Edellinen tanssipäivä pe 24.1.2020

Lauantai 25.1.2020

Alavieskan Viri 20:00--01:00, 15 euroa
Kari Hirvonen, Onnentähti
Aronkeidas (Kauhajoki) 19:30--02:00, 18 euroa
Johannes Vatjus & Helmi-orkesteri, Timo Kallio duo
Auran nuortentalo 20:00--01:00, 16 euroa
Tulinen Sydän & Janne Tulkki, Sävel & Jyrki Nurminen
Haapamäen Suoja (Haapamäki, Keuruu) 19:00--23:30, 15 euroa
Jussi Roponen
Haaparannan kansantalo 20:00--23:45, 14 euroa
Yötaivas
Heituinlahden nuorisoseurantalo (Heituinlahti, Savitaipale) 20:00--01:00, 15 euroa
Quattro & Kalle Jussila
Huttukylän ns (Huttukylä, Kiiminki, Oulu) 20:00--00:30, 13 euroa
Ässät
Härmän Kylpylä (Kauhava)
Anneli Mattila, Recados
Imatran kylpylä 20:00--00:30
Jarmo Ranta & Terässiipi
Hotelli IsoValkeinen (Päiväranta, Kuopio) 21:00--01:30, 10 euroa
O'Jess
Kartano Kievari (Hietama, Äänekoski)
11:00--13:45 tanssikurssi: salsa alkeet, alkeisjatko/keskitaso, Tommi ja Pirjo Koivula, Suomen Tanssikoulu
19:00--00:30 Leif Lindeman & Amore, 16 euroa
Kauko-Pohjan ns (Jäminkipohja, Ruovesi) 20:00--00:15, 15 euroa
Minna Äikäs band & Minna Äikäs
Keskustalo (Karhula, Kotka) 19:00--23:30, 15 euroa
Unelmavävyt
Ravintola Kivitippu (Lappajärvi)
T.T.Purontaka & Tähtitaivas
Kuntotalo (Kouvola) 20:00--00:30
Mika Sihvolan orkesteri, Teijo Lindström
Latosaari (Koskikylä, Lapua) 20:30--01:30, 18 euroa
Hurma, Weranta
Limingan ns 20:00--00:30
In The Mood & Suvi Karjula
Lohja Spa & Resort (Karjalohja, Lohja) 15 euroa
Tomi Markkola & Fernet
Metsälinna (Varrasniemi, Akaa) 20:00--24:00
Markku Harjunpää, Kauko Simonen
Mietoisten mms-talo (Pyhe, Mynämäki) 19:00--23:30, 15 euroa
Sunset & Jarkko Salmi
Pajarinhovi (Puhos, Kitee) 19:00--23:30
Helminauha
Pesäkallio (Lahti) 20:00--01:30
Taikakuu, Aava & Tara Vepsäläinen
Raahen työväentalo 20:00--24:00, 15 euroa
Hannu Hautaniemen yhtye, Hannu Hautaniemi
Kylpylähotelli Rauhalahti (Kuopio) 10 euroa
Niko Mäenpää & Tähtikuvio
Lomakeskus Revontuli (Hankasalmen asema, Hankasalmi)
Diesel & Markku Aro
Ruusulinna (Kirkonkylä, Nurmijärvi) 20:00--01:00, 18 euroa
J. Eskelinen & Onnenkulkurit, Pekkaniskan Pojat
Saarenkylän ns (Saarenkylä, Rovaniemi) 20:00--24:00, 14 euroa
Neitoset
Seurakallio (Leppävirta) 19:00--23:00, 10 euroa
Tero Jokinen
Kylpylähotelli Summassaari (Saarijärvi) 18 euroa
Yölintu, DJ Miksei
Suojala (Kirkonkylä, Pielavesi) 19:00--23:30, 13 euroa
Tapani Heinonen & Raimo Kukkonen
Hotelli Tallukka (Vääksy, Asikkala) 20:00--00:30, 15 euroa
A.Aallon Rytmiorkesteri, Hannu Auvinen Duo
Tanhuhovi (Lohja) 19:00--01:00, 17 euroa
Finlanders, Fernanda
Tanssiklubi (Oulu) 18:00--21:45, 15 euroa
Pasi Kivimäki, N.Y.T.
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
18:00--18:45 tanssikurssi: vaihtoaskel alkeet, Timppa
19:00--23:45 Omega & Eija Kantola, 17 euroa
Tyrnävän seurojentalo 20:00--00:30, 15 euroa
Kiintotähti & Teuvo Oinas, naistentanssit
Tähtihalli (Uusikaarlepyy) 20:30--01:00
Dansdax
Valoharju (Kuopio) 19:00--22:30, 12 euroa
Ake Pääkkö duo
Valtatie 2 (Harjavalta) 20:00--01:30
Sinitaivas, Jeena ja Vauhtikallot
Vuorenmaan seuratalo (Köyliö, Säkylä) 19:30--24:00, 13 euroa
Atlantic, Ari Aalto
Ylistaron Ylipään ns (Seinäjoki) 19:30--24:00, 15 euroa
Täysikuu 3, Esa Rintamäki
Ämmänsaaren työväentalo (Ämmänsaari, Suomussalmi) 20:00--24:00, 13 euroa
Timo Jääskelä
Mutalan koulu, Lastenkatu 4 (Joensuu)
14:30--16:30 tanssikurssi: bugg eri muodot nopeasti perusteista edeten, 15 e, Päivi Hämäläinen, Time Steps
Nummenkylän koulu (Lohja)
11:00--13:30 tanssikurssi: hidas valssi alkeisjatko, Auvo Viita-Aho, Lohjan lavatanssijat
Stadin ammattiopisto, Kullervonkatu 11, Käpylä (Helsinki)
12:00--13:30 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
13:45--15:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit
15:45--17:15 tanssikurssi: suomalaisen lavatangon jatkotason kurssi, 15/10 euroa yksi, 40/30 euroa kaikki osiot, Kari ja Merja Filpus, Helsingin tanssikurssit

Seuraava tanssipäivä su 26.1.2020