Lauantai 19.9.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 22:00--04:00, 20 euroa
Mighty 44, Chorale
Lomakeskus Huhmari (Polvijärvi)
Taivaankaari, Heikki Koskelo
Huvilintu (Raisio) 18 euroa
Sinitaivas
Härmän Kylpylä (Kauhava)
VanhaSuora, Esa Nummela
Ikaalisten kylpylä 21:00--01:00, 12 euroa
Sari Hellsten
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Ari Salo
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:00, 8 euroa
Elina H
Kukonhiekka (Saarijärvi) 18 euroa
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Timo Leppänen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Pyrstötähti
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Ake Pääkkö duo
Limingan ns
Virpi Piippo, Mikko Tapio
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Etiketti & Antti Ahopelto, Soiva orkesteri & Jarkko Yli-Sikkilä
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:00, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat, Rosette, Kiintotähti & Teuvo Oinas
Nivalan ns 19:00--23:00, 5 euroa
Karaoketanssit
Nurmijärven Seurala (Lieksa) 19:00--23:00, 10 euroa
Kaunottaret ja kulkurit, Kaunottaret
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 10 euroa
Raimo Laamanen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Roulette, Marco Lundberg
Kylpylähotelli Peurunka (Laukaa) 0 euroa
Jade's band
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Esko Sartolahti
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Weranta
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 20:00--23:30, 15 euroa
Marita Taavitsainen
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--00:30, 18 euroa
Saija Tuupanen & EXmiehet
Siuruan työväentalo (Ala-Siurua, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 5 euroa
Karaoketanssit
Suojakallio (Saakoski, Jyväskylä) 20:00--00:15, 10 euroa
Tonika duo
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Nelostie, Toni Jaatinen Band, Jaska Mäkynen
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Lumo & Reeta Saranpää, Mr. Breathless, Esa Pulliainen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 15 euroa
Rainer Bollström
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--24:00, 15 euroa
Neitoset
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 18:30--23:45, 17 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 16 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T., naistentanssit
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Diesel & Markku Aro
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
11:00--13:45 tanssikurssi: bugg alkeet ja keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
14:45--17:30 tanssikurssi: boogie woogie, fusku bw alkeet, fusku keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
Lehmirannan lomakeskus (Salo)
10:30--16:30 tanssikurssi: fusku swing-maustein jatko, 70e/hlö/vkl, Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru

Seuraava tanssipäivä su 20.9.2020