Edellinen tanssipäivä pe 14.2.2020

Lauantai 15.2.2020

Alapitkän ns (Alapitkä, Lapinlahti) 19:00--23:30, 16 euroa
Onnenkulkurit & J. Eskelinen
Haaparannan kansantalo 19:00--23:30, 14 euroa
Jarno Itkonen
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Kolmas nainen
Ikaalisten kylpylä 16 euroa
Jyrki Nurminen
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 15 euroa
Eija Kantola & Omega
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski) 19:00--00:30, 16 euroa
Suvi Karjula & In the Mood, Reeta Saranpää & Lumo
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Janne Ikonen & Elina H
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
SRMY:n orkesteri, Eldorado, Armi Lahdenkauppi, Onnentähti, Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Kunnonpaikka (Vuorela, Siilinjärvi) 21:00--00:30, 1010 euroa
Kunnon Houseband
Lapin Työvis (Lappi, Rauma) 13 euroa
Pekka Rinne
Viihderavintola Las Palmas (Joensuu)
Yölintu
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Sinitaivas, Helminauha
Lempyyn seurantalo (Lempyy, Suonenjoki) 10 euroa
Duo Kasino
Lempäälän manttaalitalo 19:00--23:30, 14 euroa
Tanssin Taika & Harri Nuutinen
Limingan ns 20:00--00:30
Tomi Markkola
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Amore & Leif Lindeman
Oulunsuun Pirtti (Kastelli, Oulunsuu, Oulu) 20:00--23:45, 12 euroa
MenoMiehet & Sirpa Ahola
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Marco Lundberg, Roulette
Pesäkallio (Lahti)
Karavaani & Heidi Pakarinen
Raahen työväentalo 20:00--23:00, 12 euroa
Merja Juutinen
Rantatupa (Tahkoranta, Joroinen) 19:00--23:00, 10 euroa
Eija Kettunen & Arto Kivekäs
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 12 euroa
Sonetti & Jouni Rieskaniemi
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi) 17 euroa
Finlanders
Spa Hotel Runni (Iisalmi) 20:00--00:30, 14 euroa
Arto Nuotio & Sunset
Ruoveden urheilutalo (Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Ippe Mansikan orkesteri, Ippe Mansikka
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
Souvarit, Joonas Erkkilä, Unelma
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 15 euroa
Rosette, Charles Plogman, Tiina Ruuska
Suomussalmen ns 20:00--24:00
Captain & Teuvo Vuoti
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
Ässät
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 16 euroa
Taiga & Jarkko Honkanen, Etiketti & Antti Ahopelto
Tanssikeskus Tessu (Tampere) 19:00--23:45, 17 euroa
Pekkaniskan Pojat
Tirilän työväentalo (Tirilä, Lappeenranta) 19:00--23:00, 13 euroa
Esko Sartolahti
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Taivaankaari & Heikki Koskelo, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Guns Rosor
Ulvilan ns 19:00--23:00, 13 euroa
Voitto Takanen, Jussi Henttonen
Valtatie 2 (Harjavalta)
Fernanda, Hurma
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Hanuri ja Hattu
Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11, Käpylä (Helsinki)
12:00--14:45 tanssikurssi: lavalattarit - rumban jatkotason kurssi, 25/19 euroa yksi osio, 45/35 euroa molemmat osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
15:15--18:00 tanssikurssi: lavalattarit - cha chan jatkotason kurssi, 25/19 euroa yksi osio, 45/35 euroa molemmat osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit

Seuraava tanssipäivä su 16.2.2020