Sunnuntai 19.1.2020

Elimäen-Vilppulan ns (Koria, Kouvola) 15:00--19:00, 12 euroa
Heikki Puronvarsi ja Oikeat Soittajat
Evijärven ns 17:00--21:00, 15 euroa
Omenapuu & Johanna Pakonen
Hauhotalo (Hämeenlinna)
Kulkuripojat
Hyvinkään järjestötalo 16:00--20:00, 12 euroa
Helmi-orkesteri
Iisalmen työväentalo 19:00--22:30, 10 euroa
Urho Hämäläinen duo
Kerhola (Nokia) 17:00--22:00
Taikakuu
Kisakaari (Pellosniemi, Ristiina, Mikkeli) 17:00--21:30, 15 euroa
Sinitaivas
Kivistön työväentalo (Kivistö, Jyväskylä) 17:00--21:30, 15 euroa
Sävel & Jyrki Nurminen
Koskelankylän Walo (Koskela, Oulu)
Sarmas
Mäntsälän seurojentalo
Duo Köpi Koski ja Esko Kangasjärvi
Nivalan ns 19:00--23:00, 10 euroa
Tanssiorkesteri Kiertotähdet
Orimattilan Kehräämö 17:00--21:30, 15 euroa
Pasi Kivimäki & N.Y.T.
Puistokulma (Hiekkaharju, Vantaa) 16:00--20:30, 15 euroa
In The Mood & Suvi Karjula
Pyrkivä (Turku)
13:00--16:15 Juha Leppänen, Merja Lehtinen
18:00--20:00 tanssikurssi: salsa rueda edellyttää perusteiden hallintaa, Ari Matikainen, Sekahaku
Ruskotalo 17:00--21:00, 15 euroa
Amore & Leif Lindeman
Tanssiklubi (Oulu) 14:00--18:00, 10 euroa
Levytanssit
Valkeaniemen Pirtti (Riihivalkama, Tammela) 17:00--21:00, 12 euroa
Helminauha
Vuoksenniskan työväentalo (Vuoksenniska, Imatra) 17:00--21:00, 15 euroa
Pekkaniskan Pojat
Ammatti-instituutin sali, Svinhufvudinkatu 8 (Lahti)
17:00--18:30 tanssikurssi: valssi perus, 4,00, Lahden Lavarit ry
18:30--20:00 tanssikurssi: tango perus/keski, 4,00, Lahden Lavarit ry
Brändö Gymnasium, Ståhlbergintie 2, Kulosaari (Helsinki)
12:00--14:45 tanssikurssi: buggin perusteet lue tarkemmat ohjeet linkistä, 28(22) euroa yksi päivä, 50(37) euroa molemmat, Andreas Rosenqvist, Helsingin tanssikurssit
15:15--18:00 tanssikurssi: buggin edistyneet, koko iltapäivä lue tarkemmat ohjeet linkistä, 50(37) euroa yksi päivä, 90(70) euroa molemmat, Andreas Rosenqvist, Helsingin tanssikurssit
Heikkilän koulu (Kirkkonummi)
14:30--16:00 tanssikurssi: tangobolero alkeisjatko 2, 10€ /kerta /jäsen, Kirsi Tarvainen, Tanssin Ilo ry
16:15--17:45 tanssikurssi: tangobolero jatko, 10€ /kerta /jäsen, Kirsi Tarvainen, Tanssin Ilo ry
Malmin raitti 17b,käynti Siemenkujalta (Helsinki)
13:00--14:30 tanssikurssi: tango alkeet,jatko, 15e, Jari Aallikko, Jari Aallikko
Malmin Työväentalo Takaniitynkuja 9 (Helsinki)
18:00--20:00 tanssikurssi: lavasalsa keskitaso, Pirjo Kärnä, Tanssikoulu Pirjo Kärnä
Puistokoulu (Jyväskylä)
17:00--19:00 tanssikurssi: valssi alkeet, 3/6/9 €, Jaana & Juha, Kestävät
Puotilan työväentalo, Rusthollarinkuja 3 (Helsinki)
15:00--16:20 tanssikurssi: foksi alkeet, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
16:30--17:50 tanssikurssi: fusku alkeisjatko, 140 e/kausi (17 opetuskertaa), Kimmo Luukkonen & Ida Levänen, Kimmo Luukkonen & Ida Levänen
Rolling Sali 1, Varastokatu 7 II-krs. (Vaasa)
19:00--20:30 tanssikurssi: jive lavatreenarit, Tanssiurheiluseura Rolling ry
Ruotsalan Kylätalo (Kauhava)
14:15--16:45 tanssikurssi: blues perusteet, Tuula Nummela, Kai Tamminen, Tanssiaskeleet ry
Tanhuhovi (Lohja)
18:00--19:15 tanssikurssi: foxi alkeet, 60 e ajalta 5.1.-9.2.2020 pitäen sisällään 25 euron jäsenmaksun vuodelta 2020., Malla Salonen ja Kari Tuominen, Lavatanssiseura Chasee
Tanssikoulu Hurma, Kellokuja 1 (Kuopio)
16:30--19:30 tanssikurssi: tango, tangon kuviopankki perusteet plus, keski/jatkotaso, Hiisu ja Kari, Tanssikoulu Hurma
Tanssikeskus Tessu (Tampere)
11:00--12:30 tanssikurssi: fusku keskitaso, 15,00, Antti-Ville
12:45--14:15 tanssikurssi: fusku jatko, 15,00, Antti-Ville
14:30--16:00 tanssikurssi: fusku jatko, 15,00, Antti-Ville
Vieremän koulu, Nokantie 2 (Forssa)
16:30--20:15 tanssikurssi: fusku perusteet-haastava, 9€/45min, Antti Törmänen, Tanssikoulu Antti Törmänen

Seuraava tanssipäivä ma 20.1.2020