Tanssipalvelin Seuratanssi Ohjelmatiedot
Tanssipaikat Maakunnat Esiintyjät Kalenteri Monivalintahaku Naistentanssit Minne menossa? Mobiilisivut Menneet

Tanssipaikkojen ohjelmakalenteri

Varoitus!Kaikki tanssipaikat ja esiintyjät eivät pidä tietojaan ajan tasalla. Esiintyjien edustajilta tulleissa tiedoissa on joskus mukana myös yksityistilaisuuksia, joita ei aina ole sellaisiksi ilmoitettu.

Ti 30.6.2015

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13:00--16:30, 12 euroa
Euroset, Heimo Erkki Kettunen
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 20:00--00:30, 15 euroa
Sinitaivas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Hurma, vuorohakutanssit
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 13:00--17:00, 12 euroa
Nimettömät
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Ässät
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 15 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Mäntsälän lava 19:00--01:00
Fernet & Tomi Markkola, Ari Nylundin orkesteri, Kalle Jussila
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 13:00--17:00, 10 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou, pullakahvitarjoilu
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Norolan Pojat, Diesel & Markku Aro, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 13 euroa
Avec & Leif Lindeman
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Helli Uusitalo
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku) 19:00--23:30
Kiintotähti & Teuvo Oinas

Ke 1.7.2015

Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Norolan Pojat
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Olavi Virta -teematilaisuus, naistentanssit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Helminauha, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Duo Jussi Fischer
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ässät, Kyösti Mäkimattila
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 20:00--00:30, 12 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Diesel & Markku Aro, naistentanssit
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 8 euroa
Puskan sävel
Merimelojien maja (Helsinki) 19:00--23:00, 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Kake Randelin
Mikkelin hiihtomäen lava
Jussi Seppänen ja Dominou
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Avec & Leif Lindeman
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
Hurma
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi)
Duo Sami Soininen
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 14 euroa
Anneli Mattila & Recados
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Jackpot & Jukka Hallikainen
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:30, 15 euroa
Sinitaivas, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit

To 2.7.2015

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--24:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Niskalenkki, Eino Grön
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Köpi Koski ja Projekti
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Marita Taavitsainen & Koivu, Hurma, naistentanssit
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 8 euroa
Satu Suhonen, Solar
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Trio H-hetki
Linnanmäki (Helsinki) 0 euroa
Omega & Eija Kantola
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
HotLine & Lasse Laaksonen
Maaningan kasino
Horizone & Matti ja Teppo, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--01:00, 12 euroa
Eldorado & Armi Tenkula, naistentanssit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Company & Kake Randelin
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 14 euroa
Sinitaivas
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 13:00--17:00, 10 euroa
Eino Luostari
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 13:00--17:00, 10 euroa
Iltarusko & Saku Backman
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 14 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Yön lyhdyt
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 15 euroa
Markku Aro, naistentanssit

Pe 3.7.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Myrskytuuli, Omega & Eija Kantola
Hangan lava (Hankasalmi) 21:00--01:30
Tulipunaruusut
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat) 20:00--02:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, A. Aallon rytmiorkesteri
Huuhkajavuoren lava (Lavia) 19:00--02:00, 12 euroa
Tango del norte, karaoke
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Öiset kulkijat, Eino Grön, Pentti Kumpulainen
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Ravintola Kaisaniemi (Helsinki) 15 euroa
Aki Mäki & 10tanssi Band
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 14 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto & Etiketti & Antti Ahopelto
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 16 euroa
Anita Hirvonen, La Strada
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Taikakuu, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Kivisalmen lava (Oravisalo, Rääkkylä)
Tanssin taika & Harri Nuutinen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Tarmo Malila
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Rosalie, Fortuna & Arja Koriseva, Veli Kuja-Halkola
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Horizone & Matti ja Teppo
Kylmälänkylän ns (Muhos)
Hannu Hautaniemi
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Vesku Ruotsalainen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 16 euroa
Sinitaivas, Ramona & Antti Mäki-Opas
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Hurma
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Sanna Liimatainen, Calibra
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Palorannan lava (Outokumpu) 19:00--23:00, 12 euroa
Maija Muikku
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Jari Grek, Energia & Tommi Soidinmäki, Kasmir
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30, 14 euroa
Avec & Leif Lindeman
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 20:00--01:30, 15 euroa
Väliaikainen, FBI Beat
Ruissalon Telakka (Turku) 19:00--23:00
Rosette, Charles Plogman
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Sesam & Antti Raiski
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski) 12 euroa
Kolibri
Sonkajan lava (Sonkaja, Ilomantsi) 20:00--00:30, 12 euroa
Marko Tuovinen
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
Palapeli & Sanna-Mari Titov
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30, 12 euroa
Ekstaasi
Tommolan lava (Mäntyharju)
Yölintu
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 15 euroa
Markku Aro & Diesel
Uittamo paviljonki (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu

La 4.7.2015

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 20:00--01:00, 15 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Haapalahden lava (Haapalahti, Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Sinitaivas
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Kari Silanderin yhtye
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Pekka Parsola
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Onnentähti
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
FBI Beat
Honkala (Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Putkiratio, Janiina Lehtonen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Helmenkalastajat
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:30
Taikakuu
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Trio Matti Kujanpää
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Rosette & Charles Plogman
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Fortuna & Arja Koriseva
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman, Etiketti & Antti Ahopelto
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Tulipunaruusut, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--01:00, 12 euroa
Duo Yötähti
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Timangi & Juhamatti, Helminauha
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Midinetti & Johanna Pakonen
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Vesa Laaksosen yhtye, Werso & Anu Keronen, Aarhollarit & Eero Laiho, 10 euroa
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 16 euroa
Jenna Bågeberg, Petoman
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Tarmo Malila
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:30--00:30, 10 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu, Yölintu
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 20:00--24:00, 8 euroa
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 21:00--02:00, 10 euroa
Nelituuli
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Aki Mäki & Route 66
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Juhani Virran yhtye
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:00--01:00
Kultamaa, Jokerit, Steeples
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Unelmavävyt
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Esko Kätkän yhtye & Tuovi Tihinen & CatCat & Anneli Kätkä & Kari Haajanen & Paavo Yrjänheikki
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Tanssiorkesteri Luxus, Agents
Maaningan kasino
Anneli Mattila & Recados
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 10 euroa
Korven pojat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 15 euroa
Energia & Tommi Soidinmäki, Jade's band
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola)
Teuvo Oinas
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Yöperhonen
Mäkihallin lava (Lehtimäki, Alajärvi)
Nina Julia
Mäntsälän lava
Jackpot & Jukka Hallikainen, Rosso & Tarja Lunnas
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Henkka ja Kulkurit, Kari Piironen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Hannu Saksi
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Horizone & Matti ja Teppo
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 10 euroa
Jani Helenius, Kukka Kiri
Onkemäen suuli (Onkemäki, Vesilahti)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Unikuva 3
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 euroa
Rosalie & Mervi Kovero, Yönkiitäjät
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Hurma, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Rämälän lava (Rämälä, Kouvola)
Kosketus
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 euroa
Köpi Koski ja Projekti, Omega & Eija Kantola
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Sarapirtin konkarit
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 euroa
Channel Four, Kanarian Mikki
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Mistral & Anne Mattila, Kuiskaus & Harri Kuokkanen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Tuliset & Rainer Friman
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Hannu Hautaniemen yhtye
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--24:00, 10 euroa
Amorio, Terhi Matikainen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Jari Grek
Tommolan lava (Mäntyharju)
Korpirock 2015
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku)
HotLine & Lasse Laaksonen
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 15 euroa
Mikael Konttinen, Nelinpeli
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 15 euroa
NeljänSuora
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Ukonlinnan tanssilava (Imatra)
Terässiipi
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:30, 15 euroa
Onnenmaa, Susanna Heikki
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Myrskytuuli, Dallapé
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 18 euroa
Niskalenkki, Eino Grön, Ilkka Koivula
Virtasen suuli (Pöytyä)
Pyrstötähti
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Wiihdeorkesteri Wiva
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 euroa
Sanna Arell
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Tomi Markkola

Su 5.7.2015

Ainola (Jyväskylä)
Hurma
Haapajärven kasino
Guapita & Timo Herranen
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 13 euroa
Voimaorkesteri, Jari Grek
Hallin lava (Kirkonkylä, Multia) 19:00--23:30, 10 euroa
Sugardams
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 19:00--24:00
Hovinarrit & Teemu Roivainen, Maria Tyyster
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Härkätie
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Unelmavävyt, Putkiratio & Elina Ukkonen & Juha Simola, Ville Mäkimattila & Janiina Lehtonen, 10 euroa
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--24:00
Myrskytuuli
Kuivaniemen ns (Kuivaniemi, Ii)
Matti Ojala
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Fortuna & Arja Koriseva
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 15 euroa
NeljänSuora, Amorada & Tommi Seppänen
Mikkelin hiihtomäen lava
Kannaksen pojat, konsertti
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 18:00--23:00
Avec & Leif Lindeman
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 14 euroa
Sunset, Arto Nuotio
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 14:00--18:30, 5 euroa
Karaoke
Ruissalon Telakka (Turku) 18:00--22:00
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Esko Sartolahden yhtye
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 20:00--01:00, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:00, 13 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Sysmän VPK:n lava
KinoJake
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 13 euroa
Omega & Eija Kantola
Uittamo paviljonki (Turku)
13:00--16:30 Sävelsilta, 8 euroa
19:00--23:30 Souvarit, 16 euroa
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 20:00--01:00, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 20:00--00:30, 14 euroa
Sinitaivas
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu) 20:00--00:30, 12 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen

Ma 6.7.2015

Aitoon Honkala (Aitoo, Pälkäne) 10:00--17:00, 13 euroa
Tulipunaruusut, Sunset & Jarkko Salmi
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 18:00--22:00
Levytanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jaska Mäkynen, Nelostie
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Kuutamotaivas, Perfidia, Tanssiorkesteri Kaiho, 10 euroa
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Tulipunaruusut, naistentanssit
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 14 euroa
Väliaikainen
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 20:00--00:30, 14 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila

Ti 7.7.2015

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--24:00, 15 euroa
Hurma
Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30
Fantasia & Marko Maunuksela
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 20:00--00:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 19:00--24:00, 13 euroa
Blue Notes & Markku Könttä & Anne Härkönen & sekahaku
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Aki Korhonen, Mika Raittilan yhtye & Kimmo Lindegren, Mikael Innasen juhlaorkesteri, 10 euroa
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Myrskytuuli, vuorohakutanssit
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 13:00--17:00, 12 euroa
Sini-Takit & Kyösti Salmén
Käenkoski (Parkano) 13:00--16:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 15 euroa
Graniitti & Rainer Bollström
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mäntsälän lava
Diesel & Markku Aro & Mikko Mäkeläinen, Myrskylyhty
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Helminauha
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Avec & Leif Lindeman, Palapeli & Sanna-Mari Titov, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 13 euroa
Taikakuu
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 17:00--21:00
Mutkattomat & Eki Jantunen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Satu-Maarit, Timanki
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 13:00--17:00, 10 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou & Jussi Seppänen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 12:00--16:00
Amor-kvartetti
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku) 19:00--23:30
Kari Piironen
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--15:45, 8 euroa
Jani Helenius & Kukka Kiri & kahvitarjoilu
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 19:30--23:30, 12 euroa
Pohjolan yö

Ke 8.7.2015

Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Dansdax, naistentanssit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
La Strada, Anita Hirvonen, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kanarian Mikki
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Tytti Pelkosen yhtye, Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen, Carat & Minna Ranta, 10 euroa
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 20:00--00:30, 12 euroa
Avec & Leif Lindeman
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Deja-vu & Anne Mattila, naistentanssit
Kukonhiekka (Saarijärvi) 0 euroa
Ässät
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Juha Vartiainen & Roulette
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 8 euroa
Antti Aronen & Anna Gavriloff
Merimelojien maja (Helsinki) 19:00--23:00, 12 euroa
Saturnus, Anu Keronen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Markku Aro
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30
Anna-Liisa Räsänen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Vonkamiehet
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Jussi Seppänen ja Dominou
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Sinitaivas
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Omega & Eija Kantola
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Sanna-Mari Titov
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00
Mikko Tapio
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Dry Capri
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Myrskytuuli, Markus Sextet
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:30, 15 euroa
Hurma, In The Mood

To 9.7.2015

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--24:00, 15 euroa
Helminauha, Onnentähti
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Heli Pakarinen, Nelostie, Jaska Mäkynen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Taikakuu, Sinitaivas, naistentanssit
Kallioranta (Rantola, Sauvo) 19:00--24:00, 18 euroa
Anne Mattila
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Tähdenlento, Jari ja Taika, Ahti Lampi, 10 euroa
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Käenkoski (Parkano) 13:00--16:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Linnanmäki (Helsinki) 0 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Miranda
Maaningan kasino
Yölintu, Satu Suhonen, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--01:00, 12 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Rosso & Tarja Lunnas
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Juhani Virran yhtye
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 14 euroa
Hurma
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 13:00--17:00, 10 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi & Olavi Virta -teematilaisuus
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 14 euroa
Unelmavävyt
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 19:30--23:30, 12 euroa
Pohjolan yö
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 15 euroa
Souvarit, naistentanssit

Pe 10.7.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Helminauha, Deja-vu & Anne Mattila
Hangan lava (Hankasalmi) 21:00--01:30
Fortuna & Arja Koriseva
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat) 20:00--02:00
Sinitaivas, Etiketti & Antti Ahopelto
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Rosette, Charles Plogman & Rainer Bollström, Graniitti
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Sami Keskitalo
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 14 euroa
Souvarit
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Tulipunaruusut, Diesel & Markku Aro
Kauppilan lato (Raatala, Salo)
19:00--01:00 Aikalisä, Fernanda, Alpertti, 10 euroa
19:00--01:00 Raatalan Humpparalli
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Vesa Partanen, Maestro
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Yölintu, Henkka ja Kulkurit
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Juha Niemi, Soittorasia
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Hurma, FBI Beat
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Taikakuu, Juhani ja Yöntanssittajat
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 12 euroa
Arvi Leskinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 euroa
Karaoke
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Kasmir
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Onnentähti
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Nelinpeli
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--00:30
Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen, Hannu Palo
Palorannan lava (Outokumpu) 19:00--23:00, 12 euroa
Marko Jolkkonen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Anneli Mattila & V.I.P.
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
In The Mood
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:30, 13 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30, 14 euroa
Myrskytuuli
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Flameband
Ruissalon Telakka (Turku) 19:00--23:00
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski) 12 euroa
Kyytipojat
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
Seireenit
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30, 12 euroa
Hannu Viitalan yhtye, Anne Simonen
Tommolan lava (Mäntyharju)
Osmo's Cosmos
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Uittamo paviljonki (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
La Strada & Anita Hirvonen
Vauhdin lava (Kauppila, Jämijärvi) 20:00--01:00
Jämijärven Pelimannit & Kalevi Suntila & Jussi Fischer
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 19:00--01:00, 15 euroa
Freeman & Jussi Mikkola, The Beatfools

La 11.7.2015

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 20:00--01:00, 15 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto & Etiketti & Antti Ahopelto
Esakallio (Somero) 20:00--24:00, 27.50 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, Agents & Marko Haavisto & Vesa Haaja
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Walkarit
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Saturnus, Anu Keronen
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Astra
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
Hurma
Honkala (Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Atlas ja Timo Rautala, Timo Rautala
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer, A. Aallon rytmiorkesteri
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mauri Niemi, JP-team
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
La Strada & Anita Hirvonen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Anneli Mattila & Recados
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Souvarit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, Teijo Suomi Orch
Kairalan Kajastus (Kairala, Pelkosenniemi)
Jukka Lampela & Lapponia
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 15 euroa
Jenna Bågeberg
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Vesa Partanen, Maestro
Kiparkatti (Myrskylä) 15 euroa
Väliaikainen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Juha Niemi, Soittorasia
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:30--00:30, 10 euroa
Kylärengit
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Jani ja Jetsetters
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa)
Muscat & Mervi Kari
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00, 16 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Tanssiorkesteri Luxus
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Pepe Enrothin yhtye
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Sininen huivi
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:00
Kangastus, Miia Lehtio
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Midinetti & Johanna Pakonen
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Hannu Hautaniemi
Maaningan kasino
Kaija Lustila
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Wähäkosket, mansikkakarnevaalit
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Anna-Liisa Räsänen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 euroa
Karaoke
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola)
Channel Four
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Exodus, Juha Tapio
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Nelinpeli
Mäntsälän lava 19:00--01:00, 16 euroa
FBI Beat, Saska Helmikallio
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--02:00, 15 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:30--01:30, 15 euroa
Kaija Pohjola, Antti Raiski
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Duo Sami Soininen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Avec & Leif Lindeman
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 10 euroa
Kosketus
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:30--00:30, 10 euroa
Harri ja Coronet
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Purhon lava (Purho, Miehikkälä)
Jarmo Ranta
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Flameband
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Taikakuu, Myrskytuuli
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 euroa
Mia Leivo & Pequeno, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Sanginjoen ns (Oulu)
Hurmurit & Merja Juutinen
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00
Ramos
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Kulkukoirat & Kalle Kaaja
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Martti Timonen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 euroa
Caminito & Kari Piironen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Sinitaivas, Yölintu
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Tulipunaruusut
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--24:00, 10 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Tommolan lava (Mäntyharju)
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 15 euroa
Stig
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
PohjanSoundi & Anne Mattila & Markus Savolainen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:30, 15 euroa
Susanna Sakko, Onnenpotku
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Omega & Eija Kantola, Laura Voutilainen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 15 euroa
Huwitus
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Timanki
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:00--01:00
Pertti Palm
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--01:00, 15 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Tarja Lunnas

Su 12.7.2015

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 13 euroa
Voimaorkesteri, Pasi Vainionperä
Hallin lava (Kirkonkylä, Multia) 19:00--23:30, 10 euroa
Kari Pienimäen yhtye
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi & Olavi Virta -teematilaisuus
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--24:00
Sinitaivas
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Myrskytuuli
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 13 euroa
NeljänSuora
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 13 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Taikakuu
Mikkelin hiihtomäen lava
Kannaksen pojat, konsertti
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Narvan lava (Narva, Vesilahti)
Henkka ja Kulkurit
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Jiri Tammilehto
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 14:00--18:30, 5 euroa
Karaoke
Ruissalon Telakka (Turku) 18:00--22:00
Fernet & Tomi Markkola
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 17:00--21:00, 10 euroa
Revontulet & Raakel Pistemaa
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Euroset
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 20:00--01:00, 12 euroa
Mosquitos
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:00, 13 euroa
FBI Beat
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Väliaikainen, A. Aallon rytmiorkesteri
Uittamo paviljonki (Turku)
13:00--16:30 Antero ja Valamo, 8 euroa
19:00--23:30 Diesel & Markku Aro, 14 euroa
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 20:00--01:00, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu) 20:00--00:30
Johanna Debreczeni & Keidas & Jouni Keronen

Ma 13.7.2015

Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 18:00--22:00
DJ Toivo!
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Juhamatti & Timangi
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 14 euroa
Leif Lindeman & Avec
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00
Voimaorkesteri & Maria Tyyster, Hovinarrit & Teemu Roivainen, tangoilta
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 14 euroa
Hurma

Ti 14.7.2015

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30
Helminauha
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13:00--16:30, 12 euroa
Alfa
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 13 euroa
Eija Koriseva & Veijarit & sekahaku
Kalajärven lava (Seinäjoki)
Jussi Roponen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 13:00--17:00, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat, vuorohakutanssit
Käenkoski (Parkano) 13:00--16:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 15 euroa
Taikakuu
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Mäntsälän lava 16 euroa
Hurma & Kyösti Mäkimattila, Varjokuva
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Omega & Eija Kantola
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 13:00--17:30, 10 euroa
Harri Kautonen, pullakahvitarjoilu
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00
Juha Vartiainen, Fernet & Tomi Markkola, Pekka Juntusen orkesteri, Mika Mäkkeli, Miia Lehtio, Klaus Thomasson, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 17:00--21:00, 10 euroa
Pasi Suikkasen orkesteri
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Amor-kvartetti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Tuplawernet
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku) 19:00--23:30
Tulipunaruusut
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--15:45, 8 euroa
Pepe Enroth, kahvitarjoilu

Ke 15.7.2015

Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Eino Luostarin yhtye, naistentanssit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Myrskytuuli, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mika Peltoniemi
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Sinitaivas
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 20:00--00:30, 12 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 8 euroa
Trio VSOP
Merimelojien maja (Helsinki) 19:00--23:00, 12 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
FBI Beat
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Elina H
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Diesel & Markku Aro
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Unelmavävyt
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00
Virpi Piippo
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
Taikakuu
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Savelan ns (Ylivieska) 19:00--23:00, 10 euroa
Jambalaya, pullakahvitarjoilu
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Tulipunaruusut
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:30, 15 euroa
Agents, Roulette & Saska Helmikallio

To 16.7.2015

Ainola (Jyväskylä)
Los Pacos, Kannaksen pojat, konsertti
Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--24:00, 15 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Kari Piironen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Käenkoski (Parkano) 13:00--16:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Ravintola La Kar De Mumma (Hartola) 19:00--23:30, 9 euroa
Jouko Keskinen
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Atlas ja Timo Rautala, Sebastian Ahlgren, Tino Ahlgren, Anri Ahlgren
Maaningan kasino
Sinitaivas, naistentanssit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Agents & Vesa Haaja, Amorada, Tommi Seppänen
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 15 euroa
Souvarit
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 14 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto & Etiketti & Antti Ahopelto
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi & Olavi Virta -teematilaisuus, konsertti
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 15 euroa
Hurma, naistentanssit

Pe 17.7.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Sinitaivas, FBI Beat
Hangan lava (Hankasalmi) 21:00--01:30
Avec & Leif Lindeman
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat) 20:00--02:00
Helmenkalastajat, Yölintu
Huuhkajavuoren lava (Lavia) 20:00--02:00, 0 euroa
Tonika, karaoke
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi) 20:00--00:30
Eija Koriseva, Veijarit
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Diesel & Markku Aro, Tapani Kansa
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Channel Four
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 14 euroa
Anneli Mattila
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
NeljänSuora, Onnentähti
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Patajätkä
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Souvarit, Hurma
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Tarmo Malila
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu, Caminito & Kari Piironen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Agents & Vesa Haaja
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Clipper
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 16 euroa
Oja-Lipasti band, Juha Hautaluoma & Nina Julia
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Karaoke
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Energia & Tommi Soidinmäki
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Palorannan lava (Outokumpu) 19:00--23:00, 12 euroa
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Pyrstötähti, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Esme Manns & Broadway
Ruissalon Telakka (Turku) 19:00--23:00
Fantasia & Tangokuningas & Tangokuningatar 2015
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Myrskytuuli
Seutula (Hautajärvi, Salla)
Nelituuli
Shamrock Ravintolamaailma (Vantaa)
Jackpot
Syväjärven ns (Syväjärvi, Sodankylä)
Jarkko Honkanen
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
Henkka ja Kulkurit
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30, 12 euroa
Hurmurit & Merja Juutinen
Tommolan lava (Mäntyharju)
Heidi Pakarinen & Karavaani
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku) 20:00--00:30
Tanssiorkesteri Kaiho, Rautalankaäijät
Uittamo paviljonki (Turku) 20:00--00:30
Etiketti & Antti Ahopelto
Vauhdin lava (Kauppila, Jämijärvi) 20:00--01:00
Jämijärven Pelimannit

La 18.7.2015

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--03:30, 20 euroa
, Pohojanmaan Pelimiehet
Asinsalmen lava (Vesanto)
Sawotta
Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 20:00--01:00, 15 euroa
Väliaikainen
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Souvarit
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Pertti Niemi & Odessa
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Aikapojat, Erkki Kotomäki
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Kauko Simonen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto & Etiketti & Antti Ahopelto
Honkala (Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Huuhkajavuoren lava (Lavia) 20:00--02:00, 10 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi & Olavi Virta -teematilaisuus
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Energia & Tommi Soidinmäki
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:30
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Wähäkosket
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Tulipunaruusut
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Voimaorkesteri & Maria Tyyster, Suuret setelit
Ilolan lava (Sonkakoski, Sonkajärvi)
Duo Sami Soininen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Seireenit, Midinetti & Johanna Pakonen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Hurma, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Juupavaaran mutteripaviljonki (Hulipaskylä, Lyly, Juupajoki) 20:00--01:00, 10 euroa
Kalevi Suntila
Järventaustan Pirtti (Järventausta, Loppi) 20:00--01:00
Tapio Rannanmaan yhtye
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Rosso & Tarja Lunnas, Yards
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 15 euroa
Sunset, Arto Nuotio
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tähtikavaljeerit & Seija Rankinen
Kermankosken lava (Kerma, Heinävesi) 20:00--02:00
Harri Kuokkanen
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 12 euroa
Maija Muikku
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Henkka ja Kulkurit
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Tarmo Malila
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:30--00:30, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, Fantasia & Marko Maunuksela
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00, 16 euroa
Diesel & Markku Aro, Fernet & Tomi Markkola
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Jarkko Honkanen
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Menokkaat
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:00--02:00
KinoJake, Muscat & Mervi Kari
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Kari Piironen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Myrskytuuli, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Maaningan kasino
Jackpot & Jukka Hallikainen, In The Mood & Suvi Karjula
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer, Jyrki Mäkelä
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 10 euroa
Marimba & Marja-Leena Gröhn
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Teijo Suomi Orch, Kari Kynnysmaa band
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--01:30, 10 euroa
Iskelmien Ilta & Teemu Lehtola & Suvi Hiltunen
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola)
Unelmavävyt
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Swingers, Tuure Kilpeläinen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Virpi Piippo
Mäntsälän lava
Anneli Mattila, Markus Sextet
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Jukka Lampela & Lapponia
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Euroset
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Ässät
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 10 euroa
Birgit Ohra-aho
Onnelan matkailumaatila (Vuolijoki, Kajaani)
Eldorado & Matti Ojala & Armi Tenkula
Otamussilta (Salmi, Mouhijärvi, Sastamala)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:30--00:30, 10 euroa
Pohjolan yö
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00, 12 euroa
Tuovilat
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen) 12 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Solar & Satu Suhonen
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--02:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, Helmenkalastajat, Aikarauta-orkesteri
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Esme Manns & Broadway
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Sinitaivas, Hovinarrit, Tangokuningas & Tangokuningatar 2015
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 euroa
Timangi & Juhamatti, Avenue & Anniina Mattila
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 15 euroa
Fortuna & Arja Koriseva
Salmentaan lava (Salmentaka, Pälkäne) 20:00--00:30, 12 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00
Miia Mäkelä
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Onnentähti & Susanna Heikki
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 euroa
Omega & Eija Kantola
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Taikakuu, Kari Vepsä & Onnenmaa
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:30, 16 euroa
Häränpaistajaiset, Twisters & Pekka Tiilikainen, Jani ja Jetsetters
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Helminauha
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--03:00, 16 euroa
Rosalie, Kuutamo & Saska Helmikallio, Hovinarrit, Tangokuningas 2015, Tangokuningatar 2015
Tommolan lava (Mäntyharju)
NeljänSuora
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 14 euroa
Antti Raiski, Sesam
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Rosette & Kaija Lustila
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 20:00--01:30, 15 euroa
Kauno Kaulanen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, eXmiehet & Saija Tuupanen
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 18 euroa
Risto Nevala & Marko Lämsä, Jaska Mäkynen
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 15 euroa
Sari Hellsten & Retro-band
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Raimo Turtiainen ja Pojat
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 20:00--00:30, 12 euroa
Matti Mäntylä, Kaivokatu
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30
Jari Sillanpää & Men in Black, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka

Su 19.7.2015

Ali-Tuomolan makasiini (Teuro, Tammela)
Hovinarrit
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 13 euroa
Voimaorkesteri & Maria Tyyster
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye & Tuulikki Bergström
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--24:00
Pekkaniskan Pojat
Kursun kylätalo (Kursu, Salla)
Hannu Hautaniemi
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Sinitaivas
Kärsämäen Kataja
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Helli Uusitalo
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 13 euroa
Helminauha & Markus Kokkonen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 14 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 18:00--23:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 14 euroa
Diesel & Markku Aro
Nivalan ns 19:00--23:00
Ari Salo
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Onnentähti
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 14:00--18:30, 5 euroa
Karaoke
Ruissalon Telakka (Turku) 18:00--22:00
Tulipunaruusut
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 20:00--01:00, 12 euroa
Markku Harjunpään orkesteri, Kauko Simonen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:00, 13 euroa
Väliaikainen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 14 euroa
Jenna Bågeberg
Uittamo paviljonki (Turku)
13:00--16:30 Maarit Aro, 8 euroa
19:00--23:30 Aki Korhonen, Yölintu, 15 euroa
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 20:00--01:00, 15 euroa
Kapris & Matti Esko
Öllölän lava (Öllölä, Joensuu) 20:00--00:30, 12 euroa
Helmenkalastajat

Ma 20.7.2015

Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 18:00--22:00
Levytanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mervi Kovero & Rosalie
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Hurma, naistentanssit
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 15 euroa
Tangokuningas 2015, Tangokuningatar 2015, Hovinarrit
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Ola Mikola ja Pallax

Ti 21.7.2015

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30
In The Mood
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Antti Ahopelto & Tanssiorkesteri Ahopelto, Etiketti
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 20:00--00:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 13:00--17:00, 12 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Tulipunaruusut, vuorohakutanssit
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Tangokuningatar 2015
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Huikon veljekset
Mäntsälän lava
Pekkaniskan Pojat, Rosette, Charles Plogman
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Hurma
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Hovinarrit, Kauko Simonen, Tangokuningas 2015, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 13 euroa
NeljänSuora
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Amor-kvartetti
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 17:00--21:00, 10 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Saturnus
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku) 19:00--23:30
Rosso & Tarja Lunnas
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 15 euroa
Kake Randelin & Company
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--15:45, 8 euroa
Unto Satorannan yhtye & kahvitarjoilu

Ke 22.7.2015

Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Pekkaniskan Pojat
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Etiketti & Antti Ahopelto, naistentanssit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Klaus Koivula
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Hovinarrit
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 20:00--00:30, 12 euroa
Tangokuningatar 2015
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, naistentanssit
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Käenkoski (Parkano) 20:30--01:00, 16 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, naistentanssit
Liperin lava
Anna-Liisa Räsänen
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 8 euroa
Marjo ja Pojat
Merimelojien maja (Helsinki) 19:00--23:00, 12 euroa
Lopen harmonikat
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Avec & Leif Lindeman
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30
Sini-Takit, Kyösti Salmén
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Tulipunaruusut
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
Myrskytuuli
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 14 euroa
Onnentähti
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Helmenkalastajat, Amorio, Terhi Matikainen
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:30, 15 euroa
KinoJake, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 18 euroa
Neljänsuora, Hurma

To 23.7.2015

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--24:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Seireenit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Hovinarrit & Tangokuningas & Tangokuningatar 2015, naistentanssit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Avec & Leif Lindeman
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Mikko Järvinen yhtye
Kohoniemi (Pielavesi)
Tammi Group
Linnanmäki (Helsinki) 0 euroa
Energia & Tommi Soidinmäki
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Yönkulkijat, Harry Lindström
Maaningan kasino
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--01:00, 12 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela, naistentanssit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
NeljänSuora, Meriitti, Pia Lång
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 10 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou, eläkeläistanssit
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 15 euroa
Yölintu, Duo Teräväinen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 13:00--17:00, 10 euroa
Pepe Enrothin yhtye
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 14 euroa
Marion Rung
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20 euroa
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 15 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit

Pe 24.7.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, Four Cats, Esakallion Juhlaorkesteri
Hangan lava (Hankasalmi) 21:00--01:30
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat) 20:00--02:00
Teijo Suomi Orch, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Tulipunaruusut, Eini ja Boogie
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette, Charles Plogman, Joonas Erkkilä
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 14 euroa
Hurma
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Sinitaivas, Karavaani & Heidi Pakarinen
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Seireenit
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Jade's band
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
A. Aallon rytmiorkesteri, Hovinarrit & Tangokuningas & Tangokuningatar 2015
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Ari Salo
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Yölintu, Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Wire, Ari Lavu
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Unikuva 3
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 16 euroa
Souvarit, Kanarian Mikki
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Heidi Visulaaka, Exodus
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Caminito & Kari Piironen
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--00:30
Horizone & Matti ja Teppo
Palorannan lava (Outokumpu) 19:00--23:00, 12 euroa
Arvi Leskinen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Pekkaniskan Pojat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Väliaikainen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:30, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 20:00--01:30
Helmenkalastajat, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski) 12 euroa
Teuvo Vuoti
Shamrock Ravintolamaailma (Vantaa)
Jackpot
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
Anneli Mattila & Recados
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30, 12 euroa
Ässät
Tommolan lava (Mäntyharju)
Teemu Roivainen
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 14 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Uittamo paviljonki (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
La Strada & Amadeus Lundberg
Vauhdin lava (Kauppila, Jämijärvi) 20:00--02:00
HotLine & Lasse Laaksonen
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 15 euroa
The Youngers, LosTTraction
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:00--01:00
Enon harmonikkakerho

La 25.7.2015

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Maarit Aro
Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 20:00--01:00, 15 euroa
FBI Beat
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Hovinarrit, Suuri tango-orkesteri & Tangokuningatar 2015
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Pispalan sälli ja Sinirytmi & Olavi Virta -teematilaisuus
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Veli-Matti Virtakainen, Seppo Salminen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Markus Sextet
Honkala (Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Harri Lehtonen & Silver
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Johanna Debreczeni, Keidas & Jouni Keronen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--02:00
Henkka ja Kulkurit, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jarmos-yhtye
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Midinetti & Johanna Pakonen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Terhi Matikainen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Duo Sami Soininen, Agents
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Pekkaniskan Pojat, eXmiehet & Saija Tuupanen
Jänteen halli (Kiuruvesi) 20:00--00:30, 10 euroa
Kylärengit
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Yötaivas, NeljänSuora
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 15 euroa
Channel Four
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tanssiorkesteri Villiruusut, Mirja Liisa Känsäkangas
Kermankosken lava (Kerma, Heinävesi) 20:00--02:00
Myrskytuuli
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Jade's band
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Ari Salo
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:30--00:30, 10 euroa
Tarmo Malila
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 20 euroa
Jari Sillanpää & Men in Black, In The Mood & Suvi Karjula
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 20:00--24:00, 8 euroa
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa)
Meiju Suvas
Käenkoski (Parkano) 20:30--02:00, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, Rosso & Tarja Lunnas, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Vetonaula
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Voitto Takasen yhtye
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Antti Vainion yhtye & Pirkko Pelander
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--02:00
Diesel & Markku Aro
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Helmenkalastajat, Fernet & Tomi Markkola
Maaningan kasino
Tulipunaruusut
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Jaana Hiltunen & Sheriff
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi) 10 euroa
Etukeno & Saara Pajarinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Souvarit
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola)
Anniina Mattila
Messula (*Tanhua, Savukoski)
Hannu Hautaniemi
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Tosimiehet
Mäkihallin lava (Lehtimäki, Alajärvi)
Juhamatti
Mäntsälän lava
Fortuna & Arja Koriseva, Karavaani & Heidi Pakarinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Jarkko Honkanen, Omega & Eija Kantola
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Gunnar Taipale
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Rosette, Charles Plogman
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 10 euroa
Romanesca, Katja Floman
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:30--00:30, 10 euroa
Hannu Viitalan yhtye & Sari Turpeinen
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--02:00, 12 euroa
Harri ja Coronet
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Päivärannan lava (Otava, Mikkeli) 20:00--00:30
Amorosa, Sirkka Peippo
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Hurma, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Voimaorkesteri & Maria Tyyster
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 euroa
Ari Nylundin orkesteri & Kalle Jussila, Company & Kake Randelin
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00
Selena
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Miia Mäkelä
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 euroa
Teemu Roivainen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Seireenit, Horizone & Matti ja Teppo
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Kari Piironen
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka)
Rosalie
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--24:00, 10 euroa
Anneli Mattila & Recados
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Juha Vartiainen
Tommolan lava (Mäntyharju)
Danny, DVoices
Jani Jalkanen & Hänen orkesterinsa
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 15 euroa
Dingo
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Marita Taavitsainen & Koivu
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Mistral & Anne Mattila
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--01:30, 15 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Sinitaivas, The Boys & Jussi Raittinen
Vastuksen talo (Veneheitto, Vaala) 21:00--01:00, 12 euroa
Pallosalama, Marko Lämsä
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 15 euroa
Helminauha
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--00:30
Niskalenkki, Eino Grön & Olavi Virta -teematilaisuus, Umberto Marcato, Miso Misic
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 20:00--00:30, 10 euroa
Sinikuu & Mervi Kari
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 15 euroa
Avalon
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi)
Lopen harmonikat
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Helmihumppa
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Teuvo Oinas, Mikko Mäkeläinen

Su 26.7.2015

Ainola (Jyväskylä)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Esakallio (Somero)
Niskalenkki, Eino Grön, Umberto Marcato, konsertti
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 13 euroa
Voimaorkesteri, Hanna Talikainen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Markus Sextet
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 19:00--01:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Onnentähti
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Hurma
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 13 euroa
Caminito & Kari Piironen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Presto & Kake Randelin
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 18:00--23:00
Timangi & Juhamatti
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Guapita & Timo Herranen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Myrskytuuli
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 14:00--18:30, 5 euroa
Karaoke
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Gunnar Taipale
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--24:00, 12 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat, päättäjäiset
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:00, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Matti ja Teppo
Uittamo paviljonki (Turku)
13:00--16:30 Kastanjat & Pertti Tamminen, 8 euroa
19:00--23:30 Helminauha, 14 euroa
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 20:00--01:00, 15 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

Ma 27.7.2015

Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 18:00--22:00
DJ Toivo!
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 20:00--00:30, 14 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka, naistentanssit
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 15 euroa
Sinitaivas
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Heikki Lukkarinen

Ti 28.7.2015

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30
Caminito & Kari Piironen
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 13:00--17:00, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Hurma, vuorohakutanssit
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Henkka ja Kulkurit
Mäntsälän lava
Sinitaivas, Värisuora
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
In The Mood & Suvi Karjula
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka, Tangokuningatar 2015, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 13 euroa
Väliaikainen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 17:00--21:00, 10 euroa
Muistelo-orkesteri, Erkki Luumi
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku) 19:00--23:30
Diesel & Markku Aro
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--01:00, 12 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto & Etiketti & Antti Ahopelto

Ke 29.7.2015

Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
The Best Men & Tiina Kultalahti-Byskata, naistentanssit
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13:00--16:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Helmenkalastajat, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ari Salo
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Wähäkosket
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Broadway, Esme Manns
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 20:00--00:30, 12 euroa
Hovinarrit, Tangokuningas 2015
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Myrskytuuli, naistentanssit
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Avec & Leif Lindeman
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 8 euroa
Sini-Takit
Merimelojien maja (Helsinki) 19:00--23:00, 12 euroa
Pro Line
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Jari Sillanpää
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Anna-Ilona Band
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
La Strada, Amadeus Lundberg
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Jarkko Honkanen
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Hurma
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Risto Nissinen, Antti Kemppainen
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 14 euroa
Henkka ja Kulkurit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Fernet & Tomi Markkola, Matti Kangas
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:30, 15 euroa
FBI Beat, NeljänSuora

To 30.7.2015

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 19:00--24:00, 15 euroa
Hurma
Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Souvarit, Tulipunaruusut, naistentanssit
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Broadway, Esme Manns
Ravintola La Kar De Mumma (Hartola) 19:00--23:30, 9 euroa
Jouko Keskinen
Linnanmäki (Helsinki) 0 euroa
La Strada & Anita Hirvonen
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Aki Korhonen
Maaningan kasino
A. Aallon rytmiorkesteri, Jamtime, Mirjam Paaso, naistentanssit
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--01:00, 12 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Marita Taavitsainen & Koivu
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala) 20:30--01:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat, päättäjäiset
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 13:00--17:00, 10 euroa
Jenkka-Jazz
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--01:00, 14 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 15 euroa
Sinitaivas, naistentanssit

Pe 31.7.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Helmenkalastajat, Dallapé
Hangan lava (Hankasalmi) 21:00--01:30
La Strada, Anita Hirvonen
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat) 20:00--02:00
Hovinarrit & Tangokuningas & Tangokuningatar 2015
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi) 20:00--01:30
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Marita Taavitsainen & Koivu, Nelostie, Jaska Mäkynen
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 15 euroa
Voimaorkesteri & Maria Tyyster
Ravintola Kaisaniemi (Helsinki) 15 euroa
Aki Mäki & 10tanssi Band
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Omega & Eija Kantola
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 18 euroa
Jorma Kääriäinen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Avec & Leif Lindeman, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Juha Niemi, Soittorasia
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
NeljänSuora, Magna, Nina Julia
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Souvarit, Vonkamiehet
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Harmony duo, Tiina Karhu
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 16 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela, Turhat Jätkät & Mika Peltoniemi
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Palorannan lava (Outokumpu) 19:00--23:00, 12 euroa
Tuomo Hokka, Mariel Pietarinen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Midinetti & Johanna Pakonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho, Helminauha
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Jukka Lampela & Lapponia
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30, 14 euroa
Hurma, LäpiValaisu
Raanujärven Loimu (Raanujärvi, Ylitornio)
Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Menox
Ruissalon Telakka (Turku) 19:00--23:00
Diesel & Markku Aro
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski) 12 euroa
Duo Kasino
Saunakosken lava (Kukonharja, Huittinen) 20:00--01:00, 10 euroa
Törmälä Bros
Shamrock Ravintolamaailma (Vantaa)
Jackpot
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
Johanna Debreczeni & Keidas & Jouni Keronen
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30, 12 euroa
Karaoke
Tommolan lava (Mäntyharju)
Sinitaivas
Uittamo paviljonki (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Tulipunaruusut
Vauhdin lava (Kauppila, Jämijärvi)
Jämijärven Pelimannit & Kauko Simonen
Vuonislahden lava (Vuonislahti, Lieksa) 20:00--01:00
Tanguango Orchestra, Matti Olavi Taskinen, Päivi Pentikäinen

La 1.8.2015

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa) 20:00--01:00, 15 euroa
La Strada
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Norolan Pojat
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Villiruusut & Mirja Liisa Känsäkangas
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
Tulipunaruusut
Honkolan lava (Honkola, Urjala)
Yön lyhdyt
Huuhkajavuoren lava (Lavia) 20:30--01:00, 15 euroa
Kapris & Matti Esko
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Sesam & Antti Raiski, Susanna Heikki
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:30
Marita Taavitsainen & Koivu
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tuija Mäensivu trio
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ilolan lava (Sonkakoski, Sonkajärvi)
Anna-Liisa Räsänen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen, Myrskytuuli
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Hurma, Kake Randelin
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Caminito & Kari Piironen, Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 15 euroa
Saska Helmikallio
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Köpi Koski ja Projekti, FBI Beat
Karhula (Nakkila) 20:00--00:30, 10 euroa
Ulla Kamppinen, Esa Klankki
Karvian Kirin lava (Karvia)
Nina Julia
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 16 euroa
Midinetti & Johanna Pakonen
Kiparkatti (Myrskylä) 15 euroa
Johanna Debreczeni & Keidas & Jouni Keronen
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Juha Niemi, Soittorasia
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:30--00:30, 10 euroa
Nivalan pelimannit
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Rosette, Charles Plogman, Fortuna & Arja Koriseva
Ravintola La Kar De Mumma (Hartola) 20:00--00:30
Matti Heinänen, Tulipyörä
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Juhani Virran yhtye
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Reino Jalonen ja Kangastus
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:30--01:00
Tosimiehet, Salla Krok
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Finlanders
Maaningan kasino
Hovinarrit, Tangokuningas 2015, Tangokuningatar 2015
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö) 20:00--00:30, 12 euroa
Ässät, päättäjäiset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Sinikuu
Mäntsälän lava
Sunset, Fantasia & Marko Maunuksela, Arto Nuotio
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 euroa
Harri ja Coronet
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Souvarit, Seireenit
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Pekkaniskan Pojat
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Timangi & Juhamatti
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 euroa
Tukkijätkät
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--00:30, 13 euroa
Yötaivas
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Menox
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 20:00--02:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, eXmiehet & Saija Tuupanen, Ex-miehet
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Oijärven Sampola (Oijärvi, Ii)
Eldorado & Matti Ojala & Armi Tenkula
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Markus Sextet
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 euroa
Jaska Mäkynen, Nelostie, Heli Pakarinen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Anneli Mattila & Recados, NeljänSuora
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 15 euroa
Reijo Taipale
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--03:00, 10 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Kauko Simonen
Tommolan lava (Mäntyharju)
Väliaikainen
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Jukka Lampela & Lapponia
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Horizone & Matti ja Teppo
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--00:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Diesel & Markku Aro, Teijo Suomi Orch
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20 euroa
Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen, Kimmo Yläjärvi, Raita Ilomäki
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--00:30
Atlas ja Timo Rautala
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 15 euroa
Hopeinen Q, HopeinenKuu
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Tanssin taika & Harri Nuutinen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta)
Satelliittitaivas
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Pohjolan yö, Suomussalmen harmonikkakerho
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Helminauha

Su 2.8.2015

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 13 euroa
Voimaorkesteri, Arto Nuotio
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Esko Sartolahti
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Jussi Roponen
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 18:00--23:00
Diesel & Markku Aro
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Finlanders
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 13 euroa
Tulipunaruusut
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa)
Saija Tuupanen, konsertti
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 14 euroa
Rosette & Charles Plogman
Mäntsälän lava
Fantasia & Marko Maunuksela
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 14 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 17:00--23:00, 10 euroa
Haipakka & Reijo Paananen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Aikalisä
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 17:00--21:30, 13 euroa
Kisällit-kvartetti
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:00, 13 euroa
Seireenit
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 13 euroa
Avec & Leif Lindeman
Uittamo paviljonki (Turku)
13:00--16:30 Urho Valli, 8 euroa
20:00--00:30 Horizone & Matti ja Teppo, 16 euroa
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää) 20:00--01:00, 15 euroa
NeljänSuora

Ma 3.8.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ässät
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders

Ti 4.8.2015

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Tomi Markkola, Fernet
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Pekkaniskan Pojat, vuorohakutanssit
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 13:00--17:00, 12 euroa
Gunnar Taipaleen yhtye
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Hovinarrit, Tangokuningas 2015
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Hurma
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Väliaikainen
Mäntsälän lava
Marita Taavitsainen & Koivu, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Pyhäsalmen lava 20:00--01:00
Norolan Pojat, Timangi & Juhamatti, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 13 euroa
Kaija Lustila
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Jussi Seppänen ja Dominou
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Duo Ari ja Rami
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku) 19:00--23:30
Avec & Leif Lindeman
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--15:45, 8 euroa
Voitto Takanen & kahvitarjoilu

Ke 5.8.2015

Esakallio (Somero) 13:00--17:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Avec & Leif Lindeman, naistentanssit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 15 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kanarian Mikki
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Jussi Seppänen ja Dominou
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 20:00--00:30, 12 euroa
Hurma
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--24:00
Jari ja Taika
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 8 euroa
Puskan sävel
Merimelojien maja (Helsinki) 19:00--23:00, 12 euroa
Inkoon pelimannit
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30
Hannu Roitto
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Tammi Group
Nivalan ns 12:00--16:00, 10 euroa
Melekoset
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Finlanders
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 18 euroa
FBI Beat, Popeda, In The Mood
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:30, 15 euroa
Palapeli & Sanna-Mari Titov, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen

To 6.8.2015

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Jussi Roponen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Finlanders, naistentanssit
Linnanmäki (Helsinki) 0 euroa
Marita Taavitsainen
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--01:00
Tulipunaruusut
Maaningan kasino
Hurma, naistentanssit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 13:00--17:00, 10 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi & Raija Törmälä
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Yön lyhdyt
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit

Pe 7.8.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Reijo Taipale
Hangan lava (Hankasalmi) 21:00--01:30
Rosette, Charles Plogman
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Marita Taavitsainen & Koivu, Teijo Suomi Orch
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kanarian Mikki
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Mutkattomat & Eki Jantunen, Hovinarrit
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Kake Randelin
Ravintola Kaisaniemi (Helsinki) 15 euroa
Yötaivas
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, Arto Nuotio
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Vonkamiehet
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Finlanders, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Diesel & Markku Aro, Graniitti & Rainer Bollström
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
A. Aallon rytmiorkesteri, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Liisa Kylänpää
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 16 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga, FBI Beat
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Taikakuu
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Tulipunaruusut
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--00:30, 14 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Palorannan lava (Outokumpu) 19:00--23:00, 12 euroa
Marko Jolkkonen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Avalon, Jorma Kääriäinen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Hurma
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 20:00--01:30, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Etiketti & Antti Ahopelto
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski) 12 euroa
Jope ja Pali duo
Tommolan lava (Mäntyharju)
Jari Sillanpää & Men In Black
Uittamo paviljonki (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Omega & Eija Kantola

La 8.8.2015

Aronkeidas (Kauhajoki)
Pohojanmaan Pelimiehet
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Finlanders
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Harri Lehtonen & Silver
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Esko Sartolahti
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
Anneli Mattila & Recados
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Hurmurit & Merja Juutinen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
La Strada & Anita Hirvonen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Trio Petri Forsman
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Diesel & Markku Aro
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Jukka Lampela, Lumipallo, Caminito & Kari Piironen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Myrskytuuli, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Jänteen halli (Kiuruvesi) 20:00--00:30, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Köpi Koski ja Projekti, Rosette, Charles Plogman
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 15 euroa
Voimaorkesteri & Maria Tyyster
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Vonkamiehet
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Tero Jokinen
Koskenperän lava (Koskenperä, Nivala) 20:30--00:30, 10 euroa
Melekoset
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Yötaivas
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Hurma, Rosso & Tarja Lunnas
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 20:00--24:00, 8 euroa
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Kapris & Matti Esko
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Blackout & Henriikka Santamaa
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Pyrstötähti
Letkaliiteri (Rutalahti, Joutsa) 20:00--02:00
Jorma Kääriäinen
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--01:00
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Hovinarrit
Maaningan kasino
Avec & Leif Lindeman
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 15 euroa
Aki Mäki & Route 66
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola)
Juhamatti
Mikkelin hiihtomäen lava
Dry Capri
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Broadway & Esme Manns
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:30--01:00
Eino Luostarin yhtye
Mäntsälän lava
Helminauha, Matti ja Teppo
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Jari Sillanpää & Men in Black
Jore Siltala
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Väliaikainen
Palorannan lava (Outokumpu) 19:00--23:00, 12 euroa
Helsingin palokunnan soittokunta
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 euroa
Tanssiorkesteri Luxus, Tanssiorkesteri Ahopelto & Etiketti & Antti Ahopelto
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Jussi Roponen
Päivärannan lava (Otava, Mikkeli)
Mervi Kari
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Henkka ja Kulkurit, Roulette & Reijo Taipale
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Teemu Roivainen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 euroa
Helmenkalastajat, Graniitti & Rainer Bollström
Samppanummen paviljonki (Samppanummi, Laitila)
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Helli Uusitalo
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Mutkattomat & Eki Jantunen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
FBI Beat, Fantasia & Marko Maunuksela
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--24:00, 10 euroa
Showdown
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Markus Sextet
Tommolan lava (Mäntyharju)
Lipsaset
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 13 euroa
Kake Randelin
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Jarkko Honkanen & Taiga
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
A. Aallon rytmiorkesteri, Feniks
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--00:30, 15 euroa
Öiset kulkijat
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, In The Mood & Suvi Karjula
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 15 euroa
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho, Vanaja
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 20:00--00:30, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 15 euroa
Amoroso
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit

Su 9.8.2015

Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 13 euroa
Voimaorkesteri, Teemu Roivainen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Norolan Pojat
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 18:00--23:00
Finlanders
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 18:00--22:00
Timo Rautala
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
La Strada
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 17:00--21:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Suikkalan lava (Salosaari, Ruokolahti) 19:00--23:00, 13 euroa
Kari Piironen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Arto Nuotio
Uittamo paviljonki (Turku) 13:00--16:30, 8 euroa
Reino Jalonen ja Kangastus

Ma 10.8.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat

Ti 11.8.2015

Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13:00--16:30, 12 euroa
Pohjoisen tähti, Raimo Laamanen
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Hovinarrit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Henkka ja Kulkurit, vuorohakutanssit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 15 euroa
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Mäntsälän lava
Finlanders, Omega & Eija Kantola
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Tulipunaruusut, Eini ja Boogie, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 13 euroa
Pekkaniskan Pojat
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Tonika
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 13:00--17:00, 10 euroa
Mikko Järvinen yhtye
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku) 19:00--23:30
Sunset & Timo Rautala & Arto Nuotio & Sebastian & Anri Ahlgren
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--16:30
Saku Backman duo

Ke 12.8.2015

Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Korsuorkesteri, Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Antti Sivulan yhtye, naistentanssit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 15 euroa
Hurma, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Timo Kallio
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 20:00--00:30, 12 euroa
FBI Beat
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:45
Energia & Tommi Soidinmäki & naistentanssien päätös, naistentanssit
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 8 euroa
Satu-Maarit
Merimelojien maja (Helsinki) 19:00--23:00, 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Tosimiehet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Channel Four
Sotkalinna (Nummenkylä, Hämeenlinna) 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:30, 15 euroa
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit, Midinetti & Johanna Pakonen

To 13.8.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:00
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Jänhiälä (Jänhiälä, Lappeenranta)
Jussi Seppänen ja Dominou
Linnanmäki (Helsinki) 0 euroa
Taikakuu
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Mia Leivo & Pequeno
Maaningan kasino
Finlanders, naistentanssit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 14 euroa
Hurma

Pe 14.8.2015

Asinsalmen lava (Vesanto)
Kapris & Matti Esko
Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Hurma, Esakallion Juhlaorkesteri
Hangan lava (Hankasalmi) 21:00--01:30
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Tulipunaruusut, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Marko Maunuksela & Fantasia
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--03:00
Mika Tarkkonen & Juhani Rautiainen, Reijo Taipale, Eija Sinikka
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 19:00--02:00
Korsuorkesteri, Handen Humppa, Sakari Silpolan yhtye, Anita Hirvonen
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Esme Manns & Broadway
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Taikakuu, Retro-band & Sari Hellsten
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Crystal
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Avec & Leif Lindeman, J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Finlanders, Velipojat
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 20:00--01:00, 12 euroa
Duo Sami Soininen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 16 euroa
Jukka Lampela & Lapponia, Lumilinna
Lystmettä (Uusikartano, Pöytyä)
Kyösti Mäkimattila
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Myrskytuuli
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Satelliittitaivas
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 14 euroa
Company & Kake Randelin
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Diesel & Markku Aro
Palorannan lava (Outokumpu) 19:00--20:00, 12 euroa
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Aikalisä, NeljänSuora
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Onnentähti
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30, 14 euroa
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tosimiehet
Shamrock Ravintolamaailma (Vantaa)
Jackpot
Tommolan lava (Mäntyharju)
Arja Koriseva
Uittamo paviljonki (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Caminito & Kari Piironen

La 15.8.2015

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi) 21:00--02:00
Avec & Leif Lindeman
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Tonika
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Jokerit Company
Hirvelä (Sippola, Kouvola)
Väliaikainen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 15 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
Helminauha
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Anneli Mattila & Recados
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Karavaani & Heidi Pakarinen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jades' Band
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Caminito & Kari Piironen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
NeljänSuora, J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Sinitaivas, Teemu Harjukari
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Finlanders, Voitto Takanen
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 15 euroa
Rosso & Tarja Lunnas
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Nina Julia
Kermankosken lava (Kerma, Heinävesi)
Dry Capri
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Esme Manns & Broadway
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Crystal
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Horizone & Matti ja Teppo
Ravintola La Kar De Mumma (Hartola)
Konsertti, Eki Jantunen, Mutkattomat
15:00--18:00 Eki Jantunen ja Mutkattoman 40 vuotisjuhla tanssikonsertti
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Juha Simola
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Voimaorkesteri & Maria Tyyster
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kyösti Mäkimattila
Maaningan kasino
Mistral & Anne Mattila
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Soundset & Eero Aven
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 15 euroa
Marion Rung
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola)
Johanna Debreczeni & Keidas & Jouni Keronen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Satelliittitaivas
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat) 20:30--01:00
Oliver, venetsialaiset
Mäkihallin lava (Lehtimäki, Alajärvi)
Joonas Erkkilä
Mäntsälän lava
Hurma, Sesam & Susanna Heikki & Antti Raiski
Möykkälä (Puhoskylä, Pudasjärvi) 20:30--01:00, 12 euroa
Tuovilat
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas, FBI Beat
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Jope Huttusen yhtye
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 euroa
Nelituuli
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Tosimiehet
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Tulipunaruusut, Diesel & Markku Aro
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
La Strada & Anita Hirvonen
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Avalon
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 euroa
Seireenit, Energia & Tommi Soidinmäki
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Sarapirtti (Sarakylä, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Hannu Viitalan yhtye, Sari Turpeinen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Avenue & Anniina Mattila
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 euroa
Hovinarrit, Tangokuningas 2015, Tangokuningatar 2015
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
In The Mood & Maija Tenkanen, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Sunset, Arto Nuotio
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 10 euroa
Sokeripala & Marko Lundberg
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--24:00, 10 euroa
Rosette, Charles Plogman
Tanssisaari (Tolkkinen, Porvoo)
Charlies
Tommolan lava (Mäntyharju)
Maija Vilkkumaa
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Antti Ahopelto, Etiketti
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Omega & Eija Kantola
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Reijo Taipale
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--00:30, 15 euroa
The Steels
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Helmenkalastajat, Fantasia & Marko Maunuksela
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula) 20:00--01:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 15 euroa
Onnentähti
Väätäiskylän lava (Väätäiskylä, Multia)
Jussi Roponen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta)
Pyrstötähti
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Harri ja Coronet
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Taikakuu, Teijo Suomi Orch

Su 16.8.2015

Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 18:00--23:00
Helminauha
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Helmenkalastajat
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 13 euroa
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--01:00, 13 euroa
Hurma
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Channel Four
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Teuvo Kääntä, pullakahvitarjoilu
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders
Uittamo paviljonki (Turku)
13:00--16:30 Semites, 8 euroa
19:00--23:30 Taikakuu, 14 euroa

Ma 17.8.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Rosette
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 14 euroa
Avec & Leif Lindeman
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Yön lyhdyt

Ti 18.8.2015

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Midinetti & Johanna Pakonen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 10 euroa
Arto Kivekäs, eläkeläistanssit
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Sinitaivas, Simodeus, naistentanssit
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Martti Kälviäisen yhtye
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Helli Uusitalo
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku) 19:00--23:30
Pekkaniskan Pojat
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Hovinarrit
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne) 12:00--15:45, 8 euroa
Härkätie & kahvitarjoilu

Ke 19.8.2015

Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Meiju Suvas & Suvas Regal
Evijärven alapään ns 20:30--01:00
Heli Pakarinen, Nelostie, Jaska Mäkynen, naistentanssit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Solo Velleri
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Rosette, Tanssiorkesteri Luxus, Charles Plogman
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Trio H-hetki
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 13:00--17:00
Jussi Roponen
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 8 euroa
Duo Ari ja Rami
Merimelojien maja (Helsinki) 19:00--23:00, 12 euroa
Seppo Lankinen
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30
Kukka Kiri
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Marjo Nevala, Siesta
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Hurma
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Helminauha

To 20.8.2015

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa)
Hurma
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi) 12:00--16:00
Amor-kvartetti
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Trio H-hetki
Linnanmäki (Helsinki) 0 euroa
Helminauha
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Putkiratio
Maaningan kasino
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Männistö (Kellokoski, Tuusula)
Jussi Roponen
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Tuplawernet
Viikinsaaren tanssilava (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Pe 21.8.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Diesel & Markku Aro, Esakallion Juhlaorkesteri
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Rosette, Charles Plogman, Etiketti & Antti Ahopelto
Huuhkajavuoren lava (Lavia) 20:30--01:00, 5 euroa
Karaoke
Hyrsynkulman lava (Palikkala, Ypäjä)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Janne Tulkki & Tulinen sydän
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Trio H-hetki
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Hänen orkesterinsa, Teuvo Oinas, Danny & Jani Jalkanen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 14 euroa
Caminito & Kari Piironen
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 18:00--02:00, 16 euroa
Hurma, Finlanders, Varjokuva & Kyösti Mäkimattila
Katiskanmäen Firapeli (Salo)
Charlies
Kauhajoen kasino
Pohojanmaan Pelimiehet
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Calibra
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Fernet & Tomi Markkola
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Harri ja Coronet
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Köpi Koski ja Projekti, Kake Randelin
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Yölintu, Ilta-aurinko
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Markus Sextet
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Helminauha
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Tangokuningas 2015
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta)
Jani Helenius, Reijo Taipale, Kukka Kiri
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Sinitaivas
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Pepito ja Pekka Saralevä, Tapani Kansa
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30, 14 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Matti Esko & Kapris
Tommolan lava (Mäntyharju)
Tarja Lunnas
Uittamo paviljonki (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo

La 22.8.2015

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Tähdenlento
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Sini-Takit
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
Johanna Debreczeni & Keidas & Jouni Keronen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Hurma, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tapio Peltonen ja Tahiti, Tahiti
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Finlanders
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Tanssin taika & Harri Nuutinen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Norolan Pojat, Roulette & Reijo Taipale
Jänteen halli (Kiuruvesi) 20:00--00:30, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho, Kylärengit
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Sinitaivas, Bellada
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 15 euroa
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Calibra
Kirjaslammen lava (keskusta, Valkeakoski)
Helminauha
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 8 euroa
Harri ja Coronet
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45, 16 euroa
Tulipunaruusut, Company & Kake Randelin
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Helmenkalastajat, Rosso & Tarja Lunnas
Maaningan kasino
Fortuna & Arja Koriseva
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 13 euroa
Teijo Suomi Orch
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola)
Myrskytuuli
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Maija Muikku
Mäntsälän lava
FBI Beat, Jani ja Jetsetters
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Anita Hirvonen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Ramona
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Yölintu, Raimo Laamanen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 13 euroa
Hummarit, Urpo Heikkilä
Pukkilansaari (Kirkonkylä, Isokyrö) 20:30--01:30, 15 euroa
Veijarit & Sirpa Jokinen, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Pokka
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Taikakuu, Onnentähti
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 18 euroa
Anneli Mattila & Recados, KinoJake, Paula Koivuniemi
Sanginjoen ns (Oulu)
Sarmas
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Seireenit
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Pauli Raivio
Soittilan riihi (Mustila, Hauho, Hämeenlinna)
Unto Satorannan yhtye
Suomussalmen ns 11 euroa
Tukkijätkät
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 18 euroa
Avec & Leif Lindeman
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Diesel & Markku Aro, Tangokuningatar 2015
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Jari Puhakka Band & Kaija Lustila
Tommolan lava (Mäntyharju)
Tuure Kilpeläinen & Kaihon Karavaani
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku)
Elias Ukkonen & Juha Simola
Viihdekeskus Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Rosette, Charles Plogman
Turkian lava (Turkia, Hamina) 20:00--00:30, 13 euroa
Omega & Eija Kantola
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Kari Vepsä & Onnenmaa
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Agents
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--00:30, 15 euroa
Sami Keskitalo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Horizone & Matti ja Teppo
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä) 20:00--00:30, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 17 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän, Midinetti & Johanna Pakonen

Su 23.8.2015

Ainola (Jyväskylä)
Avec & Leif Lindeman
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 13 euroa
Voimaorkesteri, Jukka Hallikainen
Huissin urheilutalo (Huissi, Ilmajoki)
Jussi Roponen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Solar & Satu Suhonen
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi) 18:00--23:00
Sinitaivas
Kyllikinranta (Iisalmi) 19:00--23:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 13 euroa
Seireenit
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--24:00, 13 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 13 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Uittamo paviljonki (Turku)
13:00--16:30 Atlantic & Ari Aalto, 8 euroa
19:00--23:30 EXmiehet & Saija Tuupanen, 14 euroa
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 16:00--20:00, 12 euroa
Pohjolan yö, konsertti

Ma 24.8.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Makuuni
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--22:00, 10 euroa
Wanhat mestarit
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 9 euroa
Voitto Takanen

Ti 25.8.2015

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Avec & Leif Lindeman
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Pekkaniskan Pojat, Sateenkaari, naistentanssit
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Lappeenrannan harmonikkakerho
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
VSOP

Ke 26.8.2015

Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
La Strada & Anita Hirvonen
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 13:00--16:30, 12 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi & Olavi Virta -teematilaisuus
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Duo Sulo Kallio & Marco Cucinotta
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala) 20:00--00:30, 12 euroa
Roulette, Jani Helenius & Reijo Taipale
Makasiini (Asemantaus, Heinola) 19:00--23:00, 8 euroa
Puskan sävel
Merimelojien maja (Helsinki) 19:00--23:00, 12 euroa
Tapani Luhtaranta
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Riverband
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo, konsertti
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Avec & Leif Lindeman
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Tino, Sway
Särkkä (Punkalaidun) 20:00--01:30, 15 euroa
Myrskytuuli, Helmenkalastajat

To 27.8.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Syöpäyhdistyksen tanssit, Karavaani & Heidi Pakarinen
Linnanmäki (Helsinki) 0 euroa
Anneli Mattila & Recados
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Sunset, Arto Nuotio
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Saturnus
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Tino, Sway
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 19:00--24:00, 15 euroa
Matti ja Teppo, vapaaliput eivät kelpaa

Pe 28.8.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
NeljänSuora
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Pekkaniskan Pojat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Leif Lindeman & Avec
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Seireenit, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 14 euroa
Reijo Taipale
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Myrskytuuli, Tulipunaruusut
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Elina H
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Sinitaivas
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Solar, Satu Suhonen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
La Strada & Anita Hirvonen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:30--02:00, 16 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Titan & Keijo Rahnasto
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Hurma
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Finlanders
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 14 euroa
FBI Beat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Tino, Sway
Pyhtään VPK:n lava 20:00--00:30, 12 euroa
HopeinenKuu, LäpiValaisu
Tommolan lava (Mäntyharju)
Juha Tapio
Uittamo paviljonki (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Sunset, Arto Nuotio

La 29.8.2015

Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa)
Sinitaivas
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Euroset, Heimo Erkki Kettunen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Niskalenkki, Eino Grön
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
Arja Koriseva
Honkala (Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Juhani Virta
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Reppurit
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Juhani ja Yöntanssittajat
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Karanos, Amadeus Lundberg
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--02:00
Finlanders & Matti ja Teppo
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva) 16 euroa
Jussi Roponen, Teemu Roivainen
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes) 20:30--01:30, 15 euroa
Kapris & Matti Esko
Killanmäen lava (Kirkonkylä, Pöytyä)
Juha Simola
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu) 10 euroa
Elina H
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 10 euroa
Sulo Kallio, Marco Cucinotta
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kauhava)
Karavaani & Heidi Pakarinen
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Henkka ja Kulkurit, Paula Koivuniemi
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 20:00--24:00, 8 euroa
Karjalan Karaokeklubin laulajat
Käenkoski (Parkano)
Hovinarrit, Juhamatti
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia) 20:00--01:00, 14 euroa
Sympatia & Tuomas Koivuviita
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 20:00--00:30, 10 euroa
Cityfox
Liimamäki (Karkkila) 20:00--01:00, 13 euroa
Hopeinen Q, HopeinenKuu
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Sunset & Arto Nuotio
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
Rosette, Charles Plogman
Maaningan kasino
Myrskytuuli, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, päättäjäiset
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 13 euroa
Ässät
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola)
Teemu Harjukari
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Sonetti & Ilkka Hakala, Laura Voutilainen
Messula (*Tanhua, Savukoski)
Jarkko Honkanen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Calibra
Mäntsälän lava
Fernet, Tomi Markkola & Nina Julia
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Helmenkalastajat, Rosso & Tarja Lunnas
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 10 euroa
Raimo Urpilainen & Aulis Kinnunen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Eija Kettunen & Arto Kivekäs
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Tino, Sway
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 euroa
Selena
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi) 10 euroa
Simo Hietalan yhtye
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Pekkaniskan Pojat, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 euroa
HotLine & Piritta Venho & Lasse Laaksonen, Caminito & Kari Piironen
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 20:00--00:30, 15 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Graniitti & Rainer Bollström & Pertti Puikkonen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 18 euroa
Souvarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Helminauha, Juha Tapio
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Tanhuhovi (Lohja) 20:00--24:00, 10 euroa
Energia & Tommi Soidinmäki
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Köpi Koski ja Projekti
Tommolan lava (Mäntyharju)
Johanna Pakonen & Midinetti
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
NeljänSuora
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari) 21:00--00:30, 15 euroa
Elixir, Virpi Piippo
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
FBI Beat, Agents & Vesa Haaja
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 15 euroa
In The Mood
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:30, 16 euroa
Markku Aro, Maarit Peltoniemi

Su 30.8.2015

Ainola (Jyväskylä)
Energia & Tommi Soidinmäki
Haikan lava (Haikka, Pirkkala) 17:00--21:30, 13 euroa
Voimaorkesteri, Karavaani & Heidi Pakarinen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 10 euroa
Rosalie & Veli Kuja-Halkola
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:30, 10 euroa
Seppo Mäkisen yhtye, Tuulikki Bergström
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:30, 13 euroa
Meiju Suvas & Suvas Regal
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--24:00, 14 euroa
Sinitaivas
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Tulipunaruusut
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 20:00--00:30, 13 euroa
FBI Beat
Uittamo paviljonki (Turku)
13:00--16:30 Juhani Virran yhtye, 8 euroa
19:00--23:30 Pekkaniskan Pojat, 15 euroa

Ma 31.8.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Pepe Enroth
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Kalevi Suntila, Jussi Fischer

Ti 1.9.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Jussi Seppänen ja Dominou
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Naistentanssit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Anu & Saturnus
Tanhuhovi (Lohja)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit

Ke 2.9.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Castra & Memmu
Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Kauko Simonen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tero Jokinen
Mikkelin hiihtomäen lava 12:00--15:30
Timo Forsman
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Jokiset
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Tangokuningas 2015, Tangokuningatar 2015
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jade's duo

To 3.9.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Yön lyhdyt
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina) 20:00--23:30
Atlas ja Timo Rautala, Timo Rautala
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Timanki
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Teemu Roivainen
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti

Pe 4.9.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Yölintu, Esakallion Juhlaorkesteri
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tarja Lunnas & Rosso
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Souvarit, Öiset kulkijat, Pentti Kumpulainen
Kallioniemi (Koria, Kouvola) 20:00--01:00, 14 euroa
Finlanders
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Taikakuu, Lumilinna
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Heidi Pakarinen & Karavaani
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi) 15 euroa
Avec & Leif Lindeman
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Jaana Hiltunen & Sheriff, Agents
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:45
Fernet & Tomi Markkola
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 13 euroa
Henkka ja Kulkurit
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Diesel & Markku Aro
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Ari Lavu, Wire
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä) 20:00--00:30, 13 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Putkiratio & Ville Mäkimattila & Janiina Lehtonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
La Strada, Anita Hirvonen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Jade's duo
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Helminauha
Tommolan lava (Mäntyharju)
Arttu Wiskari
Uittamo paviljonki (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas

La 5.9.2015

Aronkeidas (Kauhajoki)
Voimaorkesteri
Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Esakallio (Somero)
Marko Maunuksela, konsertti
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo)
Kari Silanderin yhtye
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--00:30, 12 euroa
Jussi Roponen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Honkala (Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Voitto Takanen
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 15 euroa
Taikakuu, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Tulipunaruusut
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tähtiartisti-laulukilpailun alkukilpailu
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Köpi Koski ja Projekti, Jorma Kääriäinen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio) 20:00--01:00, 15 euroa
Sinitaivas, Helminauha, päättäjäiset
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Diesel & Markku Aro, Henkka ja Kulkurit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ässät
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 20:00--24:00, 10 euroa
Timo Hacklin
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Tommi Soidinmäki & Energia
Kukonhiekka (Saarijärvi) 20:00--01:45
Timangi & Juhamatti, NeljänSuora
Käenkoski (Parkano)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Ravintola La Kar De Mumma (Hartola)
Timanki
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Mika Raittilan yhtye
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
FBI Beat
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 euroa
Karaoke
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Unelmavävyt
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Jamtime, Mirjam Paaso
Mäntsälän lava
In The Mood, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Mikko Tapio
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 19:00--23:30, 10 euroa
Bolero
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Sarmas, Arttu Wiskari
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 13 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Walkarit, Onnenhetki
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Rosette, Charles Plogman
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Finlanders
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 euroa
Norolan Pojat, Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Suomussalmen ns 20:30--00:30, 15 euroa
Anneli Mattila & Recados
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 18 euroa
Pekkaniskan Pojat
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Hänen orkesterinsa & Jani Jalkanen, Rosso & Tarja Lunnas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Avec & Leif Lindeman
Tanhuhovi (Lohja)
Seireenit
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Kari Piironen
Tommolan lava (Mäntyharju)
Tomi Markkola & Fernet
Tortinmäki (Tortinmäki, Turku)
Elias & Elina Ukkonen & Juha Simola
Tähtiranta (Liedakkala, Keminmaa)
Ilkka Marttala & Virpi Piippo, Vetonaula
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Tanssiorkesteri Ahopelto & Etiketti & Antti Ahopelto
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 13 euroa
Tonika
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Olavi Virta -teematilaisuus

Su 6.9.2015

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Tanssin taika & Harri Nuutinen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--24:00, 12 euroa
Voimaorkesteri & Maria Tyyster
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 euroa
Himmiät tähäret & Pauli Koivula
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Helminauha
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--24:00, 0 euroa
Sinitaivas, LäpiValaisu
Uittamo paviljonki (Turku)
13:00--16:30 Atlas ja Timo Rautala & Timo Rautala, 8 euroa
19:00--23:30 Finlanders, 15 euroa

Ma 7.9.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Erkki Mustikkamäki, Reivox
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Pepe Enroth
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:30
Jackpot, Jukka Hallikainen & kahvitarjoilu
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Souvarit

Ti 8.9.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Anna-Liisa Räsänen
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Antero Ketonen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Sävelpojat

Ke 9.9.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Tonika
Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Tosimiehet & Arja Havakka
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 15 euroa
FBI Beat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Duo Arvo Pienimäki
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Timo Hacklin
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Jorma Kultamaa
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Diesel & Markku Aro
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Petri Summanen duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Avec & Leif Lindeman
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Yön lyhdyt

To 10.9.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Tonika
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Antero Ketosen yhtye
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 14 euroa
Neljänsuora
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Sirius & Raineri Nyman

Pe 11.9.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Sinitaivas, Esakallion Juhlaorkesteri
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eija Kantola & Omega
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 21:00--02:00
Rosette, Charles Plogman & Jukka Lampela & Lapponia
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Veijarit & Sirpa Jokinen
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Henkka & Henkka ja Kulkurit
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Finlanders, Markus Sextet
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Fantasia & Marko Maunuksela
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Jyrki Mäkelä, Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Petri Summanen duo
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Wähäkosket
Uittamo paviljonki (Turku) 20:00--00:30, 14 euroa
Hurma
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Teuvo Oinas

La 12.9.2015

Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Honkala (Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Maarit Aro
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Sarmas
Huvilintu (Raisio) 20:00--00:30, 14 euroa
Caminito & Kari Piironen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Henkka ja Kulkurit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye, Täysikuu 3, Esa Rintamäki
Esa Rintamäki, Täysikuu 3
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Helmenkalastajat
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Pekkaniskan Pojat, Teijo Suomi Orch
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi) 21:00--01:30, 15 euroa
Onnenkerjäläiset & Tuomas Kaikkonen
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Yölintu
Käenkoski (Parkano)
Fantasia & Marko Maunuksela
Ravintola La Kar De Mumma (Hartola) 20:00--00:30, 9 euroa
Jouko Keskinen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Kuutamotaivas
Liperin lava 20:00--01:00, 15 euroa
Satu Suhonen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Karavaani & Heidi Pakarinen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 euroa
Karaoke
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Yötaivas
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Jyrki Mäkelä, Jyrki Mäkelä ja Cavaljeer
Mäntsälän lava
Avec & Leif Lindeman, Myrskytuuli
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Etiketti & Antti Ahopelto
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Petri Summanen duo
Piston mms (Pisto, Suomussalmi) 21:00--01:00, 12 euroa
Kuusamon harmonikkakerho
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Esiintyjä avoin
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Hovinarrit & Teemu Roivainen
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 20:00--01:30, 16 euroa
Pertti Niemi & Odessa, Midinetti & Johanna Pakonen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 18 euroa
Matti ja Teppo
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Marita Taavitsainen & Koivu, Energia & Tommi Soidinmäki
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen
Tanhuhovi (Lohja)
Charlies
Tommolan lava (Mäntyharju)
Anssi Kela
Tyrnävän seurojentalo
Hannu Hautaniemi
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Anneli Mattila & Recados, Fernet & Tomi Markkola
Witsiälän lava (Vitsiälä, Hauho, Hämeenlinna) 20:00--01:00, 15 euroa
Marios

Su 13.9.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Köpi Koski ja Projekti
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli) 19:00--24:00, 12 euroa
Väliaikainen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta) 17:00--21:30, 5 euroa
Paavo Heiskasen yhtye
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Pentti Nordström, pullakahvitarjoilu
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Uittamo paviljonki (Turku) 19:00--23:30, 14 euroa
Fernet & Tomi Markkola

Ma 14.9.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Köpi Koski ja Projekti
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Topi Reinikka duo
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Voitto Takasen yhtye
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Souvarit
Summan Pirttilä (Hamina)
Jussi Seppänen ja Dominou

Ti 15.9.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Aki Korhonen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Sini-Takit
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Pepe Enrothin yhtye
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Mia Leivo

Ke 16.9.2015

Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Tulipunaruusut
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
La Strada & Anita Hirvonen, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Merja Juutinen
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Soundset
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Sinitaivas
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Marko Karvonen, Mercedes
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Ässät

To 17.9.2015

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio)
Rosette
Forssan järjestöjentalo
Jussi Roponen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Jukka Lampela & Lapponia

Pe 18.9.2015

Aavehalli (Vierumäki, Heinola)
Muscat & Mervi Kari
Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Esakallion Juhlaorkesteri
Haaparannan kansantalo
Maestro Orchestra, Tapio Jankkila
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Finlanders
Klaus Koivula
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Sinitaivas
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Henkka ja Kulkurit
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
Taikakuu, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 13 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssiorkesteri Ahopelto & Etiketti & Antti Ahopelto
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Marko Karvonen, Mercedes
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 euroa
Lasse Hoikan 60-vuotisjuhlatanssit & Souvarit, Jarkko Honkanen & Taiga
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tuovilat, Pohjolan yö

La 19.9.2015

Aronkeidas (Kauhajoki)
Rosette, Charles Plogman
Backaksen kartanon tanssilava (Vantaa)
FBI Beat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Kari Piironen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Honkala (Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Härdelli Show, Salovaara, Jusu & Tony, Menox
Menox
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Sunset & Arto Nuotio, Sebastian Ahlgren
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Helmenkalastajat
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Karavaani & Teemu Harjukari & Heidi Pakarinen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Pasi Kivimäki
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Anneli Mattila & Recados
Ravintola La Kar De Mumma (Hartola)
Sini-Takit
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virta
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Souvarit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 0 euroa
Karaoke
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou
Mäntsälän lava
Voimaorkesteri, La Strada, Anita Hirvonen, Marko Lämsä
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Helminauha
Petäjoen paviljonki (Hattula, Loimaa)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Olavi Virta -teematilaisuus
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Marko Karvonen, Mercedes
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Ramos
Suomussalmen ns 21:00--01:00, 15 euroa
Johanna Debreczeni & Jouni Keronen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola) 16 euroa
Ässät, Anu Tammela
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen, Tangokuningas 2015
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Mikael Konttinen, Nelinpeli
Tanhuhovi (Lohja)
Avec & Leif Lindeman, Henkka ja Kulkurit
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Jari Grek
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Fantasia & Marko Maunuksela
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Company & Kake Randelin
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki)
Wähäkosket

Su 20.9.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Hauhotalo (Hämeenlinna)
Wiihdeorkesteri Wiva
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Pertti Niemi & Odessa
Nivalan ns
Iskelmien Ilta & Teemu Lehtola & Suvi Hiltunen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Väliaikainen

Ma 21.9.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Rainer Bollström & Graniitti
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tulipyörä, Matti Heinänen

Ti 22.9.2015

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
HotLine & Lasse Laaksonen
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Seija Irmeli
Tanhuhovi (Lohja)
Köpi Koski ja Projekti

Ke 23.9.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Anna-Liisa Räsänen
Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Markus Sextet, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Klaus Koivula
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Marko Jolkkonen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00
Esiintyjä avoin
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Pia Lång, Meriitti
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo

To 24.9.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Karaoke
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Essi Leppäkoski
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 12 euroa
Marion Rung, Raider, Passion

Pe 25.9.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Ex-miehet, Esakallion Juhlaorkesteri
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Taikakuu
Juha Niemi, Soittorasia
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00, 16 euroa
Sinitaivas, Diesel & Markku Aro, päättäjäiset
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Mikko Mäkeläinen & Myrskylyhty
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola) 16 euroa
La Strada, Onnentähti, Jukka Eskelinen, Amadeus Lundberg
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Helminauha
Mikkelin hiihtomäen lava 20:00--00:30, 14 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Tangokuningatar 2015
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Finlanders
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Esme Manns & Broadway
Shamrock Ravintolamaailma (Vantaa)
Unelmavävyt
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Kari Piironen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Pertti Niemi & Odessa

La 26.9.2015

Aronkeidas (Kauhajoki)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka, Avec & Leif Lindeman
Haaparannan kansantalo
Maestro Orchestra, Tapio Jankkila
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi) 15 euroa
Kaija Lustila
Honkala (Säkylä) 20:00--00:30, 12 euroa
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Pelikaanit & Kari Ahola
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Harri ja Coronet
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 20:00--02:00, 16 euroa
Tangokuningas & Tangokuningatar 2015
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Jari Grek
Kuntotalo (Kouvola)
Helminauha
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Channel Four
Ravintola La Kar De Mumma (Hartola) 20:00--00:30, 10 euroa
Pepe Enroth, Benjamin Enroth
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:30, 12 euroa
Härkätie
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Limingan ns
Jarkko Honkanen
Merikievari (Tuorila, Merikarvia) 13 euroa
Karaoke
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Taikakuu, Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Essi Leppäkoski
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 12 euroa
Tom Granath
Mäntsälän lava
Pekkaniskan Pojat, J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Rosette, Charles Plogman
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Esme Manns & Broadway
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
HopeinenKuu
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 10 euroa
Jupiter & Jari Kujala
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Iisalmen harmonikkakerho, Tiina Karhu
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 12 euroa
Väliaikainen
Tanhuhovi (Lohja)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri, Yötaivas
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 21:00--02:00, 16 euroa
Finlanders, Midinetti & Johanna Pakonen
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Norolan Pojat
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki)
Kari Piironen

Su 27.9.2015

Hyvinkään järjestötalo
Wiihdeorkesteri Wiva
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Juha Vartiainen
Lauttaranta (Kiikka, Sastamala)
FBI Beat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Salon VPK
Keijo Nurmen yhtye
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu

Ma 28.9.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Jussi Roponen

Ti 29.9.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Tuplawernet
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jussi Fischerin yhtye, Kalevi Suntila

Ke 30.9.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Amor-kvartetti
Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Caminito & Kari Piironen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kanarian Mikki
Ravintola Monrepos (Lappeenranta) 10 euroa
Jade's band
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
Myrskytuuli
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 7 euroa
Mirjam Paaso, Jamtime

To 1.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Bel-Ami
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Pepe Enroth
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Mikko Järvinen yhtye

Pe 2.10.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Horizone & Matti ja Teppo, Esakallion Juhlaorkesteri
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Sinitaivas
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Taikakuu
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Mirjam Paaso, Jamtime
Satulinna (Parola, Hattula)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Juha Vartiainen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Esko Sartolahti

La 3.10.2015

Auran nuortentalo
Aki Mäki & 10tanssi Band
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Avec & Leif Lindeman
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Kari Piironen
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Juhani ja Yöntanssittajat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tarmo Malila, Tarmo Malila ja Täysikuu
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Aki Korhonen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Taikakuu, Helminauha
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Juha Vartiainen
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
In The Mood
Kuntotalo (Kouvola)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Käenkoski (Parkano)
Souvarit, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virta
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Markku Harjunpää, Kauko Simonen
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Mirjam Paaso, Jamtime
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 12 euroa
Maestro, Maestro Orchestra, Tapio Jankkila
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 14:00--17:30, 12 euroa
Essi Leppäkoski
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Olavi Virta -teematilaisuus
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Timo Forsman
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman

Su 4.10.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Juha Vartiainen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Timangi & Juhamatti
Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 euroa
Rosalie duo
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30
Esiintyjä avoin
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
FBI Beat

Ma 5.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Flameband
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:00
Hanski ja Manset & kahvitarjoilu

Ti 6.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Juhani Rautiainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Anna-Liisa Räsänen

Ke 7.10.2015

Esakallio (Somero) 13:00--17:00, 12 euroa
Pekkaniskan Pojat
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Velleri
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Jorma Kultamaa
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 14 euroa
La Strada
Tanhuhovi (Lohja)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka

To 8.10.2015

Forssan järjestöjentalo
Pertti Niemi & Odessa
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Duo Hannu ja Eija

Pe 9.10.2015

Esakallio (Somero) 21:00--01:30, 16 euroa
Varjokuva & Kyösti Mäkimattila, Esakallion Juhlaorkesteri
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Charlies
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Finlanders
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Souvarit
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Aki Mäki & 10tanssi Band
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--00:30, 14 euroa
Hurma
T-talo (Nummenmäki, Turku)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Yötaivas

La 10.10.2015

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio)
Hannu Hautaniemi
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Haavekuva
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eini ja Boogie, Boogie
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Kari Piironen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Leif Lindeman & Avec
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Supernaiset, Eki Jantunen
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kontiaisten kylätalo (Kontiainen, Alavus)
Simo Hietalan yhtye
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Köpi Koski ja Projekti
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Sonetti & Ilkka Hakala
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Dry Capri
Tyrnävän seurojentalo
Souvarit
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi)
Yötaivas
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Graniitti & Rainer Bollström

Su 11.10.2015

Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Sini-Takit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 17:00--21:30
Esiintyjä avoin
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala, Taimo Löf, pullakahvitarjoilu
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen

Ma 12.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tanssiorkesteri Luxus
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Keijo Nieminen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Pertti Niemi & Odessa

Ti 13.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Duo Ari ja Rami
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Kyläpelimannit, Hannu Wacklin

Ke 14.10.2015

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jokke Kytö
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa) 20:00--24:00, 15 euroa
Helminauha, Onnentähti, päättäjäiset
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jussi Seppänen ja Dominou

To 15.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Raija Koso
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Amor-kvartetti
Taatalan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Pe 16.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)

Makuuni
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Leif Lindeman & Avec
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--22:45, 11 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Merikievari (Tuorila, Merikarvia)
Jackpot
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jussi Seppänen ja Dominou
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Wähäkosket
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

La 17.10.2015

Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Timangi & Juhamatti
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tähtiartisti aluefinaali
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Seireenit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
KinoJake
Ravintola La Kar De Mumma (Hartola) 20:00--24:00, 10 euroa
Jukka Hallikainen & Jackpot
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa)
FBI Beat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Tulipunaruusut
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo)
Avec & Leif Lindeman
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu)
Hannu Hautaniemi
Pesäkallio (Lahti)
Souvarit
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Jussi Seppänen ja Dominou
Tanhuhovi (Lohja)
Nina Julia
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Pasi Kivimäki, Kari Piironen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit

Su 18.10.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Köpi Koski ja Projekti
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Väliaikainen
Nivalan ns
Eldorado & Matti Ojala & Armi Tenkula
Pyrkivä (Turku)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Salon VPK 13:00--16:00, 12 euroa
Juha Simolan yhtye & kahvitarjoilu
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Fantasia & Marko Maunuksela

Ma 19.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mika Peltoniemi, Turhat Jätkät
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Espoon pelimannit
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:30
Tammer-Hanurit & kahvitarjoilu

Ti 20.10.2015

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
FBI Beat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Kisällit-kvartetti
Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Souvarit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Pertti Niemi & Odessa

Ke 21.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Petri Forsman
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Marko Jolkkonen
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra)
Amor-kvartetti

To 22.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Tapani Luhtaranta
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Olavi Virta -teematilaisuus
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Rosette, Charles Plogman

Pe 23.10.2015

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 19:00--23:00, 10 euroa
Tulipyörä
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eki Jantunen & Mutkattomat
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Souvarit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--22:45, 15 euroa
Juha Vartiainen
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Köpi Koski ja Projekti
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Pepe Enrothin yhtye
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Avec & Leif Lindeman

La 24.10.2015

Aronkeidas (Kauhajoki)
Leif Lindeman, Avec
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Caminito & Kari Piironen
Haaparannan kansantalo
Eldorado & Matti Ojala & Armi Tenkula
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Tukkijätkät
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Markku Aro & Diesel
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Myrskytuuli
Krääkkiö (Krääkkiö, Vesilahti)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Olavi Virta -teematilaisuus
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Souvarit
Ravintola La Kar De Mumma (Hartola)
Timanki
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Rosette, Charles Plogman, Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:30, 12 euroa
Tapio Rannanmaan yhtye, Anita Joensuu
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Yölintu
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Hannu Hautaniemi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Risto Nissinen & Antti Kemppainen
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Aki Mäki & 10tanssi Band, FBI Beat
Valtatie 2 (Harjavalta)
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Viljolahden Toukola (Varkaus) 20:00--24:00
Anna-Liisa Räsänen

Su 25.10.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Väliaikainen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Avec, Leif Lindeman
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Kuumola (Turenki, Janakkala)
Harri Lehtonen & Silver
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Anna-Liisa Räsänen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu

Ma 26.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Keijo Nieminen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Pekka Lumme

Ti 27.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Tonika
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Timanki
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jokerit, Jouko Lukkonen

Ke 28.10.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Jussi Seppänen ja Dominou
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 20:00--00:45, 15 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Juha Niemi, Soittorasia
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Flameband
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Köpi Koski ja Projekti

To 29.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Sepi Hilskan yhtye

Pe 30.10.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jorma Kääriäinen & Yhden Tähden Orkesteri
Dry Capri
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Wähäkosket
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--22:45, 11 euroa
Pepe Enroth
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Flameband
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Jackpot
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Nelituuli

La 31.10.2015

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Dry Capri, Juhani ja Yöntanssittajat
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ilkka Hakala & Sonetti
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Eki Jantunen
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Mia Leivo & Pequeno
Kuntotalo (Kouvola)
Avec & Leif Lindeman
Latosaari (Koskikylä, Lapua)
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Jarkko Honkanen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Flameband
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ilkka Marttala, Vetonaula
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Channel Four
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 10 euroa
Trio Salama
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä)
Kisällit-kvartetti
Suomussalmen ns 20:30--01:30, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Olavi Virta -teematilaisuus
Valtatie 2 (Harjavalta)
Fantasia & Marko Maunuksela

Su 1.11.2015

Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 euroa
J-P Team & Mauri Niemi
Pesäkallio (Lahti)
Timanki
Salon VPK 13:00--16:00, 12 euroa
Saturnus & Anu Keronen & kahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Tanssin taika & Harri Nuutinen

Ma 2.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Wähäkosket
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:30
Pertti Niemi & Odessa & kahvitarjoilu
Summan Pirttilä (Hamina)
Mikko Järvinen yhtye
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

Ti 3.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Tonika
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 12:00--16:00, 9 euroa
Lazzarella

Ke 4.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Olli Orrenmaa
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Yön lyhdyt
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

To 5.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Bel-Ami
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Timanki
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Jussi Seppänen ja Dominou

Pe 6.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Souvarit
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö)
Ässät
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
NeljänSuora
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--22:45, 11 euroa
Antero Ketonen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka

La 7.11.2015

Auran nuortentalo
Midinetti & Johanna Pakonen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 20:00--00:30, 16 euroa
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Hannu Hautaniemi
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Duo Pia Lång
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Finlanders
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Hopeinen Q, Virve Rosti, HopeinenKuu
Korpisuoja (Kumpumäki, Viitasaari)
Tammi Group
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa)
FBI Beat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Caminito & Kari Piironen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Ilkka Hakala, Sonetti
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Avec & Leif Lindeman
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 13 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi, Olavi Virta -teematilaisuus

Su 8.11.2015

Hyvinkään järjestötalo
Wiihdeorkesteri Wiva
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Jussi Roponen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 10 euroa
Teuvo Vuoti, pullakahvitarjoilu
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Keijo Nurmen yhtye

Ma 9.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mikko Takala, Reissarit
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Saku Backman
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Antero Ketonen
Vanhan ylioppilastalon juhlasali (Helsinki)
Anna-Liisa Räsänen

Ti 10.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Ilpo Taipaleen Unikuva-yhtye & Helli Uusitalo
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30
Jussi Roposen yhtye
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa)
Unelmavävyt

Ke 11.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mika Peltoniemi
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Jorma Kultamaa
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Midinetti & Johanna Pakonen

To 12.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Anna-Liisa Räsänen
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

Pe 13.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Popeda
Keijo Rahnasto, Titan
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Juhamatti
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--22:45, 15 euroa
Arja Havakka
Suomussalmen ns 11 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Rosette, Charles Plogman
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Midinetti & Johanna Pakonen

La 14.11.2015

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
Hannu Hautaniemi
Aronkeidas (Kauhajoki)
Rosette, Charles Plogman
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Souvarit
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Kari Piironen
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Laura Voutilainen, Sanna-Mari Titov
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:00, 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Jarkko Honkanen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Pasi Kivimäki
Raahen työväentalo
Simo Hietalan yhtye
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 10 euroa
Melekoset
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Jamifox, Jonni Takala
Tyrnävän seurojentalo
Avec & Leif Lindeman

Su 15.11.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Mikko Järvinen yhtye
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Väliaikainen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit

Ma 16.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Seija Rankinen, Tähtikavaljeerit
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Timanki
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:30
Kisällit-kvartetti & kahvitarjoilu

Ti 17.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Saturnus
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

Ke 18.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Timo Kallio solo
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Hannu Korhonen
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo

To 19.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Siru Koskisen orkesteri

Pe 20.11.2015

Aronkeidas (Kauhajoki)
Souvarit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Charles Plogman, Rosette
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--22:45, 11 euroa
Raija Koso
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Tanssiorkesteri Hopeatähti

La 21.11.2015

Auran nuortentalo
Rosette, Charles Plogman
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Pohjolan yö
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Juhamatti & Timangi
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Tommi Soidinmäki & Energia, Jukka Poika
Keskustalo (Karhula, Kotka)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Juhani ja Yöntanssittajat,
Ravintola La Kar De Mumma (Hartola) 20:00--00:30
Matti Heinänen, Tulipyörä
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Marita Taavitsainen
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tukkijätkät

Su 22.11.2015

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Hannu Hautaniemi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Elina H
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

Ma 23.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Mervi Kovero & Rosalie
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Keijo Nieminen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tapio Rannanmaan yhtye

Ti 24.11.2015

Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
Fantasia & Marko Maunuksela
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Amor-kvartetti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
VSOP, Eino Grön, konsertti
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Euroset & Heimo Erkki Kettunen

Ke 25.11.2015

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola)
Timanki
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Duo Jussi Fischer
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Marko Jolkkonen
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio)
Unelmavävyt
Teeriharju (Häntälä, Somero)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit

To 26.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Hurma
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Yön lyhdyt
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Bel-Ami

Pe 27.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tangokuningas 2015
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Markku Aro & Diesel
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--22:45, 11 euroa
Pohojanmaan Pelimiehet
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 15 euroa
Tulipunaruusut

La 28.11.2015

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Marko Maunuksela & Fantasia
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva & Kari Piironen, Caminito
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari)
Tammi Group
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Sunny group six
Launosten työväentalo (Loppi) 19:00--23:00, 12 euroa
Tanssin taika & Harri Nuutinen
LUMO monitoimikeskus (Korso, Vantaa)
Avec & Leif Lindeman
Merisärkän viihdekeskus (Kalajoki)
Souvarit
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Tuovilat
Seurakallio (Leppävirta)
Anna-Liisa Räsänen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Wähäkosket
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Yötaivas
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:15, 12 euroa
Euroset

Su 29.11.2015

Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 euroa
Himmiät tähäret & Pauli Koivula
Pyrkivä (Turku)
Aki Korhonen

Ma 30.11.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Tanssiorkesteri Hopeatähti
Pirtti (Kangasala) 12:00--15:30
Unto Satoranta & kahvitarjoilu

Ti 1.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
RK-viihteen karaoke
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa)
Jaana Hiltunen & Sheriff
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Tuplawernet

Ke 2.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tero Jokinen
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Feelings

To 3.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Sävelpojat

Pe 4.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Pekkaniskan Pojat
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Saija Tuupanen & eXmiehet
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--22:45, 11 euroa
Pepe Enroth
T-talo (Nummenmäki, Turku)
Pasi Kivimäki
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Tulipunaruusut
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka

La 5.12.2015

Aronkeidas (Kauhajoki)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Väliaikainen
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Sarmas
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jukka Hallikainen & Jackpot
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Yötaivas
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
10tanssi Band & Aki Mäki
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Wähäkosket
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa)
Mervi Kari, Sinikuu
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Duo Sami Soininen
Suomussalmen ns 11 euroa
Selena
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Martti Metsäkedon tanssiorkesteri

Ma 7.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Keijo Taivainen, Aleksi Laukkosen yhtye
Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 8 euroa
Keijo Nieminen
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Seppo Lankisen orkesteri

Ti 8.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Jouko Partio duo
Tapiola (Keljo, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Onnenkulkijat & Anna-Liisa Räsänen

Ke 9.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Klaus Koivula
Outokummun urheilutalo 13:00--16:00, 7 euroa
Jorma Kultamaa

To 10.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 12:00--15:00, 8 euroa
Rape ja Repa
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Reijo Ingman & Sirja-Katri
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Anna-Liisa Räsänen

Pe 11.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Hurma
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu)
Popeda
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Tommi Soidinmäki
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--22:45, 11 euroa
Ari Nylund, Kalle Jussila
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Köpi Koski ja Projekti

La 12.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Neljä Ruusua
Kalevi Suntilan yhtye
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Hurma
Keskustalo (Karhula, Kotka)
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Frederik, Swingers
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 7 euroa
Titanic, Tuula Heikkilä
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Tosimiehet, Jarmo Pellinen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Christa Huikko Band

Su 13.12.2015

Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Nivalan ns
Hannu Hautaniemi
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Yötaivas

Ma 14.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Pepe Enroth
Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--22:00, 10 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva

Ti 15.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Sävelpojat
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Yön lyhdyt

Ke 16.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Solo Marko Rauhala
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Pertti Niemi & Odessa

To 17.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Enstin karaoketanssit
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Tonika

Pe 18.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Taikakuu
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 19:00--22:45, 11 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Ravintola Monrepos (Lappeenranta)
Väliaikainen
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
J. Eskelinen ja Onnenkulkurit

La 19.12.2015

Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:30--01:00
Tuovilat
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Joonas Erkkilä, Hehku
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
Kari Lindqvist & Heimo Lajunen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Saija Tuupanen & eXmiehet
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Ilkka Hakala & Sonetti

Ma 21.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Antti Sivulan yhtye

Ti 22.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke

Ke 23.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Duo Jussi Roponen

Pe 25.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi)
Pohjolan yö
Tanssikrouvi (Häijää, Sastamala)
Midinetti & Johanna Pakonen
Teeriharju (Häntälä, Somero)
FBI Beat

La 26.12.2015

Airakselan seurantalo (Airaksela, Kuopio)
Juhani ja Yöntanssittajat
Aronkeidas (Kauhajoki)
Tanssiorkesteri Ippe Mansikka
Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Jarmos-yhtye
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Mikael Konttinen & Nelinpeli
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Tanssin taika & Harri Nuutinen
Original Sokos Hotel Kimmel (Joensuu)
Kolibri
Malmin työväentalo (Malmi, Helsinki) 16:00--21:00, 11 euroa
Juhani Rautiainen
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Jari Grek, Kasmir
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Norolan Pojat
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Laplanders
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Anssi K. Laitinen trio
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Väliaikainen
Tyrnävän seurojentalo
Hannu Hautaniemi
Viljolahden Toukola (Varkaus) 20:00--00:30
Maija Muikku
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 20:00--00:30, 15 euroa
Pertti Niemi & Odessa
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:30--00:30, 12 euroa
Tuovilat

Su 27.12.2015

Ma 28.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Eino Luostarin yhtye
Joukola (Luumäki)
Jussi Seppänen ja Dominou

Ti 29.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ohjelma-Viisarin karaoke
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:30, 10 euroa
Sini-Takit

Ke 30.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Ari Salo

To 31.12.2015

Härmän Kuntokeskus (Kauhava)
Teemu Roivainen & Hovinarrit
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 20:00--01:30, 15 euroa
Anita Hirvonen & La Strada, Onnentähti
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Huikon veljekset
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 13 euroa
Helminauha
Orimattilan Kehräämön torstaitanssit (Orimattila) 14:00--17:30, 10 euroa
Amor-kvartetti
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--00:30, 13 euroa
Harri ja Coronet
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka) 20:00--00:30, 12 euroa
Mikko Järvinen yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 20:00--01:00, 10 euroa
Tammi Group
Suomussalmen ns
Pelikaanit & Kari Ahola
Tapiola (Kissanmaa, Tampere) 20:00--00:15, 13 euroa
Markku Harjunpään orkesteri, Kauko Simonen
Turun VPK
Tanssiorkesteri Focus & Sakke Kotilainen

La 2.1.2016

Kärsämäen Kataja
Ässät

Su 3.1.2016

Onnela (Kainasto, Kauhajoki) 13:00--16:30, 10 euroa
Rosalie duo

Ti 5.1.2016

Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Pertti Niemi & Odessa

Ke 6.1.2016

Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Ari Nylundin orkesteri, Kalle Jussila

La 9.1.2016

Ti 12.1.2016

Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi

Ma 18.1.2016

Pirtti (Kangasala)
Pertti Niemi & Odessa

La 23.1.2016

Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Köpi Koski ja Projekti

La 6.2.2016

Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 13 euroa
Nelituuli
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Mutkattomat duo & Eki Jantunen

La 20.2.2016

Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Juhamatti
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 13 euroa
Juhani ja Yöntanssittajat
Tanssipaikat Maakunnat Esiintyjät Kalenteri Monivalintahaku Naistentanssit Minne menossa? Mobiilisivut Menneet
Tanssipalvelin Seuratanssi Ohjelmatiedot