Tanssipaikkojen ohjelmakalenteri

Varoitus!Kaikki tanssija esiintyjät eivät pidä tietojaan ajan tasalla. Esiintyjien edustajilta tulleissa tiedoissa on joskus mukana myös yksityistilaisuuksia, joita ei aina ole sellaisiksi ilmoitettu.

La 4.4.2020

Lempäälän manttaalitalo
Kannaksen pojat

Ma 6.4.2020

Summan Pirttilä (Hamina) 12:00--16:00, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat

Ti 7.4.2020

Pe 10.4.2020

Haaparannan kansantalo 16:00--20:00, 12 euroa
Pelikaanit & Kari Ahola
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa) 19:00--23:30, 15 euroa
Elina Ukkonen, Juha Simola

Su 12.4.2020

Haaparannan kansantalo 17:00--21:30, 14 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Matti Ojala
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit

Ma 13.4.2020

Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 18 euroa
Souvarit

Ti 14.4.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Jussi Roponen

Ke 15.4.2020

Joukola (Luumäki) 18:00--23:00, 10 euroa
Trio Septimas, iltamat
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 10 euroa
Leo Louhivaara
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Sinitaivas

To 16.4.2020

Hyvinkään järjestötalo 12:00--15:00, 12 euroa
Seija Irmeli duo
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Hannu ja Leena Roiton yhtye
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo

Pe 17.4.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Sävelpojat & Timo Lahtimo
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Hurma, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Esakallio (Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Sinitaivas
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Pepe Enroth
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Patajätkä
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 17 euroa
Taikakuu

La 18.4.2020

Haaparannan kansantalo
Armi Tenkula
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Kulkuripojat
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Kolmas Linja & Timo Jääskelä
Kemijärven VPK
Jarkko Honkanen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 10 euroa
Janne Tulkki
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, Amore & Leif Lindeman, karaoke
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Sinitaivas

Su 19.4.2020

Haapaveden nuorisotalo 13:00--16:00, 10 euroa
Sirpa Ahola
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Sinitaivas
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Jarkko Salmi
Rauman tanssitalo 10 euroa
Risto Nevala, Jussi Henttonen

Ma 20.4.2020

Kulttuuritalo (Alppila, Helsinki) 13:00--16:00, 15 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen

Ti 21.4.2020

Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Captain & Teuvo Vuoti
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti

Ke 22.4.2020

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
Tulipunaruusut
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 10 euroa
Sirkka ja Velikullat

To 23.4.2020

Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli) 12:00--15:30, 10 euroa
Maija Muikku

Pe 24.4.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Tuplawernet
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Antti Ahopelto & Etiketti
Esakallio (Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Yölintu, Fernanda & Katja Karisukki
Haaparannan kansantalo 13:00--17:00, 12 euroa
Napakymppi
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00
Sinitaivas, Finlanders
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
In the Mood & Suvi Karjula
Pyrkivä (Turku) 20:00--23:30
Värisuora
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt

La 25.4.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Susanna Heikki, Voimaorkesteri, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Evijärven alapään ns 20:00--24:00
Guns Rosor
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Merja Juutinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 8 euroa
Kaukolasipartio
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Odessa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Helmi-orkesteri, Johannes Vatjus, naistentanssit

Su 26.4.2020

Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Neitoset
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Arja Havakka
Pyrkivä (Turku) 13:00--16:15
Atlas ja Timo Rautala
Rauman tanssitalo 10 euroa
Yhtye Rami Pajari
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen

Ti 28.4.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Astra

Ke 29.4.2020

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 10 euroa
Seija Irmeli
Ruusukortteli (Turku)
Elina Ukkonen & Juha Simola

To 30.4.2020

Huvilintu (Raisio)
FBI-beat
Jämi-areena (Jämijärvi)
Ari Tamminen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Tosimiehet
Kokkolan työväentalo 20:00--24:00, 15 euroa
Esperanza & Jiri Tammilehto
Kulttuuritalo Tempo (keskusta, Mikkeli)
Sini-Takit
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 8 euroa
Chorale
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Jussi Anteron yhtye
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Hannu Hautaniemi, karaoke
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
J. Eskelinen
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 16 euroa
Tulipunaruusut, naistentanssit

Pe 1.5.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Esakallio (Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Hurma
Hyvinkään järjestötalo 12:00--15:00, 12 euroa
Velleri, Erkki Liikanen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Graniitti & Rainer Bollström, Vastakaiku & Tommi Soidinmäki, karaoke
Nivalan ns
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Trio H-hetki
Tanssiklubi (Oulu) 15 euroa
Armi Tenkula
Tuiskula (Nivala)
Quattro & Kalle Jussila
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 18 euroa
Kake Randelin, Company

La 2.5.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Jonna Ortju, Namu, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband, Heikki Koskelo, Taivaankaari
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Atlas ja Timo Rautala & avajaiset
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Company, Kake Randelin
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 19:00--23:30, 12 euroa
Jussi Anteron yhtye

Su 3.5.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Armi Tenkula
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
Sinitaivas
Tyrnävän seurojentalo 17:00--21:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit

Ma 4.5.2020

Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Leo Louhivaara, kahvitarjoilu

Ti 5.5.2020

Kempeleen työväentalo 13:00--16:00, 10 euroa
Hannu Viitalan yhtye
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen

Ke 6.5.2020

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
J. Eskelinen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Naistentanssit

To 7.5.2020

Pappilanpuiston palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti

Pe 8.5.2020

Ahtialan seurantalo (Lahti) 13:00--16:00, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Saija Tuupanen, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan, eXmiehet
Asukastalo Lava (Viikki, Helsinki) 19:00--23:00
Levytanssit
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Esakallio (Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Finlanders, Komiat
Kempeleen työväentalo 19:00--22:00, 13 euroa
Graniitti, Rainer Bollström
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Harmonikkatanssit
Mikkelin hiihtomäen lava
Sinitaivas

La 9.5.2020

Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Armi Tenkula
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Lasihelmi
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Kemijärven VPK
Duuriseiska
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Onnenkerjäläiset, Janne Tulkki
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
HotLine & Lasse Laaksonen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Taikakuu
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Esko Sartolahti
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ari Lavu
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Dallapé, Terässiipi
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Neitoset
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Sinitaivas, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Hannu Hautaniemi

Su 10.5.2020

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 17:00--21:30, 15 euroa
Jussi Roponen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
Neitoset

Ma 11.5.2020

Kontula (Taustiala, Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs, kahvitarjoilu
Summan Pirttilä (Hamina)
Keijo Lille

Ti 12.5.2020

Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Kyläpelimannit, Hannu Wacklin
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Saturnus & Anu Keronen

Ke 13.5.2020

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman, naistentanssit
Lautsian Kartano (Lautsia, Hämeenlinna) 10 euroa
Odessa & Pertti Niemi
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi

To 14.5.2020

Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Rainer Bollström

Pe 15.5.2020

Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Nina Åkerman & ManTra
Esakallio (Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Amorio & Johanna Debreczeni
Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Taikakuu, avajaiset
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00
KinoJake, Komiat
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Tulipunaruusut, Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 14 euroa
Casanova & Sami Rosholm
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta) 20:30--01:00, 15 euroa
Jyrki Nurminen & Sävel
Uittamo paviljonki (Turku)
EXmiehet & Saija Tuupanen

La 16.5.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Haaparannan kansantalo 17:00--19:00, 27 euroa
J. Eskelinen, Kalle Jussila, konsertti
Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
Cool Company, Bopcats, Eila Pienimäki, Aron
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
EXmiehet & Saija Tuupanen
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Unikuva
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Ari Salo
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Masa Mainds
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Putkiratio & Janiina Lehtonen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Eija Kettunen, Arto Kivekäs
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Sami Rosholm & Casanova
Purmojärven Rantahalli (Purmojärvi, Kauhava)
Juhamatti & Rosalie
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi)
Unelma, Joonas Erkkilä
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Hannu Hautaniemi, naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
VanhaSuora, Esa Nummela
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Sinitaivas, In The Mood & Suvi Karjula

Su 17.5.2020

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 17:00--21:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Köpi Koski ja Projekti
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Sarmas & Tiina Pitkänen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Välijoen lava (Välijoki, Savitaipale)
EXmiehet & Saija Tuupanen

Ma 18.5.2020

Pirtti (Kangasala) 12:00--15:45, 10 euroa
Tytti Pelkonen, kahvitarjoilu

Ti 19.5.2020

Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Sirkka ja Velikullat
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Köpi Koski trio, Juha Vartiainen

Ke 20.5.2020

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
Roulette & Kauko Simonen
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00
Energia & Teemu Roivainen, Karavaani & Heidi Pakarinen
Mikkelin hiihtomäen lava
Juha Vartiainen
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Tonika
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula, naistentanssit

To 21.5.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Trio Petromax
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
Amorio
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Ooperi (Kortela, Rauma)
Souvarit
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Jarkko Honkanen & Taiga

Pe 22.5.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Kyösti Mäkimattila, Narikkamaksu sis. tanssilipun hintaan
Hotelli Ellivuori (Sastamala) 20:00--00:30, 15 euroa
Weranta
Esakallio (Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Souvarit, KinoJake
Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Sinitaivas
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Neitoset, Teemu Roivainen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Poju
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Jarkko Honkanen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 21:00--00:30, 16 euroa
Ville Liimatainen & Ajomiehet

La 23.5.2020

Evijärven alapään ns 20:00--24:00
Maestrot
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Casanova, Sami Rosholm
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Sinitaivas, Armi Tenkula
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Pentti Nordström, Matias Nordström
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Käenkoskikeskus (Parkano)
Jari Grek
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Jesse Kaikuranta
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Maaningan kasino
Roulette, Jarno Itkonen
Messula (Tanhua, Savukoski)
Duuriseiska
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Wire & Ari Lavu
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 21:00--00:30, 16 euroa
A. AALLON RYTMIORKESTERI
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Pasi Kivimäki
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Tanssiorkesteri Helmi, Helmi-orkesteri, Aino Niemi
Tepsan työväentalo (Tepsa, Kittilä)
Toni Jaatinen Band
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Neitoset
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Weranta

Su 24.5.2020

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 17:00--21:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Sami Rosholm & Casanova
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
Jarkko Honkanen
Nivalan ns
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Anna-Liisa Räsänen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Teemu Roivainen

Ti 26.5.2020

Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta)
Terässiipi & Jarmo Ranta
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 13:00--17:00, 12 euroa
Juha Vartiainen
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Roulette

Ke 27.5.2020

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
Köpi Koski ja Projekti
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 19:00--23:45, 15 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, naistentanssit
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi)
Trio H-hetki
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen

To 28.5.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Pasi Suikkanen
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Rosette
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Teemu Roivainen & Energia

Pe 29.5.2020

Esakallio (Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Tanssiorkesteri Kaiho, Leif Lindeman
Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Yölintu, Hannu Hautaniemi
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
J. Eskelinen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 15 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Unelma & Joonas Erkkilä
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
FBI-beat
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat

La 30.5.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Pehmeät vävyt
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Sami Rosholm duo
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
A Aallon Rytmiorkesteri
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Muruttaret
Maaningan kasino
Neitoset, J. Eskelinen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Domino, Jussi Seppänen
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Armi Tenkula
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Janne Raappana
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Taiga & Jarkko Honkanen, Kake Randelin
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen, The Vincents
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
VanhaSuora & Esa Nummela, Namu & Jonna Ortju

Su 31.5.2020

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen) 17:00--21:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Quattro & Kalle Jussila
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Timangi, Hannu Mustonen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Komiat

Ma 1.6.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kiertotähdet

Ti 2.6.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Anna-Liisa Räsänen, avajaiset
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
Amore & Leif Lindeman & avajaiset
Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Herraseurue & Marja-Liisa Heiskari-Puntalo, konsertti
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
EXmiehet & Saija Tuupanen, Komiat, naistentanssit
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Kaija Pietilä, Jussi Henttonen

Ke 3.6.2020

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
Neitoset
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
Sävel & Jyrki Nurminen, naistentanssit
Merimelojien maja (Helsinki) 12 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Mikkelin hiihtomäen lava
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Särkkä (Punkalaidun)
Sami Rosholm & Casanova, Diesel & Markku Aro
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Rosette
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
Omega & Eija Kantola

To 4.6.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 14 euroa
Amorio, Johanna Debreczeni
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Ippe Mansikka

Pe 5.6.2020

Esakallio (Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Putkiratio & Janiina Lehtonen, Company & Kake Randelin
Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Amore & Leif Lindeman
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Essex Beat
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Taiga & Jarkko Honkanen, Neitoset
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Finlanders, Christa Huikko Band
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00
Helminauha
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Turo's Hevi Gee
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Wire & Ari Lavu
Tammelan palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Yölintu

La 6.6.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 10 euroa
Pyrstötähti
Hangan lava (Hankasalmi) 15 euroa
Latinoilta
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Aika velikultia & Saana Sassali
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Sami Rosholm & Casanova
Itikkanotko (Savonlinna)
Trio H-hetki
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
FBI-beat
Jumisen mms (Jumiskylä, Lapinlahti)
Valentin, Afrikan tähti
Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 20:00--24:00, 14 euroa
Kake Randelin
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Omega & Eija Kantola, Taiga & Jarkko Honkanen
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Taikakuu, Karavaani & Heidi Pakarinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 12 euroa
Tuovilat
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Ippe Mansikka
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 30 euroa
Mr. Breathless, Esa Pulliainen, Antti Ketonen, Suvi Teräsniska
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Hummerit, Sorsakosken soittokunta
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Ässät
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Trio Kaprino's
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 17 euroa
Amore & Leif Lindeman
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Jukka Heiskanen, Erkki Räsänen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Juhamatti & Rosalie, Benjamin Enroth
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Omenapuu & Johanna Pakonen, Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Quattro & Kalle Jussila
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Norolan Pojat, Aki Hietala
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Rosette, Charles Plogman
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 19:30--24:00, 12 euroa
Pekka Rinne ja Kuunsilta
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Diesel & Markku Aro, ManTra & Nina Åkerman

Su 7.6.2020

Haikan lava (Haikka, Pirkkala)
Pasi Kivimäki
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Nivalan ns
Rannan pojat
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Channel Four
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Finlanders
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
Harri Nuutinen

Ti 9.6.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Markku Ketola
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
Sävel & Jyrki Nurminen
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Pekkaniskan Pojat, Sinitaivas, naistentanssit
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 13:00--17:00, 12 euroa
Seija Irmeli
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Terässiipi & Jarmo Ranta
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Johanna Debreczeni

Ke 10.6.2020

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
Risto Nevala
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Antti Sivulan yhtye
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
In The Mood & Suvi Karjula, naistentanssit
Merimelojien maja (Helsinki) 12 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Särkkä (Punkalaidun)
Pasi Kivimäki
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Raimo Turtiainen ja Pojat
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)
Amorio

To 11.6.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
The Regents
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Jussi Anteron yhtye

Pe 12.6.2020

Esakallio (Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Energia & Teemu Roivainen, In The Mood & Suvi Karjula
Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Peltolan pojat
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Juhamatti & Rosalie, Leif Lindeman
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
FBI-beat
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Omega & Eija Kantola, Sinikuu
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:00
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Laitilan Tanssikanala 15 euroa
Jussi Roponen
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 12 euroa
Duo Kasino
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Lumo & Reeta Saranpää, Etiketti & Antti Ahopelto
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 20:00--01:30, 15 euroa
Diesel & Markku Aro & Heidi Pakarinen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Waltteri Grek, Jari Grek
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Velleri
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi)
Ässät

La 13.6.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Perfidia
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 20:30--00:30
Sarmas & Tiina Pitkänen
Huvilintu (Raisio)
Diesel & Markku Aro
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Wähäkosket
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Korsuorkesteri, Terässiipi
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
J. Eskelinen
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Yötaivas, Finlanders
Klacken (Lillby, Pedersöre)
Charles Plogman
Kuhmon Kelo
Jarno Itkonen
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, KinoJake
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Pasi Kivimäki
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Aikalisä
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Ässät
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Kasino
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Kari Vepsä, Onnenmaa
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Janne Ikonen, Seija Irmeli
Suoraman työväentalo (Suorama, Kangasala)
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Yölintu, Meiju Suvas
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Taikakuu, Taiga & Jarkko Honkanen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Köpi Koski ja Projekti
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Koivu & Marita Taavitsainen

Su 14.6.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Roulette
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Birgit Ohra-aho duo
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Duo Matias ja Pentti Nordström, pullakahvitarjoilu
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Kyösti Mäkimattila, Yöntanssittajat
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
Pasi Kivimäki

Ma 15.6.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Erkki Mustikkamäki, Tähtivyö
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen

Ti 16.6.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Tero Jokinen
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 19:00--23:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
Energia & Teemu Roivainen
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Etiketti & Antti Ahopelto, naistentanssit
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Jake Niska

Ke 17.6.2020

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
Taikakuu, naistentanssit
Laitilan Tanssikanala 15 euroa
Ippe Mansikka
Makasiini (Asemantaus, Heinola)
Tuplawernet
Merimelojien maja (Helsinki) 12 euroa
Unelmavävyt
Särkkä (Punkalaidun)
FBI-beat
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 13:00--16:15, 10 euroa
Jussi Roponen duo
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)
Pasi Kivimäki

To 18.6.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Teemu Roivainen & Energia, Timo Kallio duo
Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Komiat
Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Harmony, Merja Ranta
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 20:00--00:30
Neitoset
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Jussi Roponen

Pe 19.6.2020

Aavasaksan aurinkolava (Aavasaksa, Ylitornio)
Toni Jaatinen Band
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 20 euroa
Komiat, Neitoset
Esakallio (Somero) 19:00--02:30, 35 euroa
Fortuna & Arja Koriseva, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--24:00, 14 euroa
Sininen huivi
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Keijo Taivainen yhtyeineen
Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi)
Väliaikainen
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Juha Vartiainen, Roulette
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Kaiho, Mr. Breathless & Esa Pulliainen
Hotelli Korpilampi (Lahnus, Espoo)
Jackpot, Marko Maunuksela, Jukka Hallikainen
Kreivinkallio (Pitkäkoski, Miehikkälä)
Terässiipi & Jarmo Ranta
Kuhmon Kelo
Juhamatti & Rosalie
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Päivi Tuomi
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--24:00, 10 euroa
Keijo Nurmen yhtye
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Diesel & Markku Aro
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Wähäkosket, Wilson & Merja Uimonen
Mikkelin hiihtomäen lava
Ari Lavu
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--02:00, 16 euroa
Haavekuva & Hanna Hirvonen, Company & Kake Randelin, Helmi-orkesteri & Johannes Vatjus
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Teuvo Vuoti
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 16 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 20:00--01:00, 10 euroa
Hollolan harmonikat
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 15 euroa
Avalon
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Pepe Enroth solo
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Rainer Bollström, Hannu Hautaniemi
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Energia & Teemu Roivainen
Tahostenniemen lava (Kalliala, Lavia, Pori)
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 10 euroa
Flangers
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 15 euroa
Yötaivas, Kauko Simonen
Tulenliekki (Niinimäki, Leppävirta)
Souvarit
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Hannu Karjalainen Group
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät, T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:30
Focus & Sakke Kotilainen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--02:00, 22 euroa
Finlanders, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Senja Myller

La 20.6.2020

Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Charles Plogman
Esakallio (Somero) 19:00--01:30, 29 euroa
Kuutamolla & Anniina Suhonen, Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen, Laura Voutilainen
Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 20:00--00:30, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Pasi Kivimäki
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 16 euroa
Fortuna & Arja Koriseva
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Diesel & Markku Aro
Jormuan lava (Jormua, Kajaani)
Souvarit, Mika Tarkkonen & Juhani Rautiainen
Kairalan Kajastus (Kairala, Pelkosenniemi)
Duuriseiska
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--04:00
Antti Ketonen, Arttu Wiskari
Kiparkatti (Myrskylä) 20:00--01:00, 15 euroa
Weranta
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Samppa Valo band, J. Eskelinen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Kari Vepsä & Aava, Tara Vepsäläinen
Kyynärön VPK:n lava (Pälkäne)
Norolan Pojat
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 15 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 12 euroa
Onnenkipinä
Litmaniemen lava (Litmaniemi, Kuopio)
Duo Sami Soininen
Maaningan kasino
Quattro & Kalle Jussila
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Pepe Enroth
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 21:00--01:30, 15 euroa
Valentin, Afrikan tähti & Armi Tenkula
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 20:00--24:00, 15 euroa
Seili & Pauliina Sormunen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
A. Aallon rytmiorkesteri, The Tones
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Jouni Raitio
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Roulette, Silla Pöyry
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Marko Juhani Group
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 20:00--02:00, 5 euroa
Karaoketanssit
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Voimaorkesteri, Susanna Heikki
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Päivi Tuomi
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Ake Pääkkö duo
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Hannu Hautaniemi
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 17 euroa
Tulipunaruusut
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Ajan sävel, Jari Partanen
Suomussalmen ns 20:00--00:30, 14 euroa
Tukkijätkät, Arlas
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Channel Four, Sami Keskitalo, Boogie & Eini Pajumäki
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Vastakaiku & Tommi Soidinmäki, Aika velikultia & Saana Sassali, Mr. Breathless & Esa Pulliainen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Jaska Mäkynen
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Titan, Keijo Rahnaston yhtye
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--00:30
Väliaikainen, Aino Niemi
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 15 euroa
Yötaivas, Jarno Itkonen
Turkian lava (Turkia, Hamina)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Amorada, Tommi Seppänen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Teemu Roivainen
Venesjärven rantalava (Venesjärvi, Kankaanpää)
Ari Lavu
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 20:00--01:30
Patajätkä
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 19:30--24:00, 12 euroa
Karuselli, Pasi Venho
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--02:00, 27 euroa
Taikakuu, Fernanda & Katja Karisukki, Suvi Teräsniska

Su 21.6.2020

Esakallio (Somero) 19:00--22:00, 25 euroa
Kyösti Mäkimattila
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Väliaikainen
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
Souvarit
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Riskit Herrat, Isto Hiltunen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 12 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti

Ti 23.6.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
Neitoset
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 12 euroa
Emile
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Norolan Pojat, Sävel & Jyrki Nurminen, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
Sinitaivas
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Terässiipi & Jarmo Ranta
Tortinmäen lava (Tortinmäki, Turku)
Quattro & Kalle Jussila
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Kulkuripojat

Ke 24.6.2020

Esakallio (Somero) 13:00--16:45, 12 euroa
Amorio, Hovi-orkesteri & Kaija Pohjola
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
Sinitaivas, naistentanssit
Merimelojien maja (Helsinki) 12 euroa
Anita Joensuu, Tapio Rannanmaa
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 19:00--23:30, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Jari Grek
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
Taikakuu

To 25.6.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Hummerit
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Diesel & Markku Aro
Linnanmäki (Helsinki)
FBI-beat
Maaningan kasino
Hannu Hautaniemi
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Pepe Enroth
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Fernet & Tomi Markkola, naistentanssit

Pe 26.6.2020

Esakallio (Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Diesel & Markku Aro
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Kari Hirvonen, Omega & Eija Kantola
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Souvarit
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, In The Mood & Suvi Karjula
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:20--01:30
Amore & Leif Lindeman
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 12 euroa
Raimo Laamanen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Fernet & Tomi Markkola, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 15 euroa
Company, Kake Randelin
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Sami Keskitalo, Toni Jaatinen Band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Rainer Bollström
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Jade's band
Talviaisten VPK:n lava (Talviainen, Orivesi)
Jussi Anteron yhtye
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Luksus & Jussi Huru

La 27.6.2020

Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli)
Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela, Jackpot
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Kari Silanderin yhtye
Hirvelä (Sippola, Kouvola)
Väliaikainen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Taikakuu & Juha Metsäperä
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Sinitaivas, Wilson & Merja Uimonen
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 20:00--23:30, 13 euroa
Erkki Räsänen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Sami Rosholm & Casanova
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Pepe Enroth
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Eki Jantunen & Mutkattomat
Maaningan kasino
Omenapuu & Johanna Pakonen
Martonvaaran lava (Martonvaara, Polvijärvi)
Anna-Liisa Räsänen
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 20:00--24:00, 15 euroa
Guns Rosor
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Markku Touronen, karaoketanssit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:30, 16 euroa
Calibra & Markku Uhlbäck, Johanna Piipponen, karaoke
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Astra
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Gunnar Taipale
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Marco Lundberg, Roulette
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Rojal
Riutanharju (Riutta, Riihimäki)
Diesel & Markku Aro
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Arto Nuotio
Sirniön Kisapirtti (Posio)
Afrikan tähti
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Teuvo Oinas
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Omega & Eija Kantola, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Jarkko Honkanen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30
Jade's band
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Kuiskaus & Jorma Kääriäinen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi)
Pasi Kivimäki
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Benjamin Enroth
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
J. Eskelinen
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Ippe Mansikka
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Oulu)
Merja Juutinen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Pohjoisen tähti, Raimo Laamanen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
FBI-beat, Recados & Anneli Mattila

Su 28.6.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Roulette
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna) 15:00--18:00, 10 euroa
Juhani Rautiainen
Kolmilammi (Ryttylä, Hausjärvi)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 20:00--23:00, 15 euroa
Komiat
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Sami Rosholm & Casanova
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
JP-viihde, pullakahvitarjoilu
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen

Ma 29.6.2020

Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Birgit Ohra-aho duo

Ti 30.6.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 14 euroa
Eino Grön, Jake Niska
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Sebastian Ahlgren
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 19:00--23:30, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Waltteri Grek, Jari Grek
Kauhajoen kasino
Diesel & Markku Aro
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
Sinitaivas
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Juha Vartiainen, Omega & Eija Kantola, Roulette, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
Väliaikainen

Ke 1.7.2020

Ainalin ns (Haapavesi)
Merja Juutinen
Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
T.T. Purontaka & Tähtitaivas
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit
Laitilan Tanssikanala 15 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Makasiini (Asemantaus, Heinola)
Sini-Takit
Mikkelin hiihtomäen lava
Trio H-hetki
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 19:00--23:30, 17 euroa
Sinitaivas
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Diesel & Markku Aro
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 euroa
Neitoset
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi)
Sami Rosholm duo
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
Hurma
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 19 euroa
Heidi Pakarinen

To 2.7.2020

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Juha Vartiainen
Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 14 euroa
Teuvo Oinas
Jänteen halli (Kiuruvesi) 13:00--16:00, 10 euroa
Duo Pekka Roiko
Maaningan kasino
Ässät
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Taikakuu
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Eija Kettunen, Arto Kivekäs
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 17 euroa
Souvarit, naistentanssit

Pe 3.7.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Tulipunaruusut, Lumo & Reeta Saranpää
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Rosette
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Diesel & Markku Aro, Kake Randelin, Ari Lavu
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Patajätkä
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 12 euroa
Sami Rosholm duo
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30
Taikakuu, Sävel & Jyrki Nurminen
Myllysilta (Suomenniemi, Mikkeli)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--23:30, 19 euroa
Souvarit
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Ässät
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Uittamo paviljonki (Turku)
FBI-beat

La 4.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 15 euroa
Marita Taavitsainen
Huvilintu (Raisio)
Rosette
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T. & Aino Niemi, Roulette & Silla Pöyry
Ikaalisten kylpylä
Minna Äikäs & Minna Äikäs band
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
T.T. Purontaka, Helminauha
Kauppilan lato (Raatala, Salo) 19:00--01:00, 15 euroa
Beatmakers & Pekka Tiilikainen, Aurora & Jussi Lammela
Kermankosken lava (Kerma, Heinävesi)
J. Eskelinen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Maaningan kasino
Diesel & Markku Aro
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 20:00--24:00, 15 euroa
Esperanza & Jiri Tammilehto
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Tammer-Hanurit
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:30, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, Kaiho, karaoke
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Hannu Viitala, Sari Turpeinen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Ramona, Urho Hämäläinen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Savannah
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Taimo Löfin yhtye & Reima Huhtala
Pöytämäen huvisuuli (Sastamala)
FBI-beat
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Jussi Roponen duo
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Graniitti, Rainer Bollström
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavus)
Wilson & Merja Uimonen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Souvarit, Tapani Kansa
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Yölintu, Myrskylyhty & Mikko Mäkeläinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Fernet & Tomi Markkola
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Narrit, Ari Tamminen
Taivalkaari (Kirkonkylä, Taivalkoski) 20:00--01:30, 20 euroa
Tukkijätkät, Arlas, Neitoset
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Heidi Pakarinen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Omenapuu & Johanna Pakonen
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Quattro & Kalle Jussila
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Raimo Turtiainen ja Pojat, Erkki Liikanen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 19:30--24:00, 12 euroa
Voitto Takasen yhtye, Jussi Henttonen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Afrikan tähti & Armi Tenkula, Hurma

Su 5.7.2020

Kauppilan lato (Raatala, Salo) 19:00--01:00, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T., Putkiratio & Jussi Lammela & Janiina Lehtonen
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:00--21:00
Anne Mattila, konsertti
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Jukka Korpela
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
Helminauha

Ma 6.7.2020

Kauppilan lato (Raatala, Salo) 19:00--01:00, 15 euroa
Pyrstötähti, FBI-beat, Etiketti & Antti Ahopelto
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 16 euroa
Sinitaivas

Ti 7.7.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Jussi Roponen
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 19:00--23:30, 16 euroa
Sinitaivas
Kauppilan lato (Raatala, Salo) 19:00--01:00, 15 euroa
Focus & Sakke Kotilainen, Tanssiorkesteri Kaiho
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
ManTra & Nina Åkerman
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00
In The Mood & Suvi Karjula, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
Recados & Anneli Mattila
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 13:00--16:30, 12 euroa
Esko Sartolahti
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Dominou & Jussi Seppänen

Ke 8.7.2020

Jalkosalmen lava (Suomalainen, Lemi)
Terässiipi & Jarmo Ranta
Kauppilan lato (Raatala, Salo) 19:00--01:00, 15 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, Kuutamolla & Anniina Suhonen, Patajätkä
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Diesel & Markku Aro
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
Weranta, naistentanssit
Laitilan Tanssikanala 15 euroa
Pyrstötähti
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 19:00--23:30, 15 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti
Niemenharjun tanssilava (Pihtipudas)
Juha Vartiainen, Roulette
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi)
Hannu Hautaniemi
Sarvikummun lava (Sarvikumpu, Heinävesi)
Duo Sami Soininen
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
Yölintu

To 9.7.2020

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 14 euroa
Kaija Lustila
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Quattro & Kalle Jussila
Kauppilan lato (Raatala, Salo) 19:00--01:00, 15 euroa
Jussi Lammela, Isto Hiltunen, Markku Ketola, Extrapallo
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Marino & Sunrise
Salmen lava (Jäppilä, Pieksämäki)
Diesel & Markku Aro
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)
Eki Jantunen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Amore & Leif Lindeman, naistentanssit

Pe 10.7.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
FBI-beat
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Ässät, In The Mood & Suvi Karjula
Jumisen mms (Jumiskylä, Lapinlahti)
Onnenkipinä
Kauppilan lato (Raatala, Salo) 19:00--01:00, 15 euroa
Eki Jantunen & Mutkattomat, Fernanda & Katja Karisukki
Kempeleen työväentalo 19:00--23:00, 13 euroa
Vetonaula & Maarit Peltoniemi
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
FBI-beat, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Markus Törmälä, Teemu Harjukari
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Kastanja, Kiintotähti & Teuvo Oinas, Seija Irmeli trio
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 12 euroa
Vesku Ruotsalainen
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tarja Lunnas, J. Eskelinen
Pyhäsalmen lava 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye & Veikko Aho
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Sami Rosholm & Casanova

La 11.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Tonika
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Benjamin Enroth
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ikaalisten kylpylä
Dry Capri
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Hannu Hautaniemi
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Ake Pääkkö
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Diesel & Markku Aro
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:30
Vetonaula & Maarit Peltoniemi, Nelituuli & Timo Puurunen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Pyrstötähti
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Amorio
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 20:00--24:00, 15 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä)
Rosette, Terässiipi & Jarmo Ranta
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:30, 16 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti, Neitoset, karaoke
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Valentin, Afrikan tähti
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Vesa Formunen
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Onnenkipinä, Kirsi Sirviö
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Tarja Lunnas, J. Eskelinen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Hurma, Anne Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Tulipunaruusut
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Souvarit
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Voimaorkesteri
Vintturin seurantalo (Vintturi, Sysmä)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Pepe Enroth
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen, Etiketti & Antti Ahopelto

Su 12.7.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Recados, Anneli Mattila
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Quattro & Kalle Jussila
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Duo Pekka Roiko, pullakahvitarjoilu
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Duo Kasino
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Hurma

Ma 13.7.2020

Pyhäsalmen lava 19:00--01:00
Tanssiorkesteri Kaiho & Pirita Niemenmaa & Johannes Vatjus
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman

Ti 14.7.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Tytti Pelkonen
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
Pekkaniskan Pojat
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00
Juha Vartiainen, Pekka Juntusen orkesteri, Amore & Leif Lindeman, Tommi Kostekivi, IskelmäMestari, Maria Pihlajamaa, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Amor-kvartetti
Tirvan lava (Tirva, Kouvola)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
J. Eskelinen, konsertti
Viirin seurojentalo (Rovaniemi) 20:30--00:30, 12 euroa
Napakymppi, naistentanssit

Ke 15.7.2020

Ainalin ns (Haapavesi)
Helmet
Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Sami Rosholm & Casanova
Ikaalisten kylpylä
Juhamatti & Rosalie
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, naistentanssit
Laitilan Tanssikanala 15 euroa
Pepe Enroth
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 19:00--23:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Saarelan ns (Saarela, Pielavesi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)
Kuutamotaivas

To 16.7.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Neitoset
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Eki Jantunen, Mutkattomat
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Souvarit
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit

Pe 17.7.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Helminauha, Etiketti & Antti Ahopelto
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Diesel & Markku Aro
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Yölintu, Ippe Mansikka
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Sami Rosholm & Casanova, Hurma
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 12 euroa
Kolmas Linja & Timo Jääskelä
Lohijärven urheilutalo (Lohijärvi, Ylitornio)
Hannu Hautaniemi
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30
Ässät, Sinitaivas
Myllykosken seuratalo (Kouvola)
Beatmakers & Pekka Tiilikainen
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00, 16 euroa
Souvarit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Väliaikainen
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--23:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Vetonaula

La 18.7.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 14 euroa
Anneli Mattila
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 20:30--00:30
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Helmi-orkesteri & Johannes Vatjus
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Quattro & Kalle Jussila
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
FBI-beat, Antti Ahopelto
Kalajärven lava (Seinäjoki)
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi)
Jari Grek
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Mahnalan lava (Mahnala, Hämeenkyrö)
Pasi Kivimäki
Menosten lava (Urjala)
Pyrstötähti
Meripaviljonki (Alaviirre, Kokkola) 20:00--24:00, 15 euroa
Channel Four
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Neitoset
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Janne Ikonen, Elina H
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Piston mms (Pisto, Suomussalmi)
Hannu Hautaniemi
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Teijo Lindström
Poltinkosken lava (Poltinkoski, Ikaalinen)
Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Sami Rosholm & Casanova
Pöytämäen huvisuuli (Sastamala)
Amorio
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:00, 13 euroa
Ake Pääkkö duo
Siikinniemen lava (Sapsalampi, Alavus)
Unelma, Joonas Erkkilä
Sonkajan lava (Sonkaja, Ilomantsi) 20:00--00:30, 12 euroa
Itätuuli
Sonkakosken lava (Sonkakoski, Sonkajärvi)
Duo Sami Soininen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Diesel & Markku Aro, Rojal
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Pekkaniskan Pojat, Helminauha
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Souvarit
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Tammi Group
Tanhuhovi (Lohja)
Rosette
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Wiihdeorkesteri Wiva
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 19:30--24:00, 12 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
KinoJake, Coralia & Maarit Peltoniemi

Su 19.7.2020

Ali-Tuomolan makasiini (Teuro, Tammela)
Rosette
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Yötaivas
Kursun kylätalo (Kursu, Salla)
Hannu Hautaniemi
Kyllikinranta (Iisalmi)
Juha Vartiainen
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Nivalan ns
Helmet
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Pasi Kivimäki
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Harri Nuutinen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Sinitaivas
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
J. Eskelinen

Ma 20.7.2020

Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen

Ti 21.7.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--23:30, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 19:00--23:30, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kauhajoen kasino
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
Etiketti & Antti Ahopelto
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00
Rosette, Taiga & Jarkko Honkanen, Tangokuningas 2020, Tangokuningatar 2020, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Amor-kvartetti
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 13:00--16:30, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ke 22.7.2020

Ikaalisten kylpylä
Omenapuu & Johanna Pakonen
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
Pekkaniskan Pojat, naistentanssit
Laitilan Tanssikanala
Pasi Kivimäki
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 19:00--23:30, 17 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Kanarian Mikki
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 euroa
Sinitaivas
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva

To 23.7.2020

Hilmonkosken lava (Vuoskoski, Kannonkoski)
Sami Rosholm & Casanova
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Rosette
Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 14 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Teemu Roivainen
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Pistohiekan lava (Lietvesi, Puumala)
Diesel & Markku Aro
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)
Jukka Hallikainen, Jackpot & Marko Maunuksela
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, naistentanssit

Pe 24.7.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Helminauha
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Omenapuu & Johanna Pakonen, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Kisaranta (Huutijärvi, Kangasala)
Rosette
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Kyösti Mäkimattila, FBI-beat, Jade's band
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--01:30
Korsuorkesteri, In The Mood & Suvi Karjula
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 12 euroa
Antti Kemppainen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Komiat, SMORK-voittaja 2020
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00
La Paloma & Hannu Palo, Virve Rosti
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Souvarit
Perävaaran huvikeskus (Kemijärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Toni Jaatinen Band
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Riskit Herrat, Tiina Räsänen

La 25.7.2020

Halkosaari (Itäkylä, Lappajärvi)
Rosette
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Pispalan sälli ja Sinirytmi
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Quattro & Kalle Jussila
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 16 euroa
Dallapé, Harmony & Pasi Suikkanen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Souvarit
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Oja-Lipasti band, Mikko Mäkeläinen
Kairalan Kajastus (Kairala, Pelkosenniemi)
Sami Keskitalo, Toni Jaatinen Band
KuKu:n maja (Kuortane)
Unelma, Joonas Erkkilä
Kuortin kisahalli (Kuortti, Pertunmaa)
Väliaikainen
Käenkoskikeskus (Parkano)
Benjamin Enroth
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 15 euroa
Lapponia & Jukka Lampela
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Ari Tamminen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Menosten lava (Urjala)
Jussi Anteron yhtye
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Kari Vepsä, Aava & Tara Vepsäläinen
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Yötaivas & Jarno Itkonen, Omega & Eija Kantola, karaoke
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Pirjo Tossavainen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Sarmas & Tiina Pitkänen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Voitto Takanen
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Duo Kasino
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 17 euroa
Tulipunaruusut
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Jaska Mäkynen, Jorma Kääriäinen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Komiat
Sääksjärven ns (Vimpeli)
Amorio
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Leif Lindeman
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Himmiät tähäret, Pauli Koivula
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti, Köpi Koski
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Diesel & Markku Aro
Vehkakosken rantalava (Pohjaslahti, Mänttä-Vilppula)
Norolan Pojat, Aki Hietala
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Lopen harmonikat
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Kolmas Linja, Timo Jääskelä
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Sami Rosholm & Casanova, Taivaankaari & Heikki Koskelo

Su 26.7.2020

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Rosette
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:00--21:00
Marko Maunuksela, konsertti
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Caravan, Pepe Enroth
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 16 euroa
Hannu Auvinen duo
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Jukka Heiskanen, Erkki Räsänen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Yölintu
Ämyri (Somerniemi, Somero) 17:00--21:00, 10 euroa
Fernanda & Katja Karisukki

Ma 27.7.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Luostarin yhtye
Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 16 euroa
Finlanders

Ti 28.7.2020

Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Tuplawernet
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 19:00--23:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Kauhajoen kasino
Rosette
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 20:00--23:30
Komiat
Pyhäsalmen lava 19:00--01:00
Sami Rosholm & Casanova, Diesel & Markku Aro, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Viirin seurojentalo (Rovaniemi) 20:30--00:30, 12 euroa
Ässät, naistentanssit
Vilpola (Onkkaala, Pälkäne)
Köpi Koski ja Projekti

Ke 29.7.2020

Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Rosette
Kuikan lava (Kuikka, Tikkakoski, Jyväskylä) 20:00--00:30
Lumo & Reeta Saranpää, naistentanssit
Merimelojien maja (Helsinki) 12 euroa
Wiihdeorkesteri Wiva
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 19:00--23:30, 17 euroa
Finlanders
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 19:00--23:30, 15 euroa
Väliaikainen

To 30.7.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Myllylammen lava (Kirkonkylä, Miehikkälä) 20:00--00:30, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Tosimiehet, Kauko Simonen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Finlanders, naistentanssit

Pe 31.7.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 16 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Rosette
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Diesel & Markku Aro, Sauli Kreivin yhtye & Virpi Piippo
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Rainer Bollström, Anneli Mattila
Lampiinsalmi (Ollikkala, Lapinlahti) 19:00--23:30, 12 euroa
Duo Sami Soininen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Finlanders, Omega & Eija Kantola
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Quattro & Kalle Jussila
Pyhäsalmen lava 19:00--23:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye & Veikko Aho
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--23:30, 17 euroa
Taikakuu
Tannilan mms (Yli-Ii, Oulu) 21:00--01:30
Afrikan tähti & Armi Tenkula

La 1.8.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 12 euroa
Pasi Vainionperä
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Rosette
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Quattro
Jumisen mms (Jumiskylä, Lapinlahti)
Hannu Hautaniemi
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Juhamatti & Rosalie, Neitoset
Kulhon lava (Kulho, Kontiolahti) 20:00--23:30, 13 euroa
Marko Jolkkonen
Kyynärön VPK:n lava (Pälkäne)
Jussi Anteron yhtye
Laitakarin lava (Luodonkylä, Luvia, Eurajoki)
Harri Lehtonen & Silver
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
The Tones
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Leo Louhivaara
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Duo Kasino
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Voimaorkesteri
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
Sauli Kreivin yhtye, Virpi Piippo
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Aikalisä
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Ajan sävel & Jari Partanen
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 17 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Eija Kettunen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Tommi Soidinmäki
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Tomi Markkola
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
In The Mood & Suvi Karjula, SMORK-voittaja 2020
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Teemu Roivainen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--00:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 19:30--24:00, 12 euroa
Sanna Arell
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Lumo & Reeta Saranpää

Su 2.8.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Norolan Pojat
Katuman lava (Harviala, Hämeenlinna)
Benjamin Enroth
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--22:30, 15 euroa
Marko Jolkkonen
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Leif Lindeman
Uittamo paviljonki (Turku)
Juhamatti & Rosalie

Ma 3.8.2020

Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat

Ti 4.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--23:30, 16 euroa
Finlanders
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 19:00--23:30, 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen, Birgit Ohra-aho duo
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
EXmiehet & Saija Tuupanen
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Norolan Pojat, Hurma, Aki Hietala, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Ke 5.8.2020

Esakallio (Somero)
Focus & Sakke Kotilainen
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Rosette
Merimelojien maja (Helsinki) 12 euroa
Antero Ketonen
Mustikkavuoren lava (Ähtäri) 19:00--23:30, 17 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela

To 6.8.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Väliaikainen
Maaningan kasino
Rosette
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Pispan palvelukeskus (Tampere)
Pispalan sälli ja Sinirytmi, konsertti
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, naistentanssit

Pe 7.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Lumo & Reeta Saranpää
Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Pasi Kivimäki
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
EXmiehet & Saija Tuupanen, Öiset kulkijat & Anssi Vimpari
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna) 20:00--02:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Korsuorkesteri, Komiat
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Marita Taavitsainen, Antti Ahopelto
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Sami Rosholm & Casanova, Hurma
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 15 euroa
Company, Kake Randelin
Nutikan lava (Rummunkylä, Lappeenranta) 20:00--01:00
Yölintu, In The Mood & Suvi Karjula, Simo Silmu
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Diesel & Markku Aro
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 18 euroa
Rosette, Tangokuningas & Tangokuningatar 2020

La 8.8.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Saturnus & Anu Keronen
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 16 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Yötaivas
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Raimo Laamanen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Yölintu, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 13 euroa
Mysteeri & Mikko Tapio
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Rosette
Messula (Tanhua, Savukoski)
Nelituuli & Timo Puurunen
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Yhden tähden orkesteri & Jorma Kääriäinen
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Astra
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Gunnar Taipale
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Väliaikainen
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Napakymppi
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Omega & Eija Kantola
Salmijärven lava (Västinniemi, Juankoski, Kuopio) 19:00--23:30, 13 euroa
Vesku Ruotsalainen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Helminauha
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Quattro & Kalle Jussila, Marko Haapaniemi
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Jackpot & Jukka Hallikainen & Marko Maunuksela
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Korsuorkesteri, Terässiipi
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Timo Kallio, Tuija Mäensivu
Vaattojärven rantapaviljonki (Vaattojärvi, Kolari)
Ässät
Valasranta (Yläne, Pöytyä)
Juhamatti & Rosalie
Viirin seurojentalo (Rovaniemi) 20:30--00:30, 12 euroa
Toni Jaatinen Band
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Benjamin Enroth
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Taikakuu, Aava & Tara Vepsäläinen

Su 9.8.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Unelmavävyt
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
Rosette
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 15 euroa
Neitoset
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Onnenkipinä, Kirsi Sirviö
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Lumo & Reeta Saranpää, Senja Myller
Uittamo paviljonki (Turku)
Amorio

Ma 10.8.2020

Saukonkallion lava (Radansuu, Iitti) 20:00--00:30, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Waltteri Grek, Jari Grek

Ti 11.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--23:30, 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Ippe Mansikka
Honkahovi (Kirkonkylä, Kuhmoinen) 19:00--23:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 20:00--23:30
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Liperin lava
Rosette
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Valentin & Afrikan tähti, Sinitaivas, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 13:00--16:30, 10 euroa
Mikko Järvinen

Ke 12.8.2020

Merimelojien maja (Helsinki) 12 euroa
Inkoon pelimannit
Helsinki Pavi (Itä-Hakkila, Vantaa)
Rosette
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen
Wanhan Kanalan Kuiwurisali (Loimaa)
Mutkattomat

To 13.8.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Tangokuningas 2020, Tangokuningatar 2020
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Jyrki Nurminen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Sinitaivas, naistentanssit

Pe 14.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Omega & Eija Kantola
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Eki Jantunen & Mutkattomat, Rosette, Tangokuningas & Tangokuningatar 2020
Kapakanmäki (Tuulos, Hämeenlinna)
Diesel & Markku Aro
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Lumo, Leif Lindeman
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Pekkaniskan Pojat, Himmiät tähäret & Pauli Koivula
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 16 euroa
Yölintu, Hannu Auvinen duo
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
J. Eskelinen
Pappisten lava (Pappinen, Loimaa)
Beatmakers & Pekka Tiilikainen

La 15.8.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Yötaivas
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Juhamatti & Rosalie
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Unelma, Tommi Soidinmäki, Joonas Erkkilä
Kiparkatti (Myrskylä) 20:00--01:00, 15 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki
Käenkoskikeskus (Parkano)
Diesel & Markku Aro
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Elina Ukkonen & Juha Simola
Myllyniemi (Vaskivesi, Virrat)
Plymouth, Duo Costingtons
Niinilahden lava (Niinilahti, Viitasaari) 20:00--24:00, 12 euroa
Pentti Kuparinen
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Tommi Seppänen
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
PohjanSoundi, Markus Savolainen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Unikuva
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Fernanda
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Rosette, Tangokuningas 2020, Tangokuningatar 2020
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
FBI-beat, Kaihon karavaani & Tuure Kilpeläinen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Marita Taavitsainen
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Graniitti, Rainer Bollström
Vojakkalan lava (Vojakkala, Loppi) 19:00--23:30
Wire & Ari Lavu
Yliskallion lava (Valkama, Pyhäranta) 19:30--24:00, 12 euroa
Satelliittitaivas, Veeruska Uusikartano
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Yölintu, In The Mood & Suvi Karjula, Simo Silmu

Su 16.8.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 16 euroa
Amore & Leif Lindeman
Sivakka (Sivakkavaara, Kaavi) 19:00--23:30, 15 euroa
Sami Rosholm
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Kake Randelin

Ti 18.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--23:30, 16 euroa
Rosette, Tangokuningas 2020, Tangokuningatar 2020
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Kari Hirvonen, Jani Helenius
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
Finlanders
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Pekkaniskan Pojat, Sonetti & Jouni Rieskaniemi, naistentanssit
Rajavaaran lava (Rajavaara, Kesälahti, Kitee) 20:00--00:30, 14 euroa
Vastakaiku, Tommi Soidinmäki
Risulahden lava (Jurvala, Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Lappeenrannan harmonikkakerho
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 13:00--16:30, 12 euroa
Anna-Liisa Räsänen

Ke 19.8.2020

Merimelojien maja (Helsinki) 12 euroa
Rytmikonkarit
Pyhtään VPK:n lava
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala)
Tuplawernet
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
Energia & Teemu Roivainen

To 20.8.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Trio H-hetki
Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
Finlanders
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--24:00, 16 euroa
Energia & Teemu Roivainen, naistentanssit

Pe 21.8.2020

Virtain Hiekkaranta (Torppakylä, Virrat)
Sami Rosholm & Casanova, Diesel & Markku Aro
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Pekkaniskan Pojat, Onnenkerjäläiset
Kajasteen lava (Tiirikkala, Nurmes)
Amorio
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Norolan Pojat, Jyrki Nurminen
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, Neitoset
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--23:30, 18 euroa
Energia & Teemu Roivainen
Tuusmäen tunnelilava (Tuusmäki, Rantasalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Riskit Herrat, Petri Hervanto

La 22.8.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 14 euroa
Janne Tulkki
Hampushalli (Iinattijärvi, Pudasjärvi) 20:30--00:30
Company, Kake Randelin
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia)
Diesel & Markku Aro
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00, 16 euroa
Finlanders
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Duo Sami Soininen, Katja Karila
Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 10 euroa
Kiuruveden harmonikkakerho
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Energia & Teemu Roivainen, Olavi Hällbackan yhtye & Marita Saal
Kukonhiekka (Saarijärvi)
Voimaorkesteri
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 15 euroa
Aika velikultia, Saana Sassali
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Fernanda & Katja Karisukki
Liperin lava
Amorio
Maaningan kasino
Sami Rosholm & Casanova
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Teuvo Vuoti
Nurmaan lava (Nurmaa, Mäntyharju) 20:00--00:30, 15 euroa
Kalevi Hautamäen orkesteri, Urpo Heikkilä
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Vesa Formunen
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Tarja Lunnas, J. Eskelinen
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Fortuna & Arja Koriseva, Fernet & Tomi Markkola
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Rosette, Tangokuningas & Tangokuningatar 2020
Tainuskylän lato (Tainuskylä, Kurikka) 15 euroa
Titan, Keijo Rahnasto
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Tukkijätkät, Arlas
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat, Helminauha

Su 23.8.2020

Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Sami Rosholm & Casanova
Kisapirtti (Särkisalmi, Parikkala)
Trio H-hetki
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 16 euroa
Sinitaivas
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Taikakuu
Välijoen lava (Välijoki, Savitaipale)
Diesel & Markku Aro

Ma 24.8.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Yötaivas

Ti 25.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 19:00--23:30, 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Harjulan lava (Hollola) 13:00--17:00, 10 euroa
Pepe Enroth
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 19:30--23:30
Kari Hirvonen & Onnentähti & päättäjäiset
Pyhäsalmen lava 19:00--24:00
Taikakuu, Afrikan tähti & Armi Tenkula, naistentanssit

Ke 26.8.2020

Merimelojien maja (Helsinki) 12 euroa
Seppo Lankinen
Särkkä (Punkalaidun)
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
Finlanders

To 27.8.2020

Jänhiälän lava (Jänhiälä, Lappeenranta) 18:00--22:00, 12 euroa
Jade's band
Kallioniemi (Koria, Kouvola)
Terässiipi & Jarmo Ranta
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Köpi Koski ja Projekti, Köpi Koski
Pohjolan palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt, konsertti

Pe 28.8.2020

Hangan lava (Hankasalmi) 20:00--00:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Energia & Teemu Roivainen, ManTra & Nina Åkerman
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Ari Lavu
Lusan halli (Lusankylä, Kurikka) 20:00--01:30, 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, päättäjäiset
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Diesel & Markku Aro

La 29.8.2020

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Pyrstötähti
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Tähdenlento
Ilveskasino (Pellesmäki, Kuopio)
Eija Kettunen
Kaarihovi (Kirkonkylä, Teuva)
Arja Koriseva, J. Eskelinen
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä)
Tosimiehet
Kortesjärven Rantamaja (Saarijärvi, Kortesjärvi, Kauhava) 20:30--01:00
Maestrot & Jarkko Yli-Sikkilä, ManTra & Nina Åkerman, venetsialaiset
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Sunset & Jarkko Salmi
Liperin lava
Diesel & Markku Aro
Narvan lava (Narva, Vesilahti)
Eki Jantunen, Mutkattomat
Niskaharjun lava (Sorsakoski, Leppävirta)
Eija Kettunen, Arto Kivekäs
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Norolan Pojat
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 15 euroa
The Steels, Marko Haapaniemi
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Voitto Takanen
Puistorinne (Rantakylä, Kiuruvesi)
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Savion lava (Lievestuore, Laukaa) 20:00--00:30, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Pekkaniskan Pojat, Souvarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Namu & Jonna Ortju, Antti Ketonen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Kari Hirvonen
Turkian lava (Turkia, Hamina)
Flangers
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Company & Kake Randelin, Sävel & Jyrki Nurminen

Su 30.8.2020

Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Mäntymäen lava (Viljamaa, Orimattila) 18:00--22:30, 17 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Waltteri Grek, Jari Grek
Nivalan ns
Afrikan tähti, Matti Ojala
Tirvan lava (Tirva, Kouvola) 19:00--23:30
Väliaikainen

Ma 31.8.2020

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi) 19:00--21:30, 8 euroa
Seppo Lankisen trio

Ti 1.9.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Avajaiset
Pyhäsalmen lava 19:00--23:00
Finlanders, naistentanssit
Raittiustalo (Kuopio)
Dry Capri

Ke 2.9.2020

Hirvensuuli (Suttila, Huittinen)
Diesel & Markku Aro
Nivalan ns
Matti Ojala
Tampsan lava (Karhula, Kotka) 15 euroa
Sinitaivas

To 3.9.2020

Yppärin Merimaja (Yppäri, Pyhäjoki) 20:00--24:00, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Tosimiehet, Antero Ketonen

Pe 4.9.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Markku Aro, Diesel
Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Tommi Soidinmäki
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Sami Rosholm & Casanova, Finlanders
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Yötaivas, Jarno Itkonen, Heidi Pakarinen
Nurmen lava (Nurmi, Lempäälä)
Quattro

La 5.9.2020

Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Kari Silanderin yhtye
Huvilintu (Raisio)
Ässät, Pasi Kivimäki
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00, 15 euroa
Eki Jantunen & Mutkattomat
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 15 euroa
Voimaorkesteri & Susanna Heikki
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Valentin, Afrikan tähti
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pohjanranta (Liedakkala, Keminmaa) 21:00--01:30, 15 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Poikeljärven paviljonki (Ahlainen, Pori) 20:00--24:00, 15 euroa
Ippe Mansikka
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 17 euroa
Diesel & Markku Aro
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Finlanders
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Rosette & Tangokuningas & Tangokuningatar 2020, Sinitaivas
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Juhamatti & Rosalie
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Tuovilat
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Hurma, Neitoset

Su 6.9.2020

Jänteen halli (Kiuruvesi) 19:00--23:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Lemmenlava (Hammaslahti, Joensuu) 19:00--23:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat

Ma 7.9.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ässät

Ti 8.9.2020

Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Focus & Sakke Kotilainen

Ke 9.9.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta

To 10.9.2020

Ideapark (Lempäälä)
Rosette
Imatran kylpylä
SRMY:n orkesteri, Eldorado
Männistö (Kellokoski, Tuusula) 12:00--15:00, 12 euroa
Yötaivas, Jarno Itkonen
Orimattilan Kehräämö
Tuplawernet

Pe 11.9.2020

Imatran kylpylä
SRMY:n orkesteri, Eldorado
Jormuan lava (Jormua, Kajaani) 20:30--01:30
Souvarit, Seppo Hakorinne
Krouvin lava (Kalhonkylä, Hartola)
Rosette, Kalle Jussila, Tangokuningas 2020, Tangokuningatar 2020
Mikkelin hiihtomäen lava
Väliaikainen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
Pasi Kivimäki

La 12.9.2020

Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Pasi Kivimäki
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Pekka Tiilikainen, Beatmakers
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00, 16 euroa
Yölintu, Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Imatran kylpylä
SRMY:n orkesteri, Eldorado
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala)
Quattro
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Wire & Ari Lavu
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Kuutamotaivas
Maaningan kasino
Valentin, Afrikan tähti
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Ässät
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Eero Magga
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki)
Rosette
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Leif Lindeman
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Finlanders, Anneli Mattila
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale)
Pekkaniskan Pojat
Tanssiklubi (Oulu)
T.T. Purontaka, Tähtitaivas
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 19:00--23:30, 15 euroa
Pepe Enroth

Su 13.9.2020

Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Afrikan tähti
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Juhamatti & Rosalie

Ma 14.9.2020

Summan Pirttilä (Hamina)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan, Sini-Takit

Ti 15.9.2020

Heiton talo (Haukipudas, Oulu)
Tanssiorkesteri Kiertotähdet

Ke 16.9.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Ari Salo
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Pasi Suikkanen duo

Pe 18.9.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 euroa
Finlanders
Salamakallio (Kaukola, Rauma) 19:30--00:30, 19 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen, Sävel & Jyrki Nurminen

La 19.9.2020

Haaparannan kansantalo
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 13 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Sininen huivi
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Hannu Hautaniemi
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Rainer Bollström
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Diesel & Markku Aro

Su 20.9.2020

Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu)
Rosette
Metsälinna (Heikkilä, Ristiina, Mikkeli)
Väliaikainen
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Pepe Enroth

Ma 21.9.2020

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Pepe Enroth

Ke 23.9.2020

Esakallio (Somero)
Juhamatti
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki

To 24.9.2020

Lielahden palvelukeskus (Tampere)
Tanssiorkesteri Yön lyhdyt, konsertti
Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Terässiipi

Pe 25.9.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Kemijärven VPK
Hannu Hautaniemi
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Rosette

La 26.9.2020

Esakallio (Somero) 24 euroa
Beatmakers & Pekka Tiilikainen, The Sleepwalkers & Jani Forsman, Toni Rossi
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Afrikan tähti
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Benjamin Enroth
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
HKL:n harmonikkaorkesteri
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Unelma, Joonas Erkkilä
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Juhani Virta
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa)
Rosette
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi)
Pasi Kivimäki
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30
Väliaikainen

Su 27.9.2020

Mäntsälän seurojentalo
Arja-Inkeri Joas & Manhattan
Nousula (Silvola, Kerimäki, Savonlinna)
Anna-Liisa Räsänen

Ti 29.9.2020

Heiton talo (Haukipudas, Oulu)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs

Ke 30.9.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Timo Forsmanin yhtye
Joukola (Luumäki) 12:00--16:00, 10 euroa
Arto Kivekkään yhtye

Pe 2.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 17 euroa
Yölintu
Kempeleen työväentalo
Hannu Hautaniemi
Tapiola (Kissanmaa, Tampere)
Pasi Kivimäki

La 3.10.2020

Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Merja Juutinen
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Pepe Enroth
Ulvilan ns
Päivi Tuomi
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi

Su 4.10.2020

Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Anna-Liisa Räsänen

Ma 5.10.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Rosette
Summan Pirttilä (Hamina)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Ke 7.10.2020

Esakallio (Somero)
Quattro
Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta

To 8.10.2020

Orimattilan Kehräämö
Focus & Sakke Kotilainen

Pe 9.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
FBI-beat
Kempeleen työväentalo
Tanssiorkesteri Kiertotähdet

La 10.10.2020

Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Yötaivas
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Hannu Hautaniemi
Verstas (Nakkila)
Beatmakers & Pekka Tiilikainen

Su 11.10.2020

Nivalan ns
Pepe Enroth

Ma 12.10.2020

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Helmet

Ke 14.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki

Pe 16.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Kari Vepsä & Onnenmaa

La 17.10.2020

Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Minna Äikäs band
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Ässät
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 17 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen

Su 18.10.2020

Ti 20.10.2020

Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere)
Pertti Niemi & Odessa

Ke 21.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Pasi Suikkanen duo

Pe 23.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 euroa
Hurma

La 24.10.2020

Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Trio Kuunsilta, Pekka Rinne
Spa Hotel Runni (Iisalmi)
Benjamin Enroth
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta)
Tanssiorkesteri Kiertotähdet

Su 25.10.2020

Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen

Ke 28.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Merja Ranta & Harmony
Teeriharju (Häntälä, Somero)
Pepe Enroth

Pe 30.10.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 16 euroa
Teemu Roivainen & Energia
Kemijärven VPK
Toni Jaatinen Band
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Ässät

La 31.10.2020

Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Toni Jaatinen Band
Suomussalmen ns 20:00--00:30, 14 euroa
Hannu Hautaniemi
Västilän Voimantalo (Vinkiä, Orivesi) 19:00--23:30, 15 euroa
Norolan Pojat

Su 1.11.2020

Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen

Ke 4.11.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta

Pe 6.11.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Tiina Räsänen & Petri Hervanto

La 7.11.2020

Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu)
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Tapani Lager, Jussi Roponen, Esko Roponen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--24:00, 13 euroa
Sarmas & Tiina Pitkänen

Su 8.11.2020

Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela)
Focus & Sakke Kotilainen
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 15:00--19:00, 20 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki

Ma 9.11.2020

Läyliäisten Seurala (Läyliäinen, Loppi)
Wiihdeorkesteri Wiva

Ke 11.11.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki

To 12.11.2020

Ideapark (Lempäälä)
Lumilinna & Jake Niska
Orimattilan Kehräämö
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Pe 13.11.2020

Imatran kylpylä 20:00--00:30, 15 euroa
Tomi Markkola

La 14.11.2020

Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Crystal, Terhi Lehtoniemi
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
Quattro, Pepe Enroth

Su 15.11.2020

Ti 17.11.2020

Raittiustalo (Kuopio)
Pepe Enroth

Ke 18.11.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Pasi Suikkanen duo

Pe 20.11.2020

Imatran kylpylä 21:00--01:30, 16 euroa
Markku Aro & Diesel

La 21.11.2020

Imatran kylpylä 21:00--01:30, 16 euroa
Janne Tulkki & Tulinen sydän
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 15 euroa
Jussi Anteron yhtye
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Valentin, Afrikan tähti

Ke 25.11.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Timo Forsmanin yhtye

Pe 27.11.2020

Imatran kylpylä 21:00--01:30, 16 euroa
Tangokuningas 2020 & Tangokuningatar 2020

La 28.11.2020

Haaparannan kansantalo
Ässät
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale)
Väliaikainen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki) 19:00--22:45, 13 euroa
Tähtikuvio & Niko Mäenpää
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Tukkijätkät, Arlas

Su 29.11.2020

Ke 2.12.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Jarmo Ranta

To 3.12.2020

Pe 4.12.2020

Imatran kylpylä 21:00--01:30, 15 euroa
Maria Tyyster

La 5.12.2020

Imatran kylpylä 21:00--01:30, 16 euroa
Osmos Cosmos
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemi
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi)
Tammi Group trio

Su 6.12.2020

Ma 7.12.2020

Ti 8.12.2020

Ke 9.12.2020

Imatran kylpylä 20:00--23:30
Trio H-hetki

To 10.12.2020

Seuratalo Sampo (Karhula, Kotka)
Arja-Inkeri Joas & Manhattan

Pe 11.12.2020

Imatran kylpylä 21:00--01:30, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Ässät

La 12.12.2020

Imatran kylpylä 21:00--01:30, 15 euroa
Marita Taavitsainen & Koivu
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
Rosalie, Juhamatti
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi)
Ässät
Tyrnävän seurojentalo
Hannu Hautaniemi

Su 13.12.2020

Ma 14.12.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kiertotähdet

Ti 15.12.2020

Pe 18.12.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Riskit Herrat, Mervi Kovero

La 19.12.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Riskit Herrat

Pe 25.12.2020

Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi)
Afrikan tähti, Valentin

La 26.12.2020

Härmän Kylpylä (Kauhava)
Joonas Erkkilä, Unelma
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 15 euroa
Hanna Hirvonen

Ke 30.12.2020

To 31.12.2020

Suomussalmen ns 20:00--00:30, 14 euroa
Nelituuli & Timo Puurunen