Edellinen tanssipäivä ma 17.2.2020

Tiistai 18.2.2020

Aavehalli (Vierumäki, Heinola) 13:00--17:00, 10 euroa
Kari Hirvonen & Harri Nuutinen
Heiton talo (Haukipudas, Oulu) 13:00--16:00, 10 euroa
Duo Pekka Roiko
Hotelli Hiittenharju (Harjavalta)
FBI-beat
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 13:00--16:30, 12 euroa
Onnenkulkijat, Anna-Liisa Räsänen
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Tanssikoulu Lasikenkä (Riihimäki)
15:00--17:30 Levytanssit, kahvitarjoilu, 5 euroa
18:00--19:30 tanssikurssi: fusku alkeet, 9(8)euroa/1,5h -- alle 25-v maksutta, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
19:30--20:30 tanssikurssi: fusku alkeisjatko, 6(5)euroa/1h -- alle 25-v maksutta, Outi Tonteri, Tanssikoulu Lasikenkä
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 13:00--15:45, 10 euroa
Focus & Sakke Kotilainen
Raittiustalo (Kuopio) 12:00--15:45, 12 euroa
Arto Kivekäs duo
Ravintola Tulisuudelma (Vantaa) 19:00--00:30, 14 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tullikamarin pakkahuone (Tammela, Tampere) 13:00--15:45, 12 euroa
Mia Leivo
Veturitori (Pieksämäki) 14:00--17:00, 10 euroa
Karaoketanssit
Espoon VPK, Itäinen Jokitie 1 (Espoo)
18:00--21:00 tanssikurssi: salsa alkeet, alkeisjatko, 10 e/h (sarjalipuilla alennusta), Kimmo ja Marika Lasanen, Tanssikoulu TanssiGuru
Hyvinkään järjestötalo
18:00--19:30 tanssikurssi: chacha alkeet/alkeisjatko, 8€/15€ molemmat kurssit, Merja ja Väiski, Hyvinkään Hymyhuulet ry
19:30--21:00 tanssikurssi: tango alkeet/alkeisjatko, 8€/15€ molemmat kurssit, Merja ja Väiski, Hyvinkään Hymyhuulet ry
Joutsenon työväentalo (Lappeenranta)
19:30--20:45 tanssikurssi: hitaat perusteet, Minna Turkia, TanssiQ
Kangasalan Pirtti, Tapulintie 6 (Kangasala)
17:30--19:45 tanssikurssi: tango perusteet-keskitaso, 9€/45min, Hanna Tuominen, Tanssikoulu Antti Törmänen
19:45--21:45 tanssikurssi: bugg liikkuva keskitaso-haastava, 9€/45min, Hanna Tuominen, Tanssikoulu Antti Törmänen
Karjalatalo (Käpylä, Helsinki)
18:00--21:00 tanssikurssi: cha-cha alkeet, jatko 1 ja 2, 1h 12€, 2h 20€, 3h 24€, kanta-asiakashinnat 1h 10€, 2h 18€, 3h 22€, Maija Astikainen, Tanssia ja Terapiaa Maija Astikainen Ky
keskusta, Kauppakuja 2 (Raisio)
11:00--13:00 tanssikurssi: cha cha 60+ perusteet, Matti Mustajärvi, Sekahaku
Kyntäjäntupa (Pöytyä)
18:00--19:30 tanssikurssi: rumba bolero perusteet, Soile Hakanpää, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: foksi keskitaso, Soile Hakanpää, Sekahaku
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: suomitango keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Myllymäen vpk-talo (Lappeenranta)
17:00--18:10 tanssikurssi: west coast swing perusteet alkeis, Minna Turkia, TanssiQ
17:50--19:00 tanssikurssi: west coast swing perusteet jatko, Minna Turkia, TanssiQ
Ooperi (Kortela, Rauma)
18:00--19:25 tanssikurssi: tango perusteet, Lasse Liski ja Marjo Venno, Sekahaku
Pyrkivä (Turku)
19:30--21:00 tanssikurssi: jenkka perusteet, Marika & Teemu, Sekahaku
Raisio Kauppakuja 2 (Raisio)
18:00--19:30 tanssikurssi: salsa keskitaso/jatko kuviot, Jenna Polvi, Sekahaku
19:45--21:15 tanssikurssi: jive keskitaso/jatko musiikintulkinta, Jenna Polvi, Sekahaku
Simonkallion koulu (Vantaa)
20:00--21:30 tanssikurssi: jenkan muunnokset alkeis/jatko, 5/6 eur/kerta, Pirkko ja Kari Smura, Vantaan tanssitaitoyhdistys ry
Väinölä (Voltti, Kauhava)
18:15--19:15 tanssikurssi: hidas lavafoksi perusteet/keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
19:15--20:15 tanssikurssi: hidas lavafoksi keskitaso, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry
20:15--21:15 tanssikurssi: hidas lavafoksi keskitaso/haastava, Jarmo Leppäkari, Vaihtoaskel ry

Seuraava tanssipäivä ke 19.2.2020