lava
Norolan Pojat
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
Quattro & Kalle Jussila
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Kulkuripojat

Ke 24.6.2020

Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela

To 25.6.2020

Linnanmäki (Helsinki)
FBI-beat
Maaningan kasino
Hannu Hautaniemi
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Pepe Enroth

Pe 26.6.2020

Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30
Company, Kake Randelin
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Sami Keskitalo, Toni Jaatinen Band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Rainer Bollström
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Casanova, Sami Rosholm
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Jade's band
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi)
Jussi Anteron yhtye
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Luksus & Jussi Huru

La 27.6.2020

Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Wilson & Merja Uimonen
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 20:00--23:30, 13 euroa
Erkki Räsänen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Pepe Enroth
Maaningan kasino
Omenapuu & Johanna Pakonen
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Anna-Liisa Räsänen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Marco Lundberg, Roulette
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Jade's band
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Benjamin Enroth
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Oulu)
Merja Juutinen

Su 28.6.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Roulette
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:00, 10 euroa
Juhani Rautiainen
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Sami Rosholm & Casanova
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu

Ti 30.6.2020

Pyhäsalmen lava
Juha Vartiainen, Roulette

Ke 1.7.2020

Ainalin ns (Haapavesi)
Merja Juutinen
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Juha Vartiainen, Roulette
Laitilan Tanssikanala
Focus & Sakke Kotilainen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30
Neitoset

To 2.7.2020

Maaningan kasino
Ässät

Pe 3.7.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Rosette
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Ari Lavu
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti)
Sami Rosholm
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Ässät
Uittamo paviljonki (Turku)
FBI-beat

La 4.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Marita Taavitsainen
Huvilintu (Raisio)
Rosette
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Juhamatti & Rosalie
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Seitsemän seinähullua veljestä & Jake Niska
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Savannah
Pöytämäen huvisuuli (Sastamala)
FBI-beat
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Norolan Pojat, Aki Hietala
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Jussi Roponen duo
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Narrit, Ari Tamminen
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Quattro & Kalle Jussila

Su 5.7.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova

Ti 7.7.2020

Kauppilan lato (Raatala, Salo)
Focus & Sakke Kotilainen
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Dominou & Jussi Seppänen

Ke 8.7.2020

Laitilan Tanssikanala
Pyrstötähti
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30
Amore & Leif Lindeman
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi)
Hannu Hautaniemi
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi)
Duo Sami Soininen

To 9.7.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Quattro & Kalle Jussila

Pe 10.7.2020

Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Ässät
Jumisen mms (Jumiskylä, Lapinlahti)
Onnenkipinä
Pyhäsalmen lava
Hannu Hautaniemi
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Sami Rosholm & Casanova

La 11.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Tonika
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Benjamin Enroth
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Hannu Hautaniemi
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Vetonaula & Maarit Peltoniemi, Nelituuli & Timo Puurunen
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Pyrstötähti
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä)
Rosette
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Ässät
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa)
Valentin
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Vesa Formunen
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Onnenkipinä, Kirsi Sirviö
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Voimaorkesteri
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00
Sami Rosholm & Casanova

Su 12.7.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Anneli Mattila, Recados
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Quattro & Kalle Jussila
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Duo Pekka Roiko, pullakahvitarjoilu

Ti 14.7.2020

Pyhäsalmen lava
Juha Vartiainen, IskelmäMestari
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Amor-kvartetti
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Ke 15.7.2020

Ainalin ns (Haapavesi)
Helmet
Ikaalisten kylpylä
Juhamatti & Rosalie
Laitilan Tanssikanala
Pepe Enroth
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30
Energia & Teemu Roivainen

To 16.7.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta)
Sami Rosholm & Casanova

Pe 17.7.2020

Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Juhamatti & Rosalie
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka)
Ässät
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Vetonaula

La 18.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Anneli Mattila
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 20:30--00:30
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Quattro & Kalle Jussila
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
FBI-beat
Kalajärven lava (Seinäjoki)
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Taiga & Jarkko Honkanen
Piston mms (Pisto, Suomussalmi)
Hannu Hautaniemi
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Teijo Lindström
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Sami Rosholm & Casanova
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala)
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:00, 13 euroa
Ake Pääkkö
Sonkakosken lava (Sonkakoski, Sonkajärvi)
Duo Sami Soininen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta)
Elina Ukkonen & Juha Simola

Su 19.7.2020

Kursun kylätalo (Kursu, Salla)
Hannu Hautaniemi
Kyllikinranta (Iisalmi)
Juha Vartiainen
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Nivalan ns
Helmet

Ti 21.7.2020

Harjulan lava (Hollola)
Sami Rosholm & Casanova
Kauhajoen kasino
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Amor-kvartetti
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ke 22.7.2020

Ikaalisten kylpylä
Omenapuu, Johanna Pakonen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30
Sinitaivas

To 23.7.2020

Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Pe 24.7.2020

Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
FBI-beat
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Toni Jaatinen Band

La 25.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Quattro & Kalle Jussila
Ikaalisten kylpylä
Casanova, Sami Rosholm
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Lapponia & Jukka Lampela
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Ari Tamminen
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Sarmas, Tiina Pitkänen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Voitto Takanen
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Duo Kasino
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Himmiät tähäret, Pauli Koivula
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Norolan Pojat, Aki Hietala

Su 26.7.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Pepe Enroth, Caravan

Ti 28.7.2020

Pyhäsalmen lava
Sami Rosholm & Casanova

Ke 29.7.2020

Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30
Väliaikainen

To 30.7.2020

Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Quattro & Kalle Jussila

Pe 31.7.2020

Hangan lava (Hankasalmi)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti)
Duo Sami Soininen
Pyhäsalmen lava
Hannu Hautaniemi
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Afrikan tähti & Armi Tenkula

La 1.8.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Pasi Vainionperä
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Quattro
Jumisen mms (Jumiskylä, Lapinlahti)
Hannu Hautaniemi
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Juhamatti & Rosalie
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 20:00--23:30, 13 euroa
Marko Jolkkonen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Harri Lehtonen & Silver
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Focus & Sakke Kotilainen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Voimaorkesteri
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Aikalisä
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 13 euroa
Sami Rosholm

Su 2.8.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Norolan Pojat
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna)
Benjamin Enroth
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen

Ti 4.8.2020

Pyhäsalmen lava
Norolan Pojat, Aki Hietala
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Ke 5.8.2020

Esakallio (Somero)
Focus & Sakke Kotilainen

Pe 7.8.2020

Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30
Company, Kake Randelin

La 8.8.2020

Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Rosette
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Mysteeri & Mikko Tapio
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Juhamatti & Rosalie
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Napakymppi
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Vesku Ruotsalainen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Quattro
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Timo Kallio duo, Tuija Mäensivu
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Ässät
Viirin seurojentalo (Rovaniemi) 20:30--00:30, 12 euroa
Toni Jaatinen Band

Su 9.8.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Unelmavävyt

Ti 11.8.2020

Mäntsälän lava
Quattro
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Mikko Järvinen

Ke 12.8.2020

Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Quattro

To 13.8.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Pe 14.8.2020

Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30
Yölintu, Hannu Auvinen duo
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Beatmakers & Pekka Tiilikainen

La 15.8.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Yötaivas
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Juhamatti & Rosalie
Laurilan lava (Laurila, Marttila)
Elina Ukkonen & Juha Simola

Su 16.8.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää

Ti 18.8.2020

Pyhäsalmen lava
Sonetti & Jouni Rieskaniemi
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Anna-Liisa Räsänen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Focus & Sakke Kotilainen

Pe 21.8.2020

La 22.8.2020

Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 20:30--00:30
Company, Kake Randelin
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Voimaorkesteri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Aika velikultia, Saana Sassali
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30
Kalevi Hautamäen orkesteri, Urpo Heikkilä
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Vesa Formunen
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Titan, Keijo Rahnasto

Su 23.8.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi

Ma 24.8.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yötaivas

Ti 25.8.2020

Harjulan lava (Hollola)
Pepe Enroth solo

Ke 26.8.2020

Särkkä (Punkalaidun)
Tähtikuvio & Niko Mäenpää

La 29.8.2020

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Pyrstötähti
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Eija Kettunen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Voitto Takanen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa)
Quattro

Su 30.8.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen

To 3.9.2020

Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pepe Enroth solo, konsertti

Pe 4.9.2020

Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Quattro

La 5.9.2020

Huvilintu (Raisio)
Ässät
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Ippe Mansikka

Su 6.9.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat

Ma 7.9.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ässät

Ti 8.9.2020

Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Kannaksen pojat

To 10.9.2020

Imatran kylpylä
SRMY:n orkesteri, Eldorado

Pe 11.9.2020

Imatran kylpylä
SRMY:n orkesteri, Eldorado

La 12.9.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pekka Tiilikainen, Beatmakers
Imatran kylpylä
SRMY:n orkesteri, Eldorado
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Quattro
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Eero Magga
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tähtikuvio, Niko Mäenpää
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 19:00--23:30, 15 euroa
Pepe Enroth

Su 13.9.2020

Imatran kylpylä
Armi Lahdenkauppi

Ma 14.9.2020

Imatran kylpylä
Armi Lahdenkauppi

Ti 15.9.2020

Imatran kylpylä
Armi Lahdenkauppi

Ke 16.9.2020

Imatran kylpylä
Armi Lahdenkauppi

La 19.9.2020

Limingan ns
Juhamatti & Rosalie
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Joonas Erkkilä, Unelma
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Hannu Hautaniemi

Su 20.9.2020

La 26.9.2020

Haaparannan kansantalo
Hannu Hautaniemi
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja)
Pepe Enroth

Su 27.9.2020