Edellinen tanssipäivä pe 28.2.2020

Lauantai 29.2.2020

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 18 euroa
Souvarit
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Tomi Markkola & Fernet, Pelimies Seppo Ranta
Auran nuortentalo
Afrikan tähti & Armi Tenkula
Ravintola Gastro K (Levi, Kittilä)
FBI-beat
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
Köpi Koski ja Projekti, naistentanssit
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kalle Jussila & Quattro
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Weranta
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Jukka Hallikainen, Marko Maunuksela & Jackpot
Jämsä Paviljonki 19:00--24:00, 15 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Susanna Heikki & Voimaorkesteri, Janiina Lehtonen & Putkiratio
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Amorada, Tommi Seppänen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Heikki Koskelo & Taivaankaari
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 10 euroa
Kunnon Houseband
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Käylän Korpihovi (Käylä, Kuusamo)
Merja Juutinen
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu) 5 euroa
Saska Helmikallio
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Minna Äikäs band
Limingan ns 20:00--00:30
Finlanders
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Kiintotähti & Teuvo Oinas
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 euroa
Neitoset
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
Hannu Hautaniemi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Teijo Lindström
Pesäkallio (Lahti)
Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Lumo & Reeta Saranpää
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Kolmas Linja, Timo Jääskelä
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Sami Rosholm duo
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Johanna Debreczeni
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 16 euroa
EXmiehet & Saija Tuupanen
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 15 euroa
Benjamin Enroth & Tiimalasi
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ässät
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 17 euroa
Diesel & Markku Aro, Fernanda
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00
Karaoke
Suomussalmen ns 20:00--24:00
Tuovilat
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Helminauha, Sävel & Jyrki Nurminen
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 17.50 euroa
Heidi Pakarinen & Karavaani
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Tanssiorkesteri Veikko Nieminen, Onnenkerjäläiset, Henri Jokinen
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Jade's band
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Etiketti & Antti Ahopelto, naistentanssit
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Veijo Haavisto, Vesa Formunen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Samppa Valo band, Kaiho & Arto Nuotio & Pirita Niemenmaa, tangokarsinnat
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Honkala team
Pyrkivä (Turku)
11:00--12:30 tanssikurssi: rumba bolero keskitaso/jatko, 14/16, Sannu ja Matti Heikkilä, Sekahaku
12:45--14:15 tanssikurssi: hidas lavafoksi perusteista alkaen, 14/16, Sannu ja Matti Heikkilä, Sekahaku
14:30--16:00 tanssikurssi: fuusiotango perusteista alkaen, 14/16, Sannu ja Matti Heikkilä, Sekahaku
Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11, Käpylä (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit

Seuraava tanssipäivä su 1.3.2020