Edellinen tanssipäivä la 14.3.2020

Sunnuntai 15.3.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Roulette & Kauko Simonen
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Captain, Teuvo Vuoti
Kerhola (Nokia)
Finlanders
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Tulipunaruusut
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Jussi Roponen
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Ake Pääkkö
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Sunset
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Pyrkivä (Turku)
13:00--16:15 Atlantic, Ari Aalto
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Arti Matikainen, Sekahaku
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Minna Äikäs, Minna Äikäs band
Riemuliiteri (Äkäslompolo, Kolari)
17:30--19:30 tanssikurssi: fusku alkeet, jatko 1+2, 1h 12€, 2h 20€ kanta-asiakashinnat, 1h 10€, 2h 18€, Maija Astikainen + assarit, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
20:00--23:30 Taiga & Jarkko Honkanen, 16 euroa
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Neitoset
Sepänsali (Joensuu)
Anna-Liisa Räsänen
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto
Ammatti-instituutin sali, Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: valssi perus, 4,00, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: cha cha perus/keski, 4,00, Lahden Lavarit ry
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: hidas valssi, pyörimistekniikka alkeisjatko 2, 10€ /kerta /jäsen, Sami Helenius, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: hidas valssi, pyörimistekekniikka jatko, 10€ /kerta /jäsen, Sami Helenius, Tanssin Ilo ry
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
10:00--16:15 tanssikurssi: cha cha keski- ja jatkotaso 1-2 päivää, 45€ per päivä sis. lounaan ja kahvin, 152€ sis. kurssin, majoituksen, tanssilipun ja täysihoidon, Anna-Liisa Korvala & Pentti Mäkinen, Kartano Kievari
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: rumbabolero alkeet, 3/6/9 €, Sami & Tanja, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:00--16:20 tanssikurssi: tango alkeet, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
16:30--17:50 tanssikurssi: cha cha alkeisjatko, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: masurkka lavatreenarit, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Ruotsalan Kylätalo (Kauhava)
14:15--16:45 tanssikurssi: bugg perusteitten osaajat, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Vieremän koulu, Nokantie 2 (Forssa)
16:30--18:45 tanssikurssi: bachata perusteet-keskitaso, Antti Törmänen, Tanssikoulu Antti Törmänen
18:45--20:15 tanssikurssi: salsa keskitaso-haastava, Antti Törmänen, Tanssikoulu Antti Törmänen

Seuraava tanssipäivä ma 16.3.2020