Edellinen tanssipäivä pe 4.9.2020

Lauantai 5.9.2020

Alastaron nuorisolava (Sikilä, Loimaa)
Pyrstötähti
Hotelli Anttolanhovi (Mikkeli) 20:00--24:00, 15 euroa
Sari Hellsten, Syyskauden avajaistanssit!
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Tomi Markkola & Fernet, Timo Kallio duo
Emet folkpark (Emet, Kruunupyy)
Charlies
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Kari Silanderin yhtye
Hojo hojo (Kirkonkylä, Tuusniemi)
Amorio
Huvilintu (Raisio) 18 euroa
Ässät, Energia & Teemu Roivainen
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Sävel & Jyrki Nurminen, päättäjäiset
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Eija Kantola & Omega
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 17 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 19:00--24:00, 15 euroa
Eki Jantunen & Mutkattomat
Ikaalisten kylpylä 21:00--01:00
Joonas Erkkilä
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:30
Pekkaniskan Pojat, Kuiskaus
Keitelepohjan ns (Keitelepohja, Viitasaari) 19:00--23:00, 10 euroa
Sirpa Ahola
Hotelli Keurusselkä (Valkealahti, Keuruu) 21:00--01:00, 8 euroa
Jyrki Mäkelä & Cavaljeer
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Diesel & Markku Aro, Timo Leppänen
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:00--00:30, 20 euroa
A. Aallon rytmiorkesteri, The Tones & Eva
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo) 20:00--01:00, 15 euroa
Toni Jaatinen Band
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Solistiyhtye Jermut
Liperin lava 20:00--01:00, 17 euroa
Karavaani & Heidi Pakarinen
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Me Lammelat
Maaningan kasino 18 euroa
Souvarit, Yöntanssittajat
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 19:00--23:30
Essi Leppäkoski
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Valentin & Afrikan tähti, Company & Kake Randelin
Pintamon kyläseuran talo (Pintamo, Pudasjärvi) 21:00--01:00, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 19:00--01:00, 17 euroa
Taikakuu, Teemu Harjukari ja Taivaanrannanmaalarit, Teemu Harjukari
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 16 euroa
ManTra & Nina Åkerman
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00
Tanssiorkesteri Kaiho, Heikki Koskelo & Taivaankaari
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
EXmiehet & Saija Tuupanen, Finlanders
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Sinitaivas, Komiat
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 15 euroa
Juhamatti & Rosalie
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--24:00, 15 euroa
Kari Hirvonen & Onnentähti
Tanssiklubi (Oulu) 17:30--22:00, 17 euroa
Janne Tulkki & Tulinen Sydän
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Helmi-orkesteri
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 euroa
FBI-beat, Yölintu
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 14 euroa
Tuovilat
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Hurma, Neitoset

Seuraava tanssipäivä su 6.9.2020