Edellinen tanssipäivä ma 16.3.2020

Tiistai 17.3.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola)
Pelimies Seppo Ranta
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Hannu Hautaniemi
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Pepe Enroth
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki) 15:00--17:30, 5 euroa
Levytanssit, kahvitarjoilu
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Unelmavävyt duo
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Yöntanssittajat & Juhani Hirvonen
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
17:30--19:30 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, jatko 1+2, 1h 12€, 2h 20€ kanta-asiakashinnat, 1h 10€, 2h 18€, Maija Astikainen + assarit, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
20:00--23:30 Onnenkerjäläiset, Kaija Lustila, 16 euroa
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Suvi Karjula & In The Mood
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:34, 12 euroa
Kauko Simonen
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Trio H-hetki
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: hidas valssi alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Hyvinkään järjestötalo
18:00--19:30 tanssikurssi: bugg alkeet, 8€/15€ molemmat kurssit, Merja ja Väiski, Hyvinkään Hymyhuulet ry
19:30--21:00 tanssikurssi: rumba bolero alkeet, 8€/15€ molemmat kurssit, Merja ja Väiski, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Joutsenon työväentalo (Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: masurkka, polkka perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Kangasalan Pirtti, Tapulintie 6 (Kangasala)
17:30--19:45 tanssikurssi: hidas lava foksi, hitaat perusteet-keskitaso, 9€/45min, Hanna Tuominen, Tanssikoulu Antti Törmänen
19:45--21:45 tanssikurssi: jenkka keskitaso, 9€/45min, Hanna Tuominen, Tanssikoulu Antti Törmänen
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
11:00--13:00 tanssikurssi: fusku 60+ keskitaso, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Kyntäjäntupa (Pöytyä)
18:00--19:30 tanssikurssi: jive perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: cha cha keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
Lamminniemen Hyvinvointikeskus (Somero)
18:00--19:00 tanssikurssi: lavatanssi, foksi alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Eira Degener, Monokas ry
19:15--20:15 tanssikurssi: lavatanssi, bugg alkeista syventävään lajioppimiseen, Jäsen 5€€, ei-jäsen 8€, nuoriso ja opiskelijat 2€, Eira Degener, Monokas ry
Myllymäen vpk-talo (Lappeenranta)
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: hidas lavafoksi perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pakinkylän VPK, Pakilantie 64 (Helsinki)
18:00--19:25 tanssikurssi: lavatanssien perusteet alkeiskurssi, fusku, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
19:35--21:00 tanssikurssi: lavatanssien perusteiden alkeisjatkokurssi, tango, 13/9 euroa kerta, 20/14 euroa molemmat, Juha Turu ja Paula Laitinen, Helsingin tanssikurssit
Pyrkivä (Turku)
19:30--21:00 tanssikurssi: tango keskitaso, Marika & Teemu, Sekahaku
Raisio Kauppakuja 2 (Raisio)
18:00--19:30 tanssikurssi: hitaat keskitaso/jatko kuviot, Jenna Polvi, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: tango keskitaso/jatko musiikintulkinta, Jenna Polvi, Sekahaku
Roution koulu (Lohja)
18:30--20:30 tanssikurssi: humppa alkeet, 6, Vaihtuva ohjaaja, Länsi-Uudenmaan Tanssijat ry
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--21:30 tanssikurssi: tango alkeis/jatko, 5/6 eur/kerta, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Väinölä (Voltti, Kauhava)
18:15--19:15 tanssikurssi: chacha perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: chacha keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
20:15--21:15 tanssikurssi: chacha keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 18.3.2020