Edellinen tanssipäivä pe 28.8.2020

Lauantai 29.8.2020

Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani, Pelimies Seppo Ranta
Gumnäsin juhlapaikka (Pohja, Raasepori)
Voimaorkesteri
Hallin lava (Lupaja, Perniö, Salo) 19:00--23:30, 10 euroa
Tähdenlento
Hiekkarinne (Niittyaho, Muurame) 20:00--01:00, 15 euroa
Jatkoaika, Sari Turpeinen, Leo Louhivaara, Veikko Antero
Huvilintu (Raisio) 18 euroa
Taikakuu & Teemu Harjukari
Hämyslava (Tottijärvi, Nokia) 20:00--01:00
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kari Vepsä
Höyrypaviljonki (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 17 euroa
Amore & Leif Lindeman
Iitiän VPK:n lava (Lappeenranta) 20:00--01:00
Helmi-orkesteri
Ikaalisten kylpylä 21:00--01:00, 16 euroa
Weranta
Jenkkapirtti (Vesivehmaa, Asikkala) 20:00--01:30
Finlanders, Samppa Valo band
Jyrkkäkosken huvikeskus (Kirkonkylä, Pudasjärvi)
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Viihdekeskus Kalliojärvi (Valtaala, Isokyrö) 19:30--01:00
EXmiehet & Saija Tuupanen
Kukonhiekka (Saarijärvi) 17 euroa
Vastakaiku & Tommi Soidinmäki, Timo Leppänen
Käenkoskikeskus (Parkano) 20:00--00:30, 17 euroa
Me Lammelat
Laurilan lava (Laurila, Marttila) 19:00--23:30, 10 euroa
Sunset & Jarkko Salmi
Liperin lava 20:00--01:00, 17 euroa
Diesel & Markku Aro
Luhurikan lava (Tiistenjoki, Lapua)
Fernet & Tomi Markkola
Maaningan kasino 16 euroa
Sinitaivas
Metsäpirtti (Huittinen) 19:00--00:30, 15 euroa
Satelliittitaivas & Markku Ketola
Naapurinvaaran huvikeskus (Naapurinvaara, Sotkamo) 20:00--01:30, 16 euroa
Jackpot & Jukka Hallikainen, Taivaankaari & Heikki Koskelo
Nuijamiesten lava (Ylikiiminki, Oulu)
Energia & Teemu Roivainen
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Norolan Pojat & Aki Hietala
Riutanharju (Riutta, Riihimäki) 19:00--01:00, 17 euroa
Hurma
Ruokolahden lava (Paavola, Siikajoki) 20:30--01:00, 16 euroa
Omega & Eija Kantola
Ruokotaipaleen lava (Hurissalo, Puumala) 20:30--01:30, 13 euroa
Avalon
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Neitoset, Helminauha
Rönnin lava (Eräjärvi, Orivesi) 16 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Suukosken keidas (Koivu, Tervola)
Pekkaniskan Pojat, Souvarit
Syvälahti (Salmenkylä, Kangasniemi)
Namu & Jonna Ortju, Antti Ketonen
Säänjärven lava (Säänjärvi, Savitaipale) 20:00--00:30, 15 euroa
Kari Hirvonen
Toivolan lava (Karhe, Ylöjärvi) 20:00--24:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Urjanlinna (Kiiskilampi, Sievi)
Ässät
Valasranta (Yläne, Pöytyä) 20:00--01:00, 17 euroa
Amorio & Maria Tyyster, Lumo & Reeta Saranpää
Vehmassalmen tanssipaviljonki (Rautila, Vehmaa) 19:00--24:00, 16 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Ylivuoton seurantalo (Vuotto, Ylikiiminki, Oulu)
Merja Juutinen
Ämyri (Somerniemi, Somero) 20:00--01:00, 18 euroa
Company & Kake Randelin, Sävel & Jyrki Nurminen
Littoisten lava (Littoinen, Kaarina)
12:00--14:00 tanssikurssi: polkka, masurkka, swing polkka pareille, perusteista alkaen, Maksu ja ilmoittautuminen nettisivujen kautta, Matti Mustajärvi, Sekahaku

Seuraava tanssipäivä su 30.8.2020