Edellinen tanssipäivä la 21.3.2020

Sunnuntai 22.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Kari Hirvonen
Evijärven ns
Etiketti & Antti Ahopelto
Haapaveden nuorisotalo 10 euroa
Helmet
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Fernanda
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Eripojat
Kerhola (Nokia)
Sinitaivas
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Taikakuu
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Risto Nevala
Kulttuuritalo (Alppila, Helsinki)
J. Eskelinen
Kuumola (Turenki, Janakkala) 14:00--17:00, 10 euroa
Päivi Tuomi
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Sami Rosholm & Casanova
Pajarinhovi (Puhos, Kitee)
Minna Äikäs & Minna Äikäs band
Pesäkallio (Lahti) 15:00--18:00
Tuplawernet
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Koivu, Marita Taavitsainen
Pyrkivä (Turku)
13:00--16:15 Juhani Virta, Jari Antila
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Ari Matikainen, Sekahaku
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari) 20:00--23:30, 16 euroa
Pekkaniskan Pojat
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Tulipunaruusut
Salon VPK
Focus & Sakke Kotilainen
Savelan ns (Ylivieska) 18:00--22:00, 12 euroa
Ake Pääkkö, pullakahvitarjoilu
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo
Ammatti-instituutin sali, Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: hidas valssi perus, 4,00, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: hidas valssi perus/keski, 4,00, Lahden Lavarit ry
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso / jatkotaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso / jatkotaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso / jatkotaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso / jatkotaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso / jatkotaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: rumbabolero alkeet, 3/6/9 €, Sami & Tanja, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
13:00--14:50 tanssikurssi: pistot, spinit, pyöriminen, tanssitekniikka jatko, 20 e/kerta, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
15:00--16:20 tanssikurssi: tango alkeet, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
16:30--17:50 tanssikurssi: tango alkeisjatko, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
12:00--16:30 tanssikurssi: fusku alkeisjatko, Matleena Haapalainen, Tanssiurheiluseura Rolling ry
19:00--20:30 tanssikurssi: samba lavatreenarit, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Vieremän koulu, Nokantie 2 (Forssa)
16:30--18:45 tanssikurssi: foksi, hidas lava foksi perusteet-keskitaso, 9€/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen
18:45--20:15 tanssikurssi: jenkka perusteet-keskitaso, 9€/45min, Jussi Kaksonen, Tanssikoulu Antti Törmänen

Seuraava tanssipäivä ma 23.3.2020